Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naprawa pulsatora.

55 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:19

Naprawa pulsatora. Mam pytanko czy ktoś z Was wymieniał membrany w pulsatorze od dojarki, lub uzupełniał płyn w pulsatorze???????

Bo ja robiłem taką rzecz i powstał problem z cieczą do pulsatora. W sklepie czegoś takiego nie mają ale powiedzieli mi że można wlać wodę lub borygo, ja zastosowałem płyn do spryskiwacza.
Dobrze czy źle.

Wypowiedzcie się co o tym myślicie co wy stosujecie?????

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naprawa pulsatora. Dzisiaj, 09:30
  •  

#2 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:34

Naprawa pulsatora. płyn hamulcowy może być

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#3 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 13 maj 2008 - 21:59

Naprawa pulsatora. Gdzie kupowałeś membramy i w jakiej są cenie. Nie wiem chyba dobrze ten płyn ma za zadanie tłumić (wyrównywać puls) a zimą nie zamarznąć. Dużo go wlałeś jak chodzi pulsator bo mi zaczyna się zacinać i będe musiał go naprawić.

#4 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 14 maj 2008 - 12:01

Naprawa pulsatora. Zastanawiam sie czy warto sie w to bawić i samemu wymienić ja zawsze daje do naprawy regeneracja i ustawienie i mam spokój, Prawda jest taka ze elementy do pulsatorów nie są tanie, wiec jaka kolwiek praca wiąże sie z kosztami.

#5 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 14 maj 2008 - 18:14

Naprawa pulsatora. Czy warto czy nie to nie wiem ale u nas za regeneracje conajmniej 85 zł

#6 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 14 maj 2008 - 19:07

Naprawa pulsatora.

Gdzie kupowałeś membramy i w jakiej są cenie. Nie wiem chyba dobrze ten płyn ma za zadanie tłumić (wyrównywać puls) a zimą nie zamarznąć. Dużo go wlałeś jak chodzi pulsator bo mi zaczyna się zacinać i będe musiał go naprawić.

Zgadza się ten płyn ma za zadanie tłumić cykle a zarazem ustalać pulsy, a jeżeli chodzi ile go nalałem to pełno nad przepony. A koszt wymiany membran to ok. 10 zł. Dostępne w sieci sklepów GRENE wszystkie elementy do pulsatorów.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#7 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 16:28

Naprawa pulsatora. Wczoraj mi się zacioł pulsator na stałe. Dzisiaj się bawiłem w regeneracje membran nie kupowałem tylko obciołem je na obrzeżach nożem. Płynu wlałem 20 ml, ale proponuje wlać 22 ml zastosowałem płyn do chłodnic. Płynu do spryskiwaczy nie polecam bo się pieni. Działa!!! ;)

#8 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 19:37

Naprawa pulsatora. No tak działa ale czy ilość cykli jest ok?
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 21:26

Naprawa pulsatora. Ja kiedyś wlewałem zwykły olej

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#10 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 22:04

Naprawa pulsatora. Drodzy koledzy firma delaval posiada specjalny olej do pulsatorów ;)
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 03 styczeń 2009 - 22:21

Naprawa pulsatora. Z tego co wiem może być Borygo z lekka rozcieńczone wodą-podstawowy warunek jest taki aby napełniać bez pęcherzyków powietrza więc wrzucamy pulsator do wiaderka wypełnionego tym płynem i wszelkie operacje przeprowadzamy POD powierzchnią płynu (wiadomo mi to wszystko od fachmana który te pulsatory regeneruje)

#12 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 11:08

Naprawa pulsatora. Tak jak kolega napisał wszystkie operacje przeprowadzałem w wiaderku z płynem, bo inaczej nie wypełnią się w 100% komory membran.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#13 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 12:03

Naprawa pulsatora. Ostatnio nawalił mi pulsator i stałem przed wyborem nowy czy regenerować, no i wybrałem nowy oczywiście. Regeneracja ok 200zł, nowy DeLaval 490. a ja kupiłem jakiś za 280 i jestem z niego jak narazie bardzo zadowolony, zobaczymy jak długo ale widać po nim solidne wykonanie gwarancja jest na rok, nie pamiętam firmy ale jak sprawdzę to napisze.

#14 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 13:18

Naprawa pulsatora. Wydaje mi się, że taka zabawa w naprawianie nie jest korzystna dla zdrowotności wymion u krów. Przy dodawaniu płynu na "własną rękę" nigdy nie wiadomo czy pulsator będzie chodził prawidłowo. Może mieć niewłaściwy stosunek taktów ssania do masażu, a najgorzej jeśli będą pracowały nierówno tzn. jedna strona dojarki będzie doiła szybciej, druga wolniej wtedy pod koniec doju będziemy mieli tzw. pustodój, który jest bardzo często przyczyną zapaleń wymienia. Osobiście nie polecam więc napraw ani samemu ani regeneracji, bo to lipa za duże pieniądze. Jeśli piszecie, że regeneracja może kosztować aż 80 zł to warto w Greene kupić nowy pulsator pneumatyczny (bo teraz takie produkują) nie koniecznie DeLaval, może być jakiś włoski za 280 zł jak pisze Balzak i też działa (ja taki mam na razie rok i wszystko ok).
Kiedyś mój tata też naprawiał, dolewał oleju, kombinował itd. a jak był przegląd to okazało się, że nie równo pracują. Bo nie oszukujmy się, ale oryginalne pulsatory do dojarek bańkowych jeszcze z epoki Alfa Laval są już stare i zużyte (chyba że doiły cały czas dwie krówki).
I polecam robienie naprawdę solidnych przeglądów raz w roku, tak jak jest to wymagane, bo sprzęt udojowy ma duże znaczenie dla zdrowia wymion.

#15 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:41

Naprawa pulsatora. W moim przypadku jest to 1 krówka, kilkanaście lat do tyłu było ok. 14 ale trzoda wyparła bydło.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#16 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 05 styczeń 2009 - 13:15

Naprawa pulsatora. Jeśli jedna krówka to lepiej się pobawić i naprawić pulsator samemu, aby tylko chodził;)

#17 Share Lechu

Lechu

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 07:52

Naprawa pulsatora. Zabawa w naprawianie pulsatora nie jest dobrym pomysłem co przedmówcy prze de mną potwierdzili. Chce tylko dodać że płynem do wypełniania pulsatorów jest to roztwór gliceryny z wodą w odpowiednim stężeniu. Pomijając częstość pulsacji inne płyny się nie nadają bo są trujące i w razie uszkodzenia membrany zanieczyszczą mleko.

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 11:02

Naprawa pulsatora. Chwila, chwila - człowiek o którym pisałem zajmuje się regeneracją pulsatorów jak również zakładaniem dojarek, wydawaniem atestów etc. - pracuje w tym fachu ileś tam lat - ma cały potrzebny sprzęt do tej zabawy - ustawia wszystko na tip-top (ma naprawdę profesjonalne mierniki) a nie jak niektórzy "atestowcy" którzy potrafią wydać atest "na odległość" :P. Zresztą z dwojga złego wolę mleko z Borygo niż z gliceryną - ponoć lepiej smakuje :D

#19 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:40

Naprawa pulsatora. Ja ostatnio regenerowałem pulsatory 2 i za oba zapłaciłem 80 zł. Wcześniej strasznie szybko doiły a teraz ładnie płynnie chodża krowy spokojne. Myślę że już lepiej zapłacić i mieć spokojna głowę a nie coś w nich ruszać bo możemy zaszkodzić krowom.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Michu7

Michu7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:19

Naprawa pulsatora. To prawda, ale ja kiedyś dałem do regeneracji i kupowałem też po regeneracji i te pulsatory nie chodziły zbyt długo (może regenerujący to kiepski mechanik) w końcu kupiłem jeden nowy pneumatyczny i nie narzekam. Warto było zapłacić 280 zł, to nie drogo w porównaniu z regeneracją po, której i tak pulsator zostaje stary.