Zaloguj się, aby obserwować  
wojciechu

oprysk na marchew

Polecane posty

wojciechu    0

czym pryskacie marchew od chwastów jedno- i dwuliściennych???


hoduję króliki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

My stosujemy afalon ale mają go wycofać i jak narazie jest trudno dostępny (ja zrobiłem sobie małe zapasy :lol: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

na marchew to afalon albo linurex nie ma problemu z kupnem a na jednoliscienne to zawszze

targa super robie i jest super czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel6485    242

Ja polecam jak koledzy afalon i racer, na póżniejszy zabieg fusilade :D

Edytowano przez pawel6485

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Do 3 dni po siewie 1l Afalonu i litr Raceru, przed samymi wschodami 3 litry Roundupu, później dawałem 0,5 l jak się pojawiły chwastki i 0,5 l Fusilade na jednoliścienne i po chwastach... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

rozumiem ze raczej chwasty nie mialy szans przy takiej ilosci opryskow i dawkach ale co stało sie z marchwia??? Bo raczej to zadowolona z tego nie była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nic jej nie było :) Sąsiad pryskał cały czas afalonem jak tylko chwasty wychodziły i jego nie wyszła rewelacyjnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a ja mam inny system, po siewie pryskam afalonem około 0,5 litry, i jak ma ze 4 liście to pakuję jeszcze 3 litry i prócz przytulii i rumianów nic nie zostaje, a na te najlepsza jest motyczka :) do tego oprysk na jednoliścienne, ale to już inna bajka, najważniejsze aby mieć zadbane pole to i chwastów nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Malkolm jednorazowo 1,5 dawki afalonu nie jest zbyt dobrym rozwiazaniem.

Ja stosuje przed wschodowo Stomp a pozniej jak marchewka ma juz kilka lisci 3x1l afalonu w odstepach 7-10 dni. Takie cos kosi wszystko nawet osty bo co sie chwast probuje odrodzic dostaje nastepna dawke srodka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli marchew jest już dość duża to taka dawka jej nie przeszkadza, nie uwierzę ci że przytulii nie masz :P

ja próbowałem już racera i commanda i zawsze z wschodami miałem problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Tez probowalem i faktycznie wschody zawsze mialem gorsze. Dawniej przed wschodem dawalem pol dawki afalonu ale w tym roku na probe opryskalem stompem i dalo to lepszy efekt.

Wiem ze przy duzej marchwi mozna i 4l afalonu na ha ale o wiele lepsze sa efekty przy dzieleniu dawki w nieduzych odstepach czasu. Zrob sobie na probe pol pola 3l a drugie pol daj 2x1,5l i sam sie przekonasz.

Nie mam ogolnie przytuli w polach wiec nie wiem jak to na nia dziala :)

Zadnych zabiegow recznych nie robie a do samej jesieni nie bylo chwastow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Przytulie to racerrem i to jak jest mała (albo w zimie przed siewem) bo później to już jej nic nie przeszkodzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

tego samego dnia co siew idzie afalon,przed wschodami randapem lub innym jego zamiennikiem,potem jak już 4-5 listków afalon(linosol-stefes,linuron co aktualnie w lepszej cenie),przytuli niewiele u mnie ale za to rumianki to najlepiej puścić "babo-pielik".z pietruszką są większe problemy bo wrażliwsza na te środki(nawet spalą),to mniejsze dawki i ten "babo-pielik"to miejscami ma co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja co roku z motyczką przechadzam się po grządce z marchewką :) schodzi kilka dni ale mam ładną opaleniznę :) i co roku mniej chwastów

może i spróbuje stomp na połowie pola, do raceru i commanda już nie wrócę, wolę motykol :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nie lepiej zapiąć pielnik i heja :D Ja się staram tak robić żeby motyki nie używać wogóle B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

pielnikiem,obsypnikiem delikatnie to w redlinach lub w międzyrzędziach to można i kilka razy w sezonie,lecz w rządku to "babo-pielik" musi przejść poprawić tego co środki nie wzięły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jadę,jadę-taki pielnik sam se mam zrobione i bardzo dobrze idzie,tylko rządki poprawić trzeba.lenistwo matką wynalazków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

kombinuj-kombinuj,musi być w kształcie stożka;kila zębów od agregatu jakaś gęsia stopa.jak za bardzo redlinę się zedrze to nawóz pogłównie i lekko obsypnikiem się ją poprawi,to idzie zrobić i to tanim kosztem tylko trochę lenistwa potrzeba,i wtedy myślisz żeby jak najmniej się opalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Myślisz dobrze ale z drugiej strony, po oprysku na chwasty przed siewem (w ziemie) chwasty wychodzą w małej liczbie, natomiast jak zacznie się je zwalczać mechanicznie to po poruszaniu gleby rusza fala chwastów które jeśli nie było by plewione lub jakoś mechanicznie niszczone nie wzeszły by.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

środki typu afalon bardzo dobrze działają po ruszeniu ziemi(opielisz i pryśniesz małą dawką),po afalonie doglebowo po miesiącu i tak wyłażą,więc trzeba poprawić lepiej u mnie się sprawdza przed wschodami randap potem afalon,a i jeszcze babo-pielik też musi być.maj i czerwiec to chwasty szaleją a marchewka to się jeszcze leni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Kiedyś dobry był (i co niektórzy mieli jeszcze) Triflurex, a w ziemie to jeszcze racer który przytulii nie wypuści :)

Edytowano przez kris19911

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ROBERTINHO
      Witam.
      Ile rzędów bobu pod traktor mogę wsadzić. 2czy 3 rzędy pod traktor? Uprawa będzie prowadzona zetorem 5211 a bób będzie przeznaczony bezpośrednio na świeży rynek. Bardzo proszę o sugestie w tej sprawie. Z góry dzięki za odpowiedzi.
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
    • Przez vitara
      Witam
      Gdzie ogłaszacie że sprzedajecie swoje warzywa ? i w jakich cenach
      macie jakieś swoje ulubione portale giełdy ?
      Jestem związany z firmą skupującą warzywa i często szukam różnych warzyw
      i ilościach paletowych.
    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj