Zaloguj się, aby obserwować  
Kamiiill

Co radzicie co jest lepsze a co najlepsze!!!!

Polecane posty

Kamiiill    0

Zastanawiam się nad kupnem ciągnika o mocy od 100-150 KM

Jaki doradzacie. Co wybrac. Jaka marka najlepsza a jaka najgorsza

ale tylko marki Zachodnie

Co mozecie o nich powiedziec jak się sprawują, itd,itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Ciągnik 100 koni a ciągnik 150 koni to zupełnie inne maszyny :) I to może być pomocniczy, II-gi to już praktycznie główny.

 

100 konny to najczęściej 4 gary, 150 to 6 garów także może streścisz do czego ten ciągnik ma być, za ile kasy, czy nowy.

No bo jeśli tak założyłeś temat z nudów to prawdopodobnie będzie zamknięty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

dziś mam chyba dzień na docinki bo to już któraś z kolei hmmm ??

Stary coś mi się wydaje że sam nie wiesz co chcesz bo przedział mocy 100-150 to jest masakrycznie wielki i raczej albo koło 100 albo koło 150. chyba wiesz jaki potrzebujesz. Jeden Ci zacznie opowiadać o ursusie 100 km a ty potrzebujesz 130 bo akurat takie masz maszyny. A więc podaj dokładniej przedział mocy no i za ile kasy to na pewno coś Ci doradzimy.

Kurcze bądźcie bardziej precyzyjni - proszę

 

Robert pisałeś w tym samym czasie co ja i mnie uprzedziłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Ciągniki zachodnie są już na tyle dopracowane, że ja bym wybierał wg kryteriów: odległość do serwisu, koszty przeglądu, dane techniczne, a niektóre braki z wyposażenia można uzupełnić przy składaniu zamówienia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

Sorki wiem jestem nowy i tak jeszcze bardzo się nie orjętuje jak pisac moze się wciągne SORKI SORKI ;)

A tenat załozyłem bo na serio chce kipic ciągnik.nie pisał bym tak sobie.

Myslę o FENDZIE!!!!!! JH MF najbardziej interesuje mnie fendt podoba mi się i jak czytałem to jest najlepszy

A będzie pracował w gospodarstwie 80 ha. musi byc wyposazomy w WOM TUZ no i TURA do załadunku obornik. siana słomy i sianokiszonki około 700-800 sztuk załadunek rozładunek czasami tirów kosiarki duskowe potingera którą już mam. pług 5 skib uni agregat famarol3,0 m transport przyczep.zastąpi pronara 1025a (nie mam czasu na przecieki)

Nowy Nowy !!!!!!! mogę przeznaczyc na niego gdzieś około 350000 może troszkę więcej chcę kupic i nim pracwac a nie stac nie raz i pół dnia i nic nie zrobic W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

WSzystko ok, ale mógłbyś jeszcze określić wymagania co do tego ciągnika bardziej szczegółowo, lub jako punkt odniesienia opisać to jak się sprawował pronio tzn czy moc była wystarczająca czy brakakowało mocy, ile tej mocy brakowało, chcesz zastąpic pronara czy pronara sobie zostawisz, jakie jeszcze maszyny planujesz dobrać do nowego ciągnika?

Na ekstra lidze się nie bardzo znam, ale jd z tych większych (znajomy ma od niedawna jd 6620) pali dużo więc do tura nie będzie to oszczędne rozwiązanie, kwestia również czy to ma być ciągnik w 4 czy w 6ciu garach, najlepiej porównój dane techniczne wyposarzenie, wyposarzenie opcjonalne, a na drugim miejscu kieruj się wyborem marki top dużo ułatwi przy wyborze,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

@kamiiill po pierwsze opanuj klawiature, przeczytaj swoj post i popraw bledy.

czy kwota 350 000 zl jest kwota brutto?? bo jesli tak to z fendta serii 700 nici ;)

jesli to jest netto to moze na jakiegos 714/716 wystarczy i taki model tez bym polecal do ciezkich prac polowych i przy zielonkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0
Napisano (edytowany)

pronar był za mały nieraz przy pługach sobie czasami nie radził przód do góry podrywało przy agregacie w ogóle za mały to był błąd ze się go kupiło.

tak jak rozmawiałem to 6 gary tur wom tuz rewers.

słuszałem ze 6620 pali duzo ale koles nie narzeka mowi ze prowadzi się po szosie dobrze jednym słowem jest zadowolony.

A JAK FENDT 512 TO 4 GARY CZY 6 BO 716 TO MOZE TROCHĘ ZA DROGI JAK DLA NAS MOC TO TAK NAJ MNIEJ TO ZE 130

 

POZDRAWIAM

 

SORKI

 

Nie pisz posta dużymi literami!!!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

6620 znajomy na spo wzioł i niemile zaskoczony spalaniem jest w porównaiu do lamborghini premium 100km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

W takich pieniądzach to ja bym powiedział mf 7480. Bardzo fajna maszynka z bezstopniową przekładnią. pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

Jak wyglada MF 7480 czy nadaje sie do tura podoła moim wymaganiom.

a co myslicie o new holland albo case widzaiłem case 130km w akcj tylko bez tura sa dobre jak z częsciami do nich awaryjne sa czy nie bo jd 6620 odpaada. A fendt 514 vario mie starczy na mój areał

DORADCIE

POZDRAWIEM ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

podoba mi się tylko tur i jazda a nie wiecie nie jest awaryjny i ile on ma tej mocy wiesz nie mam za bardzo przekonania do mf takich bysioów tu koło mnie nikt nie ma nie mam z kim pogadac o nim ale chyba i tak bedzie jakiś fendt alub jd w ostatecznosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Ja na twoim miejscu jak bym miał taki budżet to bym sie nie zastanawiał i bym kupił bym jd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0
Napisano (edytowany)

JAKIEGO JAKIE MA WPOSAZENIE CO MOZESZ O NIM POWIEDZIEC JAK SIĘ SPRAWUJE W POLU W TUZE DUZO PALI A MOZE MASZ TAKIEGO

 

Jeszcze raz napiszesz posta duzymi literami i masz bana!!!!!!!

Edytowano przez robertbara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

ale czy 6 garów bedzie ekonomicze przy turze???

 

Fendt 415vario ma silnik 4 cyl a 700vario ma chyba silniki 6 garów.Lecz ten 415 lepiej by sie nadawał do tura poniewaz ma 4 cyl więc POWINIEN byc ekonomiczniejszy ale to jest tylko moje zdanie


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
W takich pieniądzach to ja bym powiedział mf 7480. Bardzo fajna maszynka z bezstopniową przekładnią. pozdro :)

MF 7480? A nie przy duży troszeczkę? Koleżka pisał coś w przedziale 130-150 km a ten (jeśli mnie pamięć nie myli) ma coś ponad 160 km. :)

 

Pozdro :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zaden problem zaoferowac 7475 max ISO 150 KM, ale mysle ze akurat 7480 to jest ciagnik z przedzialu do 150 KM bo moc znamionowa wg ECE R24 bedzie tak oscylowala :) a nawet ponizej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

a dobre te mf

a moze wybrac fenda 414 vario i sie nie martwic o nic ile motogodzin mogą przepracowac bez awari

 

pozdro!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz4255    10

Najlepiej węź sobie obydwa na test od dilera i wtedy będziesz mógł je sobie porównać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

szczerze to ciezko taki test przeprowadzic gdyz sa to ciagniki z 2 roznych przdzialow :) do takiego testu potrzeba fendta przynajmniej 714, a najlepiej 716 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

koledzy dzieki za podpowiedz bo nie wiedziałem ze tak mozna pomyslimy na tym jak tato samochodu nie kupi

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
a dobre te mf

a moze wybrac fenda 414 vario i sie nie martwic o nic ile motogodzin mogą przepracowac bez awari

 

pozdro!!!

Hmm...jak to mówią: "Jak se pościelisz tak sie wyśpisz" :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj