Skocz do zawartości

Zdjęcie

JD 8100, 8200, 8300

32 odpowiedzi na ten temat

#21 Share andrzej2207

andrzej2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 26 październik 2008 - 21:39

JD 8100, 8200, 8300

no ja bardzo chetnie bym spróbował, tylko nie wiem kiedy następnym razem będę miał okazję pojeździć ciągnikiem z tej serii.

do jakiego adresu wejście możliwe jest z płaszczyzny dilera?

trochę poza tematem :P to JD Polska ma swój serwis, czy pracujesz u jakiegoś dilera sprzętu JD??

Do wszystkich, tych kalibrowalnych też
Musisz wiedzieć że każdym podzespołem ciągnika zawiaduje sterownik (komputer pokładowy) nawet siedziskiem i mają określone skróty nazw.
Np: Kontrolerem skrzyni POWER-SHIFT jest sterownik o nazwie PCU
Silnikiem steruje ECU
CCU to sterownik główny z magistralą CAN
ACU to kontroler podłokietnika i siedziska, a w modelach po wyżej numeru 20 000 siedziskiem steruje ASU
HCU to hydraulika robocza i 3 punktowy układ zawieszenia
SCU i SCo to kontrolery gniazd hydraulicznych od 1 do 3 i 4 do 6
Cab i wiele innych odpowiadających za pracę poszczególnych odbiorników.

Nie, nie posiadam własnego serwisu. Pozdrawiam

Skąd Pan jest Panie Andrzeju-jeżeli oczywiście spytać można ?

Zostałem postawiony w sytuacji dość niezręcznej i może (na razie) pozostanę w formie bardziej anonimowej. Nie stroniąc od odpowiedzi na pytania!!!

no ja bardzo chetnie bym spróbował, tylko nie wiem kiedy następnym razem będę miał okazję pojeździć ciągnikiem z tej serii.

do jakiego adresu wejście możliwe jest z płaszczyzny dilera?

trochę poza tematem :) to JD Polska ma swój serwis, czy pracujesz u jakiegoś dilera sprzętu JD??

Oczywiście John Deere Polska ma sieć serwisów w Polsce, o czym można sie dowiedzieć na stronie www.deere.com/pl
Ja pracuję w jedny z nich.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
JD 8100, 8200, 8300 Dzisiaj, 09:07
  •  

#22 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 26 październik 2008 - 22:41

JD 8100, 8200, 8300 @andrzej2207 nie pisz posta pod postem ;] Używaj opcji "Edytuj" ;] Tak na przyszłość ;]

MOD: Zrobione
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#23 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 27 październik 2008 - 09:45

JD 8100, 8200, 8300 "

CYTAT(jaro @ Oct 26 2008, 21:31 )
Skąd Pan jest Panie Andrzeju-jeżeli oczywiście spytać można ?

Zostałem postawiony w sytuacji dość niezręcznej i może (na razie) pozostanę w formie bardziej anonimowej. Nie stroniąc od odpowiedzi na pytania!!!
Eee tam Andrzeju-my rolnicy to z natury dosyć gruboskórni jesteśmy :P-i odpowiedziedź-"z Południowej lub Północnej Polski"starczyłaby w zupełności :).Pozdrawiam

#24 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 27 październik 2008 - 21:23

JD 8100, 8200, 8300

Musisz wiedzieć że każdym podzespołem ciągnika zawiaduje sterownik (komputer pokładowy) nawet siedziskiem i mają określone skróty nazw.
Silnikiem steruje ECU
ACU to kontroler podłokietnika i siedziska, a w modelach po wyżej numeru 20 000 siedziskiem steruje ASU

Nie, nie posiadam własnego serwisu. Pozdrawiam

Oczywiście John Deere Polska ma sieć serwisów w Polsce, o czym można sie dowiedzieć na stronie www.deere.com/pl
Ja pracuję w jedny z nich.

John Deere Polska nie ma sieci serwisów. Serwisowaniem zajmują się dilerzy, z których każdy jest osobnym podmiotem.
Tyle ode mnie.
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#25 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 29 październik 2008 - 18:17

JD 8100, 8200, 8300 W pobliskiej spółce pracują dwa John Deere: 8300 i 8200, obrabiali nimi 3000ha (w ubiegłym roku ANR sprzedała ziemie i pracą na 1500 ha), mają po 20 tyś motogodzin. Naprawiali przy nich pompy wtryskowe, poza tym chodzą bez zarzutu.
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#26 Share andrzej2207

andrzej2207

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 29 październik 2008 - 22:12

JD 8100, 8200, 8300

John Deere Polska nie ma sieci serwisów. Serwisowaniem zajmują się dilerzy, z których każdy jest osobnym podmiotem.
Tyle ode mnie.

Tak to wygląda właśnie... Jest to forma serwisów i na razie taką zostanie na terenach Polski.
Nie wątpliwie jest to pełna forma obsługi klienta oraz szybka i fachowa obsługa, doradztwo i naprawy.

#27 Share Kuba87

Kuba87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, uprawa uproszczona i bezorkowa!

Napisany 16 grudzień 2008 - 00:26

JD 8100, 8200, 8300

Niedaleko pacuje 8100. ma 10 tys godzin i padły tylko hamulce. Skończyło się na wymianie jakiejś pompki. W tym roku kupili 8430. Widać mają zaufanie do marki. Słyszałem od wielu użutkowników że seria 8000 to traktory nie do zajechania.

No a gdzie podziały się fotki Twojego sprzętu :D ?

Silnikiem steruje ECU

To prawie tak jak WC10L :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 22 sierpień 2009 - 05:56

JD 8100, 8200, 8300 Witam, mam pytanie, wie moze ktos jak w tym ciągniku (JD 8200) ustawia sie kopiowanie terenu przez tylni tuz?
Chodzi o to ze ciągnie on pług Kuhn Manger 7 skib obrotowy i z przodu nie ma on koła podporowego wiec wisi na ciagniku i operator musi wciąz regulowac głebokosc pracy przedniej czesci pługa zarowno wiezdzajac i zjezdzajac z gory....
Orentuje sie moze ktos jak to wyczaic? Bo ciągłe gapienie do tyłu i reczne kopiowanie terenu mnie nie bawi...
Pozdrawiam!
DEZERTER

#29 Share rafal3113

rafal3113

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 14 marzec 2010 - 20:25

JD 8100, 8200, 8300

Musisz popracować nad dopasowaniem siedziska do siebie, wzrost i waga, a także sposób amortyzacji.
Pedał gazu sprawia kłopot również wtedy, gdy wykorzystujesz cały jego zakres ruchu ze względu na jego kształt, a to w ogóle nie jest konieczne!
Staraj się również ruszać z innego biegu niż 7. Jest to możliwe by zmienić nastawienie w PCU i wybrać bieg do przodu i do tyłu.
Wiem to bo jestem mechanikiem i pracuję w serwisie John Deere Polska
Wejście do tego adresu jest możliwe z płaszczyzny dilera (serwisowej) i jeżeli chcesz to mogę pomuc.
Poza tym nowe wersje ciągników serii 8020 lub 8030 są wyposażane w inteligentny układ amortyzacji przedniej osi "ILS" to dopiero jest gratka. Wspaniała i płynna jazda osłabia efekt odwróconego pedału gazu. Spróbuj kiedyś!

Nie cytuj poprzedniego postu!!

Przepraszam dla czego ma to być inny bieg niż 7 i jaki najlepiej i dla czego .

Witam, mam pytanie, wie moze ktos jak w tym ciągniku (JD 8200) ustawia sie kopiowanie terenu przez tylni tuz?
Chodzi o to ze ciągnie on pług Kuhn Manger 7 skib obrotowy i z przodu nie ma on koła podporowego wiec wisi na ciagniku i operator musi wciąz regulowac głebokosc pracy przedniej czesci pługa zarowno wiezdzajac i zjezdzajac z gory....
Orentuje sie moze ktos jak to wyczaic? Bo ciągłe gapienie do tyłu i reczne kopiowanie terenu mnie nie bawi...
Pozdrawiam!

W podłokietniku pod tą klapką masz pokrętła od regulacji prędkości wysokości i czułości najlepiej żeby to dobrze ustawić to pogadaj z kimś kto ma john deere praktycznie wszystkie mają tą samą zasadę jak nie to daj maila jak znajdę to prześlę Ci stronę z instrukcji obsł.

#30 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 20:21

JD 8100, 8200, 8300 Witam
posiadam dość spory problem z JD 8200 którego nie dawno kupiłem. zaczeło sie od podłączenia go do pronto dc. zaczeły na komp wyskakiwac błąd ccu 50 zapchany filtr oleju i paliła sie kontrolaka ze niski poziom oleju. Chcę zazmaczyć że olej w skrzyni został wymieniony na nowy oraz został wymieniony filtr oleju 2 krotnie aby wykluczyc wadliwy filtr ale to nic nie dało. Zostały również wymienione czujniki poziomu i zapchania filtra. wystepuje tez problem z ustawieniem przepływu ( obrotów dmuchawy) podzczas pracy sie zmieniaja a jak chce sie zmienic na prawidłowy przepływ nie ma reakcji. dopiero po wył i wł danej sekcji hydraulicznej jest ok. Ciągnk nie ma problemów z talerzówką gdzie nie wymagana jest hygr.

ktos ma jakiś pomysł?

#31 Share Adam0702

Adam0702

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 04 październik 2012 - 17:39

JD 8100, 8200, 8300 ktos wie jak zamtowac wolny spływ oleju w 8200? może ktos ma jakies fotki

#32 Share brynol

brynol

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 listopad 2012 - 21:28

JD 8100, 8200, 8300 Witam mam pytanko czy ktoś jest wstanie poinstrułować mnie jak można przerobić John Deere 8300 wersia USA na EUR i czy można podłączyć gaz nożny [ponieważ jest tylko ręczny] oraz przerobić instalacie elektryczną bo [po włączeniu świateł mijania świecą sie też awaryjne] z góry śliczne dzięki pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#33 Share Michalesz

Michalesz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 21:03

JD 8100, 8200, 8300 Witam

Poszukuję John Deere coś około 250-300 km. Najbardziej interesują mnie serie 8000, 8010 i ewentualnie 8020. Wiele o nich słyszałem, oczywiście dobrego, ale chciałbym też zaczerpnąć opini bezpośrednich użytkowników.
Dodatkowo znalazłem tu dosyć ciekawą ofertę: http://www.agriaffai...eere-8400.html#
Co Wy na to?

Pozdrawiam