Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chcę kupić prase kostke

66 odpowiedzi na ten temat

#1 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Dziewczyny, AF, %, i jazda wszystkim co ma kola:)

Napisany 30 kwiecień 2007 - 16:23

Chcę kupić prase kostke Mam zamiar kupic w najbliższym czasie prase kostkujaco tylko nie wiem ktora
FAMAROL http://www.uniagroup...e-zwijajace.htm
SIPMA http://www.sipma.pl/...prasykostkujace
Ale nie wiem czy bedzie to nowa moze uzywana z uzywanych wchodzi jeszcze John Deera mam juz upatrzona od rodziny ale jeszcze nie znam szczegułow co do rocznika wiem ze im sie super sprawuje.
Z uzywanych co proponujecie Sipma JD czy moze Claas?
A czym rózni sie sipma Z-224 od Z-224/1?
URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Chcę kupić prase kostke Dzisiaj, 02:01
  •  

#2 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 17:25

Chcę kupić prase kostke Jak bym miał kupić prasę to tylko polską. Coś ci się popsuje przy sianie i stoisz a pogoda ucieka. U nas jeden kupił zachodnią używaną to jak mu się popsuła w zeszłym roku przy pierwszym sianie to do dzisiaj stoi bo części nie może znaleść.
Polecam nową sipmy. Kupiliśmy nową 2 lata temu to jak na razie bez problemów. A te z Famarolu są mniejsze i niewiele tańsze

#3 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 17:55

Chcę kupić prase kostke ja mam sipme z 1999 roku (kupiona nowa). jestem z niej zadowolony. Chodzi dobrze tak u mnie jak i po zarobkach. Mam do niej podawacz kostek na przyczepę co powoduje że nie muszę podawać pęczków. Jak chcesz jo zobaczyć to poszukaj mojej foty.
obecnie produkowane są 224/1 i 224/2. Ta duga różni się od pierwszej tymże ma podbieracz podnoszony hydraulicznie (można założyć do pierwszej) i ma większą wydajność (więcej uderzeń tłoka na minute)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#4 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 30 kwiecień 2007 - 17:55

Chcę kupić prase kostke ja polecam Sipma Z-224 polska maszyna - jeszcze ją produkują więc niezaleznie od tego czy kupisz nową czy używaną to i tak nie będzie problemu z częściami, no i w każdej wsi znajdzie się ktoś co będzie umiał ją naprawić - i nie daj się złapać na zachodnią markę u nas gościu też kupił sobie JD jakąś prase kostkująca i jak zaczął w niej wymieniać częsci w maju przy sianie to we wrześniu połowa częsci w maszynie była nowa :lol: - w następnym roku kupił sobie Z 224 i przez 3 lata nic przy niej nie robił
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#5 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 30 kwiecień 2007 - 19:28

Chcę kupić prase kostke

Jak bym miał kupić prasę to tylko polską. Coś ci się popsuje przy sianie i stoisz a pogoda ucieka. U nas jeden kupił zachodnią używaną to jak mu się popsuła w zeszłym roku przy pierwszym sianie to do dzisiaj stoi bo części nie może znaleść.
Polecam nową sipmy. Kupiliśmy nową 2 lata temu to jak na razie bez problemów. A te z Famarolu są mniejsze i niewiele tańsze

ja kiedys spotkałem sie z sytuacją kiedy to w kolejce po łożyska do sklepu przede mną ktoś już 7 sklep zaliczał szukając łańcucha do prasy-były jakies odpowiedniki ale o 0,5mm dłuższe nić orginalne i był już problem...

#6 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 20:11

Chcę kupić prase kostke Sam miałem podobny dylemat i wybrałem Sipmę. Radziłbym nie kupowac zagranicznych pras, kłopoty z częściami, a Sipma ma prostą budowę i jest łatwa w naprawie.

#7 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 30 kwiecień 2007 - 20:54

Chcę kupić prase kostke polecam sipme. kupilem nowa w 93r i oprucz wymiany lancucha i jednej igly nic do tej pory przy niej nie robilem.
super maszynka.

#8 Share Cichy007

Cichy007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja Komputery

Napisany 30 kwiecień 2007 - 22:10

Chcę kupić prase kostke A ja polecam Welgera ap52 posiadałem sipme wiele lat kturą ciągałem c330 i niejest to zły sprzęt ale ma pewne wady, w zeszłym roku kupiłem welgierke i jestem bardzo z niej zadowolony przez cały sezon 3 kostki przepuściła a robie bardzo dużo bo jeżdże na usługi. nietłucze tak jak ta polska i c33o lata w niej swobodnie naprawde dobry sprzęt.Poleca

Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

#9 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 maj 2007 - 10:10

Chcę kupić prase kostke Ja polecam Welgera albo Claas Markant 50,są to prasy w których nic poważnego się nie popsuje

#10 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 maj 2007 - 10:45

Chcę kupić prase kostke Jeszcze zastanawiam sie nad
http://www.allegro.p...hydraulika.html
Co o niej sadzicie ma ktos taka jak sie sprawuje ?
Na jakiej podstawie działa wyzutnik kostek mozna to odczepic tak jak drabinke w sipmie ale nie wogóle tylko tak na prasie zeby jezdziła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 maj 2007 - 11:44

Chcę kupić prase kostke to działa tak ze na wyjściu kostki z komory prasowania masz go góry i na dole dwa pasy które sie dośc szybko oracają w przeciwnych kierunkach i jak kostka dostanie sie miedzy te pasy to jest wyrzucana na przyczepe - nawet to fajne rozwiązanie ale musisz mieć obudowane przyczepy bo to ma taki zasieg ze jak nie bedziesz miał obudowanej przyczepy to ci kostki przeleca za przyczepe i nikt nie moze stac na pzryczepie i układać wiec wejdzie ich mniej

#12 Share buchaj

buchaj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 380 postów

Napisany 01 maj 2007 - 12:18

Chcę kupić prase kostke Nie zastanawiaj się, tylko bierz sipmę! Ja chyba 8 lat temu kupiłem używaną z 1985roku. Zdarzały się sezony, że nie puszczała żadnej wiązki! A pracowała na 15 ha łąk i przy zbiorze słomy z 10-15ha (w zależności o roku). Przez te osiem lat służyła mi bez żadnej poważniejsze awarii (oczywiście doprowadzałem ją do łądu przed każym sezonem i - co bardzo ważne - montowałem TYLKO części oryginalne). Pewnie posłużyła by mie przez kolejne kilka lat, ale nie dam rady sam tych wiązek zwozić a i zatrudnić nie bardzo jest kogo, więc szukam zwijającej.
A co się tyczy pras zagranicznych to odradzam: mój sąsiad miał welgera i patrząc jak on nią prasuje to można było nauczyć się kilku nowych wyrażeń :lol: Dwa lata temu pozbył się jej i kupił używaną sipmę. Teraz już nie przeklina ;)

#13 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 01 maj 2007 - 13:08

Chcę kupić prase kostke

Jeszcze zastanawiam sie nad
http://www.allegro.p...hydraulika.html
Co o niej sadzicie ma ktos taka jak sie sprawuje ?
Na jakiej podstawie działa wyzutnik kostek mozna to odczepic tak jak drabinke w sipmie ale nie wogóle tylko tak na prasie zeby jezdziła?

ja mam taką prasę normalnie miodzio, C-360 spokojnie daje sobię radę z doczepioną przyczepą D-47 (4,5 t) ten wyżutnik to świetna sprawa (można go odczepić) działa on na zasadzie, takiej że są dwie taśmy gunowe napędzane hydraulicznie swoją pompą kostka wychodzi na ten wyżunik taśmy załapują i leci sobie na przyczepę, czasami to potrafi przeżucić kostkę słomy za przyczepę :lol: ale normalnie stoję na przyczepie i układam sobie spokojnie kostki fakt trzeba uważać żeby nie dostać ;) i trzeba pomału jeżdzić 2 szosową bo się nie nadąży układać tych kostek bo zaszybko wyskakują ;)
:)

#14 Share Gorbaczow

Gorbaczow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 01 maj 2007 - 13:23

Chcę kupić prase kostke Vektor - a dostałeś już moze kiedyś taką kostką w locie :lol: ??

a co myślicie o prasie zwijającej Z 230 - polskiej pasowej - zbankrutował u nas SKR i zawsze od nich braliśmy kostke ale teraz chcemy kupić tanią zwijająca na własny użytek - założyłem nawet post na AF - co o niej wiecie

#15 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 maj 2007 - 13:38

Chcę kupić prase kostke Vektor a z ktorego roku masz ja czesto ci cos siada w niej? a C-330M dawało by przy niej rade czy ciezko by miało? Jaka jest szerokosc podbieraka? A te pasy to sa napedzane na wałek czy hydraulicznie? a to sie składa to wyrzutnie hydraulicznie czy recznie?

#16 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 01 maj 2007 - 16:27

Chcę kupić prase kostke

Vektor a z ktorego roku masz ja czesto ci cos siada w niej? a C-330M dawało by przy niej rade czy ciezko by miało? Jaka jest szerokosc podbieraka? A te pasy to sa napedzane na wałek czy hydraulicznie? a to sie składa to wyrzutnie hydraulicznie czy recznie?

Pare razy dostałem taką kostką :lol: wylatującą z wyrzutnika nikomu nie życzę ;) pasy są napędzane hydraulicznie prasa ma swoją pompę BOSHA która napędzana jest przez WOM ciągnika, Rocznik prasy narazie nie wiem muszę się przyjrzeć właśnie jadę na gospodarstwo to zobaczę, awari nie mialem żadnej, raz myślałem że coś już siadło ale to mi się podbierak odłączył i nie chciał podawać występuje to w przypadku gdy podbierak się zapcha a sprzęgiełko na wałku się nie rozłączy ale 3 minuty i naprawione bo zapadka sie wysunęła :) myślę że C-330 M może trochę ciężko by miało ale by poszła. wyrzutnia jest na śrubach więc się odkręca a pompę można wyłączyć poprzez zdjęcia paska klinowego. szerokość podbieraka to jak się nie mylę 130 cm tak że po bizonie można spokojnie zbierać słomę.
Mam ją 7 lat w swoim gospodarstwie została ona sprowadzona i jak narazie nie miałem z nią żadnego problemu, gorąco polecam tą prasę Vektor. ;)

#17 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 maj 2007 - 16:46

Chcę kupić prase kostke No ja ponad 10lat eksploatuje Markant 50 i moim zdaniem niema lepszej maszyny,jest zabezpieczona przed jaką kol wiek awarią,popsuć ją to naprawdę trza mieć talent :lol:

#18 Share robcio3dz

robcio3dz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 01 maj 2007 - 16:56

Chcę kupić prase kostke Wiec mowicie ze opłaca sie taka i za te pieniadze to zadnej sipmy w dobrym stanie nie dostane. ale ona chyba jest z lepszych materiałow niz sipma?

#19 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 01 maj 2007 - 18:04

Chcę kupić prase kostke Za ok 7tyś.na pewno nie kupisz porządnej sipmy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 02 maj 2007 - 07:34

Chcę kupić prase kostke

Wiec mowicie ze opłaca sie taka i za te pieniadze to zadnej sipmy w dobrym stanie nie dostane. ale ona chyba jest z lepszych materiałow niz sipma?

Moim zdaniem to się bardzo opłaca bo za 7.000 zł to żadnej pożądnej sipmy nie dostaniesz :lol: , prasy claasa są robione z naprawdę dobrego materiału u mnie po 7 latach użytkowania tylko w moim gospodarstwie nie zeszła farba z podbieraka ;) ;) :)