robcio3dz

Chcę kupić prase kostke

Polecane posty

pawlus224    2624

ja mam z-224 od 1985 roku (żółta)i kiedys jak było tylko kilka we wsi to chodziła non stop z ursusem c 360 3p i nie miało to az tak złego skutku jak niektórzy twierdza nigdy nikt w nim nie wymieniał sprzegła,ani uszczelniaczy na WOM mimo pracy bez przeciwwagi, co innego z prasą -trafił się felerny model którego nikt nie umiąl ustawić zeby wiązała idealnie. Co fakt to fakt teraz ta prasa (odpukać) wiąże nawet nawet,kokardki ale wiąże niestety jest strasznie zuzyta, w zeszłym roku u nas na słome i siano zuzyła 36 kłebków sznurka! a co do jakosci czesci z sipmy to mam mieszane uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Bierz Z - 224/1 lub 2 i żadną inną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja mam prasę claas bautz mam ją już 13 lat miała kilka awarii ale wszystko można usunąć smemu np iglice pasują po małych przeróbkach od polskiej sipmy jednak na te czasy radził bym wziąść jakąś polską sipmę bo jest dużo łatwiej o części do niej


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Polecam prase Claas markant 50 a najlepiej 60 lub 65 ale takowych chyba nie dostanie za 8tyś.Tylko nie zjechaną.Bardzo inteligetna kostrukcja!Miałem kiedyś Z 224 i nie żałuje tego że ją sprzedałem choć nie była zła.Natomiast markant bez przciwwagi nie szarpie tak ciagnikiem jak Zetka z przeciwwaga i nie pisze tego bo zachwalam swoje tylko tak jest naprawde.Ciagnik ma o wiele lżej.Polecam.Lub Deutz Fahr z seri HD od poleskiej pasują chyba wszystkie części tylko jej wykonanie jest o wiele wiele lepsze niż polskie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

W claasie nawet z 1980 roku podbierak ma sprzegłow które sie reguluje wg potrzeb tzn jeśli zęby wejdą w ziemie to nie ryja dołów tak jak to na ogół robia polskie prasy tylko sie zatrzymują i w ten oto sposób nawet po 20-tu kilki latach są idealne!U mnie na markancie 1987 rok jest oryginalna farba na podbieraku i nawet nie ściachana za bardzo.wystarczy popatrzeć na markanty na allegro-prawie wszystkie maja oryginalna nie zdartą farbe na podbieraku i to chyba nie dlatego że cały swój "żywot" stały w stodole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pit1888    0

moim zdaniem jak kupić cos zagranicznego to prasy deutz fahr igły i aparaty pasują od polskiej prasy i nie jest taka droga jak sipma a do 10tys cos znajdzieszhttp://www.allegro.pl/item416805812_prasa_fahr_hd_360_hd360_gotowa_do_pracy_z263_z_263.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Drodzy koledzy mam pytanie. Czy na naszym rynku dostępne są nowe prasy (mała kostka) zachodnich marek? Szukam w necie ale trafiają się same używki.

Gdyby ktoś coś wiedział to proszę o informację lub link. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZetor    0

Witam wszystkich !!Z własnego doświadczenia mogę polecić Welgera AP41 posiadałem taką tylko ze małą kostkę .Prasowała idealnie sprzedałem ją tylko z jednego powodu mało wydajna do zetora 5211.Na 4000 przepusciła 2 kostki.Raz prasowała u sąsiada takie mokre siano że kapało z prasy i nic się nie stało.Z częsci co kupiłem to pasek do podbieraka i to pasował od samochodu cięzarowego.Następna moja prasa też będzie jakaś zachodnia.Polecam Welgera !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SKORPION1    0

JA bym polecił sipme bo co polskie to i części są dostępne ja sam miałem sipme z 96 r i rocznie robiłem ok100 godzin i praktycznie zero awarii teraz mam nową i też wziołem sipme kostkę Ale jak dbasz tak masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbych    6

Jak kupować prasę to tylko Polską - przynajmniej części w razie potrzeby można dostać.

Jak by co to też mam prasę Sipmę Z 224/1 do sprzedania. Stan idealny - podczepiać i jechać bez jakiegokolwiek wkłądu finansowego. Foto w mojej galerii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolI    1

Aaatam panowie gadacie. Kolego ja mam prase riviere casalis. Smarowanie centralne hydraulicznie podnoszony podbierak, hydraulicznie przestawiany zaczep i nigdy bym jej nie sprzedal lecz kupuje belarke. W tym sezonie pekł mi aparat ale pojechalem kupilem caly aparat (nowy) od sipmy i latam a polskie są dwie to wiązac nie chcą a moja lata jak szalona. Super maszynka jak chcesz foty to pisz gg:23356501

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcyn95    28

ja też bym kupił sipmę z 224 z podajnikiem już powyżej 1990 roku :D i w niskiej cenie tak poniżej 8 tyś B)

Edytowano przez dulcyn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtal    0

Za małe pieniądze SIPME to szkoda nerw i czasu. Ja mam New Hollanda 271 super maszyna, jak sznurek załorze żadnej kostki nie przepuści. Jak na polu robie i patrze jak w Polskich sąsiedzi cały czas coś grzebią bo nie wiąrze a ja ze swoją nie miałem nigdy problemów. A teraz myśle nad jej sprzedaniem mam belówke do kiszonek to i słome zwine a kasa zawsze się przyda. Jak ktoś chętny to maszyna na alegro jest wystawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40
Napisano (edytowany)

Ja mam do sprzedania prasę kostkującą FAMAROL Z511 . Zdjęcia znajdują się w mojej galerii . Woj Mazowieckie .

Zainteresowani proszę pisać na pw lub gg .

Edytowano przez leszcz8

Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rewoluszyn    10

ja z kolei chętnie sprzedam fahr hd30 to samo co sipma wszystkie części te same (w końcu sipma była robiona na licencji fahr) moja ma ciut węższy podbierak i max. dlugość kostek jest krótsza niż w sipmie. Od 4 lat nie zrobila ani kostki a od jakichś 15 nie więcej niż 1500 rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Dam namiar na Z-224 w bdb. stanie z drabinkami , garażowana woj LUBELSKIE (okolice Łęcznej) cena 12 tys zł do negocjacji - możliwość zamiany na przyczepę 6t. lub podobną , sam bym sie nią zainteresował ale już mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bastek2210
      Witam mam problem z prasa sipma z224/1 po zerwaniu zabezpieczenia które pociąga iglice i zmianie tej sruby przestała wiązać i wydaje mi się że podgarniacz spotkal się z tłokiem bo ten pierwszy od tłoka został przygiety . Jest ktoś kto ma mozliwosc pokazać zdj jak jest prawidłowo ustawiony rozrząd czy inaczej zapłon w tej prasie? 
       
    • Przez ursus3600
      Witam. Poszukuję mechanika do prasy sipmy z 224 z Małopolski.
    • Przez farmer1999
      Witam. Stoję przed wyborem prasy kostkującej do współ pracy z c-360... do prasowania około 7-10 hektarów rocznie razem z łąkami. Po prostu kostki dla mnie wygodniejsze. Do wyboru nasza polska sipma z224 lub niemka Fortschritt k442. Cenowo jest różnica bo nasza droższa ale po przepytaniu kilku starych operatorów z SKR to stali bardziej za niemką tylko wiadomo części coraz trudniej zdobyć. A na forum co mogą rolnicy doradzić? Za zbędne komentarze typu że nikt już kostek nie robi z góry podziękuje. teraz wiadomo części.
    • Przez Szymonx
      Witam mam problem z prasa kostkująca New Holland 376 robi krzywe kostki są one skręcone w lewą stronę jak mogę to naprawiać bo to przeszkadza w układaniu na przyczepie
    • Przez evolution93
      Witam wszystkich.
      Niestety jak ktoś się nie zna na prasach to musi coś się zepsuć.2 lata temu kupili prasę Welger AP 12.Na początku było z nią w porządku dopóki nie został ruszony mechanizm długości kostki kiedy nie pracowała.Od tej pory prasa prasuje jedną kostkę 0,5m a nie które zdarzały się do 2m.Czasami zawiąże a czasami nie .Robi czasami po 5 słupłów na jednym sznurku.Wiem że ta prasa jest już wiekowa ponad 25 lat .Czy ktoś ma jakieś materiały dotyczące tej prasy lub o jakieś podpowiedzi bo w takim stanie to na pewno jej nie sprzedam bo kto to już kupi tak więc albo będzie mogła służyć albo zrobią z niej nową w hucie.
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj