Skocz do zawartości

Zdjęcie

Broń w gospodarstwie

51 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 05 maj 2008 - 19:28

Broń w gospodarstwie

Na wiatrowke o energi pocisku do 17J nie trzeba miec zezwolen, ale juz z wygladu taka sama wiatrowka o energi pocisku powyzej 17J zwana jest Bronia pneumatyczna i trzeba miec na nia zezwolenie.
A żeby otrzymać zezwolenie trzeba przejść przez jakieś badania psychologiczne czy aby jak ci nie odbije to nie wezmiesz gnata i zaczniesz strzelac. I jakies tam jeszcze inne testy i tesciki.

ciekawe jakie są badania na tym teście.. tzn.. co trzeba tam robić hehe. :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Broń w gospodarstwie Dzisiaj, 23:07
  •  

#22 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 05 maj 2008 - 19:56

Broń w gospodarstwie

Na wiatrowke o energi pocisku do 17J nie trzeba miec zezwolen, ale juz z wygladu taka sama wiatrowka o energi pocisku powyzej 17J zwana jest Bronia pneumatyczna i trzeba miec na nia zezwolenie.
A żeby otrzymać zezwolenie trzeba przejść przez jakieś badania psychologiczne czy aby jak ci nie odbije to nie wezmiesz gnata i zaczniesz strzelac. I jakies tam jeszcze inne testy i tesciki.

Chyba zapomniałeś dodać że broni z lufą gwintowaną też bez pozwolenia nie można posiadać . Ja mam startą wiatrówkę z gwintowaną lufą i ma wygar że tacie jak raz źle ułożył ją na ramieniu to mu bark przestawiła , ja miałem podobną sytuację , teką wiatrówkę można podlasować zakładając dorabianą sprężynę i każdy stęka przy jej naciąganiu , a te nowe to jak sąsiad kupił to ją odesłał , bo miała dolny naciąg i wajcha dwa razy krótsza od naszej łamanej i jest taka słaba sprężyna , że dwu letnie dziecko by ją naciągneło , więc nie kupujcie nowych wiatrówek , bo to jest szmelc ,jak to mój tata określił . Tych nowych nie można podlasować bo nie wytrzymuje konstrukcyjnie , lepiej odłożyć trochę kasy i kupić używanego łucznika (firma) i ją podlasować i wiatrówka jak mażenie . Ale się rospisałem ! :) :) :)

#23 Share arbuz89

arbuz89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 05 maj 2008 - 20:07

Broń w gospodarstwie endrju00711,masz fantazje takie bajki ze wiatrówka bark przestawila to możesz opowiadać dzieciom w podstawówce :) :) :) musze ci powiedzieć ze nawet dubeltówka ani sztucerem nie przestawisz barku wiec nie opowiadaj bzdetów

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów
  • Zainteresowania:Wolność słowa na AF!!!!

Napisany 05 maj 2008 - 20:13

Broń w gospodarstwie Ja jedynie "gnata " mam w spodniach :)
Więc dziewczyno powróć tu... ja tak proszę z całych sił Ooooooooooooooo
-------------------------------------------------------
Pozdrawiam wszystkich zakochanych i znawców tematu!!

#25 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 05 maj 2008 - 20:25

Broń w gospodarstwie

Ja jedynie "gnata " mam w spodniach :)

:)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#26 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 05 maj 2008 - 20:44

Broń w gospodarstwie ja w swoim gospodarstwie mam tylko wiatrówke na dodatek bardzo lichą, ale dzisaij wróbelek dostał, tak mnie wkurzają bo co chwole to ciągnik lub samochód zasra** :angry:

#27 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 05 maj 2008 - 20:47

Broń w gospodarstwie ja tam nie mam broni ale kumpel ma i z wiatrówki jak kiedys w kota strzeliłem to nie wiedział gdzie jest i co sie dzieje ale jak złapał grunt to poszedł ze go nie było widać
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#28 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 05 maj 2008 - 21:05

Broń w gospodarstwie

ja w swoim gospodarstwie mam tylko wiatrówke na dodatek bardzo lichą, ale dzisaij wróbelek dostał, tak mnie wkurzają bo co chwole to ciągnik lub samochód zasra** :angry:

Wszyscy tępią tak te wróble że niedługo będzie to gatunek zagrożony. U mnie sprawę załatwił jastrząb który wleciał do stodoły uuu ale się działo. Kumpel mi coś mówił że chcą wróble dać pod ochronę,
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#29 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 05 maj 2008 - 21:41

Broń w gospodarstwie

ja tam nie mam broni ale kumpel ma i z wiatrówki jak kiedys w kota strzeliłem to nie wiedział gdzie jest i co sie dzieje ale jak złapał grunt to poszedł ze go nie było widać

żeby tak kiedy ktoś tobie w dupe szczelił z wiatrówki :) ciekawe czy ci bedzie miło...

#30 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów

Napisany 05 maj 2008 - 21:53

Broń w gospodarstwie

żeby tak kiedy ktoś tobie w dupe szczelił z wiatrówki :) ciekawe czy ci bedzie miło...

podobno ci co tak robią mieli podobne akcje w dzieciństwie. :) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Rafal180

Rafal180

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1126 postów

Napisany 05 maj 2008 - 22:06

Broń w gospodarstwie Trzeba mieć mózg w d*pie żeby strzelać to psów i kotów :) :) .nie wiem co sobie myslą tacy ludzie :) :angry: jak bym miał wiatrówke to bym im tylki odszczelił :)

#32 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1114 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 06 maj 2008 - 10:16

Broń w gospodarstwie Na straszenie obcych psów najlepsze są petardy.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#33 Share Radar

Radar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:27

Broń w gospodarstwie Łysyrolnik, to masz zezwolenie na broń pneumatyczną?

#34 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 06 maj 2008 - 20:33

Broń w gospodarstwie Ja niestety nie posiadam nawet wiatrowki do 17J a co dopiero mowić o zezwoleniach :) Może kiedyś,narazie obchodze sie bez broni palnej

Honda - The Power of Dreams :)

#35 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 06 maj 2008 - 21:14

Broń w gospodarstwie Na zezwolenie trzeba przejść test psychologiczny i jeszcze parę innych.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#36 Share mateus2222

mateus2222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 06 maj 2008 - 22:50

Broń w gospodarstwie

Przepraszam, ale wydaje mi się że to czy ktoś posiada broń jest zbyt poufną rzeczą i nie powinno się informować o tym na forum internetowym. Nie podejrzewałbym żadnego agrofotowicza o złe zamiary, ale przecież nasze forum mogą oglądać także ludzie niezalogowani a za nich trudno jest już ręczyć w jakikolwiek sposób. Tak samo możnaby założyć temat w stylu "gdzie trzymacie kluczyki od samochodów i ciągników"

igorass ma całkowitą rację i w stu procentach zgadzam się z nim, jak już ktoś ma pistolet to lepiej nich się nie chwali tym na forum internetowym...

igoras a samo to że pokazuje ktoś swoich nowych maszyn to chyba większa odpowiedzialność niż samo chwalenie się bronią?>
ps. to nie "nasza klasa" że każdy dokładne dane podaje imie nazwisko itd, przecież każdy może sie zalogować podać że jest z województwa z drugiego końca polski itd

ty też masz trochę racji... nie musisz podawać swojego prawdziwego położenia w Polsce, możesz podać fałszywe dane, ale... nic ci to nie da... bo każdy użytkownik internetu ma swój osobisty adres... to się chyba nazywa IP i dzięki temu IP można Cię wyśledzić skąd jesteś... co prawda Neostrada ma zmienny adres IP, ale to też można sprawdzić kto i kiedy miał dany adres IP a to jest bardzo krótka droga do użytkownika... (nie jestem zbyt zorientowany na ten temat, ale coś jednak wiem...) od razu mówię nie wiem jak to się sprawdza... nie jestem informatykiem... popytajcie inforamtyków
więcej na ten temat ---> http://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_IP
Pozdrawiam

#37 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 10 maj 2008 - 10:04

Broń w gospodarstwie witam
Panowie decyzja zapadła teraz broń trafia na policje a odbiorę jak zrobię pozwolenie...dzięki za wyczerpujące wypowiedzi o wiatrówkach...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#38 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 13:08

Broń w gospodarstwie sprawa jest taka: policja robi wszytko aby nikt nie miał broni, nie mam możliwości zrobienia pozwolenia..trzeba czekać wiele lat...policja robi problemy... za depozyt nie ma sensu płacić...broń idzie na kasacje... :lol:
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#39 Share point

point

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 22:06

Broń w gospodarstwie dobrym rozwiazaniem moze byc bron hukowa. robi halas, miota srut z predkoscia poczatkowa ponad 200m/s i wyglada jak prawdziwa:)
tylko troche to drogie:\

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 21:31

Broń w gospodarstwie Ten temat jest chyba najbardziej odpowiedni a więc tak :koledzy mam problem z wróblami w stodole która jest też magazynem zboża. Prawdziwa plaga jazgot i wrzask nie możliwy a zboże masowo wyłuskiwane. Wiatrówka pomaga na chwile gdy się wejdzie wszystko ucichnie i się pochowa jak wyjdę jazgot od nowa. Jeżeli mieliście podobny problem i macie jakieś sposoby to podpowiedzcie