Skocz do zawartości

Zdjęcie

Broń w gospodarstwie

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 05 maj 2008 - 08:22

Broń w gospodarstwie Czy macie gnata w domu? dostałem właśnie gospodarstwo i jest ono położone na uboczu a broń - pistolet- czeka na mnie po dziadku, jakie warunki trzeba spełnić aby mieć pozwolenie na broń? gospodarstwo na uboczu bez ogrodzenia złomiarze sie kręcą a tak 2 razy w powietrze i złomiarz daje nogę... z drugiej strony gnat w domu to cholerna odpowiedzialność...
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Broń w gospodarstwie Dzisiaj, 21:21
  •  

#2 Share samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 05 maj 2008 - 08:45

Broń w gospodarstwie gnata to nie mam ale wiatrówke owszem.

#3 Share helus89

helus89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 05 maj 2008 - 09:56

Broń w gospodarstwie wiatrowa ;p i zaden wrobel kombajny nie osra :) a po co ktos ma wiedziec ze masz gnata w domciu :) i jakiest tam wrunki spelniac ;D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:20

Broń w gospodarstwie My mamy wiatrówkę :) i taki stary pistolet z II Wojny światowej(po dziadku) ale nie działa :)

#5 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 05 maj 2008 - 13:30

Broń w gospodarstwie My mamy wiatrówkę i straszacz taki mały pistolecik ;]

I kupiliśmy procę za 5zł xD na sroki żeby z ciągle z gniazda wylatywała i tak to oziębi jaja i może sie nie wyklują sroki małe
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#6 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:40

Broń w gospodarstwie Przepraszam, ale wydaje mi się że to czy ktoś posiada broń jest zbyt poufną rzeczą i nie powinno się informować o tym na forum internetowym. Nie podejrzewałbym żadnego agrofotowicza o złe zamiary, ale przecież nasze forum mogą oglądać także ludzie niezalogowani a za nich trudno jest już ręczyć w jakikolwiek sposób. Tak samo możnaby założyć temat w stylu "gdzie trzymacie kluczyki od samochodów i ciągników"

#7 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 05 maj 2008 - 15:40

Broń w gospodarstwie igoras a samo to że pokazuje ktoś swoich nowych maszyn to chyba większa odpowiedzialność niż samo chwalenie się bronią?>
ps. to nie "nasza klasa" że każdy dokładne dane podaje imie nazwisko itd, przecież każdy może sie zalogować podać że jest z województwa z drugiego końca polski itd

#8 Share Tobiasz912

Tobiasz912

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 05 maj 2008 - 15:51

Broń w gospodarstwie To czy będziesz miał broń czy nie to tylko twoja sprawa, a u mnie w okolicy to dużo ludzi ma broń bez zezwolenia
Praca rolnika godna jest szacunku !!!

#9 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 maj 2008 - 15:56

Broń w gospodarstwie Ja mam wiatróweczke długo i krotka ale krotkiej nie poleca :)

#10 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 05 maj 2008 - 16:22

Broń w gospodarstwie

igoras a samo to że pokazuje ktoś swoich nowych maszyn to chyba większa odpowiedzialność niż samo chwalenie się bronią?>
ps. to nie "nasza klasa" że każdy dokładne dane podaje imie nazwisko itd, przecież każdy może sie zalogować podać że jest z województwa z drugiego końca polski itd

tak.. masz racje, AF to nie nasza klasa ze ludzie podają swoje dokładne dane.. ale jest jedno "ale".. mianowicie większość userów podała linki na AF do swoich kont na naszej klasie, fotce itp..itd... a tu już droga lekka.

No i żeby nie robić całkowitego OT to powiem ze mój dziadek ma jakąś tam wiatrówke, nawet dobrze daje, dostał ją jak pracował jako stróż nocny w jednej z firm budowlanych znajdujących się na uboczu miasta,[super okazja do skoku :)] no a później jak skończył robote to szefu mu odstąpił sprzęt bo kupował coś nowszego.
Fajna zabawka, tak sobie postrzelać do puszek a i jak jaki kto niemile widziany wejdzie na teren gospodary to pare strzałów w powietrze i ucieka taki ktoś... hehe
A znam pare osób co mają prawdziwe gnaty i bez zadnego zezwolenia, jeden jak mi kiedyś pokazywał to juz nie taki kozak byłem jak z wiatrówką, hehe łapy mi drżały bo jakby wypaliło coś nie tak to ho ho...ale ogólnie pozytywne wrażenia. :) hehe
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 05 maj 2008 - 16:26

Broń w gospodarstwie Ale na wiatrówkę nie trzeba zezwolenia to w czym problem ?

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#12 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 05 maj 2008 - 16:30

Broń w gospodarstwie

Ale na wiatrówkę nie trzeba zezwolenia to w czym problem ?

Nie wiem... oni coś tam narzekają ze to nie powinno sie na forum pisać itd.. dziadek ma bez zezwolenia i jest git... :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#13 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 05 maj 2008 - 16:35

Broń w gospodarstwie E.. tam nie powinno u mnie we wsi każdy ma wiatrówkę nawet na te wróble

Mieliśmy przez tydzień wiatrówkę która miała 30lat i chyba z 20lat temu trzeba było nawet rejestrować ją i opłacać ale skubana jak na tyle lat to nieźle sie trzymała ;]

#14 Share Kingula

Kingula

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 05 maj 2008 - 16:40

Broń w gospodarstwie U nas tez jest wiatrówka i brat ma pistolet(pracuje w ochronie) :)

#15 Share jasiu12512

jasiu12512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 05 maj 2008 - 17:22

Broń w gospodarstwie ja mam wiatrówke na wróble czasem na psy
ursusyc-360x2
mf 255
mtz 82

#16 Share Radar

Radar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 05 maj 2008 - 17:24

Broń w gospodarstwie U mnie w chacie są 2 wiatrówki- długa i krótka.

#17 Share waldus

waldus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:18

Broń w gospodarstwie ja tam nie mam broni. czasem wystarczy poprostu gruby kij albo widły i sprawa rozwiązana :)

#18 Share lukasz912

lukasz912

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:41

Broń w gospodarstwie Hehe na psy skad ja to znam :)

#19 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:46

Broń w gospodarstwie My na psy używamy straszaka i żaden pies nie wybiegnie na drogę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 05 maj 2008 - 18:52

Broń w gospodarstwie Na wiatrowke o energi pocisku do 17J nie trzeba miec zezwolen, ale juz z wygladu taka sama wiatrowka o energi pocisku powyzej 17J zwana jest Bronia pneumatyczna i trzeba miec na nia zezwolenie.
A żeby otrzymać zezwolenie trzeba przejść przez jakieś badania psychologiczne czy aby jak ci nie odbije to nie wezmiesz gnata i zaczniesz strzelac. I jakies tam jeszcze inne testy i tesciki.

Honda - The Power of Dreams :)