Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

361 odpowiedzi na ten temat

#121 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 21 maj 2008 - 21:47

Kosa spalinowa do pracy z żyłką, utrzymanie trawnika,przyciąć koło drzew płotu itp to idealna kosa :) zielska też troche skosisz chociaż tu nie poszalejesz ale skoro nie brałes wiekszej to chyba nie potrzebujesz do profesjonalnego użytku :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 03:36
  •  

#122 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 22 maj 2008 - 13:15

Kosa spalinowa narazie mam troche (1000 m2) wysokiej, starej trawy ktora bede musial skosic ta kosa ale pozniej wszystko pojdzie pod zwykla kosiarke a podkaszarka bedzie tylko i wylacznie do koszenia pod drzewkami, ogrodzeniem itd...

#123 Share szpeniek25

szpeniek25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 26 maj 2008 - 22:45

Kosa spalinowa Mam kose Stihla FS85, mam pytanie czy trójzębem można ładnie skosić trawę w pokos?

#124 Share Lelon

Lelon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 maj 2008 - 11:09

Kosa spalinowa Czy słyszał ktoś o kosach VICTUS i co o nich sądzicie

#125 Share abstainer

abstainer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 18:10

Kosa spalinowa Sorry za odkopanie tematu, ale moze tutaj jeszcze ktos zagląda i komus sie przyda to co napisze

Wiadomo jest ze marka TEXAS nie jest tak dobrze znana na rynku jak Stihl, ktory jest reklamowany na kazdym kroku.
Do uzytkownikow kosy TEXAS CG430B małe pouczenie: przy bardzo wysokich trawach uzywajcie maksymalnej mocy jaką ona posiada, a napewno nie będzie sie dlawiła i dusiła ( Nie oszczędzajmy tych setek mililitrów paliwa ) W warunkach ekstremalnych tarcza metalowa wykosi kazde odrosty - mówi wam to uzytkownik z 5-cio letnim stażem pracy z tą kosą.

Wczesniej posiadalem kosę KAWASAKI (dkladnego symbolu nie pamietam) którą uzytkowalem przez niespełna 10 lat. Jedyna róznica między KAWASAKI a TEXAS to troszeczke glosniejsza praca silnika kosy TEXAS

Miłej pracy na TEXASACH

#126 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 03 czerwiec 2008 - 18:13

Kosa spalinowa

Sorry za odkopanie tematu, ale moze tutaj jeszcze ktos zagląda i komus sie przyda to co napisze

Wiadomo jest ze marka TEXAS nie jest tak dobrze znana na rynku jak Stihl, ktory jest reklamowany na kazdym kroku.
Do uzytkownikow kosy TEXAS CG430B małe pouczenie: przy bardzo wysokich trawach uzywajcie maksymalnej mocy jaką ona posiada, a napewno nie będzie sie dlawiła i dusiła ( Nie oszczędzajmy tych setek mililitrów paliwa ) W warunkach ekstremalnych tarcza metalowa wykosi kazde odrosty - mówi wam to uzytkownik z 5-cio letnim stażem pracy z tą kosą.

Wczesniej posiadalem kosę KAWASAKI (dkladnego symbolu nie pamietam) którą uzytkowalem przez niespełna 10 lat. Jedyna róznica między KAWASAKI a TEXAS to troszeczke glosniejsza praca silnika kosy TEXAS

Miłej pracy na TEXASACH

Kazda kosa spalinowa musi pracowac na pełnuch obrotach a to dlatego ze jest chłodzona powietrzem.

#127 Share Cezary4514

Cezary4514

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 359 postów

Napisany 05 czerwiec 2008 - 18:40

Kosa spalinowa Ja posiadam kose spalinową Stihl FS 200. Jest to bardzo dobra maszyna, polecam

#128 Share trq

trq

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 10 czerwiec 2008 - 14:57

Kosa spalinowa A ja w tym roku kupiłem kosę SOLO z silnikiem kawasaki 2,7KM, i muszę przyznać że maszyna godna polecenia, tylko jak się dłużej kosi to bolą palce od gazu.

#129 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:03

Kosa spalinowa odświeżę temat :)

jak konserwujecie swoje kosy na zimę???ja w swojej wypaliłem paliwo do końca,nasmarowałem przekładnie kątową (zalecenia dilera) i umyłem-coś jeszcze można z nią zrobić??? :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#130 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:25

Kosa spalinowa ja jeszcze nic ,a nie odwrotnie umyć i nasmarować .A co z silnikiem będziesz przepalać co jakiś czas czy zalewasz olejem ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 31 październik 2008 - 22:03

Kosa spalinowa oczywiście najpierw umyć :) niem wiem co z silnikiem, tak mi kazali zrobić...

ostatnią jej robotą było koszeni liści buraków na poprzeczniaku-rewelacja :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#132 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 09:27

Kosa spalinowa ja tam nic nie robię. Kosa leży na młocarni żeby nie przeszkadzała. :)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#133 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 10:08

Kosa spalinowa Ja to moją jeszcze trawkę kosze dla krowy :) Mam założoną tarcze do cięcie na pokos i myślę że dopiero gdzieś tak za 2 tygodnie zakonserwuje ją na zimę :)

#134 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 12:15

Kosa spalinowa ja też umyłem,przesamrowałem wyprałem filterek i troszke paliwa zostawiłem bo może troche ją przepale zimą :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#135 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 14:05

Kosa spalinowa @zetro to nielepiej kosiarke??? bo pisales ze masz 0.5ha do koszenia
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#136 Share zenit

zenit

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 14:06

Kosa spalinowa Ja w swojej Hondzie gx: spuszczam paliwo, wykręcam świece i wlewam do cylindra troche oleju(dwa razy pociągam za starter rzeby się rozprowadził), smaruje pozostałe metalowe części aby zapoiec korozji . :)

#137 Share banan575

banan575

Najwyzsza Izba Kontroli

• Members
  • PipPipPip
  • 3057 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 14:16

Kosa spalinowa Ja kosy nie mam tylko kosiarkę a na zimę jest odczepiany kosz i zespół tnący, trochę zabawy jest żeby wyczyścić to wszystko +\- caly dzin zejdzie. a potem kosiarka jeździ jako traktorek w pole.
Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

#138 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 21:55

Kosa spalinowa po myjce ciśnieniowej co chcę kupić obecnie, za kilka miesięcy chcę kupić kose spalinową ale taką porządną
teren co będe kosił jest naprawdę spory
ogólnie wkoło domu i gospodarstwa a także nad 2 jeziorami powierchni ok.50 ha ale tylko tam gdzie jest dojazd samochodem i w łowiskach, ewentualnie małe łąki czyli tak na oko jakieś 1-2 ha na pokos
obszar od małej trawki po samosiejki olchy i krzaki jeżyn, dzikiej róży, porzeczek, czasem tatarak, trzcina, gęsta trawa na zboczach
czyli potrzebuję dużej, mocnej, profesjonalnej, niezawodnej kosy na duże i mocno zakrzewione tereny z dobrym wyposażeniem
jak widziałem po postach jest dużo firm na rynku oferujące sporo modelów, głównie było to spowodowane nowością na rynku,
co do niezawodności to raczej jestem przekonany do huqskwarny, a zerkając na moc to jest zadowalająca

#139 Share bili

bili

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:03

Kosa spalinowa

po myjce ciśnieniowej co chcę kupić obecnie, za kilka miesięcy chcę kupić kose spalinową ale taką porządną
teren co będe kosił jest naprawdę spory
ogólnie wkoło domu i gospodarstwa a także nad 2 jeziorami powierchni ok.50 ha ale tylko tam gdzie jest dojazd samochodem i w łowiskach, ewentualnie małe łąki czyli tak na oko jakieś 1-2 ha na pokos
obszar od małej trawki po samosiejki olchy i krzaki jeżyn, dzikiej róży, porzeczek, czasem tatarak, trzcina, gęsta trawa na zboczach
czyli potrzebuję dużej, mocnej, profesjonalnej, niezawodnej kosy na duże i mocno zakrzewione tereny z dobrym wyposażeniem
jak widziałem po postach jest dużo firm na rynku oferujące sporo modelów, głównie było to spowodowane nowością na rynku,
co do niezawodności to raczej jestem przekonany do huqskwarny, a zerkając na moc to jest zadowalająca

u mnie w garazu leży taka kosa na sprzedaż mocna maszyna husqvarna 244R pracowałem nią w lesie cztery sezony jak do tej pory niezawodna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 22:54

Kosa spalinowa 50 ha??? To ile ludzi tym bedzie na zmiane pracowało? to jest niezły wynalazek ale życze zdrowia przy areale 50 ha...
DEZERTER