Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

353 odpowiedzi na ten temat

#81 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 maj 2008 - 13:03

Kosa spalinowa ja mam taka i ja polecam w zeszlym roku dalem za nia 500zł
kosze nia duzo i w ciezkich warunkach i nic sie z nia nie dzieje polecam

http://www.allegro.p..._ss_2_2_km.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 12:02
  •  

#82 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:07

Kosa spalinowa ale tak czy siak nie radze bawić się w chińskie jednorazówki.... radze uzbierać kasy i kupić coś albo stihla albo husqvarne... Ja mam 10 lat fs200 stihla i dopiero w tym roku czeka ją remont a wykosiła już swoje i w zupełności wystarczy

#83 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:28

Kosa spalinowa Jeśli nie masz ograniczenia w kasie to poleciłbym ci taką http://allegro.pl/it...220_2_7_km.html ja mam identyczna od ponad roku spisuje się bez awaryjnie wolał bym dać więcej kasy i zainwestować w stihla i mam pewność niż w te chińskie

#84 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 05 maj 2008 - 13:46

Kosa spalinowa obie te kosy ktore pokazałes to nie ma sie co oszukiwać shity. strasznie tanie jak na taką moc, słabe wykonanie wąski uchwyt (ręce musisz trzymac przy sobie a tak jest niewygodnie). 2 sezony bez awarii to góra ode mnie. radze ci zaiwestować w stihla albo husqvarne. zobacz na ich ceny. tam kosa 2.2 km kosztuje 1800 zl nie mowiąc o 3.3 km. wielu ludzi z AF ma stihla i husqvarne i są zadowoleni a tacy ktorzy kupili tanie chińskie badziewie plują sobie w brode że nie dołożyli do markowej kosy.
polecam ten wątek :
http://www.agrofoto....nowe-t7058.html

Ta okrągła tarcza to troche lipa, w trawie chyba sie nie sprawdzi. Lepszy by chyba był trójząb, czyli około 100 zł dodatkowo pewnie. Jak bym musiał wybierac to brałbym 1.

jesteś w błędzie. taka tarcza słuzy do koszenia w pokos nie uszkadzając trawy jak trójząb. sam mam taką do 333r i po pierwszym sezonie (2007) moge powiedziec że sie świetnie sprawdza w swojej roli.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#85 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 05 maj 2008 - 20:07

Kosa spalinowa Ja mam Husvarne 1.5KM i tne co tydzien 7 arów juz od 7 lat i nie miałem zadnych awari. Zaznaczam ze czesto rasna tam jakies badyle i rozne takie tam zielsko a wiec lekko niema. Nie kupój zadnej chinszczyzny!!!

#86 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 maj 2008 - 09:57

Kosa spalinowa

ja mam taka i ja polecam w zeszlym roku dalem za nia 500zł
kosze nia duzo i w ciezkich warunkach i nic sie z nia nie dzieje polecam

http://www.allegro.p..._ss_2_2_km.html

A ja miałem kosiarkę tej samej firmy i w drugim sezonie zaczęła sie sypać ja polecam stihla albo husqvarne.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#87 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 maj 2008 - 11:03

Kosa spalinowa

A ja miałem kosiarkę tej samej firmy i w drugim sezonie zaczęła sie sypać ja polecam stihla albo husqvaene.

moze miales jakas trefna albo ja mam takie szczescie kupilem ja nie drogo a naprawde dobrze chodzi. silnik odpala najczesciej za pirwszym razem a to moze dlatego ze jest dobrze dotarta i chodzi wiecej z nozem niz z zylka

#88 Share Pablo16

Pablo16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 248 postów

Napisany 06 maj 2008 - 11:21

Kosa spalinowa Może masz rację ale ja zawiodłem się na tej firmie i napisałem to co mi sie przydarzyło.
Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

#89 Share Adi16l

Adi16l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 maj 2008 - 12:04

Kosa spalinowa Ja mam SHINDAIWA-e i chodzi bez zadnych zarzutow ma ponad 3 KM ale zaplacilem za nia chyba okolo 3000 zł. Japonska marka to jednak cos lepszego od niemieckich, choc nie mowie ze niemieckie to slabe sprzety bo tez posiadam inne narzedzia takie jak shtil, viking.

#90 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 06 maj 2008 - 12:07

Kosa spalinowa Ja mam stihla i placilem 1900 zl,ma co ok 1,8 kW i poki co nie moge narzekac,a kosi bardzo duzo,bo my mamy sporo i jeszcze wuja pozycza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share Rallyfan

Rallyfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 06 maj 2008 - 14:18

Kosa spalinowa Markowy czy nie markowy sprzęt....na to nie ma zasady :) w moim przypadku marka stihl wyzionela ducha po niecałym roku sporadycznego użytkowania - padła kostka od zaplonu, szczęscie ze na gwarancji naprawiono,bo 3 stówki poszłoby na małe pudełeczko z kabelkiem :)

#92 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 06 maj 2008 - 18:09

Kosa spalinowa Za markowymi przemawia jeszcze dostepnosc czesci zamiennych a z tymi wynalazkami to roznie bywa.

#93 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 06 maj 2008 - 21:14

Kosa spalinowa i oczywiście serwis. bo nawet jak ci cos padnie po gwarancji to jedziesz do dealera i masz a do takiego wynalazku to gdzie? o shindawie czytałem nawet niezłe opinie na necie wiec chyba to też marka godna polecenia ale sama cena mówi czego sie można spodziewać

A-Mount Alpha user

#94 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 06 maj 2008 - 22:12

Kosa spalinowa Ja użytkuje kose Sthil Fs 120 i jak narazie jestem zadowolony, naprawdę wykorzystuje ja do rożnych prac przy gospodarstwem i nie tylko, Ale jedno mogę stwierdzić nie ma co sie rzucać na tańszy sprzęt niewiadome jakiego producenta itp, lepiej dołożyć parę groszy kupić markowy sprzęt i naprawdę będziesz zadowolony.

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#95 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 06 maj 2008 - 22:49

Kosa spalinowa

jesteś w błędzie. taka tarcza słuzy do koszenia w pokos nie uszkadzając trawy jak trójząb. sam mam taką do 333r i po pierwszym sezonie (2007) moge powiedziec że sie świetnie sprawdza w swojej roli.

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi z uszkadzaniem trawy bo ja trójzębem kosze w pokos i wygląda to lepiej niż zwykłą kosą

#96 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 07 maj 2008 - 06:29

Kosa spalinowa jak bralismy kose to nam doradził sprzedawca że to jest lepsze do pokosu bo trójząb może troche rozdrabniac

A-Mount Alpha user

#97 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 07 maj 2008 - 20:56

Kosa spalinowa Ja tam nie uzywam tarczy, no moze pare razy na poczatku. Teraz tylko zyłka.

#98 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 07 maj 2008 - 21:49

Kosa spalinowa Żyłka jest owszem dobra ale na miekką trawe. U mnie jak sie zdarzył jakieś grubsze zielsko albo jakaś twarda przeszkoda to żyłka sie rwała.Trójząb nie rozdrabnia trawy. Jak kosa ma moc to można szybciej kosic

#99 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 07 maj 2008 - 22:25

Kosa spalinowa Ja trójząbem kosze czasami na pastwisku pod żyłkę drużki nawet w 2,5 m trzcinie i idzie jak rakieta, czego nie wyobrażam sobie skosić żyłką, a kosiarka to husqvarna 343R. trójząb nie rozdrabnia trawy, ale takiej dużą polegniętą ( mięką) ciężko się kosi
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 08 maj 2008 - 21:34

Kosa spalinowa Z trójzębem to kosa idzie ile tylko się da rady machać ,a mam Makite 4510 - 2,3KW.