Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

357 odpowiedzi na ten temat

#61 Share leszek

leszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 27 styczeń 2008 - 20:54

Kosa spalinowa Posiadam kosę TEXAS 1,5 KM od 2 lat i jak na razie nie było z nią żadnych problemów. Zapala bardzo lekko nawet po zimie. Kosze nią wszystko począwszy od gęstej trawy , aż po zaschnięte łodygi a muszę przyznać że nie jest to tak mało bo około 20 arów średnio co 2-4 tygodnie. Ja leję do niej olej sthil tylko nie 100ml na 5l paliwa jak to jest w kosach Sthil lecz 200ml na 5l paliwa bo tak jest w instrukcji i to właśnie jest jej wadą bo podnosi koszty eksploatacji ale na szczęście nieznacznie. A zaletą jej to tani zakup i 2 lata gwarancji, szelki były w wyposażeniu i jak dla mnie w miarę wygodne. Jedyne co wymieniłem po tym czasie użytkowania to bęben na żyłkę bo tamten się rozwalił koszt ok 70 zł .Wytrzymałość sprzętu zależy dużo od użytkownika wiadomo że tańszy sprzęt nie powinien być przesadnie katowany tym bardziej w upalne dni jakie zdarza się kosić. Ja stosuje zasadę że odpoczynek dla sprzętu powinien być 1 zbiorniki jak jest bardzo gorąco a 2 jak jest umiarkowana pogoda wtedy ani ja ani sprzęt się nie przemęczy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 06:47
  •  

#62 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 27 styczeń 2008 - 20:58

Kosa spalinowa To widzę, ze TEXAS też dobre kosy robi... :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#63 Share Luker

Luker

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 17 luty 2008 - 17:11

Kosa spalinowa Ja mam Stihle FS 350, usługowa pielęgnacja terenów zielonych. Kompromis między mocą, a masą samego urządzenia. Porządna uprząż, dosyć wygodna. W zeszłym roku padło ambitne zadanie i pare tys m kw. zbocza o nachyleniu 45-60 st. ciężko określić, bo jak się na uprzęży i linie wisi to wszystko wygląda inaczej. Ale da się. Dodatkowo do 350 dodają jeszcze trójząb. Krzaczki, siewki drzew, żaden problem. Żyłka 3 (ta żółta) przekrój kwadrat i nawet na niskich obrotach potrafi pięknie ciąć. Rocznie oprócz wymian filtra i świec tylko regulacja gaźnika dochodzi, bo jak maszynka pracuje 8-10 h dziennie to potrafią się dolne obroty rozregulować i przygasa. A tak to rewelacja. Husqvarny mimo, że tak zachwalane nie oferują takiego komfortu pracy, takiej niezawodności i prawie idealnego (jak w 350) systemu amortyzacji drgań. Tylko na kamienie przy trójzębie trzeba uważać, bo noże odpryskują i jeszcze lepiej omijać psie odchody , bo jak pod żyłkę podejdzie to jak "gówno w wentylator", tłumaczyć chyba nie muszę.
Pozdrawiam

#64 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 17 luty 2008 - 18:21

Kosa spalinowa Do naprawdę ciężkiej pracy polecam żyłkę Oregona-stop plastiku i aluminium Nylinum, Nyslaw lub FlexiBlade ;)
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#65 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 17 luty 2008 - 19:39

Kosa spalinowa

Ja mam Stihle FS 350, usługowa pielęgnacja terenów zielonych. Kompromis między mocą, a masą samego urządzenia. Porządna uprząż, dosyć wygodna. W zeszłym roku padło ambitne zadanie i pare tys m kw. zbocza o nachyleniu 45-60 st. ciężko określić, bo jak się na uprzęży i linie wisi to wszystko wygląda inaczej. Ale da się. Dodatkowo do 350 dodają jeszcze trójząb. Krzaczki, siewki drzew, żaden problem. Żyłka 3 (ta żółta) przekrój kwadrat i nawet na niskich obrotach potrafi pięknie ciąć. Rocznie oprócz wymian filtra i świec tylko regulacja gaźnika dochodzi, bo jak maszynka pracuje 8-10 h dziennie to potrafią się dolne obroty rozregulować i przygasa. A tak to rewelacja. Husqvarny mimo, że tak zachwalane nie oferują takiego komfortu pracy, takiej niezawodności i prawie idealnego (jak w 350) systemu amortyzacji drgań. Tylko na kamienie przy trójzębie trzeba uważać, bo noże odpryskują i jeszcze lepiej omijać psie odchody , bo jak pod żyłkę podejdzie to jak "gówno w wentylator", tłumaczyć chyba nie muszę.
Pozdrawiam

To chyba już się musiałeś sparzyć co ;) ?
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#66 Share Nestor

Nestor

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 22:23

Kosa spalinowa Witam,
Chcę kupić kosę, ale mam dylemat. Albo wyskoczyć z 1,5 tys. zł za Stihla albo kupić mocniejszą Al-ko za 700 zetów. Gość, który sprzedaje głównie Stihle, poleca mi to Al-ko twierdząc, że są dobre.
A co Wy sądzicie na ten temat - co polecacie?? Stihla, Husqvarne, Stigę, Al-ko

#67 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 22:49

Kosa spalinowa Ja mam dwie kosiarki Husqvarny i z czystym sumieniem moge Ci polecic ta firme. Kose mam 2,2 KM. Sasiad ma kose Stihla tej samej mocy i jak nia kosiłem to nie ma żadnej różnicy praktycznie pomiędzy tymi firmami, o trwalosci nie ma co mówić narazie bo obie sa po jednym sezonie

pozdrawiam

#68 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 17 marzec 2008 - 22:53

Kosa spalinowa Wszystko zalezy od ilosci terenu do koszenia.
Jesli masz stosunkowo mało to wez sobie cos tańszego ale jesli jest tego sporo to juz cos markowego.

#69 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 11:32

Kosa spalinowa Ja tam wolę raz zapłacić więcej niż potem dokładać.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#70 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 01:07

Kosa spalinowa sthil 1,8 km parę lat amatorskiego używania i nie narzekam

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1961 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 05:51

Kosa spalinowa ja mam stihla fs200 rok produkcji 1994... W tym roku będzie trzeba zrobić remont silnika bo już kłopoty są z zapalaniem i nieraz traci moc no ale tyle co ona wykosiła to już najwyższa pora....

#72 Share czajus

czajus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 22 marzec 2008 - 06:10

Kosa spalinowa ja posiadam STIHL FS 85 troszkę słaba ale wystarcza <_<

#73 Share Skrzypek

Skrzypek

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 18:31

Kosa spalinowa Jestem fanem firmy Stihl. Posiadam-dwie kosy FS-36,FS-120.Opylacz SR-420. Piły motorowe MS-018 i MS-260. Dużo pracuje tym sprzętem i na stihlowskim oleju oraz dobrym paliwie ten sprzęt jest niezawodny.

#74 Share gigi

gigi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 05 kwiecień 2008 - 21:01

Kosa spalinowa Witam,mam kose Makita i sobie chwale, zwłaszcza że mam założoną piłe bo wycinam krzewy.

#75 Share qazqaz

qazqaz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 03 maj 2008 - 17:06

Kosa spalinowa Witam mam problem przy wyborze kosy spalinowej
tej
http://www.allegro.p...lecam_hit_.html

albo tej
http://www.allegro.p..._gwarancja.html
Prosze o pomoc

#76 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 03 maj 2008 - 17:21

Kosa spalinowa Proponuje 2 kose...Taka moja sugestia.

#77 Share gigix

gigix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 05 maj 2008 - 10:50

Kosa spalinowa ja mimo wszystko proponuje ci pojśc w jakąs markową. Jak to mówią na oszczędność stać tylko bogatych. Kupiłem kilka lat temu makite jedną z tych większych po 2 latach silnik sie zatarł momo normalnego użytkowania.Wywaliłem 400 zł na cylinderek i kawałek tłoczka.Nastepnie coś sie powaliło w gaźniku. Naprawić tego nie da rady a nowy kosztuje 6 stówek. Kosa taka ma dosyć ciężkie warunki pracy. Duże wibracje, chwilowe przeciążenia. Słaby chiński sprzet padnie szybciutko a w naprawe władujesz wiecej niż ona warta.Według mnie kup mniejszą ale troche sprawdzoną, firmową albo uzbieraj wiecej kasy i kup wiekszą firmową. Ta okrągła tarcza to troche lipa, w trawie chyba sie nie sprawdzi. Lepszy by chyba był trójząb, czyli około 100 zł dodatkowo pewnie. Jak bym musiał wybierac to brałbym 1.

#78 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 05 maj 2008 - 11:26

Kosa spalinowa ja polecam stihla sam ma taka kose stihl fs 300 i sprawdza sie swietnie :)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#79 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 05 maj 2008 - 12:24

Kosa spalinowa My w tamtym roku tez szukalismy wlasnie czegos mocnego do 800 zl ale po dluzszych namyslach padlo jednak na husqvarne 333R 2,2 km i nie zalujemy, lepiej dac wiecej kasy za porzadny sprzet niz pozniej sie meczyc.......co do tych dwoch to wzialbym 1 ale radze naprawde dobrze sie zastanowic.

Pozdrawiam :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 05 maj 2008 - 12:40

Kosa spalinowa Podstawowe pytanie - jaką powierzchnie będziesz kosił, co będzie koszone i jak często ?? Jeśli mała powierzchnia i 2-3 razy do roku to możesz coś takiego kupić natomiast jeśli będzie to duża powierzchnia, jakieś krzaki i gęsta trawa i w dodatku koszona co 2 tyg to polecam profesjonalne wykaszarki husqvarny. Polecam z własnego doświadczenia - na tym nie można zaoszczędzić.