zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

quercus    7

Niekoniecznie można trafić na super egzemplarz taniej marki a można trafić na bubel super marki to zależy od jakości no i od użytkownika .


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Niekoniecznie można trafić na super egzemplarz taniej marki a można trafić na bubel super marki to zależy od jakości no i od użytkownika .

 

Od użytkownika... To bardzo ważne kto będzie kosił dobry kosiarz czy idiota ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

ja mam husgvarne 1.5km juz 6 lat i nie mogę złego słowa powiedzieć. kosze raz na dwa tygodnie jakies5arów. talerz tnący zadko zakładam.bezawaryjny sprzęt!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ale chyba nie grube badyle bo byś potępił :P

Tarcza nie jest zła, w końcu zapłaciłem wtedy niemal 1,4tys za tą zgrabną Kawasaki KBH26.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja mam stihla fs200 i to naprawde dobry sprzet STIHL NR 1 NA SWIECIE


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Texas CG286B nóż+żyłka 1,5KM nominalna, max.2KM tania i dobra kosa i mało pali. :) Praca nią to przyjemność, ale muszę sobie sprawić maskę, bo jak tnę żyłką do strasznie bije trawą po twarzy pomimo osłony. :) A raz jak tata kosił to kamieniem dostałam. :) Nie wiem jak wasze ale moja ma straszne drgania to jak sobie dzień pokoszę to potem mam takie słabe ręce, ze zeszytu utrzymać nie mogę. Trochę niewygodne uprzęże, ale idzie wytrzymać. Już nie mogę się doczekać sezonu koszenia. :P

 

Pozdro dla wszystkich uzależnionych od koszenia. :)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

A przy tej kosie masz kierownicę czy zwykłą rączkę?? :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Texas CG286B nóż+żyłka 1,5KM nominalna, max.2KM tania i dobra kosa i mało pali. :) Praca nią to przyjemność, ale muszę sobie sprawić maskę, bo jak tnę żyłką do strasznie bije trawą po twarzy pomimo osłony. :P A raz jak tata kosił to kamieniem dostałam. :) Nie wiem jak wasze ale moja ma straszne drgania to jak sobie dzień pokoszę to potem mam takie słabe ręce, ze zeszytu utrzymać nie mogę. Trochę niewygodne uprzęże, ale idzie wytrzymać. Już nie mogę się doczekać sezonu koszenia. :)

 

Pozdro dla wszystkich uzależnionych od koszenia. :)

W mojej nic nie drży, trzymam za kierownicę bez wysiłku, może dlatego że leciutka. Zakładaj okulary -przynajmniej po oczach nie dostaniesz, moja miała je na wyposażeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek    5

Posiadam kosę TEXAS 1,5 KM od 2 lat i jak na razie nie było z nią żadnych problemów. Zapala bardzo lekko nawet po zimie. Kosze nią wszystko począwszy od gęstej trawy , aż po zaschnięte łodygi a muszę przyznać że nie jest to tak mało bo około 20 arów średnio co 2-4 tygodnie. Ja leję do niej olej sthil tylko nie 100ml na 5l paliwa jak to jest w kosach Sthil lecz 200ml na 5l paliwa bo tak jest w instrukcji i to właśnie jest jej wadą bo podnosi koszty eksploatacji ale na szczęście nieznacznie. A zaletą jej to tani zakup i 2 lata gwarancji, szelki były w wyposażeniu i jak dla mnie w miarę wygodne. Jedyne co wymieniłem po tym czasie użytkowania to bęben na żyłkę bo tamten się rozwalił koszt ok 70 zł .Wytrzymałość sprzętu zależy dużo od użytkownika wiadomo że tańszy sprzęt nie powinien być przesadnie katowany tym bardziej w upalne dni jakie zdarza się kosić. Ja stosuje zasadę że odpoczynek dla sprzętu powinien być 1 zbiorniki jak jest bardzo gorąco a 2 jak jest umiarkowana pogoda wtedy ani ja ani sprzęt się nie przemęczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

To widzę, ze TEXAS też dobre kosy robi... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luker    1

Ja mam Stihle FS 350, usługowa pielęgnacja terenów zielonych. Kompromis między mocą, a masą samego urządzenia. Porządna uprząż, dosyć wygodna. W zeszłym roku padło ambitne zadanie i pare tys m kw. zbocza o nachyleniu 45-60 st. ciężko określić, bo jak się na uprzęży i linie wisi to wszystko wygląda inaczej. Ale da się. Dodatkowo do 350 dodają jeszcze trójząb. Krzaczki, siewki drzew, żaden problem. Żyłka 3 (ta żółta) przekrój kwadrat i nawet na niskich obrotach potrafi pięknie ciąć. Rocznie oprócz wymian filtra i świec tylko regulacja gaźnika dochodzi, bo jak maszynka pracuje 8-10 h dziennie to potrafią się dolne obroty rozregulować i przygasa. A tak to rewelacja. Husqvarny mimo, że tak zachwalane nie oferują takiego komfortu pracy, takiej niezawodności i prawie idealnego (jak w 350) systemu amortyzacji drgań. Tylko na kamienie przy trójzębie trzeba uważać, bo noże odpryskują i jeszcze lepiej omijać psie odchody , bo jak pod żyłkę podejdzie to jak "gówno w wentylator", tłumaczyć chyba nie muszę.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Do naprawdę ciężkiej pracy polecam żyłkę Oregona-stop plastiku i aluminium Nylinum, Nyslaw lub FlexiBlade ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
Ja mam Stihle FS 350, usługowa pielęgnacja terenów zielonych. Kompromis między mocą, a masą samego urządzenia. Porządna uprząż, dosyć wygodna. W zeszłym roku padło ambitne zadanie i pare tys m kw. zbocza o nachyleniu 45-60 st. ciężko określić, bo jak się na uprzęży i linie wisi to wszystko wygląda inaczej. Ale da się. Dodatkowo do 350 dodają jeszcze trójząb. Krzaczki, siewki drzew, żaden problem. Żyłka 3 (ta żółta) przekrój kwadrat i nawet na niskich obrotach potrafi pięknie ciąć. Rocznie oprócz wymian filtra i świec tylko regulacja gaźnika dochodzi, bo jak maszynka pracuje 8-10 h dziennie to potrafią się dolne obroty rozregulować i przygasa. A tak to rewelacja. Husqvarny mimo, że tak zachwalane nie oferują takiego komfortu pracy, takiej niezawodności i prawie idealnego (jak w 350) systemu amortyzacji drgań. Tylko na kamienie przy trójzębie trzeba uważać, bo noże odpryskują i jeszcze lepiej omijać psie odchody , bo jak pod żyłkę podejdzie to jak "gówno w wentylator", tłumaczyć chyba nie muszę.

Pozdrawiam

 

To chyba już się musiałeś sparzyć co ;) ?


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nestor    0

Witam,

Chcę kupić kosę, ale mam dylemat. Albo wyskoczyć z 1,5 tys. zł za Stihla albo kupić mocniejszą Al-ko za 700 zetów. Gość, który sprzedaje głównie Stihle, poleca mi to Al-ko twierdząc, że są dobre.

A co Wy sądzicie na ten temat - co polecacie?? Stihla, Husqvarne, Stigę, Al-ko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danex89    16

Ja mam dwie kosiarki Husqvarny i z czystym sumieniem moge Ci polecic ta firme. Kose mam 2,2 KM. Sasiad ma kose Stihla tej samej mocy i jak nia kosiłem to nie ma żadnej różnicy praktycznie pomiędzy tymi firmami, o trwalosci nie ma co mówić narazie bo obie sa po jednym sezonie

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Wszystko zalezy od ilosci terenu do koszenia.

Jesli masz stosunkowo mało to wez sobie cos tańszego ale jesli jest tego sporo to juz cos markowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja tam wolę raz zapłacić więcej niż potem dokładać.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

sthil 1,8 km parę lat amatorskiego używania i nie narzekam


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja mam stihla fs200 rok produkcji 1994... W tym roku będzie trzeba zrobić remont silnika bo już kłopoty są z zapalaniem i nieraz traci moc no ale tyle co ona wykosiła to już najwyższa pora....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Jestem fanem firmy Stihl. Posiadam-dwie kosy FS-36,FS-120.Opylacz SR-420. Piły motorowe MS-018 i MS-260. Dużo pracuje tym sprzętem i na stihlowskim oleju oraz dobrym paliwie ten sprzęt jest niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gigi    1

Witam,mam kose Makita i sobie chwale, zwłaszcza że mam założoną piłe bo wycinam krzewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj