zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kazik    0

ja mam stihla fs 120, od roku, narazie bezawaryjny, mam również starą piłe 8 letnią, narazie wymieniałem tylko filtry, łańcuchy i dokupiłem prowadnice dłuższą. model 0,29 wiem, ze takich już nie robią, ale zdajsie jest odpowiednik 290. Ogólnie polecam sprzęt stihla - warty tych pieniędzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

kosa już kupiona wybór padł na husqvarne 333r 2.2km w promocji 1800zł i po pierwszych koszeniach odnosze beardzo dobre wrażenie i z czystym sumieniem moge polecić jako jedną z najlepszych w tej klasie


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

mam pytanie do użytkowników kos mechanicznych, otóż jakie osiągacie wydajności przy koszeniu? czy możliwe jest skoszenie ponad hektara skarpy (nierówności są bardzo małe i nie ma innych przeszkód, nachylenie ok 45 stopni, szerokośc 15 metrów długośc ok 5 kilometrów porośniętej mieszanką łąkową o wysokości ok 30cm) w ciągu 12 godzin przy użyciu najmocniejszej kosy stihl FS 550 o mocy 3,8KM, z głowicą tnącą wyposażoną w 3 odchylne noże z tworzywa lub żyłkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

to zależy co tam rosnie - jeśli jest to w większosci trawa to będzie dłuzej - jeśli coś typu "lebioda" to pujdzie jak perszing :) - no i to nachylenie 45 stopni moze byc uciazliwe


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67
to zależy co tam rosnie - jeśli jest to w większosci trawa to będzie dłuzej - jeśli coś typu "lebioda" to pujdzie jak perszing :) - no i to nachylenie 45 stopni moze byc uciazliwe

 

no właśnie to jest trawa ale raczej niczym innym się tego nie da skosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no ze skoszeniem tego w 12 godzin mozesz miec problem i to niemały :/


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

po co sie spieszyc na 12 godzin :) stihl fs 550 to piękna maszynka nawet nie czoje że coś kosi :) ja mam w HQV wyską podporke i sie dobrze dzieki temu kosi idąc z gory ale z rególy kosze w poprzek góry :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

Ja posiadam kosiarkę Husqvarna 343r od trzech lat i jestem z niej zadowolony. Rocznie kosi kawał terenu w gospodarstwie no i obkaszam nią trawę pod pastuchem, czasami jest to ponad 2 metrowa trzcina na bagnach, ajgorzej się kosi osokę która rośnie w kępach. Jedyny mankament to jest jej znaczna waga i przy kilku godzinnym koszeniu plecy bolą, a jeszcze gorzej jest jak się kosi na bagnach gdzie woda sięga prawie do pasa, oczywiście koszę w woderach. Co do mocy nie mam zastrzeżeń, jest jej duży zapas. Posiadam także roczną piłę Husqvarna 137 i nie mam do nich zastrzeżeń. Jak będe miał więcej czasu to wstawie foty


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja pracuję już od 7 lat ze stihlem fs120 i wydaje mi się, że przy większej mocy skoszenie hektara dziennie nie jest żadnym wyzwaniem, za jednym przejściem można wykosic pas o szerokości ok 1m i jeśli pokonamy w ciągu godziny 100m to już mamy wykoszone 10 arów, więc przy 10 godzinnym dniu roboczym zostanie skoszony co najmniej hektar, a przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu ortopedycznego taka praca powinna byc do zniesienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Jak w temacie jakie kosy spalinowe posiadacie jakie wrażenia po koszeniu, awaryjność. Z góry dziękuje za opinie. ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja mam stige sp52 pro (2,9KM), mam ja dopiero jeden sezon i oczywiście żadnej usterki nie było, spisuje się bdb, duża moc odczuwalna jest w koszeniu wysokiej i gęstej trawy, kupiłem ją ponieważ za sthila lub husqvarne musiałbym zapłacić prawie 2 razy więcej a stiga to nie jest zła firma;)




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
Ja mam stige sp52 pro (2,9KM), mam ja dopiero jeden sezon i oczywiście żadnej usterki nie było, spisuje się bdb, duża moc odczuwalna jest w koszeniu wysokiej i gęstej trawy, kupiłem ją ponieważ za sthila lub husqvarne musiałbym zapłacić prawie 2 razy więcej a stiga to nie jest zła firma;)

 

Kosisz żyłką, czy talerz, nóż też zakładasz??


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

W kosach są tarcze ;)


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Husgvarne na nóż, niezła jest nią robota i efekty fajne.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja mam Husgvarne kosze żyłka oraz niekiedy zakładam nóż - idzie prawie jak rotacyjna na tym nożu ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Husqvarna dobra firma ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

ja też posiadam stiga nie wiem 1,5 czy 2.2 KM ,a zakupiony bo był tańszy niż hushwarna czy stihl.A po co przepłacać jak sprzęt nie będzie profesjonalnie wykorzystywany i kosze tarczą nawet cienkie krzaczki (ok 5mm) tylko szybko się tępi a żyłki używam przy przeszkodach kamienie płoty itp. Na razie bezawaryjna 2 sezony 3 razy (w roku) po 25 arów koło domu i jeden sezon brat kosił dla 10 królików (5 dorosłych) dzięki niemu (czyt. dla niego) kupiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Ja mam kosę DOLMAR 330 jest spoko. Koszę żyłką i tarczą. POLECAM


Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Kawasaki 1,5 KM, waga 5,5kg, 6 czy 7 lat tylko paliwo i żyłka, tarczą tnie krzaki porzeczki aż miło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ale chyba nie grube badyle bo byś potępił ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Jak jest i dobra tarcza to i grube badyle mu nie straszne ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ale to już musi super tarcza być ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj