Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

425 odpowiedzi na ten temat

#421 Share krzy24

krzy24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Bardzo rozne sa moje zainteresowania...

Napisany 04 wrzesień 2017 - 18:34

Kosa spalinowa Taka to prawda,że dobrze mieć kosiarkę i kosę. W zakamarkach i nierównym terenie to kosą,a na równym terenie kosiarką wózkowa.
Moja kosiarka ma 3.5km.Jest lekka z wyrzutem na bok i całkiem lekko ją pchać,zwłaszcza jak się podniesie o jeden stopień przednie kółka.
W tych kosach 4-suw jest to przyjemne i cichsze brzmienie pracy silnika i to mi się podoba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 06:14
  •  

#422 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 16:02

Kosa spalinowa

Dobre sobie.Od kiedy silniki4t są lepsze i żywotniejsze.Obejżyj najmocniejsze kosy profesjonalne stihl i wyciągnij wnioski dlaczego są tam silniki dwusuwowe.

Drogi kolego @wincenty5 - jak już zauważyłeś to nie masz racji:) Silniki 4t są ok 2x trwalsze do 2t ( a nawet i 3x). W profesjonalny kosach spalinowy najważniejszy jest stosunek mocy do masy, dlatego do tej pory wygrywały silniki 2t ( mają większą moc z tej samej pojemności ). Dlaczego napisałem "do tej pory", bo trendy są w stronę ekologii a silnik 2t nigdy nie dorówna 4t jeśli chodzi o zanieczyszczenie środowiska ( w 2t zawsze część paliwa będzie niespalona, nie wspominając o większym spalaniu ). 

Kolego @krzy24 - ładniej pracuje bo 2t nie będzie nigdy nie będzie miał tej kultury tak jak i równej pracy na biegu jałowym.

#423 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 22:35

Kosa spalinowa

silnik 4 suw ma większy moment obrotowy ale ze wzgledu na cykl mniejsza moc

Róznica jest taka, że czteromixy 1,8 konia ciągną mniej wiecej tak jak 2,5 - 2,8 konne dwusuwy a sa cichsze i pala mniej.

Uzywałem takich maszynek i uważam, że są bardzo fajne jak ktos potrzebuje maszyny w typowej mocy dwusuwa jak napisałem wyżej.

Kosa w okolicy 3,5 konia niema odpowiednika w 4t.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#424 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 22:55

Kosa spalinowa Właśnie czekam na odplwiednik 3,5 konia w 4t. U delera Stihla twierdził że niby na wiosnę ma coś się pojawić mocnego 4T

#425 Share DTaras

DTaras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 442 postów

Napisany 05 wrzesień 2017 - 23:07

Kosa spalinowa daj spokój - w cenie wyjdzie pewnie tak że kup ten 3,5 konny. Stihl będzie lżejszy od Husqvarny a ta taką samą jak Shindaiwa lub Echo z tym, że Echo jest naprawdę mocne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#426 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2582 postów

Napisany 06 wrzesień 2017 - 06:21

Kosa spalinowa

Tylko w przypadku Stihla mowa jest o silniku 4-mix. Jak dla mnie to odpada ponieważ jako amator oczekuję jedynie udogodnień:) ( np. paliwo bez oleju ). Jeśli pracowałbym zawodowo lub miał kilka ha w miesiącu do skoszenia to atuty typu: mniejsze spalanie, cichsza praca, dłuższa żywotność, mniejsze wibracje oraz mniej śmierdzące spaliny miałby duże znaczenie, a tak mogę kupić mocniejszego 2T w mniejszej kasie ( chyba że cena będzie porównywalna ).