Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

357 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 23 kwiecień 2007 - 16:38

Kosa spalinowa Ja mam Husqvarne 2,7km ( model chyba r343 czy jakoś tak) i trochę już nią się nacięło rowów i innych krzaczków. Nie mieliśmy z nią na razie żadnych problemów. Ale chyba takiej nie kupisz za 1700 zł :wacko: . Teraz kosztuje chyba coś w granicach 2500zł :P . Mój sąsiad kupił jakąś tanią podróbkę za 1600zł i strasznie narzeka. Gdy widzę jak on biedny się męczy z tą trawą to mi żal du... ściska :P . Niby ma tyle samo mocy co nasza ale co firma to firma. Polecałbym ci dołożyć trochę kasy i kupić Sthila albo Husqvarne bo te 0,5 ha to sporo.

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 07:27
  •  

#22 Share rolpres2

rolpres2

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 12:33

Kosa spalinowa Ja mam kosę Stihla, niepamiętam jaki model ale z tych mniejszych (bez kierownicy) i mam problem. Chodzi o to że czasem po puszczeniu gazu obroty wcale niespadają.

A pozatym to bardzo fajne są takie ridery Husqvarny :lol: Duże lepsze są ridery od traktorków, bardzo zwrotne są bo tylne koła skrętne, taka mala pokosówka trochę ;) Widziałem nie raz podczas pracy i naprawdę fajna maszyna.

#23 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 28 kwiecień 2007 - 13:36

Kosa spalinowa Polecam Stihla FS 140 - mamy taką do wykaszania zarośli - bedzie tego ze 2 ha - użytkujemy ją od 7 lat prawie non stop i jak narazie to wymieniane było tylko sprzęgiełko linki rozruchowej a tak to idzie jak czołg nawet na żyłce 3 mm
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#24 Share forest

forest

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 kwiecień 2007 - 14:41

Kosa spalinowa W myśl zasady każdy chwali to co ma polecam sprzęt szwedzkiej firmy Stiga sam mam model SB40 (2KM) cena ok 1600-1800 można się dogadać z dealerami. W wyposażeniu są solidne szelki, nóż do gęstej trawy, głowica żyłkowa, nóż do krzewów jak piła tarczowa (ciąłem 8 cm drzewka) okulary, smar do przekładni kątowej.

Mam ją dopiero rok ale kilka lat używam kosiarki S53 Combi tej firmy i jest ok.

Husqvarna regularnie wprowadza promocje na kosy 323,333,343R warto wtedy kupić, bo cena spada o 300-400zł sam miałem kupić, ale mnie sprzedawca zarozumiały tak wk... że zrezygnowałem i pojechałem do sprawdzonego dealera stigi - kosa tańsza a śmiga.
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi

#25 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9683 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 28 kwiecień 2007 - 19:40

Kosa spalinowa co do kosy to mam stihla malutkiego FS 36 mam ja chyba 6 czy 7 lat, 1km ale daje rade, zero problemów jak do dzis
co do kosiarki to 3 tygodnie temu kupilem tez wlasnie produkt stihla, kosiarke VIKING - silnik briggs 5km, szerokosc 48cm obudowa abs - wypas w porownaniu do pasci ktore mialy 11lat i odmowily posluszenstwa

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#26 Share Kazik

Kazik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 01 maj 2007 - 22:27

Kosa spalinowa ja mam stihla fs 120, od roku, narazie bezawaryjny, mam również starą piłe 8 letnią, narazie wymieniałem tylko filtry, łańcuchy i dokupiłem prowadnice dłuższą. model 0,29 wiem, ze takich już nie robią, ale zdajsie jest odpowiednik 290. Ogólnie polecam sprzęt stihla - warty tych pieniędzy

#27 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 maj 2007 - 14:50

Kosa spalinowa kosa już kupiona wybór padł na husqvarne 333r 2.2km w promocji 1800zł i po pierwszych koszeniach odnosze beardzo dobre wrażenie i z czystym sumieniem moge polecić jako jedną z najlepszych w tej klasie

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#28 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 październik 2007 - 15:29

Kosa spalinowa mam pytanie do użytkowników kos mechanicznych, otóż jakie osiągacie wydajności przy koszeniu? czy możliwe jest skoszenie ponad hektara skarpy (nierówności są bardzo małe i nie ma innych przeszkód, nachylenie ok 45 stopni, szerokośc 15 metrów długośc ok 5 kilometrów porośniętej mieszanką łąkową o wysokości ok 30cm) w ciągu 12 godzin przy użyciu najmocniejszej kosy stihl FS 550 o mocy 3,8KM, z głowicą tnącą wyposażoną w 3 odchylne noże z tworzywa lub żyłkę?

#29 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 21 październik 2007 - 15:46

Kosa spalinowa to zależy co tam rosnie - jeśli jest to w większosci trawa to będzie dłuzej - jeśli coś typu "lebioda" to pujdzie jak perszing :) - no i to nachylenie 45 stopni moze byc uciazliwe
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

#30 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 październik 2007 - 16:09

Kosa spalinowa

to zależy co tam rosnie - jeśli jest to w większosci trawa to będzie dłuzej - jeśli coś typu "lebioda" to pujdzie jak perszing :) - no i to nachylenie 45 stopni moze byc uciazliwe

no właśnie to jest trawa ale raczej niczym innym się tego nie da skosic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów

Napisany 21 październik 2007 - 16:32

Kosa spalinowa no ze skoszeniem tego w 12 godzin mozesz miec problem i to niemały :/

#32 Share DamianCase014

DamianCase014

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo<br />Sport<br />Motoryzacja<br />Dziewczyny<br />...

Napisany 21 październik 2007 - 16:36

Kosa spalinowa ja mam honde i jeszcze jakas nie pamietam nazwy ale jest fajna bo mozna ja odpalic z kluczyka
Power by tradition

#33 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 21 październik 2007 - 17:11

Kosa spalinowa po co sie spieszyc na 12 godzin :) stihl fs 550 to piękna maszynka nawet nie czoje że coś kosi :) ja mam w HQV wyską podporke i sie dobrze dzieki temu kosi idąc z gory ale z rególy kosze w poprzek góry :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#34 Share kamieniak89

kamieniak89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 688 postów

Napisany 21 październik 2007 - 18:00

Kosa spalinowa Ja posiadam kosiarkę Husqvarna 343r od trzech lat i jestem z niej zadowolony. Rocznie kosi kawał terenu w gospodarstwie no i obkaszam nią trawę pod pastuchem, czasami jest to ponad 2 metrowa trzcina na bagnach, ajgorzej się kosi osokę która rośnie w kępach. Jedyny mankament to jest jej znaczna waga i przy kilku godzinnym koszeniu plecy bolą, a jeszcze gorzej jest jak się kosi na bagnach gdzie woda sięga prawie do pasa, oczywiście koszę w woderach. Co do mocy nie mam zastrzeżeń, jest jej duży zapas. Posiadam także roczną piłę Husqvarna 137 i nie mam do nich zastrzeżeń. Jak będe miał więcej czasu to wstawie foty
Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

#35 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 październik 2007 - 18:53

Kosa spalinowa ja pracuję już od 7 lat ze stihlem fs120 i wydaje mi się, że przy większej mocy skoszenie hektara dziennie nie jest żadnym wyzwaniem, za jednym przejściem można wykosic pas o szerokości ok 1m i jeśli pokonamy w ciągu godziny 100m to już mamy wykoszone 10 arów, więc przy 10 godzinnym dniu roboczym zostanie skoszony co najmniej hektar, a przy zastosowaniu odpowiedniego sprzętu ortopedycznego taka praca powinna byc do zniesienia

#36 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 23 styczeń 2008 - 18:39

Kosa spalinowa Jak w temacie jakie kosy spalinowe posiadacie jakie wrażenia po koszeniu, awaryjność. Z góry dziękuje za opinie. ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#37 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:02

Kosa spalinowa Ja nie mam ale myślę kupić jakąś porządną stihla.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#38 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:28

Kosa spalinowa Temat o kosach : http://www.agrofoto......osa+spalinowa ;)
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#39 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 23 styczeń 2008 - 19:42

Kosa spalinowa Ja mam stige sp52 pro (2,9KM), mam ja dopiero jeden sezon i oczywiście żadnej usterki nie było, spisuje się bdb, duża moc odczuwalna jest w koszeniu wysokiej i gęstej trawy, kupiłem ją ponieważ za sthila lub husqvarne musiałbym zapłacić prawie 2 razy więcej a stiga to nie jest zła firma;)
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 23 styczeń 2008 - 20:29

Kosa spalinowa

Ja mam stige sp52 pro (2,9KM), mam ja dopiero jeden sezon i oczywiście żadnej usterki nie było, spisuje się bdb, duża moc odczuwalna jest w koszeniu wysokiej i gęstej trawy, kupiłem ją ponieważ za sthila lub husqvarne musiałbym zapłacić prawie 2 razy więcej a stiga to nie jest zła firma;)

Kosisz żyłką, czy talerz, nóż też zakładasz??

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.