Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

361 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 28 maj 2013 - 20:27

Kosa spalinowa Ja mam Stihla FS200 kosa swoje już wypracowała a ma już grubo ponad 10 lat jest z tych pierwszych jeszcze bez wyprofilowanej kierownicy... chodzi bez najmniejszego ale a wypracowała już swoje... teraz już więcej leży ale miło jestem zaskoczony...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 04:00
  •  

#322 Share krzychu85

krzychu85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 03 czerwiec 2013 - 17:35

Kosa spalinowa posiada ktos moze kose marki hecht??? mysle zeby kupic jakas kose i tak mi wpadla w oko ta firma, zbyt wiele opini nie znalazlem o nich ale niby chwala sobie..myslalem tez o agromie..bede wdzieczny jesli ktos sie pochwali:)

#323 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, samochody, stare motocykle.

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:44

Kosa spalinowa Posiada ktoś może kosę spalinową Florabest o mocy 1,8 km z Lidla?
Jest to dobra kosa?
Służyłaby ona do obkaszania traw wokół gospodarstwa czyli zbyt dużo pracy nie będzie miała.
Jakiej jest ona produkcji? Bo widziałem na innych forach że niektórzy mówią że jest niemiecka jak większość rzeczy w Lidlu a niektórzy mówią że jest to składanka chińskich i japońskich części.
Polecilibyście mi ją?

#324 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 02 lipiec 2013 - 21:58

Kosa spalinowa Ja mogę polecić AL-KO solidna maszyna ,użytkuje już ok.6lat i nic się z nią nie dzieje a trochę koszę .

#325 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 03 lipiec 2013 - 21:43

Kosa spalinowa

Husqvarna 343R maszyna nie do zajechania, zakładasz trójząb i zatrzymią cię tylko jakieś większe drzewka, pręty, słupki, a tak to nie do zatrzymania, 2 zbiorniki paliwa to +/- półtorej godziny roboty, cały czas na pełnym gazie idzie aż miło, wagę jaką ma taką ma, po 6 godzinach już się ją odczuwa począwszy od stów przez kostki, kolana,krzyż, palce,nadgarstki,biceps, ramiona, a nawet nie raz nawet kark boli,ale praca takim sprzętem to przyjemność, mimo ze coś boli, to wolę kosić tym jak czymś słabszym i lżejszym.

Popieram maszyna za niemałe pieniądze ale robotę robi ,w końcu jest to model dla profesionalistów

#326 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:08

Kosa spalinowa A co sadzicie o kosie spalinowej NAC WLBC5210?

#327 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 22:59

Kosa spalinowa Kosa ma mieć na bide 3KM jak nie ma to nie ma czym robić, nie żadne 1.7 , sam mam naca 3KM którego kupiłem z 2 mies temu i teraz kupił bym z 4-5KM, chyba że chcesz podkaszarkę do drzewek to tak, ale do koszenia, poniżej 3KM nie daje rady uciągnąć żyłki męczarnia nie robota.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#328 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 15:31

Kosa spalinowa Bez przesady to co chcesz nią kosić drzewa? Spokojnie wystarcza 1,5KM do tego żyłka 2,5 i kosisz aż miło ,a jak chcesz jakieś chaszcze to zakładasz trójząb .

#329 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 06 lipiec 2013 - 16:54

Kosa spalinowa Dokładnie, mam Stihl-a 1,3 KM i bez problemu daje radę z żyłką kwadrat 2,4 mm, trójzębem i tarczą przecinakową. Oczywiście nie robi jakichś hektarów, ale od 8 lat wokół gospodarstwa wszystko obkosi i leje w nią tylko paliwo i smaruję przekładnię. A te wszystkie marketowe wynalazki jak wytrzymają gwarancję to jest już sukces.

#330 Share MFrolnik26

MFrolnik26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 18:15

Kosa spalinowa

Kosa ma mieć na bide 3KM jak nie ma to nie ma czym robić, nie żadne 1.7 , sam mam naca 3KM którego kupiłem z 2 mies temu i teraz kupił bym z 4-5KM, chyba że chcesz podkaszarkę do drzewek to tak, ale do koszenia, poniżej 3KM nie daje rady uciągnąć żyłki męczarnia nie robota.

Zależy o jakich koniach tu mówimy, w chińskich podkaszarkach moc jest zawyżona. Założę się że np. kosa demon (bardzo popularna w sprzedaży internetowej) która ma niby 4 czy 5 koni jest słabsza niż husqvarna czy stihl o mocy 2 koni. Diabeł mnie podkusił żeby kupić NAC-a i bardzo tego żałuję, bo zastanawiałem się nad markową używką. 2 Chińskie konie a mocy brak i ciągle coś się sypie http://www.agrofoto....a-nac-wlbc-520/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 18:48

Kosa spalinowa MFrolnik26 A co Ci się w niej dokładnie psuje? A dotarłeś ja dobrze? Ile nią kosisz?

Edytowany przez michal97, 06 lipiec 2013 - 18:50.

#332 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7632 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 19:03

Kosa spalinowa Osobiście posiadam alpinę 45 od pięciu lat i zero problemów a robi rocznie spokojnie koło setki godzin.
Ogólnie nie skupił bym się tak do końca na koniach a na firmie. NAC nie cieszy się szałową popularnością. Klientów zdobył tylko i wyłącznie kosztem ceny a nie jakości. A dokładnie oferując konie za niską cenę i wśród kosiarek wózkowych górnozaworowymi silnikami.
KPK Kumurun Team

#333 Share HORTUS

HORTUS

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:36

Kosa spalinowa Polecam kosę Mori z silnikiem Kawasaki. Bardzo dobra maszyna. Wszystkie kosy do 1tys zł są produkowane w Chinach. Nie wierzcie w te moce podawane na allegro, to jest jedno wielkie oszustwo.!!!

#334 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 20:49

Kosa spalinowa Kosa stihl 5 lat i chodzi bez zarzutów polecam

#335 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 lipiec 2013 - 22:38

Kosa spalinowa A cóż w tej chwili nie jest robione w chinach indiach tajwanach itd, ostatnio w robocie przy wymianie rozrządów w samochodach na rolkach pewnej firmy z górnej półki patrzę na rolce jak zawsze pisze CANADA a na łożysku rolki CHINA :D musimy się z tym pogodzić w chinach jest miliard ludzi a w indiach drugi miliard, a w całej europie ponad 700 milionów :D jak nie będziemy płodzić dzieci to dożyjemy czasów że na ziemi będą chinole hindusi i murzyni :D
Tak wracając do tematu żałuję że kupiłem naca, z mocą jest w porządku, ale przy pierwszym rozruchu urwałem starter :D , głowica wysuwa żyłkę jak chce(ale pękła na szczęście) gaźnik regulowałem i to wszystko na 5 litrach benzyny :D dołóżcie więcej i kupcie coś markowego.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#336 Share michal97

michal97

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 08 lipiec 2013 - 21:34

Kosa spalinowa A co sądzicie o kosie Grizzly MTS 43 AC? Warto taką kupić?
Mój wuja ma taką i pożyczałem ją od niego kilka razy i ładnie chodzi :)

#337 Share lukaszdra

lukaszdra

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 23:31

Kosa spalinowa Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś doradzić kosę spalinowa sthil potrzebna będzie do koszenia badyli i wysokiej starej trawy cena do 1500 zł zainteresował mnie sthil fs 87 proszę o doradzenie mi dzięki wielkie pozdrawiam

#338 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 20:05

Kosa spalinowa Panowie jaka jest wydajność profesjonalnej kosy - ile czasu tnie się np hektar łąki?

#339 Share Golden_85

Golden_85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:13

Kosa spalinowa

Witam mam prośbę czy mógł by mi ktoś doradzić kosę spalinowa sthil potrzebna będzie do koszenia badyli i wysokiej starej trawy cena do 1500 zł zainteresował mnie sthil fs 87 proszę o doradzenie mi dzięki wielkie pozdrawiam

ja osobiscie posiadam od 5 lat stihl FS 56 i jestem z niej bardzo zadowolony, coś około 1 KM ma - w pierwszym roku stopił sie tłok, ale to przez moja głupote bo w pierwszym dniu dostała ostro po "gaźniku", 1 KM daje rade w żyłce 2,4 mm w gęstej trawie i z nożem w samosiewkach drzew
myśle że jakis stihl ok. 2 KM i trójzębem bedzie tylko dotykał cienkie badyle a tym bardziej stara trawe

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 29 sierpień 2014 - 22:32

Kosa spalinowa kolego drogi wszystko zależy od gęstości/wysokości trawy rodzaju kosy (mocy, średnicy koszenia), dokładności koszenia
np w niskiej trawie do 10-15cm niezbyt gęstej z żyłką ponad 40cm szerokości kosa Teksas coś ponad 2KM wykoszę w 1-1,5h ok25a
przy suchych badylach dość rzadkich 0,5-1m wysokości (jakieś chwasty to były) żyłką z linką stalową ta sama powierzchnia do godziny spokojnie wychodzi

mi gorzej się kosi trawę i mocno zachwaszczone (duże chwasty) groble stawowe 40-50a to i 2 dni zejdzie na nożach (tarczach)
więc nie da się tak powiedzieć ile się kosi jak już wiesz znaczenie ma kosa, materiał do koszenia i czym kosisz czy żyłką, nożem lub innymi pierdołami :D

ja mam TEKSAS'a i nie narzekam rocznie kosi 10-15ha głównie zarośla ma 12lat co roku w zimie idzie na serwis to wychodzi w przedziale 100-300zł/sezon co przy ilości koszonego zielska nie jest jak dla mnie zbyt wiele, firma z Danii i mało znana w PL http://www.texas-garden.com/da/
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP