Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

361 odpowiedzi na ten temat

#301 Share pioter1222

pioter1222

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 25 postów
  • Zainteresowania:mechanika,rolnictwo...

Napisany 26 maj 2012 - 21:03

Kosa spalinowa Zdecydowanie polecam stihla ,najwytrzymalsza maszyna ,miałem okazję pracować przy wycinaniu drobnych krzaków nie poddał się. :)

Sprzedam siano i sianokiszonkę w belach ,możliwy transport!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 19:21
  •  

#302 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 27 maj 2012 - 07:40

Kosa spalinowa Skąd wiesz że najwytrzymalsza? Testowałeś wszystkie?

O Stihlach słyszałem dobre opinie. Sam mam Husqvarnę 323R. Malutki silnik 1,2KM, ale daje sobie radę przy koszeniu trawnika czy nawet sporej trawy żyłką, a do dużych chaszczy używam tarczy. Spokojnie sobie radzi, chociaż jak ktoś ma duże powierzchnie do koszenia to zdecydowanie polecam model z większym silnikiem. Miałem okazję popracować modelem 343R. Chlastała wszystko bez zająknięcia. Ale jak trochę połaziłem po mocno pochyłym (skarpa) terenie to czułem w kostkach i kolanach (samo łażenie po takim czymś nie jest zbyt wygodne a kosa dodatkowo waży parę kilo). Zdecydowanie dużą zaletą 323R jest jej masa - kosa jest na prawdę leciutka. A to szczególnie ważne jak ktoś ma do koszenia jakieś ekstremalne nierówności.

#303 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 27 maj 2012 - 23:12

Kosa spalinowa Husqvarna 343R maszyna nie do zajechania, zakładasz trójząb i zatrzymią cię tylko jakieś większe drzewka, pręty, słupki, a tak to nie do zatrzymania, 2 zbiorniki paliwa to +/- półtorej godziny roboty, cały czas na pełnym gazie idzie aż miło, wagę jaką ma taką ma, po 6 godzinach już się ją odczuwa począwszy od stów przez kostki, kolana,krzyż, palce,nadgarstki,biceps, ramiona, a nawet nie raz nawet kark boli,ale praca takim sprzętem to przyjemność, mimo ze coś boli, to wolę kosić tym jak czymś słabszym i lżejszym.

#304 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 28 maj 2012 - 00:04

Kosa spalinowa

Jak wam się spisują NAC'i ???
szukam kosy i za 400zł można kupić kosę 2KM. Kosą chce obkosić wkoło drzew trawę i moze po rozłożeniu pastucha wykosić trawę żeby nie dotykała drutu. Czyli kosa będzie miała lekko u mnie dlatego szkoda dać 1000zł za coś co będzie kosić bardzo mało.
Co polecacie?? Jkaie są wasze opinie na temat NAC

Mam kosę NAC kupioną za niecałe 300 zł w Castoramie. Pracuje już u mnie 3 sezon. Używam jej raz na 1-2 tygodnie do wycinania chwastów i wykańczania trawnika co daje w sumie ok. godziny pracy. Do takiej pracy moim zdaniem wystarczy w zupełności. Nic złego się z nią nie dzieje, z czynności obsługowych to tylko leję paliwo, zmieniam żyłkę, no i raz na jakiś czas konserwacja. :)
Jedyna część która uległa awarii to głowica z żyłką, którą zmieniłem na T25 od husquarny (koszt ok.40 zł).

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#305 Share Maly86

Maly86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motoryzacja

Napisany 29 maj 2012 - 14:32

Kosa spalinowa Podobnie jak kolega @MichalR, mam Naca za 250zł (1km) i daje sobie radę spokojnie. Tarczą tnę trawę cielakom i wożę a gdzie maszyny i drzewa to żyłką wykoszę, a mam nie mało do koszenia bo tak z pół ha, a podwórko i koło płyty to kosiarką z koszem obskoczę . Jak dla mnie to w zupełności wystarcza a poco inwestować w drogi sprzęt jak to sobie daje radę dobrze. Lać paliwo i żyłkę wymieniać, posiadam ją drugi sezon.

#306 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 maj 2012 - 19:31

Kosa spalinowa Dzięki @mały86 i @MichałR za odpowiedzi. bo na takie liczyłem stihl i inne marki premium odpadają bo dam sąsiadowi i mi wykosi ogródek 1000m2
Wcześniej wpuszczałem klacz to wypasła teraz zasadziłem drzewka owocowe i potrzebna mi tania kosa max 300zł w miarę bezawaryjna na takim śmiesznym areale bo jest mniejszy niż małe podwórko a będę kosić ze 3 X w roku.

#307 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 23 lipiec 2012 - 19:43

Kosa spalinowa padła komuś z Was przekładnia kątowa w stihl? ja mam FS120, ma już przepracowane ponad 1000h, ale pracowała bez zarzutu, dopóki nie roztopiła mi się głowica, winę ponosi przegrzewająca się przekładnia, oryginalna to koszt prawie 500zł, ktoś to regeneruje? moim zdaniem najrozsądniej będzie kupić nową kosę, bo chyba zacznie się rozkraczać

#308 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 29 lipiec 2012 - 08:39

Kosa spalinowa Jak się nie smaruje przekładni to tak właśnie jest. Trzeba też dbać o czystość głowicy...

#309 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 01 sierpień 2012 - 08:50

Kosa spalinowa dzięki za pomoc, doprecyzuję w takim razie pytanie czy warto inwestować w przekładnie kątową, która jest zamiennikiem (1/3 ceny, rozumiem, że przekłada się to na jakość ale jeśli wytrzyma 1/3 tego co oryginalna to będę zadowolony); oraz jaki model nowej kosy wybrać zamiast FS120, wolałbym teraz mocniejszą maszynę ale z dobrym tłumieniem drgań

#310 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 18:54

Kosa spalinowa teraz wyszla fajna makita z czterosuwem
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 21:18

Kosa spalinowa dziękuję- kolejna precyzyjna i wyczerpująca wypowiedź, jaki sens ma stosowanie w kosie spalinowej silnika 4 suwowego? jak tym pracować na skłonach i przy przecince krzewów, czy też jest to tak rozwiązane, że silnik może pracować w dowolnej pozycji w stosunku do podłoża? jeszcze się nie spotkałem z taką konstrukcją

#312 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 05 sierpień 2012 - 22:32

Kosa spalinowa Jeden wielki nie wypał i tyle. Idź z tym kosić rowy czy miejsca o dużym przechyle. Nie ma to mocy waży dużo więcej niż 2-suw. Jedyny plus jest cichszy i przyjazny dla środowiska ale na pewno nie wyprze silnika 2-suwowego także jak dla działkowiczów jest ok ale pracować tym dłużej to raczej nie ma sensu.

#313 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 19:04

Kosa spalinowa nie wiem, dla mnie to tez niedobre rozwiazanie chociaz jak wprowadzili to znaczy ze moze to miec jakies pozytywy. Gdyby miala wieksza moc to moze bym sie sam skusil, obecnie w pracy kosze stihlem 4-mix, takie polaczenie 4 suwa z 2 suwem, i powiem ze w zylce to slabizna ale jak w lesie trymerem wycinalem chaszcze to bylem mile zaskoczony
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#314 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 13:57

Kosa spalinowa jakim stihlem pracujesz i dlaczego słabo się spisuje w żyłce?

#315 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 10 sierpień 2012 - 18:33

Kosa spalinowa to jest fs 130, nie wiem czemu ale trawe wykaszalem wokol plotow to dusila sie musialem kilka razy brac, a idzisiaj w lesie kosilem to zauwazylem ze z opoznieniem wchodzi na obroty.

#316 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 11 sierpień 2012 - 08:07

Kosa spalinowa przy tej mocy to zapasu nie ma, ale ja teraz mam 1,8KM to koło domu daje radę, ale z żyłką nie ma w ogóle co atakować na większe chaszcze, bo po prostu jest za cienka, a grubsza rozwali przekładnie i będzie zamulała silnik, teraz rozważam zakup FS 460, jak dla mnie jest za mocna, ale tą 130 mi odradzili w serwisie twierdząc, że już lepsza jest moja 120

#317 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 26 maj 2013 - 13:42

Kosa spalinowa Potrzebuje porady w zakupie kosy spalinowej. Chcę zakupić kosę używaną za 1500 zł, ma ona służyć do wykaszania bardzo wysokiej trawy przy drucie oraz trawy wysokiej wokół domu. Poradzcie mi co mam zakupić. Z góry dziękuję.

#318 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 26 maj 2013 - 20:34

Kosa spalinowa Musisz szukać coś o mocy nie mniejszej niż 2,2 KM. Co do konkretnego modelu to nie orientuję się w używkach. Jest sens wydawać 1500 na używkę jak za 2500 można mieć nową?

KPK KUMURUN TEAM

#319 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 889 postów

Napisany 26 maj 2013 - 21:39

Kosa spalinowa Znalazłem stihl fs 450 2.9 KM powinna dać radę z buszem. Nowa nie ponieważ taka moc kosztuje 3 tyś, do tego wuja kupił 3 lata temu mniejsza używaną i do dziś mu działa bez napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 28 maj 2013 - 19:50

Kosa spalinowa Ok jak masz jakieś sprawdzone źródło... wiem że można również trafić na syf.

KPK KUMURUN TEAM