zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DTaras    1951

4 mixy są niby małych mocy ale to zupełnie inny silnik. 4 suw ma większy moment i osiąga pełne parametry od połowy gazu. Porównaeczo można moz 4 mixa pomnożyć przez 2. Stihl ma dobre i bardzo drogie. Shindaiwa jest o wiele tańsza a tak samo dobra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

ze zdjęcia to trochę podejrzane to kawa...
hehe kawa robi tylko silniki a reszta to to samo co w chinolach ale zawsze coś.
najlepiej, że kawadaki w najmocniejszej wersji podaje 2,7 konia a na allegro jest 3,2 kaema

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

4.5 to chyba demonowskich czy nacowskich koni.

Przecież nie ukrywają że moc mierzona w warunkach laboratoryjnych. Czyli np przy obrotach dużo wyższych niż robocze, pozbawieniu wentylatora i innych rzeczy stawiających opór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasterRoj    82

Pomiar w oparciu o konkretną normę np. Honda mierzy zgodnie z  nową normą(SAC) J1349 (silnik testowany jest ze standardowym filtrem powietrza i tłumikiem)  Jest jeszcze norma ISO1585.

W specyfikacji trzeba by odszukać wg jakiej normy pomiar , przy jakich obrotach jest określona moc maksymalna i czy czasem nie ma zastosowanego chwytu że podają moc maks silnika a na tabliczce znamionowej pomijają moc użyteczną całego urządzenia.

 

Co do koszenia ostrężyn to dobrze sprawdza się tarcza tnąca i minimum 2KM ale i słabsze dają rade, żyłką to by pewnie trzeba większą moc i grubość powyżej 3mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

to co to za moc z labolatorium jeżeli nawet nie przewiduje sie chłodzenia? równie dobrze mogli. podać teoretyczną moc obliczeniową dla metanolu bez oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

A gdzie teraz podają inaczej? Wszędzie moc w laboratorium osiągi jak z toru, a spalanie na biegu jałowym. Jakich broszur by nie czytał tak jest bo nijak ma się to do rzeczywistości. Mówię tu o każdym urządzeniu nie tylko w kwestii kos.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

to co to za moc z labolatorium jeżeli nawet nie przewiduje sie chłodzenia? równie dobrze mogli. podać teoretyczną moc obliczeniową dla metanolu bez oleju.

Ja mam właśnie taką kosę z obi i na ulotce było podane moc 3KM** a drobnym druczkiem **przybliżona moc uzyskana w warunkach laboratoryjnych.... Czyli przykładowo przy 7000obr, bez wentylatora i na superczystym paliwie z zegarmistrzowskim ustawieniem gaźnika . A kosa obroty robocze ma przykładowo 4000obr, chłodzenie i faktyczna moc to 1.8 konia.... Kosa z 2016r, teraz może się zmieniły przepisy bo na allegro w tej cenie mają 1 KM  :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255
Napisano (edytowany)

@corrado
Polecales kose min 4.5KM, to pokaz jakas kosę markowa o mocy pow 4KM. Nawet przywolany przeze mnie(nieslusznie) nac takich nie ma(choć tam kolo 3sie chyba kręci)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

wszyscy wiedzą, że niema a te najmocniesze chinole mają maks 2.2 konia. Czyszczarki markowe mają 3.5 - 3.8 KM. Przepraszam za te "labolatorium"
tak w ogóle kosa ma obroty robocze 8000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Widzisz w nich jakąś różnicę? Nawet jeśli jest to na ile poważnie można traktować te parametry? Widziałeś np. Stihla 5,2 KM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

A duzo będziesz nią nosił, czy tylko jakies wokół drzew wykańczanie itd? Bo jak tak to może lepiej byloby wziąć jakiś najtańszy model markowy? Jak masz duzo do koszenia to tym bardziej warto byloby przyinwestować w cos lepszego-rozne marki tu polecali ludzie. Takie bezmarkowe mogą Ci parę lat chodzić bezproblemowo, a mogą w każdym momencie paść. Loteria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin3210    0
Napisano (edytowany)

Nie zamierzam kosić jakiś dużych powierzchni. Może ze 3-4 razy w roku przy płocie i wokół drzewek, czyli ogólnie trudniej dostępnych miejscach, ewentualnie na nierównym terenie, gdzie nie skoszę kosiarką.

Edytowano przez Marcin3210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Nie ma sensu kupować drogiej podkaszarki . Za 350 zł jest sprzęt z pełnym wyposażeniem. Trzeba wziąć pod uwagę ,że nawet najlepszy sprzęt się zużywa. Elementy takie jak wałek napedowy, kosz sprzęgowy, przekładnia kiedyś trzeba je wymienić.Kupisz tanie poużywasz 5-10 lat i nowe.Moim zdaniem nie ma sensu szaleć z mocą  pojemność 42-45 cmpozwala na bezproblemową pracę.Przy dużych silnikach których mocy i tak nie wykorzystamy , czas zyskany podczas koszenia stracimy na uzupełnianie paliwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Wszystko to jedna produkcja. Sprawdź sobie jakie są najbardziej popularne na All..... , co dwie głowy to nie jedna. Jeżeli kosa ma być wykorzystywana do podkaszania zarośli , gęstej trawy "w kolano" to można nabyć o mocy 6 km. Może ktoś się wypowie z uzytkowników kos typu Demon 5,2 KM (w teorii) czy mają wałek z 9-ma frezami, a takie rozwiązanie jest najtrwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Człowieku o jakich Ty 6KM piszesz. Pojęcia nie masz o kosach a doradzać chcesz.

Marcin3210 - kup jaką chcesz, jedna produkcja, taka sama jakość tylko inne kolory i napisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Ja używam kosy NAC o mocy 2.7 KM z naklejki na kosie.
Powiem tak uzywamm jej duzo - leje mieszankę zylka i w trawę:)Pali bez problemu bez żadnych regulacji i mam wrażenie że zmniejszyło się zużycie paliwa.
Do tej pory tej wiosny wymieniłem cześć walka napędowego(9 frezow) od strony kosza sprzeglowego i sam kosz. Osobiście polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

jak spadło spalanie to wymień wężyk w zbiorniku i sprawdź dokręć gaźnik bo może lewe powietrze wciągać. Jeszce ostatecznie może podciśnienie siadło ale wtedy to już wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Człowieku . Nie powiedziałem że się znam tak jak ty na wszystkim, ale przedstawił kolega oferty trzech kos . Jeżeli producent oznacza  je jako  5,2 KM lub  6 KM , to znaczy ,że uzyskał taką moc z tego silnika, a że miało to miejsce w warunkach laboratoryjnych ( co zostało wyjaśnione wyżej ) to inna bajka. Jak masz z tym problem to poproś producenta niech podaje moc użyteczną . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

andrzej78 - nie denerwuj się, producent może nawet nie bada tej mocy, po prostu skopiowali silnik i podali to co im się podoba wg. ich własnej normy. Ja Ci tylko piszę że doradzasz nie mając pojęcia, co zresztą sam potwierdzasz. Ja się na wszystkim nie znam ale akurat znam dobrze budowę i zasadę działania silników spalinowych. 

Jeśli ktoś chce chińską kosę to co mi do tego? Jeżeli pyta jaką wybrać a podaje jedno i to samo w kilku kolorach to nie będę mu pisał, bież tą czy tamtą bo ma 0,8 KM więcej, bo może okazać się że ta nawet kilka KM mniejsza jest mocniejsza. 

Jaki ma wałek itd to też mało istotne bo jakość tych sprzętów jest mocno wątpliwa ( lub jest różna i nigdy nie wiadomo na co się trafi ).

To że każdą trzeba naprawiać czy serwisować to normalne, kwestia tylko ile tych napraw i jak często. 

Co do mocy to kosa 3 KM wystarcza do wszystkiego, praca jedzie płynnie i silnik nie męczy się nawet w sporych zaroślach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj