Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

361 odpowiedzi na ten temat

#261 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 03 czerwiec 2010 - 14:19

Kosa spalinowa A ja bym proponował japońskie marki Echo i Shindaiwa ewentualnie Kawaski lub Subaru. Naprawdę są dużo lepsze od "chińskiego" Stihla. Silniki są o wiele bardziej żywotne, spalają mniej paliwa, części są tańsze itd. "Japończyki" przewyższają pod każdym względem swoją europejską konkurencję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 09:25
  •  

#262 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 19:45

Kosa spalinowa http://allegro.pl/it...eju_gratis.html
Kupiłem taki sprzęt na giełdzie za 4 bańki i jak na razie po wykoszeniu zbiorniczka paliwa nie mogę powiedzieć złego słowa. Ostatnio miałem przyjemność bawić się Ole maciem Sparta 25 1KM różnica między moją a ole 100%. Jedyną wadą to to że po kupnie siedziałem i dokręcałem śrubki bo były tak poskręcane że 1/7 gwintu wystawała :) i szelki mogły by być bardziej wygodne ale nie ma co narzekać jak za taką cenę :) i jeszcze dużym plusem tej kosy są dobrze zredukowane drgania praktycznie ich nie czuć na "kierownicy"

#263 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 czerwiec 2010 - 20:05

Kosa spalinowa ja tez kupiłem
FS 450 - przy mojej starej FS 36 to jest po prostu killer
trawa 70cm idzie jak przecinak - pierwsza próba ok 3ary koszenia w godznikę i ok 1.5 baku spaliła

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#264 Share Bogdanek

Bogdanek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:Jak każdy lubię nowinki techniczne, interesuje mnie wszystko co z tym jest związane.
    Żona, dziecko, pies:), teściowa... - w takiej kolejności to ustawię. :D

Napisany 27 czerwiec 2010 - 09:28

Kosa spalinowa Kupiłem ostatnio kosę spalinową BC 4535 Premium w sklepie Grene. Jestem zadowolony, śmiga jak nic. :)

#265 Share Mczpiter

Mczpiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 16:14

Kosa spalinowa witam co sadzicie o kosie STIGA SB 26JD mam zamiar ja kupic bo sie juz tyle naczytalem ze wydaje mi sie ze to madry wybor:) co o niej sadzicie prosze o pomoc:)

#266 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 18:38

Kosa spalinowa Ile się cen? Wisz co ja patrzałem kosę Stigi za chyba 1800 zeta 2,5 konia a Husqvarny kosa 2,2 konia kosztuje 1900 zeta to wiesz mój wybór padł by na Husqvarnę wiadomo czemu :)

#267 Share Mczpiter

Mczpiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 19:44

Kosa spalinowa Nie wiem gdzie to ptrzyles;)) na internecie 1km za 570 a 1.8 900. ale jesli chodzi o to co ja mam do koszenia to sa takie rowy troche wiekszej trawy a tak to dzialka taka trawa 50 cm. czasami moze jakas gestsza trawa:) moze cos mi poradzicie nie mam duzych funduszy tak do 800zl chodzi mi o to aby kosa miala dluga zywotnosc a nie rozpadla sie po 1 sezonie:)

#268 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 20:13

Kosa spalinowa Ja to widziałem w sklepie. Ja mam tak jak pisałem wyżej po wykoszeniu ok 10 litrów paliwa nie mam do niej nic jedyna awaria (z mojej winy) to pęknięta sprężyna na sprzęgle dobrze że dłużej nie kosiłem bo bym miał po sprzęgle :). Ale koszt naprawy 1 zł za sprężynę więc hier tam. I ja swoją koszę trawę spokojnie wyższą niż 50cm nóż i od czasu do czasu kątówką po nożu i idzie ino lej paliwo :). Wiesz co Ci powiem i jak ja swoją kosę biorę w ręce popatrzę to prawie wszystko mam przed sobą i wiem gdzie jest w przeciwieństwie do tych Stihlów czu Husqvarny żeby coś zobaczyć to musisz szukać śrubek :)

#269 Share Mczpiter

Mczpiter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 20:25

Kosa spalinowa

Ja to widziałem w sklepie. Ja mam tak jak pisałem wyżej po wykoszeniu ok 10 litrów paliwa nie mam do niej nic jedyna awaria (z mojej winy) to pęknięta sprężyna na sprzęgle dobrze że dłużej nie kosiłem bo bym miał po sprzęgle :). Ale koszt naprawy 1 zł za sprężynę więc hier tam. I ja swoją koszę trawę spokojnie wyższą niż 50cm nóż i od czasu do czasu kątówką po nożu i idzie ino lej paliwo :). Wiesz co Ci powiem i jak ja swoją kosę biorę w ręce popatrzę to prawie wszystko mam przed sobą i wiem gdzie jest w przeciwieństwie do tych Stihlów czu Husqvarny żeby coś zobaczyć to musisz szukać śrubek :)

A jaka ty masz kose??:) i ile za nia dales? Bo wiesz jestem zielony tyle co poszukalem na forach itd. opieram sie na opiniach:)

#270 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 27 czerwiec 2010 - 21:06

Kosa spalinowa Za 8 stów to szukaj używki, sam mam starą Husquarne 240R i chodzi jak żyleta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share piotrek1969

piotrek1969

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:17

Kosa spalinowa Hej.

Polecam Ci kosa spalinowa STIHL FS 250. Maszynka ma 2,2KM i do tych zastosowań co podałeś wystarczy. Model sprawdzony w boju. Brygady kosiarzy, które śmigają po osiedlach używają często właśnie 250'tek. A maszyny u nich pracują często bite 10h dziennie z przerwą na kanapkę i papierosa.

#272 Share dew

dew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 09:38

Kosa spalinowa

Polecam Husqvarne 323R II. Sam nabyłem ten model 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony. Kosy używałem bardzo często, w różnych warunkach od koszenia podwórka żyłką przez wykaszanie chwastów koło maszyn po wykaszanie wysokiej, wyległej trawy i chwastów z małymi samosiejkami talerzem do traw. Przydały by się tylko lepsze szelki bo po 3h pracy w tych co mam to już ramiona bolą ostro. Ogólnie Husqvarna to najwyższa jakość i przy zakupie innych narzędzi będę wybierał tylko w tej marce.

Ja też posiadam 323R-II. Sprawdza się świetnie. Plecy może i trochę bolą, ale po każdym zbiorniku robię przerwę żeby dać sobie i kosie odpocząć. Polecam.

#273 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 21:55

Kosa spalinowa Mam problem z kosą :(. Po zimie i po wymianie podstawy gaźnika jak ją odpaliłem to na wyłączonym ssaniu gaśnie na pół ssania jak się wkręci na obroty to jakoś kosi ale na wolnych gaśnie :blink:. Czy problem tkwi w nie wyregulowanym gaźniku?

#274 Share martin1233ab

martin1233ab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 kwiecień 2011 - 07:43

Kosa spalinowa ja mam stihl fs-350 profesional to jest jedna z lepszych kos rocznie gole ponad 3ha kupiona w 2006 roku nic sie nie dzieje mam do niej wszystko nóż,żyłkę,tarcz do cięcia drewna raz tylko pamiętam miałem problem z gaźnikiem ale była zrobiona na gwarancji jak się okazało wspaniałej jakości paliwo zawierało za dużo wody natychmiast zmieniłem stacje na statoil i do dzisiaj spokój

#275 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 15 kwiecień 2011 - 09:15

Kosa spalinowa MAGNUM -BC415B. 49.7cm poj 3.8KM tnie jak rotacyjna, a krzaki w rowie kładzie jak domino. Warta polecenia.

#276 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:49

Kosa spalinowa Panowie a jakaś marka pomiędzy chinolem a dajmy na ta makita, taka kosa spalinowa do dość rekreacyjnego koszenia, któa by się jednak nie rozleciał po pierwszym sezonie. Cos takiego jak Stiga?

#277 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 maj 2011 - 19:58

Kosa spalinowa Zacznijmy od tego jak dużo będziesz kosił? Może coś z podkaszarek brat ma sthila małego do pod kaszania chyba nawet konia nie ma jak dobrze pamiętam to FS 45 ale zakłada żyłkę 3mm i nawet ładnie idzie jak na mały areał to idealna :)

Edytowany przez damjan15, 03 maj 2011 - 19:59.

#278 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:12

Kosa spalinowa Areał jest nie za duży, tyle ze rosną tam dość potężne chwasty (pofałdowany teren przydomowej oczyszczalni ścieków), a do innych celów tez czasami znalazła by zastosowanie, także dobrze by było żeby miał tarczkę.

#279 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:39

Kosa spalinowa No to może w jakąś markową kosę uderzysz ok 1 konia tarcza będzie demonen mocy to nie będzie ale tobie starczy. Ja to chinola katowałem u siebie ostatnio :D jak dla mnie to starczy swoje już przeszła ale nadal ją "kace" :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2432 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 12 maj 2011 - 07:19

Kosa spalinowa Ja mam STIHL FS 56 już czwarty sezon. Nic złego nie moge o niej powiedzieć. Jedynie w dużej i gęstej trawie brakuje jej mocy więc mogliśmy kupić mocniejszy model poza tym do wykaszania średniej trawki nadaje sie idealnie.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/