Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

357 odpowiedzi na ten temat

#241 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2010 - 08:56

Kosa spalinowa ja ci moge polecic stihla fs 250 moc okolo 2,2KM sam uzywam takiej kosy od roku i skosiła okolo 2ha trawy i chodzi bez zarzutu, cena to okolo 2000-2200 zalezy od sklepu, po za tym ma mocniejszy wałek niz fs 130 1.9KM w ktorym lubi sie wałek urwac a cena jest okolo 200-300zł mniejsza od fs 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 03:36
  •  

#242 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 17 maj 2010 - 14:00

Kosa spalinowa NIe potrzebuję aż tak mocnego sprzętu.2ha trawy to łącznie przez 5 lat bym kosił.

#243 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 17 maj 2010 - 14:55

Kosa spalinowa http://allegro.pl/it..._duzo_mocy.html

panowie a co powiecie na temat tej kosy ?

#244 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2010 - 15:15

Kosa spalinowa jak taka moc za ta cene to sie oplacaDodany obrazek

#245 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 17 maj 2010 - 17:52

Kosa spalinowa Zamowiłem to cudo jak mi przyjdzie i troche tym popracuje to sie podzele info mysle ze zrobiłem dobry wybór ta firma nie jest taka zła pracowałem elektonarzedziami tej firmy i powiem ze za te pieniadze warto B)

#246 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 18 maj 2010 - 13:41

Kosa spalinowa No moc ma masakryczną :). Jeszcze chciałem podpowiedzieć koledze @Eryko- ta moja niemarkowa kosi mało, nie wiem dokłądnie ile, 5l mieszanki starcza na sezon :). Jest już u mnie 4 sezon i na razie bez problemów. Także jeśli masz mało to zastanów się czy nie lepiej brać większą moc, bo może i masz mało, ale jak wpadniesz w jakieś zarośla to ta markowa co ma źrebaki zamiast koni nie pociągnie B).

#247 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 18 maj 2010 - 16:30

Kosa spalinowa Zuchu kosa raczej nie będzie miała tyle mocy. Max to ok 4KM. Firma markowa Husqvarna wyciągnęła 3,75KM z 53,3 cm sześciennych. A ta z linku ma 4,75KM z 52 cm sześciennych więc wątpię żeby miała ona tyle mocy chyba że ma jakiś patent że ma super moc B) Ale jak Ci przyślą to opowiedz jak najwięcej o niej jak będzie dobra to też może się skuszę. A nie wiecie czy np to tej kosy można założyć inne tarcze np od Husqvarny?

#248 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2010 - 17:57

Kosa spalinowa wszystko zalezy jaki otwor centrujacy jest tym eurotecu a jaki w stihlu czy husqvarnie

#249 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 18 maj 2010 - 17:58

Kosa spalinowa Nawet nie wiem :) ale mi się wydaję że nie będzie miała takiej mocy chodź sprzeczać się nie będę B)

#250 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 maj 2010 - 18:11

Kosa spalinowa z tego co wyczytałem to sa 2 rodzaje otworów centrujacych do kos spalinowych fi25,5mm i 20mm, co do mocy to tez mi sie to taka troche lipa wydaje ale za ta kase niema co wybrzydzacDodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 18 maj 2010 - 20:50

Kosa spalinowa Masz racje @Coolman111. Już sam nie wiem,dzisiaj byłem się rozejrzeć.obejrzałem stihla Fs56-1,1KM- 1049zł ,sprzedawca polecał mi Fs87-1,3KM 1349zł, do tego tarcze trzeba sobie dokupic bo nie ma w zestawie.oglądałem też Stige modele SB34-1,2KM-750zł i BJ345-1,5KM-1049zł.Przy stiga w zestawie jest tarcza i pasy. co byście wybrali?i czy warto brać stihla z silnikiem 4-mix,bo czytałem ze są wadliwe.?

#252 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 18 maj 2010 - 21:20

Kosa spalinowa A jaka według was kosa była by lepsza Eurotecu czy Demona? Biorę pod uwagę tą "potężną" moc która ma ponad 4 konie a w rzeczywistości pewni ma poniżej 4. Ze względu na moje areały i stan portfela i po obserwacjach ceny kos Husqvarny to wycofuje się z tego sprzętu. Nie opłacał by mi się zakup kosy renomowanej firmy. A nie wierzę że do kosy za 500 zeta nie dostanie się części. Wystarczy znać wymiary i mieć konto na alledrogo. A więc czekam na odpowiedzi.

#253 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów

Napisany 26 maj 2010 - 19:39

Kosa spalinowa a wiec tak jak za te pieniadze to ta kosa moze wytzrymac tylko sezon i bedzie dobrze narazie pokosiłem chwilke bo nie miałem czasu ale w takiej trawie w kolano idzie jak burza napisze cos wiecej jak ja dotre ;)

#254 Share Pawel22

Pawel22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 27 maj 2010 - 20:06

Kosa spalinowa witam mam zamiar kupic kose spalinową dosyc dużą o mocy około 3KM i nie wiem za bardzo jaką wybrac, spodobała mi się makita DBC 4510 ma wmiare przestępną cene w porównaniu do husq czy stihla ale nie wiem jak jest z awaryjnością tych japończyków, kosy husq czy stihla o porównywalnej mocy to prawie 2x wyższa cena. Mam do koszenia podwórko(60a), około 1.5km rowów melioracyjnych no i taki niewielki kawałek krzaków(ok 2 ha) które pasowało by wkońcu skosic. Makita jest tania ale bym był nie pocieszony jakby sie popsuła, natomiast stihl czy husq to pewniaki ale za samą marke to nie chce płacic. Prosze o pomoc w wyborze.

#255 Share damjan15

damjan15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 572 postów

Napisany 28 maj 2010 - 16:38

Kosa spalinowa Ja to Ci powiem tak możesz kupić sobie kosą taką jak Zuchu jak Ci się trafi to będziesz kosił i kosił a jak nie to na dotarciu się rozsypie. Co do Husqvarny czy Stihl-a to na pewno będzie chodzić bo to firma i oni starają się o klienta więc robią raczej dobry sprzęt ale wiadomo i tam może się wkraść jakiś błąd i kosa może się rozsypać ale to się zdarzą raz na ileś tam kos. Ja na taki areał jaki ty masz do koszenia postawił bym na Husqvarnę mimo to iż na różnych forach piszą że niby Stihl ma lepsze kosy. Ale ja mam piłę motorową Husqvarny to nigdy nie kupię innej. Tyle co ona przeszła(oczywiście nie z mojej winy) m.in została przejechana przez ciągnik i nic jej nie było tylko obudowa poszła i ma ona już uuu dobre ponad 12 lat. Na twoim miejscy uderzył bym w Husqvarnę 333R a nawet 343R(ale to już wyższa szkoła jazdy powinna Ci wystarczyć ta pierwsza)

#256 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 28 maj 2010 - 19:20

Kosa spalinowa Te są na rewelacyjnych silnikach kawasaki.
http://www.shindaiwa...log/?t_grp=kosy

#257 Share Pawel22

Pawel22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 29 maj 2010 - 20:01

Kosa spalinowa Kupiłem dziś kose spalinową husqvarne 343R, zdecydowałem się na nią bo akurat mieli całkiem ciekawą promocje a i fakt że już mam piłe motorową też husqvarne 346 XP i od 5 lat chodzi mi bez najmniejszej awarii przsądziła o moim wyborze. Chwilke nią kosiłem i idzie jak burza jak narazie uwarzam że pieniądze wydałem słusznie ale jak bedzie dalej czas pokarze:)

#258 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 maj 2010 - 22:21

Kosa spalinowa hej towarzysze potrzebuję pomocy.
mam kosiareczkę stihla FS36 - taka popierdółeczka - 0.9km na 2 żyłki
niestety ale od czasu kiedy była kupiona (ok 10lat temu) wiele się zmieniło i już nie mam do wycięcia ramki dookoła trawnika w koło domu i 5 rządek truskawek tylko duuuzzzo wiecej.
kosiarka prawktycznie co weekend chodzi po 5-6godzin, dodatkowo w tygodniu ujeżdza ją ojciec.
Postanowiłem ze pora poszukać coś dużego z nożem.

Mam 4 kandydatów:
Stihl FS 250, FS 450
Husqa 333r i 343r.

W obu przypadkach pierwsza ma ok 2.2km a druga ok 3, pierwsza kosztuje ok 1800 druga około 2500.
Co do stihla to mam ich kosiarke na kołach i ta podkaszareczkę - podoba mi się sposób w jaki mnie potraktowano w świdnickim serwisie Husq.
Zastanawiam sie teraz co wybrać.
Niby piszą ze te większe kosiary mają lepsza stabilizację drgan no i motorek w okolicy 3km, przy czym niestety ważą ok 8kg a słabsze modele juz tylko 6kg.

Macie jakieś doświadczenia z tymi maszynami?
Chciałbym na kose wydac do 2tyś, jednak jeśli ktoś mądrze przedstawi argumenty to znajdzie się jeszcze owe 5stówek na wyższy-mocniejszy model
Co radzicie?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#259 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2010 - 14:50

Kosa spalinowa W sobote testowałem swoją Kawaski KBH 45A, szczerze powiem idzie jak szalona. ;) Czuć moc... :) Jak na swoje 7,5kg wydaje się lżejsza, ale to kwestia bardzo dobrych szelek "plecakowych". Na pełnym baku można kosić 40-60 min, zależy, co kosimy. Mam jeszcze poprzednią kosę spalinową o mocy 1,2KM o wadze około 3kg, ale ze względu na szelki w postaci podwójnego pasa nośnego wydaje się znacznie cięższa. :) Także ja wybrał bym te z "plecakiem" i ogólnie zastanowił się nad tańszą firmą, my naszą kupiliśmy o 150zł taniej, niż ww. FS250. To małą kosiliśmy około 5 lat i nic się nie działo, mimo, że kosiła sporo i w trudnych warunkach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 30 maj 2010 - 16:09

Kosa spalinowa Biorąc pod uwagę różnice rzędu 700zł miedzy mocniejszą a słabszą wybór jest naprawdę trudny. Jednak radziłbym rozpatrzeć kandydaturę takiej Stigi http://allegro.pl/it..._super_gra.html w cenie słabszego shila czy hsq można kupić kose również profesjonalną z parametrami sthila za 2,5tys. Ja osobiście mam taką stige dwa lata i nie było żadnych problemów. Moc 2,9km daje naprawdę spore możliwości tarczą można wyciąć drzewka o średnicy 5cm bez problemu. polecam ten sprzęt
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53