zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Eryko    35

Masz racje @Coolman111. Już sam nie wiem,dzisiaj byłem się rozejrzeć.obejrzałem stihla Fs56-1,1KM- 1049zł ,sprzedawca polecał mi Fs87-1,3KM 1349zł, do tego tarcze trzeba sobie dokupic bo nie ma w zestawie.oglądałem też Stige modele SB34-1,2KM-750zł i BJ345-1,5KM-1049zł.Przy stiga w zestawie jest tarcza i pasy. co byście wybrali?i czy warto brać stihla z silnikiem 4-mix,bo czytałem ze są wadliwe.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

A jaka według was kosa była by lepsza Eurotecu czy Demona? Biorę pod uwagę tą "potężną" moc która ma ponad 4 konie a w rzeczywistości pewni ma poniżej 4. Ze względu na moje areały i stan portfela i po obserwacjach ceny kos Husqvarny to wycofuje się z tego sprzętu. Nie opłacał by mi się zakup kosy renomowanej firmy. A nie wierzę że do kosy za 500 zeta nie dostanie się części. Wystarczy znać wymiary i mieć konto na alledrogo. A więc czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a wiec tak jak za te pieniadze to ta kosa moze wytzrymac tylko sezon i bedzie dobrze narazie pokosiłem chwilke bo nie miałem czasu ale w takiej trawie w kolano idzie jak burza napisze cos wiecej jak ja dotre ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

witam mam zamiar kupic kose spalinową dosyc dużą o mocy około 3KM i nie wiem za bardzo jaką wybrac, spodobała mi się makita DBC 4510 ma wmiare przestępną cene w porównaniu do husq czy stihla ale nie wiem jak jest z awaryjnością tych japończyków, kosy husq czy stihla o porównywalnej mocy to prawie 2x wyższa cena. Mam do koszenia podwórko(60a), około 1.5km rowów melioracyjnych no i taki niewielki kawałek krzaków(ok 2 ha) które pasowało by wkońcu skosic. Makita jest tania ale bym był nie pocieszony jakby sie popsuła, natomiast stihl czy husq to pewniaki ale za samą marke to nie chce płacic. Prosze o pomoc w wyborze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja to Ci powiem tak możesz kupić sobie kosą taką jak Zuchu jak Ci się trafi to będziesz kosił i kosił a jak nie to na dotarciu się rozsypie. Co do Husqvarny czy Stihl-a to na pewno będzie chodzić bo to firma i oni starają się o klienta więc robią raczej dobry sprzęt ale wiadomo i tam może się wkraść jakiś błąd i kosa może się rozsypać ale to się zdarzą raz na ileś tam kos. Ja na taki areał jaki ty masz do koszenia postawił bym na Husqvarnę mimo to iż na różnych forach piszą że niby Stihl ma lepsze kosy. Ale ja mam piłę motorową Husqvarny to nigdy nie kupię innej. Tyle co ona przeszła(oczywiście nie z mojej winy) m.in została przejechana przez ciągnik i nic jej nie było tylko obudowa poszła i ma ona już uuu dobre ponad 12 lat. Na twoim miejscy uderzył bym w Husqvarnę 333R a nawet 343R(ale to już wyższa szkoła jazdy powinna Ci wystarczyć ta pierwsza)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel22    0

Kupiłem dziś kose spalinową husqvarne 343R, zdecydowałem się na nią bo akurat mieli całkiem ciekawą promocje a i fakt że już mam piłe motorową też husqvarne 346 XP i od 5 lat chodzi mi bez najmniejszej awarii przsądziła o moim wyborze. Chwilke nią kosiłem i idzie jak burza jak narazie uwarzam że pieniądze wydałem słusznie ale jak bedzie dalej czas pokarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

hej towarzysze potrzebuję pomocy.

mam kosiareczkę stihla FS36 - taka popierdółeczka - 0.9km na 2 żyłki

niestety ale od czasu kiedy była kupiona (ok 10lat temu) wiele się zmieniło i już nie mam do wycięcia ramki dookoła trawnika w koło domu i 5 rządek truskawek tylko duuuzzzo wiecej.

kosiarka prawktycznie co weekend chodzi po 5-6godzin, dodatkowo w tygodniu ujeżdza ją ojciec.

Postanowiłem ze pora poszukać coś dużego z nożem.

 

Mam 4 kandydatów:

Stihl FS 250, FS 450

Husqa 333r i 343r.

 

W obu przypadkach pierwsza ma ok 2.2km a druga ok 3, pierwsza kosztuje ok 1800 druga około 2500.

Co do stihla to mam ich kosiarke na kołach i ta podkaszareczkę - podoba mi się sposób w jaki mnie potraktowano w świdnickim serwisie Husq.

Zastanawiam sie teraz co wybrać.

Niby piszą ze te większe kosiary mają lepsza stabilizację drgan no i motorek w okolicy 3km, przy czym niestety ważą ok 8kg a słabsze modele juz tylko 6kg.

 

Macie jakieś doświadczenia z tymi maszynami?

Chciałbym na kose wydac do 2tyś, jednak jeśli ktoś mądrze przedstawi argumenty to znajdzie się jeszcze owe 5stówek na wyższy-mocniejszy model

Co radzicie?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W sobote testowałem swoją Kawaski KBH 45A, szczerze powiem idzie jak szalona. ;) Czuć moc... :) Jak na swoje 7,5kg wydaje się lżejsza, ale to kwestia bardzo dobrych szelek "plecakowych". Na pełnym baku można kosić 40-60 min, zależy, co kosimy. Mam jeszcze poprzednią kosę spalinową o mocy 1,2KM o wadze około 3kg, ale ze względu na szelki w postaci podwójnego pasa nośnego wydaje się znacznie cięższa. :) Także ja wybrał bym te z "plecakiem" i ogólnie zastanowił się nad tańszą firmą, my naszą kupiliśmy o 150zł taniej, niż ww. FS250. To małą kosiliśmy około 5 lat i nic się nie działo, mimo, że kosiła sporo i w trudnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Biorąc pod uwagę różnice rzędu 700zł miedzy mocniejszą a słabszą wybór jest naprawdę trudny. Jednak radziłbym rozpatrzeć kandydaturę takiej Stigi http://allegro.pl/item1056218974_kosa_profesjonalna_stiga_sb_52_pro_2_9km_super_gra.html w cenie słabszego shila czy hsq można kupić kose również profesjonalną z parametrami sthila za 2,5tys. Ja osobiście mam taką stige dwa lata i nie było żadnych problemów. Moc 2,9km daje naprawdę spore możliwości tarczą można wyciąć drzewka o średnicy 5cm bez problemu. polecam ten sprzęt




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

A ja bym proponował japońskie marki Echo i Shindaiwa ewentualnie Kawaski lub Subaru. Naprawdę są dużo lepsze od "chińskiego" Stihla. Silniki są o wiele bardziej żywotne, spalają mniej paliwa, części są tańsze itd. "Japończyki" przewyższają pod każdym względem swoją europejską konkurencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

http://allegro.pl/item1060785766_kosa_spalinowa_unitech_3_26km_0_6l_oleju_gratis.html

Kupiłem taki sprzęt na giełdzie za 4 bańki i jak na razie po wykoszeniu zbiorniczka paliwa nie mogę powiedzieć złego słowa. Ostatnio miałem przyjemność bawić się Ole maciem Sparta 25 1KM różnica między moją a ole 100%. Jedyną wadą to to że po kupnie siedziałem i dokręcałem śrubki bo były tak poskręcane że 1/7 gwintu wystawała :) i szelki mogły by być bardziej wygodne ale nie ma co narzekać jak za taką cenę :) i jeszcze dużym plusem tej kosy są dobrze zredukowane drgania praktycznie ich nie czuć na "kierownicy"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

ja tez kupiłem

FS 450 - przy mojej starej FS 36 to jest po prostu killer

trawa 70cm idzie jak przecinak - pierwsza próba ok 3ary koszenia w godznikę i ok 1.5 baku spaliła


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdanek    0

Kupiłem ostatnio kosę spalinową BC 4535 Premium w sklepie Grene. Jestem zadowolony, śmiga jak nic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mczpiter    0

witam co sadzicie o kosie STIGA SB 26JD mam zamiar ja kupic bo sie juz tyle naczytalem ze wydaje mi sie ze to madry wybor:) co o niej sadzicie prosze o pomoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ile się cen? Wisz co ja patrzałem kosę Stigi za chyba 1800 zeta 2,5 konia a Husqvarny kosa 2,2 konia kosztuje 1900 zeta to wiesz mój wybór padł by na Husqvarnę wiadomo czemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mczpiter    0

Nie wiem gdzie to ptrzyles;)) na internecie 1km za 570 a 1.8 900. ale jesli chodzi o to co ja mam do koszenia to sa takie rowy troche wiekszej trawy a tak to dzialka taka trawa 50 cm. czasami moze jakas gestsza trawa:) moze cos mi poradzicie nie mam duzych funduszy tak do 800zl chodzi mi o to aby kosa miala dluga zywotnosc a nie rozpadla sie po 1 sezonie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja to widziałem w sklepie. Ja mam tak jak pisałem wyżej po wykoszeniu ok 10 litrów paliwa nie mam do niej nic jedyna awaria (z mojej winy) to pęknięta sprężyna na sprzęgle dobrze że dłużej nie kosiłem bo bym miał po sprzęgle :). Ale koszt naprawy 1 zł za sprężynę więc hier tam. I ja swoją koszę trawę spokojnie wyższą niż 50cm nóż i od czasu do czasu kątówką po nożu i idzie ino lej paliwo :). Wiesz co Ci powiem i jak ja swoją kosę biorę w ręce popatrzę to prawie wszystko mam przed sobą i wiem gdzie jest w przeciwieństwie do tych Stihlów czu Husqvarny żeby coś zobaczyć to musisz szukać śrubek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mczpiter    0

Ja to widziałem w sklepie. Ja mam tak jak pisałem wyżej po wykoszeniu ok 10 litrów paliwa nie mam do niej nic jedyna awaria (z mojej winy) to pęknięta sprężyna na sprzęgle dobrze że dłużej nie kosiłem bo bym miał po sprzęgle :). Ale koszt naprawy 1 zł za sprężynę więc hier tam. I ja swoją koszę trawę spokojnie wyższą niż 50cm nóż i od czasu do czasu kątówką po nożu i idzie ino lej paliwo :). Wiesz co Ci powiem i jak ja swoją kosę biorę w ręce popatrzę to prawie wszystko mam przed sobą i wiem gdzie jest w przeciwieństwie do tych Stihlów czu Husqvarny żeby coś zobaczyć to musisz szukać śrubek :)

 

A jaka ty masz kose??:) i ile za nia dales? Bo wiesz jestem zielony tyle co poszukalem na forach itd. opieram sie na opiniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1969    0

Hej.

 

Polecam Ci kosa spalinowa STIHL FS 250. Maszynka ma 2,2KM i do tych zastosowań co podałeś wystarczy. Model sprawdzony w boju. Brygady kosiarzy, które śmigają po osiedlach używają często właśnie 250'tek. A maszyny u nich pracują często bite 10h dziennie z przerwą na kanapkę i papierosa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dew    0

Polecam Husqvarne 323R II. Sam nabyłem ten model 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony. Kosy używałem bardzo często, w różnych warunkach od koszenia podwórka żyłką przez wykaszanie chwastów koło maszyn po wykaszanie wysokiej, wyległej trawy i chwastów z małymi samosiejkami talerzem do traw. Przydały by się tylko lepsze szelki bo po 3h pracy w tych co mam to już ramiona bolą ostro. Ogólnie Husqvarna to najwyższa jakość i przy zakupie innych narzędzi będę wybierał tylko w tej marce.

 

Ja też posiadam 323R-II. Sprawdza się świetnie. Plecy może i trochę bolą, ale po każdym zbiorniku robię przerwę żeby dać sobie i kosie odpocząć. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mam problem z kosą :(. Po zimie i po wymianie podstawy gaźnika jak ją odpaliłem to na wyłączonym ssaniu gaśnie na pół ssania jak się wkręci na obroty to jakoś kosi ale na wolnych gaśnie :blink:. Czy problem tkwi w nie wyregulowanym gaźniku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam stihl fs-350 profesional to jest jedna z lepszych kos rocznie gole ponad 3ha kupiona w 2006 roku nic sie nie dzieje mam do niej wszystko nóż,żyłkę,tarcz do cięcia drewna raz tylko pamiętam miałem problem z gaźnikiem ale była zrobiona na gwarancji jak się okazało wspaniałej jakości paliwo zawierało za dużo wody natychmiast zmieniłem stacje na statoil i do dzisiaj spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

MAGNUM -BC415B. 49.7cm poj 3.8KM tnie jak rotacyjna, a krzaki w rowie kładzie jak domino. Warta polecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj