Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

353 odpowiedzi na ten temat

#201 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2009 - 18:25

Kosa spalinowa te 3km to chyba troche przesada ja mam kose poj.43cmm to ma 2,4km

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 23:22
  •  

#202 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 19:26

Kosa spalinowa

Witam.
Co sądzicie na temat tej kosy ?
http://allegro.pl/it...cza_rybnik.html

miałem taka kose, przez rok było wszystko ok, ale jak kupiłem olej innej firmy to łożysko na korbowodzie sie zatarło i tyle sie nią nacieszyłem. Jakbym lał cały czas taki sam olej było by wszystko ok. jeśli chodzi o moc to dawała sobie rade i byłem z niej zadowolony.

#203 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 29 lipiec 2009 - 22:07

Kosa spalinowa Docieraliście swoje kosy? W instrukcji mojej kosy nie ma nawet słowa wspomnianego o tym. Jest tylko informacja żeby po pierwszym uruchomieniu wymienić olej po 20 godz. pracy i tyle.

#204 Share kalmar

kalmar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 październik 2009 - 15:57

Kosa spalinowa Witam
Ja zakupiłem sobie japońską nowość na rynku polskim Maruyama, konkretnie model BC5020H (2,8KM), marka jeszcze mało znana. Ale jestem bardzo zadowolony, sprawdzałem w ciężkich warunkach, już trochę na mnie zarobiła. Miałem wcześniej Husqvarne 333r też dawała rade, ale z obecnej kosy jestem bardzie zadowolony i co ważne nie przepłaciłem, do kolejnej husq tej mocy musiałbym 800 zl dopłacić (w husq czy stihlu trzeba jeszcze im reklamę zasponsorować). A największa radość przy odpalaniu - Maruyama ma świetny rozrusznik z auto rewersem - odpala prawie sama. Jak traficie Maruyame to warto kupić. polecam.

#205 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 07 listopad 2009 - 10:45

Kosa spalinowa

ja drugi rok kosze stihlem FS450 (2,9KM) i idzie jak burza. Nic sobie nie robi w trawie wysokiej w pas czy grubych zaroślach, po zamontowaniu piły można wycinać drzewka. Jak narazie jestem z niej bardzo zadowolnony a wybrałem stihla bo nie chciałem eksperymentować na tych nieznanych markach... Wprawdzie sprzęt był dosc drogi ale nie żałuje bo na tyle koszenia co mam w ciągu roku i na tyle co ona w doope dostała to nie ma znaku nawet

też mam tom kose i jest super :P tylko żeby była trochę tańsza bo to aż ponad 2500 zł. :P

#206 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 08 listopad 2009 - 10:35

Kosa spalinowa Witam otóż skończyłem 1 sezon z nową kosą i mam problem z zabezpieczeniem przed zimą, w instrukcji jest napisane że trzeba wlać troszeczkę oleju do silnika i nie wiem jaki to ma być olej oraz (może trochę głupie i banalne) nie wiem jak zabrać się do wykręcenia świecy?? Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś rady to niech napisze na pewno się przydadzą :P
Forza JUVE!!!

#207 Share radek83

radek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 12 listopad 2009 - 15:06

Kosa spalinowa ja do swojej żadnego oleju nie wlewam i jest OK :)

#208 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 29 listopad 2009 - 18:21

Kosa spalinowa Mam Zamiar kupić kose spalinową i tu się nasuwa moje pytanie czy możliwe będzie sieczenie kukurydzy cielętom na zielono jakom byście mi doradzili cena około 1500 zł dużo nie jest do sieczenia gównie trawa, pokrzywy jakieś chwasty i jak by było możliwe to siekł bym kukurydze
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#209 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 30 listopad 2009 - 21:54

Kosa spalinowa Mogę Ci polecić kosę Makita BCX 3400. Posiadam ją od czerwca i nie mogę powiedzieć na nią złego słowa. Bardzo mało pali, jest cicha i mocna 1.6 KM. Nie musisz bawić się w robienie mieszanki bo ma silnik 4 suwowy. U mnie skosiła okolo 0.5 ha trawy, wszelkiego rodzaju chaszczy, nawet małe drzewka. Zapłaciłem za nią 1340 zł, więc nie wiele. Pozdrawiam.

#210 Share Marcelo1414

Marcelo1414

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, piłka nożna

Napisany 04 grudzień 2009 - 17:30

Kosa spalinowa Ja posiadam kosę Efco Stark 25 zapłaciłem w maju 900 zł, silnik dwusuwowy. No i siekałem nią słoneczniki małe drzewka a także QQ suchą i zieloną i szła elegancko ostry nóż i wszystko pójdzie :blink:
Forza JUVE!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 05 grudzień 2009 - 19:50

Kosa spalinowa Wygrałem 2 kosy i teraz nie wiem którą wybrać
1 to MAKITA DBC400 2,4KM a 2 to MAKITA BCX3400 4-SUV 1,6KM
nie wiem czy lepszy będzie 2 sów czy 4 sów

1 kosa KOSA SPALIN.MAKITA DBC400 2,4KM!-FV WYPRZEDAŻ!!! (832389614) - Aukcje internetowe Allegro

2 kosa KOSA SPALIN.MAKITA BCX3400 4-SUV 1,6KM WYPRZEDAŻ! (832389603) - Aukcje internetowe Allegro
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#212 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 grudzień 2009 - 22:52

Kosa spalinowa Obie kosy są bardzo dobre. Ta pierwsza jest dużo mocniejsza co może ci się przydać do koszenia naprawdę dużych zarośli. Druga jest szybsza w obsłudze, bo lejesz zwykłą bezołowiówke i nie martwisz się o olej. W BCX 3400 olej trzeba wymieniać co 50 godz. Teraz musisz przemyśleć czy jesteś w stanie wykorzystać w pełni moc pierwszej kosy, bo jeśli nie to jak dla mnie bezsensem byłoby jej kupno.

#213 Share husqvarna

husqvarna

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 14:55

Kosa spalinowa

...nie wiem którą wybrać 1 to MAKITA DBC400 2,4KM a 2 to MAKITA BCX3400 4-SUV 1,6KM nie wiem czy lepszy będzie 2 sów czy 4 sów ...

Tak jak kolega napisał powyżej obie są dobre.
Ja bym wybrał mocniejszą czyli dbc400.
Sam mam taką ;-)
Moc 2,4 km dla rolnika do pracy w gosp. to nie jest za dużo.
Dla mnie jedynym mankamentem tej kosy jest jej głowica żyłkowa.
Jakoś nie mogłem się przyzwyczaić do sposobu nawijania żyłki w jaki trzeba to robić w tej głowicy.
Dlatego kupiłem sobie inną głowice husqvarna T25 i teraz nawinięcie nowej żyłki, wymiana trwa dosłownie moment.
Zajrzyj na forum:
http://www.pilarz.net.pl/
można się tam też dowiedzieć czegoś o kosach, eksploatacji itp.
A do Makity DBC 400 jak byś chciał to tu masz rozkładówkę - katalog części:
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting

#214 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 luty 2010 - 14:05

Kosa spalinowa Witam
Którą kose mam wybrać?
http://allegro.pl/it..._km_gratis.html
czy
http://allegro.pl/it...arka_2_5km.html
obie tej samej firmy różnica w cenie też niewielka. piszą że waga 9kg jednej i drugiej czy to prawda?
Jak tyle samo ważą to może mocniejszą wybrać?

#215 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 12 luty 2010 - 18:12

Kosa spalinowa My mamy 2 husqvarny .U nas mają co robić sad ok.1ha i podwórko razem z ogrodem jakieś 30 arów.Sprzęt nie do zajechania jedna ma jakieś 4 lata a drugą kupiliśmy w tamtym roku.Ta starsza według mnie jest lepsza.

#216 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 12 luty 2010 - 19:02

Kosa spalinowa Człowieku zamęczysz sie taka kosą spalinową wiem cos o tym bo kiedys przez wakacje kosiłem sasiadą starszym za kasę dość dóże ogródki:P

Zainwestuj w KOSIARKĘ LISTWOWĄ o niebo lepsza, mój szwagier ma taka własnie do wykaszania stromych zboczy itp. mówię super sprawa!! cena używanych oscyluje do 2000zł:P

+ to własny napęd
+ spalinowa
+ duża wydajność
+ niska cena
+ lekkość prowadzenia
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#217 Share ClaasEuropa

ClaasEuropa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 12 luty 2010 - 19:57

Kosa spalinowa To daj kase na listwową :P kosy spalinowe u nas większość ludzi ma i jakoś nie nażekają że takie męczące. a ja mam równy teren. raczej kupie którąś tylko nie wiem którą> Doradźcie :D

#218 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 12 luty 2010 - 22:34

Kosa spalinowa Ja polecam tylko i wyłącznie firme MAKITA, bo taka mam 6 lat i nadal chodzi bez zarzutu/bezawaryjnie
:P
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#219 Share ElektronarzedziaStar

ElektronarzedziaStar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 17 luty 2010 - 21:23

Kosa spalinowa Witam wszystkich przedmówców.
Zgadzam się z kolegą w kwestii kos spalinowych Makity. Wiedzą co robić i jak robić. Może nie mają takiej tradycji i długiej historii w produkcji czy to kos spalinowych, czy pił spalinowych, ale proszę mi wierzyć sprzęt jest naprawdę dobry(profesjonalny). Sam używam i potwierdzam. A co do wyboru danego modelu, każdy sam musi zdecydować jaki wybrać: biorąc pod uwagę cenę, do jakich celów będzie przeznaczona(ciężkiej pracy w ogrodzie czy od czasu do czasu przed grillem :D ).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share pleban1330

pleban1330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:samochody,ciągniki i maszyny rolnicze,music,wojsko,

Napisany 14 marzec 2010 - 21:43

Kosa spalinowa Ja mam stige 1,5 KM nie pamiętam modelu przepracowałem nią 10 h i 2 razy rozruch poszedł tzn. sznurek wylazł na zew. i się nie zwinął i musiałem ja do serwisu oddać, sprężyna pękła, czasami są skoki obrotów jak siecze tarczą, maiał ktoś podobna usterkę?? Najlepsze wałki idą na allegro kosa 5 KM za 500 zł fakt chińska, porównałem stihla który miał tą samą poj. tyle że 2.5 KM. Więc sprzedawcy zawyżają moc