Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

353 odpowiedzi na ten temat

#181 Share luckywasak

luckywasak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:27

Kosa spalinowa

Kolego @Luke16 A z husqvarny jakaś do 1000zł.Może i racja z tymi chinczykami.

Ja mam hqv 323R. Bardzo fajna, lekka, poręczna kosa a moc silnika (1.2KM) wystarcza do koszenia trawy a nawet niezłych badyli żyłką czy też tarczą. Ktoś podrzucił link do aukcji na allegro właśnie tego modelu hqv. Za 800 na prawdę warto. Moja nowa kosztowała coś koło 1200 czy 1300 (jakaś promocja chyba nawet była). Było to już jakieś 3 lata temu. Jak na razie żadnych, nawet najmniejszych usterek. I oby tak dalej.
Słyszalem wiele opinii, że Husqvarna jest w tej dziedzinie najlepsza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 03:33
  •  

#182 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:32

Kosa spalinowa lucky popieram hqv jest jeszcze lepszą firmą jak stihl ... dłużej już produkują kosy ;) większą tradycje mają w ich produkcji

#183 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:48

Kosa spalinowa czytałem że kosy to hqv a piły to stihl. ja oczywiscie byłym za hqv bo sam mam i jestem w niej prawie zakochany ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#184 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 22 maj 2009 - 20:49

Kosa spalinowa zetor taka właśnie jest teoria ;)

#185 Share mister

mister

Prezes

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów
  • Zainteresowania:Logistyka

Napisany 22 maj 2009 - 21:05

Kosa spalinowa Moim zdaniem i Stihl i Husqvarna to bardzo dobre firmy kos spalinowych do których z częściami nie ma problemu. W każdym mieście można dostać. Czego nie można powiedzieć o nie sprawdzonych ,,tanich'' kosach do których części są bardzo trudno dostępne. Lepiej wydać więcej i kupić porządną kose aby posłużyła przez wiele lat a nie 2-3 sezony.

#186 Share Raczo

Raczo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 22 maj 2009 - 22:34

Kosa spalinowa Panowie ale pomyślcie tez o tych małych skośnookich ze wschodu :) co oni będą robić jak nikt nie będzie chciał kupować ich produktów? :) Nie macie serca :) . A tak na serio to jeśli kosa to tylko Husqvarna lub Stihl ;) .

Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

#187 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 22 maj 2009 - 23:37

Kosa spalinowa Przy intensywnym użytkowaniu to już byś trzy kosy zmienił. Przy olejach ważna jest klasa oleju, a nie napis firmy, która nigdy żadnego oleju nie produkowała. To jakby do samochodu marki Opel lać olej "opel", no może GM ;) . Co do kos, to widzę tu samych miłośników dwóch marek. Jest wiele renomowanych produktów, ta z pierwszego linku jest na silniku kawasaki.

#188 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 23 maj 2009 - 09:27

Kosa spalinowa @^ shindawa i makita to też dobre sprzęty, u nas pozostają troche w cieniu hqv i sthila. niewiadomo tylko ile tak naprawde mogą chodzić bo stosunkowo od niedawna sie je u nas sprzedaje

A-Mount Alpha user

#189 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 23 maj 2009 - 09:31

Kosa spalinowa kosy również spoko tylko ceny baaardzo podobne do hqv i stihla no i pewnie mało jak na razie serwisów jest w razie czego...

#190 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 maj 2009 - 22:39

Kosa spalinowa W 2001 kupiłem kosę Kawasaki KBH26, do tej pory leję tylko paliwo, wymieniam głowice i ostrzę tarczę. Serwisy fabryczne może nie są takie powszechne ale nie ma problemu z naprawą i zamówieniem części. Oryginalne części do japońskich kos mają kosmiczne ceny i to jest jedyna wada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 24 maj 2009 - 08:34

Kosa spalinowa

kosy również spoko tylko ceny baaardzo podobne do hqv i stihla no i pewnie mało jak na razie serwisów jest w razie czego...

i dlatego nie są u nas popularne

A-Mount Alpha user

#192 Share johnybravo

johnybravo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 czerwiec 2009 - 15:36

Kosa spalinowa ja mam alpine vip 52 na gazniku walbro juz kilka ladnych lat co roku kosi w przliczeniu okolo 5h w tym 300 metrow rowu meliracyjnego (trawa do pasa) leje tylko paliwo i nawijam zylke poza wymiana swiecy czysczenia filtra wszystko w porzadalu

#193 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 21:30

Kosa spalinowa Co powiecie o kosie Makita? Chcę taką kupic, cena przystępna 1340zł. Silnik 1.6KM 4 - suwowy. Jak jest z ich awaryjnością? Może wybrać coś ze stajni hqv lub stihla?

#194 Share Danex89

Danex89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 12:31

Kosa spalinowa Moja rada to nie kupuj kosy z silnikiem 4-suwowym. Kosą bardzo często pracuję się na dużych pochyłościach i łatwo taki silnik zatrzeć. Jeśli kosa to tylko 2-sów, który smarowany jest olejem z mieszanki. No chyba, że mają taki silnik smarowany mieszanką, ale z tego co wiem to narazie tylko Stihl opracował konstrukcję 4-suwową zasilaną mieszanką.

pozdrawiam

#195 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 12:50

Kosa spalinowa ja mam kose z silnikiem 4 suw. już 6 sezon jedyne na co narzekać nie mogę to właśnie silnik, bo w przekładni kontowej musiałem wymieniać uszczelnienie i rurę bo sobie pękła, no ale jak się używa pół automatu z żyłka to serwisant powiedział, że prędzej czy później Sthill i Solo (moja) pęknie

#196 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 13:06

Kosa spalinowa ja mam pół automat w 333r i nic sie nie dzieje po dwóch sezonach. nie mam doświadczenia z kosami 4 suwowymi ale moja stara 4 suwowa kosiarka chodzi na starej zwietrzałej miesznace co spuściłem z simsona i ma się świetnie :D

A-Mount Alpha user

#197 Share jacekkombajnista

jacekkombajnista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 392 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 14:28

Kosa spalinowa ja drugi rok kosze stihlem FS450 (2,9KM) i idzie jak burza. Nic sobie nie robi w trawie wysokiej w pas czy grubych zaroślach, po zamontowaniu piły można wycinać drzewka. Jak narazie jestem z niej bardzo zadowolnony a wybrałem stihla bo nie chciałem eksperymentować na tych nieznanych markach... Wprawdzie sprzęt był dosc drogi ale nie żałuje bo na tyle koszenia co mam w ciągu roku i na tyle co ona w doope dostała to nie ma znaku nawet

#198 Share Rokes

Rokes

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 19:07

Kosa spalinowa Podwórka mam płaskie jak stół, więc nie będzie pracowała na pochyłościach. Ta kosa ma silnik Robin Subaru więc myślę, że nie powinno być z nią problemu ale wszystko okaże się w praktyce.

EDIT: Jednak zdecydowałem się na kose Makita. Trochę już skosiła narazie bez zastrzeżeń, oby tak dalej.

#199 Share laza

laza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:06

Kosa spalinowa Witam.
Co sądzicie na temat tej kosy ?
http://allegro.pl/it...cza_rybnik.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 18:19

Kosa spalinowa moc duża ale jakość niewiadomo jaka.

A-Mount Alpha user