zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

ciagnikfan    3

Polecam Husqvarne 323R II. Sam nabyłem ten model 2 lata temu i jestem bardzo zadowolony. Kosy używałem bardzo często, w różnych warunkach od koszenia podwórka żyłką przez wykaszanie chwastów koło maszyn po wykaszanie wysokiej, wyległej trawy i chwastów z małymi samosiejkami talerzem do traw. Przydały by się tylko lepsze szelki bo po 3h pracy w tych co mam to już ramiona bolą ostro. Ogólnie Husqvarna to najwyższa jakość i przy zakupie innych narzędzi będę wybierał tylko w tej marce.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Co myślicie o Kosach Stiga od 1KM? Mam okazje taką kupić tylko nie wiem jak to sie sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Taki towar jak cena B)


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Mam do was pytanie w związku że moje podwórko ma ok pół ha a więc po odjęciu budynków i tym podobnych zostanie coś ok 20-30 setnych opłaca mi się kupić kosę spalinową czy dalej jak dotychczas rekreacyjnie kosić kosą ręczną? Trawa by szła na kompost bo nie mam co z nią zrobić a szkoda żeby się marnowała więc w silos i jesienią pożytek chociaż będzie. Biorąc pod uwagę kosy Husqvarny i Ole maca(wujek ma i chodzi jak żyleta) tak ponad 2KM czy mi by się to opłacało? Z góry thx za odpowiedzi B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja mam 0,5ha podworka już bez budynków do obkoszenia i powiem że jest warto kupic kose.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ilu konną kose masz i jakiej firmy tylko wiesz ja zawsze kosą kosiłem i jakoś nie mam przekonania do spalinowej co roku mi wyjdzie gdzieś około hektara koszenia. I jaką byście jeszcze polecili kosę za około 1500 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

No ja mam juz 4 lata Husqvarne 333R II, super sprzęt u mnie rocznie obkasza jakos 3-4ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Nowa taka kosztuje ok 1900 zeta to jak na mnie to trochę za dużo ale ja bym chyba uderzył w Oleco maca są sporo tańsze a na moje areały by wystarczyła taka ponad 2KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    57

Ja mam kose stihla i też bardzo sobie ją chwale,ma ona juz moze z 10 lat albo i wiecej i naprawde bez wiekszych awarii,wiadomo swiece czy filtr trzeba zmieniac ale tak to ogółem nie narzekam.Nie wiem jak sie sprawuja te nowe - aktualne w sprzedazy ale pewnie tez dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja to bym wziął Husqvarnę bo mam to tej firmy wielkie zaufanie przez prawie 15 lat i tyle co przeszła moja piła motorowa nigdy nie zawiodła wielki szacunek. Najgorzej to cena husqvarny trochę jest za duża jak na mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Witam posiadam kose kawasaki KBH 48A od 4 lat. Kupiłem nową i dałem wtedy 2300zł i powiem szczeże ze nie żałuje, przez 4 lata nigdy nic nie siadło aby lać paliwo i kosić, wsumie przez cztery lata wykosiła może z 15 ha (sad trawniki itp), tak wiec gorąco polecam bo żadna trawa temu silnikowi nie groźna i cena też nie jest wygórowana jednym słowem jes warta swojej ceny


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My teraz mamy Kawasaki 2,7-2,9KM radzi sobie w bardzo trudnych warunkach, poprzednio mieliśmy jaką 1,2-1,6KM to była za słaba... Lepiej dopłacić i wziąć większą. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Obie, które tutaj podałeś za dużo mocy nie mają (ten stihl to już w ogóle malutko). Wszystko zależy od tego ile masz do koszenia. Ja wziąłem texasa (pisałem na początku tematu), bo mam mało do koszenia, markowe kosy nie wchodziły w grę, bo w tych koniach co mam texasa to bym musiał dać z 1500-2000 zł za podobną uznanej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Dużo do Koszenia nie mam,koszenie przy budynkach,maszynach,płotach,rów długości 100m.maly sadzik 10x10m.Raczej wole coś markowego żeby to posłużyło dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

ja ci moge polecic stihla fs 250 moc okolo 2,2KM sam uzywam takiej kosy od roku i skosiła okolo 2ha trawy i chodzi bez zarzutu, cena to okolo 2000-2200 zalezy od sklepu, po za tym ma mocniejszy wałek niz fs 130 1.9KM w ktorym lubi sie wałek urwac a cena jest okolo 200-300zł mniejsza od fs 250

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

NIe potrzebuję aż tak mocnego sprzętu.2ha trawy to łącznie przez 5 lat bym kosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

jak taka moc za ta cene to sie oplacawink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Zamowiłem to cudo jak mi przyjdzie i troche tym popracuje to sie podzele info mysle ze zrobiłem dobry wybór ta firma nie jest taka zła pracowałem elektonarzedziami tej firmy i powiem ze za te pieniadze warto B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

No moc ma masakryczną :). Jeszcze chciałem podpowiedzieć koledze @Eryko- ta moja niemarkowa kosi mało, nie wiem dokłądnie ile, 5l mieszanki starcza na sezon :). Jest już u mnie 4 sezon i na razie bez problemów. Także jeśli masz mało to zastanów się czy nie lepiej brać większą moc, bo może i masz mało, ale jak wpadniesz w jakieś zarośla to ta markowa co ma źrebaki zamiast koni nie pociągnie B).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Zuchu kosa raczej nie będzie miała tyle mocy. Max to ok 4KM. Firma markowa Husqvarna wyciągnęła 3,75KM z 53,3 cm sześciennych. A ta z linku ma 4,75KM z 52 cm sześciennych więc wątpię żeby miała ona tyle mocy chyba że ma jakiś patent że ma super moc B) Ale jak Ci przyślą to opowiedz jak najwięcej o niej jak będzie dobra to też może się skuszę. A nie wiecie czy np to tej kosy można założyć inne tarcze np od Husqvarny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

wszystko zalezy jaki otwor centrujacy jest tym eurotecu a jaki w stihlu czy husqvarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Nawet nie wiem :) ale mi się wydaję że nie będzie miała takiej mocy chodź sprzeczać się nie będę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomasek   
Gość tomasek

z tego co wyczytałem to sa 2 rodzaje otworów centrujacych do kos spalinowych fi25,5mm i 20mm, co do mocy to tez mi sie to taka troche lipa wydaje ale za ta kase niema co wybrzydzacwink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj