Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kosa spalinowa

361 odpowiedzi na ten temat

#1 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 luty 2007 - 19:22

Kosa spalinowa szukam dobrej kosy spalinowej do 1700zł aby kosić 0,5ha pohyłego ugoru zainteresował mnie stihl fs-100 czy ktoś ją ma?co o niej sądzicie i co mozecie doradzić innego w poruwnywalnych parametrach do tego stihla. :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kosa spalinowa Dzisiaj, 00:09
  •  

#2 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 16 luty 2007 - 19:29

Kosa spalinowa o kurcze stary to troche masz tego koszenia

#3 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 16 luty 2007 - 19:51

Kosa spalinowa ja z własnego doświadczenia powiem ci tak: najlepszy jest oczywiście stihl :) ale ten niemiecki, bo te u nas składane mają skłonności do psucia (może klimat im nie służy:)).Rok temu też kupowałem kose i ja byłem napalony na stihla fs 200 i już mieliśmy z ojcem brać ale sprzedawca doradził 2x tańszą kose texas. No i wzięliśmy ją, czego żałujemy, bo po sezonie wymienialiśmy gaźnik a i tak nie chodzi jak trzeba :) . Ja bym tobie radził jak już brać to fs200 albo fs120 bo fs100 może byćtroche zamała.Zależy co ci tam rośnie.Najlepsza byłaby fs300, ale cena...
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#4 Share młody17

młody17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 16 luty 2007 - 19:53

Kosa spalinowa Więc tak mam Makitę juz ok 5 lat i koszenie mam naprawdę dużo i spisuje sie świetnie. Co do modelu to nie pamietam ale jutro lookne. Nie wiem jak teraz z jakościa tej firmy bo składaja je teraz Chińczycy, moja jest jeszcze robiona przez Niemców. A może HUSQVARNA z tym to już chyba by nie było prolemów :) Jedyny problem to cena

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 16 luty 2007 - 20:18

Kosa spalinowa szczupak, ja też miałem wziąźć stihl-a i dealer też zaproponował mi teksas-a. Róźnica w cenie była duża (za markę stihl trzeba płacić) więc wziąłem tą teksas-a. Nie mogę złego słowa o niej powiedzieć. Moze dlatego, że nie mam dużo do koszenia- troche trawy i zarośli (pokrzywy i jakieś zielsko :)). Więcej kosze kosiarką na kółkach (Sipma Carmen- mam już ją 11 lat i bezproblemowo chodzi. Musiałem wymienić tylko wózek, bo stary cały pordzewiał i się rozleciał :)).

#6 Share kubaguzik

kubaguzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Zainteresowania:Ulepszanie

Napisany 16 luty 2007 - 20:25

Kosa spalinowa Najlepsze są kawasaki, makita i dolmar.
Sam mam kawasaki 3coś konia super sprawa. polecam

Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

#7 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 16 luty 2007 - 20:39

Kosa spalinowa @coolman111 a jakiego masz texasa bo ja cg430b 2,2 km . Też byłem z niego zadowolony bo w zestawie było wszystko szelki,żyłka,tarcza, a do stihla trzeba było wszystko dokupywać mimo że droższy. Miałem taki problem że jak wchodziłem w wysoką trawe to mi obroty spadały. Koleś wymienił w serwisie gażnik na nowy (100zł) i to samo sie dzieje :) .
,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

#8 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 16 luty 2007 - 22:39

Kosa spalinowa no jednak stihl czy husqvarna są drogie ale dobre. dowiedziałem sie ze na fs-120 bedzie promocja więc chyba skorzystam.do koszenia mam taką średnią trawe i niedużo duzych zarośli tj.pokrzywy.

A-Mount Alpha user

#9 Share gufi

gufi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 luty 2007 - 11:36

Kosa spalinowa sthil to k*** mój szwagierek ma pilarke słabo odpal a był regulowana plastiki sie łamią ja mam kose HUSQVARNA za***ista sprawa odpal bez problemu mam ja 4 lata tylko głowce od żyłki wymieniałem ma niecałe 2 konie i tnie nawet małe drzewka jak jej głowice na tarczke zmienie i kupiłem też pilarke mam ja rok super nic sie nie dzieje ma zawór dekopresji łatwiej sie ją odpala

Edytowany przez Matey, 31 maj 2009 - 18:34.
CHAOS!

#10 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 luty 2007 - 21:06

Kosa spalinowa czytałem że stihl kosy robi lepsze od pilarek

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share szczupak

szczupak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów

Napisany 18 luty 2007 - 10:32

Kosa spalinowa ja Ci osobiście radzę bierz stihla jest to pewna marka, choć części drogie, ale to nie znaczy że będzie ci się psuł :) .
P.S.
Mam pytanie trawę należy kosić na najwyższych obrotach czy tak jak pozwalają na to warunki koszenia :) ?

#12 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 18 luty 2007 - 13:13

Kosa spalinowa

@coolman111 a jakiego masz texasa bo ja cg430b 2,2 km . Też byłem z niego zadowolony bo w zestawie było wszystko szelki,żyłka,tarcza, a do stihla trzeba było wszystko dokupywać mimo że droższy. Miałem taki problem że jak wchodziłem w wysoką trawe to mi obroty spadały. Koleś wymienił w serwisie gażnik na nowy (100zł) i to samo sie dzieje :) .

Cześć :). Dziś sprawdzałem i mam ten sam model co Ty. Zrobiłem nią dopiero jeden sezon i jak na razie nic się nie zepsuło. Najciężej ma w sadzawce gdzie koszę gęstą trawę. Także mocno dostała po du... jak kosiłem takie zarośla (pokrzywy i małe krzaki) to wtedy nóź poszedł do akcji. Fakt, czasami miała trochę ciężko, ale dałem gaz do końca to szybko wchodziła na obroty. Troche dymek szedł z tłumika, ale to chyba normalka w takich ciężkich warunkach. Ogolnie jestem z niej zadowolony :).
A jeśli chodzi o to pytanie na jakich obrotach się kosi, to ja to robie w zależności od warunków, czyli większa trawa=większe obroty. Bo nie ma sensu ciąć małej drobnej trawy na pełnych obrotach, a tymbardziej jak nie masz słuchawek wygłuszających bo do texasa nie dawali :).

#13 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 18 luty 2007 - 14:15

Kosa spalinowa ja używam kosy stihl 1,8 KM (odpowiednik modelu fs 120) i przepracowała już około 700 godzin jedyny problem to uruchamianie silnika na zimno (ale prawdopodobnie wystarczy regulacja gaźnika) a wybór odpowiedniej maszyny zależy od rodzaju wykaszanych roślin ja polecam jak najmocniejszy silnik gdyż wtedy można spokojnie pracować na niezbyt wysokich obrotach co jest bardzo wygodne a mała (słaba) kosa poniżej 2 KM może mieć problemy z niektórymi roślinami ale ten problem można rozwiązać stosując tarczę lub nóż zamiast żyłki jednak to koszenie żyłką jest najwygodniejsze tzn najszybsze, najdokładniejsze i najmniej męczące poza tym żyłka rozdrabnia rośliny i jak nie są zbyt wysokie to nie trzeba ich zbierać a pozostałości nie hamują ponownego wzrostu roślin z kolei używanie tarczy lub noża przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa a skoszone rośliny ładnie układają się w pas co ułatwia ich zbiór z przeznaczeniem na siano, zielonkę lub kompost

#14 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 18 luty 2007 - 17:47

Kosa spalinowa właśnie o to mi chodzi żeby nie mieliła i po namyśle wezme chyba fs-200

A-Mount Alpha user

#15 Share Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 24 luty 2007 - 17:08

Kosa spalinowa a po co kosa spalinowa?? zwykla reczną machac a nie... :) hehe
mój wujek ma husqvarne i narazie nie narzeka,,nawet sam nia kosilem,to idzie jak burza byleby na kamien nie natrafic bo wtedy masakra.. :) :) :)
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

#16 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 25 luty 2007 - 12:22

Kosa spalinowa

a po co kosa spalinowa?? zwykla reczną machac a nie... :) hehe
mój wujek ma husqvarne i narazie nie narzeka,,nawet sam nia kosilem,to idzie jak burza byleby na kamien nie natrafic bo wtedy masakra.. :) :) :)

Najlepsza jest ręczna garbata hehe :), mój dziadek nie zamienił by swojej na żadną spalinową :).

#17 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 26 luty 2007 - 18:11

Kosa spalinowa tak...jednak kosa to kosa nie masz problemu z odpalaniem i nie płacisz za paliwo :) ale czasy sie zmieniają trzeba sie zmechanizować

A-Mount Alpha user

#18 Share pokemon

pokemon

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 26 luty 2007 - 18:52

Kosa spalinowa witam
ja ma stihla FS 55 od 5 lat i jedyne co musiałem przy niej zrobic to wymienić wężyk od paliwa, miedzy zbiornikiem a gaźnikiem. A tak to tylko paliwo i do roboty!!!!! Żadnych problemów.
Pracy jest sporo bo w sezonie (wiosna i poczatek lata) to nawet kosze co dwa tygodnie. A jest tego troche: podworze, obejście koło domu, na tylach budynków i staw dookoła. Nie wiem jaka to powierzchnia, ale czasem, jak większa trawa urośnie to w jeden dzień nie daje rady tego skośić.
jestem uzależniony od AF! :)

#19 Share wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 312 postów

Napisany 26 luty 2007 - 21:06

Kosa spalinowa ja tam dziennie kosą ręczną machałem,moim 2 szt bydła trawe sieczę,a co do spalinowej to mam taką małą partner colibri25,słuzy tylko do prac przy ogrodzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 luty 2007 - 13:38

Kosa spalinowa istotnie używając "konwencjonalnej" kosy można osiągnąć większą wydajność niż przy kosie mechanicznej jednak nie uzyska się tak powtarzalnej wysokości cięcia co ma wpływ na estetykę i nie tylko dlatego "do zielonki" wygodniejsza jest "krzywa" a do ogrodu/trawnika zbawieniem jest kosiarka ale u mnie jest tyle drzew, iż większą wydajność osiągam kosą mechaniczną