zetor

Kosa spalinowa

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zetor    4

szukam dobrej kosy spalinowej do 1700zł aby kosić 0,5ha pohyłego ugoru zainteresował mnie stihl fs-100 czy ktoś ją ma?co o niej sądzicie i co mozecie doradzić innego w poruwnywalnych parametrach do tego stihla. :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

ja z własnego doświadczenia powiem ci tak: najlepszy jest oczywiście stihl :) ale ten niemiecki, bo te u nas składane mają skłonności do psucia (może klimat im nie służy:)).Rok temu też kupowałem kose i ja byłem napalony na stihla fs 200 i już mieliśmy z ojcem brać ale sprzedawca doradził 2x tańszą kose texas. No i wzięliśmy ją, czego żałujemy, bo po sezonie wymienialiśmy gaźnik a i tak nie chodzi jak trzeba :) . Ja bym tobie radził jak już brać to fs200 albo fs120 bo fs100 może byćtroche zamała.Zależy co ci tam rośnie.Najlepsza byłaby fs300, ale cena...


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
młody17    13

Więc tak mam Makitę juz ok 5 lat i koszenie mam naprawdę dużo i spisuje sie świetnie. Co do modelu to nie pamietam ale jutro lookne. Nie wiem jak teraz z jakościa tej firmy bo składaja je teraz Chińczycy, moja jest jeszcze robiona przez Niemców. A może HUSQVARNA z tym to już chyba by nie było prolemów :) Jedyny problem to cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

szczupak, ja też miałem wziąźć stihl-a i dealer też zaproponował mi teksas-a. Róźnica w cenie była duża (za markę stihl trzeba płacić) więc wziąłem tą teksas-a. Nie mogę złego słowa o niej powiedzieć. Moze dlatego, że nie mam dużo do koszenia- troche trawy i zarośli (pokrzywy i jakieś zielsko :)). Więcej kosze kosiarką na kółkach (Sipma Carmen- mam już ją 11 lat i bezproblemowo chodzi. Musiałem wymienić tylko wózek, bo stary cały pordzewiał i się rozleciał :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Najlepsze są kawasaki, makita i dolmar.

Sam mam kawasaki 3coś konia super sprawa. polecam


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

@coolman111 a jakiego masz texasa bo ja cg430b 2,2 km . Też byłem z niego zadowolony bo w zestawie było wszystko szelki,żyłka,tarcza, a do stihla trzeba było wszystko dokupywać mimo że droższy. Miałem taki problem że jak wchodziłem w wysoką trawe to mi obroty spadały. Koleś wymienił w serwisie gażnik na nowy (100zł) i to samo sie dzieje :) .


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

no jednak stihl czy husqvarna są drogie ale dobre. dowiedziałem sie ze na fs-120 bedzie promocja więc chyba skorzystam.do koszenia mam taką średnią trawe i niedużo duzych zarośli tj.pokrzywy.


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

sthil to k*** mój szwagierek ma pilarke słabo odpal a był regulowana plastiki sie łamią ja mam kose HUSQVARNA za***ista sprawa odpal bez problemu mam ja 4 lata tylko głowce od żyłki wymieniałem ma niecałe 2 konie i tnie nawet małe drzewka jak jej głowice na tarczke zmienie i kupiłem też pilarke mam ja rok super nic sie nie dzieje ma zawór dekopresji łatwiej sie ją odpala

Edytowano przez Matey
CHAOS!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

czytałem że stihl kosy robi lepsze od pilarek


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

ja Ci osobiście radzę bierz stihla jest to pewna marka, choć części drogie, ale to nie znaczy że będzie ci się psuł :) .

P.S.

Mam pytanie trawę należy kosić na najwyższych obrotach czy tak jak pozwalają na to warunki koszenia :) ?


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
@coolman111 a jakiego masz texasa bo ja cg430b 2,2 km . Też byłem z niego zadowolony bo w zestawie było wszystko szelki,żyłka,tarcza, a do stihla trzeba było wszystko dokupywać mimo że droższy. Miałem taki problem że jak wchodziłem w wysoką trawe to mi obroty spadały. Koleś wymienił w serwisie gażnik na nowy (100zł) i to samo sie dzieje :) .

 

Cześć :). Dziś sprawdzałem i mam ten sam model co Ty. Zrobiłem nią dopiero jeden sezon i jak na razie nic się nie zepsuło. Najciężej ma w sadzawce gdzie koszę gęstą trawę. Także mocno dostała po du... jak kosiłem takie zarośla (pokrzywy i małe krzaki) to wtedy nóź poszedł do akcji. Fakt, czasami miała trochę ciężko, ale dałem gaz do końca to szybko wchodziła na obroty. Troche dymek szedł z tłumika, ale to chyba normalka w takich ciężkich warunkach. Ogolnie jestem z niej zadowolony :).

A jeśli chodzi o to pytanie na jakich obrotach się kosi, to ja to robie w zależności od warunków, czyli większa trawa=większe obroty. Bo nie ma sensu ciąć małej drobnej trawy na pełnych obrotach, a tymbardziej jak nie masz słuchawek wygłuszających bo do texasa nie dawali :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

ja używam kosy stihl 1,8 KM (odpowiednik modelu fs 120) i przepracowała już około 700 godzin jedyny problem to uruchamianie silnika na zimno (ale prawdopodobnie wystarczy regulacja gaźnika) a wybór odpowiedniej maszyny zależy od rodzaju wykaszanych roślin ja polecam jak najmocniejszy silnik gdyż wtedy można spokojnie pracować na niezbyt wysokich obrotach co jest bardzo wygodne a mała (słaba) kosa poniżej 2 KM może mieć problemy z niektórymi roślinami ale ten problem można rozwiązać stosując tarczę lub nóż zamiast żyłki jednak to koszenie żyłką jest najwygodniejsze tzn najszybsze, najdokładniejsze i najmniej męczące poza tym żyłka rozdrabnia rośliny i jak nie są zbyt wysokie to nie trzeba ich zbierać a pozostałości nie hamują ponownego wzrostu roślin z kolei używanie tarczy lub noża przyczynia się do mniejszego zużycia paliwa a skoszone rośliny ładnie układają się w pas co ułatwia ich zbiór z przeznaczeniem na siano, zielonkę lub kompost

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

właśnie o to mi chodzi żeby nie mieliła i po namyśle wezme chyba fs-200


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

a po co kosa spalinowa?? zwykla reczną machac a nie... :) hehe

mój wujek ma husqvarne i narazie nie narzeka,,nawet sam nia kosilem,to idzie jak burza byleby na kamien nie natrafic bo wtedy masakra.. :):):)


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
a po co kosa spalinowa?? zwykla reczną machac a nie... :) hehe

mój wujek ma husqvarne i narazie nie narzeka,,nawet sam nia kosilem,to idzie jak burza byleby na kamien nie natrafic bo wtedy masakra.. :):):)

 

Najlepsza jest ręczna garbata hehe :), mój dziadek nie zamienił by swojej na żadną spalinową :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

tak...jednak kosa to kosa nie masz problemu z odpalaniem i nie płacisz za paliwo :) ale czasy sie zmieniają trzeba sie zmechanizować


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pokemon    1

witam

ja ma stihla FS 55 od 5 lat i jedyne co musiałem przy niej zrobic to wymienić wężyk od paliwa, miedzy zbiornikiem a gaźnikiem. A tak to tylko paliwo i do roboty!!!!! Żadnych problemów.

Pracy jest sporo bo w sezonie (wiosna i poczatek lata) to nawet kosze co dwa tygodnie. A jest tego troche: podworze, obejście koło domu, na tylach budynków i staw dookoła. Nie wiem jaka to powierzchnia, ale czasem, jak większa trawa urośnie to w jeden dzień nie daje rady tego skośić.


jestem uzależniony od AF! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    69

ja tam dziennie kosą ręczną machałem,moim 2 szt bydła trawe sieczę,a co do spalinowej to mam taką małą partner colibri25,słuzy tylko do prac przy ogrodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

istotnie używając "konwencjonalnej" kosy można osiągnąć większą wydajność niż przy kosie mechanicznej jednak nie uzyska się tak powtarzalnej wysokości cięcia co ma wpływ na estetykę i nie tylko dlatego "do zielonki" wygodniejsza jest "krzywa" a do ogrodu/trawnika zbawieniem jest kosiarka ale u mnie jest tyle drzew, iż większą wydajność osiągam kosą mechaniczną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja mam Husqvarne 2,7km ( model chyba r343 czy jakoś tak) i trochę już nią się nacięło rowów i innych krzaczków. Nie mieliśmy z nią na razie żadnych problemów. Ale chyba takiej nie kupisz za 1700 zł :wacko: . Teraz kosztuje chyba coś w granicach 2500zł :P . Mój sąsiad kupił jakąś tanią podróbkę za 1600zł i strasznie narzeka. Gdy widzę jak on biedny się męczy z tą trawą to mi żal du... ściska :P . Niby ma tyle samo mocy co nasza ale co firma to firma. Polecałbym ci dołożyć trochę kasy i kupić Sthila albo Husqvarne bo te 0,5 ha to sporo.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolpres2    0

Ja mam kosę Stihla, niepamiętam jaki model ale z tych mniejszych (bez kierownicy) i mam problem. Chodzi o to że czasem po puszczeniu gazu obroty wcale niespadają.

 

A pozatym to bardzo fajne są takie ridery Husqvarny :lol: Duże lepsze są ridery od traktorków, bardzo zwrotne są bo tylne koła skrętne, taka mala pokosówka trochę ;) Widziałem nie raz podczas pracy i naprawdę fajna maszyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Polecam Stihla FS 140 - mamy taką do wykaszania zarośli - bedzie tego ze 2 ha - użytkujemy ją od 7 lat prawie non stop i jak narazie to wymieniane było tylko sprzęgiełko linki rozruchowej a tak to idzie jak czołg nawet na żyłce 3 mm


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forest    0

W myśl zasady każdy chwali to co ma polecam sprzęt szwedzkiej firmy Stiga sam mam model SB40 (2KM) cena ok 1600-1800 można się dogadać z dealerami. W wyposażeniu są solidne szelki, nóż do gęstej trawy, głowica żyłkowa, nóż do krzewów jak piła tarczowa (ciąłem 8 cm drzewka) okulary, smar do przekładni kątowej.

 

Mam ją dopiero rok ale kilka lat używam kosiarki S53 Combi tej firmy i jest ok.

 

Husqvarna regularnie wprowadza promocje na kosy 323,333,343R warto wtedy kupić, bo cena spada o 300-400zł sam miałem kupić, ale mnie sprzedawca zarozumiały tak wk... że zrezygnowałem i pojechałem do sprawdzonego dealera stigi - kosa tańsza a śmiga.


*****************************
Nie ma głupich pytań
Mogą być tylko głupie odpowiedzi
*****************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

co do kosy to mam stihla malutkiego FS 36 mam ja chyba 6 czy 7 lat, 1km ale daje rade, zero problemów jak do dzis

co do kosiarki to 3 tygodnie temu kupilem tez wlasnie produkt stihla, kosiarke VIKING - silnik briggs 5km, szerokosc 48cm obudowa abs - wypas w porownaniu do pasci ktore mialy 11lat i odmowily posluszenstwa


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj