Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 3090 czy Case5140

66 odpowiedzi na ten temat

#61 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:00

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 ciagniki sa zblizone do siebie ale moze warto wziasc pod uwage dostep do serwisu jesli nie ma w promieniu 50 km serwisu MF a case jest 10 km od domu to lepiej wziasc case lub na odwrot warto to rozpatrzec bo MF ma duzo elektroniki

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Dzisiaj, 02:29
  •  

#62 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:07

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Mocniejszy to odczucie wzgledne jest....
A co do elektroniki to Case tez ma jej duzo.

#63 Share pynczor

pynczor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 585 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystko z nim związane a daleko za tym wszystko co w życiu potrzebne ;)

Napisany 25 styczeń 2009 - 11:16

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 no to ja nie mowie ze nie ma ale elektronika to jest lepsza technika fakt ze jak sie popsuje to samemu nie naprawi ale jak sie dba to mozna sie cieszyc wygoda i ja bym wybral MF chyba ze jestes charpaganem ;P

mtz82, mtz82,mtz82,mtz80,wladymirec,pronar 1221A nie ma to jak miec cały wschód pod domem :)
21 November 09 rok wejście w AF

#64 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 14 luty 2009 - 19:04

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Założyłem ten temat i nic nie mówie hehe znajomy ma MFa 3125 z 94r ma go około 2 lat miał w nim jedną można powiedzieć małą usterke otóż pokrętło od prędkości podnoszenia ramion (nie wiem czy dobrze to nazwałem) wogóle mu nie reagowało wymienił je i działa bez zarzutów a z kolei w sąsiedniej wiosce ma goscio 3070 to błogosławiłwoził go na lawecie do Warszawy coś z podnośnikiem mu się waliło ale narazie już chyba chodzi jest jescze drugi 3070 z turem ale o tym złego słowa jeszcze nie słyszałem ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#65 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:51

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Padl wybor na ktorys z w/w traktorow?

#66 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:55

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Witam, chciałbym odświeżyć nieco wątek, mianowicie mam na oku MF 3070 z 1994 r. ma przepracowane 5000 mth. Koszt 45000 zł. Mam gospodarstwo o powierzchni 30 ha z czego większość to użytki zielone obsiewam zbożem ok 7 ha i 4 ha kukurydzy. Reszta to łąki. Posiadam aktualnie MTZ 80 ale szczerze powiedziawszy mam go już dość. Trafiła mi się okazja ponieważ mogę oddać MTZ w rozliczeniu więc dopłacę tylko 30 tyś. Ciągnik będzie współpracował z siewnikiem ciąganym 3m pługiem 4x35 i prasą Claas rollant 44s. Zaznaczam że ciągnik nie będzie miał ciężko ok 300 mth na sezon a w dodatku lekkie ziemie. Moje pytanie dotyczy tego czy to dobre rozwiązanie. Oczywiście sprawdzę dobrze ten ciągnik (mam wujka mechanika który bardzo dobrze zna ciągniki tej marki). Co możecie mi powiedzieć o tym EHR? Pewnie bardzo wygodna sprawa tylko jak sprawdzić czy działa bez zarzutu? i jak jest z niezawodnością tego systemu. Chciałbym zmienić ciągnik bo w tym non stop coś zawodzi, niby części nie są drogie ale praktycznie po każdej większej pracy muszę w nim coś remontować, a w dodatku to spalanie... Prześledziłem nieco tematy na forum i jestem nieco zaniepokojony. W sąsiedniej wiosce znajomy posiada MF 3080 od 5 lat i jest z niego bardzo zadowolony jedyne co w nim robił to od razu po zakupie zmienił oleje filtry oraz uszczelniacz siłownika w skrzyni i jeszcze jakieś łożysko. Siedziałem w tym ciągniku i szalenie mi się spodobał niesamowita ergonomia i wygoda w kabinie no i umiarkowane spalanie, mój MTZ w prasie spala niemal dwa razy więcej niż jego ciągnik w prasie rolującej (ma claas'a 46 więc można porównywać). Najbardziej podoba mi się w nim to że posiada 3 pary złączy hydraulicznych więc będę mógł podłączyć swój chwytak do bel bezpośrednio a nie przez oddzielny rozdzielacz jak ma to miejsce do tej pory. Sam nie wiem co robić...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share czapelan

czapelan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:41

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Cześć, sam posiadam tego samego mf-a od jakis 3 lat i naprawde jestem z niego bardzo zadowolony. wszystko pracuje niemal bez zarzutu, oczywiście trzeba dbać o filtry, oleje itd jak w każdej innej maszynie. U mnie traktor pracuje na ok 50 ha z tego 10 ha łąk. Nie ma lekko ponieważ ziemie są cieżkie ale bez problemu radzi sobie z pługiem 4 skibowym (zagonowym) dodatkowo ma tura co w połączeniu ze świetną zwrotnością traktora daje znakomity efekt. Posiadam też classa rollata 46 i śmiga aż miło:) jeśli chodzi o ehr to miałem tylko jeden mały problem, który jak się później okazało był spowodowany prostą przyczyną, a mianowicie podnośnik nagle przestał reagować, nie chciał podnosić, opuszczać, dosłownie nic. Nie wiedziałem co się dzieje, już myślałem że panel do wymiany. okazało sie jednak że to akumulator nie miał dostatecznego ładowania przez co nie reagował podnośnik. tak wiec skonczyło sie dość szczęśliwie. Traktor ma sporo elektroniki, dużo kabli, kostek. Gdy coś przestanie Ci działać przyczyny należy szukać dosłownie wszędzie a nieraz wystarczy przeczyścić niektóre styki i jest ok. Przez ten czas przez który użytkuje tę maszyne nauczyłem sie dużo, na szczęscie jak dotąd nie miałem żadnej poważnej awarii np. skrzyni biegów. Jeśli będziesz sumienny, dbał o maszyne to nie stanie Ci w polu podczas pracy. Pytasz się jak sprawdzić czy ehr działa poprawnie, ciężko mi odpowiedzieć, musisz sprawdzić czy podnośnik reaguje na określone funkcje ehr. NAjlepiej by było przetestować wszystko w polu np. z pługiem ale wiadomo że raczej takiej możliwości nie bedzie:) Jak juz sam zauważyłeś jest tam sporo bajerów które baaardzo ułatwiają prace. tak wiec wygoda, zwrotność, małe spalanie i dość dobra cena przemawiają za kupnem tego ciągnika. Z mojej strony dodam, że bardzo polecam. Myśle, że bedziesz zadowolony. Oczywiście nie jest to nowa maszyna, nie masz pewności przez kogo była użytkowana i czy ktoś o nią dbał czy nie. Może mam po prostu szczęście że trafiłem na taki egzemplarz, wg handlarza traktor pracował w chlewni z ładowaczem we francji. Praktycznie zerowa ilość awarii, równa praca silnika, brak wycieków itd świadczą o tym że mówił prawde:)

Dodaj odpowiedź