Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey Ferguson 3090 czy Case5140

66 odpowiedzi na ten temat

#41 Share szybki00

szybki00

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja no i to co każdego sprowadza na tą strone

Napisany 21 grudzień 2008 - 11:21

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 @ggg w sumie to 5150 też będzie dobry a nawet lepszy bo przecież jest mocniejszy

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Dzisiaj, 05:36
  •  

#42 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Lokalizacja:Zachodniopomorskie(okolice Szczecina-Stargardu Szczecinskiego)

Napisany 24 styczeń 2009 - 15:38

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Wystarczy wejść na Allegro i znależc ile bedzie case z zakresu 5120-5150!!!! a MF !! Niestety ale fakty sa takie ze MF sa słabo dopracowane pomimo ze mało palą i skrzynie są 32 x32 .. I tak gdzies wyczytałem ze Półbiegów powinno sie używac jak najmniej

#43 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:49

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Ja uważam że MF wcale nie jest nie dopracowanym ciągnikiem jak na te lata produkcji 86 rok skrzynie dynashift 4pół-biegi pod obciążeniem, podnośnik ehr,co miałeś na myśli że są nie dopracowane?.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#44 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 19:59

Wystarczy wejść na Allegro i znależc ile bedzie case z zakresu 5120-5150!!!! a MF !! Niestety ale fakty sa takie ze MF sa słabo dopracowane pomimo ze mało palą i skrzynie są 32 x32 .. I tak gdzies wyczytałem ze Półbiegów powinno sie używac jak najmniej

Słabo dopracowane a co może masz taki ciagnik i wiesz wszystko o nim ze tak mówisz co? A moze jak zwykle ktos Ci tak powiedzial albo cos w tym stylu?
Jesli tak to nie rozpowiadaj plotek bo jeszcze ktos uwierzy w to.
Gdzies wyczytałes ze półbiegów powinno sie uzywac jak najmniej dobre... :(

A i cena czesci do Case z tego co się orientuje jest sporo wyższa niż do MF-ów.

#45 Share masseyferguson6140

masseyferguson6140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1432 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 20:05

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Dzisiaj rozmawiałem z mechanikiem pod Siedlcami i zadałem mu pytanie które jest popularne na forum "Czy ciągniki MF z serii 30XX i nowsze mają wadę skrzynie czy są wadliwe"
Odpowiedział mi że NIE! opowiedział mi tylko kilka historii jak ludzie eksploatują te traktory mówi że najczęściej mieszają oleje albo wcale nie wymieniają przychodzą z problemem jak już ciągnik stoi a najczęściej to rozpuszczone tarcze przez zły olej i w konsekwencji zawalony główny filtr hydrauliczny i w konsekwencji skrzynia nie ma smarowania i się niektóre elementy zapiekają(zacierają,zużywają) :(.
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

#46 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:16

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Niemiałem na mysli ze są niedopracowane w takim sensie ze niemaja ehr i tym podobnych bajerów!! Tematem było który MF !
Massey Ferguson 3090 czy Case5140 !! CZy MF wytrzyma tyle co CASE?? Spalanie - jest robota to i MF lubi spalić!! Jesli kupiłbym MF z perkinsem to tylko NOWEGO bo mam dobre doświadczenia z takiego silnika :) Niechcem sie kłócic bo wiadomo ze użytkownik wybroni swój traktor !! ALE pomóżcie Mi odpowiedziec na pytanie !! Dlaczego na allegro i nie tylko jest pełno używanch MF !! W przeciwienstwie do CASE i np. Fendt?? Moja opinia jest taka ze Polscy rolnicy sa zmuszeni kupic traktor taniej , oszczedniejszy !! Ostatnio widziałem 2 MF z rolnictwa po 2000 mth?? NOWE!! dlaczego one nie pracuja.. dlaczego rolnik chce jes sprzedac!! .. Szukałem swojego CASE i musiałem go kupe czasu szukac.. zeby miał 5000 mth :( a mogłem kupic sobie MF prawie nowego!! Jestem przekonany do Case i Fendta lub DF chociaz sa drogie ale niestety dla mnie to inny standard.. Ewentualnie nowy MF szedłby w gre !! Dlatego przy moich warunkach serwisowych nie kupiłbym MF chbociaz spali te 3 litry mniej na ha w orce i nie tylko , a pompa kosztowała 3000 tys mniej zł . Ale wiadomo opnie śa rózne ale mieszkam 40 km od niemiec i troszke sie przekonałem ,,,

Przykładowo jest nowy taki MF 3090 i CASE 5140! Obydwa dbane najlepsze oleje! Case wytrzyma wieciej niz MF chocby niewiem eliminując usterki! a po 10000 mth case bedzie miał jakąś forme a MF juz nie to samo o ile jeszcze bedzie chodził! CZyli trafiając na Dobrego MF mozna lepiej Wyjśc niż na case pod wzgledem tego ze tanszy w eksplolatacji ale juz po 10000mth ciagnik sie sypie (a bynajmniej skrzynia nie wytrzyma) Dlatego Case brałbym pod wzgledem SILNIKA I SKRZYNI(na 99%) a MF pod wzgledem OSZCZEDNOSCI ale kosztem krótszego uzytkowania!! Zreszta w zyciu jest różnie..

#47 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:27

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 yy no już mineły te czasy co rolnicy byli zmuszani do brania tego co jest bo na drugi dzień już tego nie bylo teraz jest tyle komisów ogłoszeń firm trudniących się sprowadzaniem itp że nikt nikogo nie zmusza do zakupu mf a z tego co wiem to rolnicy bardzo często pytają o mf bo mają zaufanie do marki i do silnika zaufanie to spowodowane jest mniejszymi modelami np 255 ja sam posiadam 3 maszyny z tym właśnie silnikiem i na rzadna nie na rzekam a poza tym temat nie ma sensu bo kto ma mf bedzie za mf a kto ma case bedzie za case i człowiekowi który chce coś kupic robi się tylko mętlik w głowie
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#48 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:38

Niemiałem na mysli ze są niedopracowane w takim sensie ze niemaja ehr i tym podobnych bajerów!! Tematem było który MF !
Massey Ferguson 3090 czy Case5140 !! CZy MF wytrzyma tyle co CASE?? Spalanie - jest robota to i MF lubi spalić!! Jesli kupiłbym MF z perkinsem to tylko NOWEGO bo mam dobre doświadczenia z takiego silnika :) Niechcem sie kłócic bo wiadomo ze użytkownik wybroni swój traktor !! ALE pomóżcie Mi odpowiedziec na pytanie !! Dlaczego na allegro i nie tylko jest pełno używanch MF !! W przeciwienstwie do CASE i np. Fendt?? Moja opinia jest taka ze Polscy rolnicy sa zmuszeni kupic traktor taniej , oszczedniejszy !! Ostatnio widziałem 2 MF z rolnictwa po 2000 mth?? NOWE!! dlaczego one nie pracuja.. dlaczego rolnik chce jes sprzedac!! .. Szukałem swojego CASE i musiałem go kupe czasu szukac.. zeby miał 5000 mth :( a mogłem kupic sobie MF prawie nowego!! Jestem przekonany do Case i Fendta lub DF chociaz sa drogie ale niestety dla mnie to inny standard.. Ewentualnie nowy MF szedłby w gre !! Dlatego przy moich warunkach serwisowych nie kupiłbym MF chbociaz spali te 3 litry mniej na ha w orce i nie tylko , a pompa kosztowała 3000 tys mniej zł . Ale wiadomo opnie śa rózne ale mieszkam 40 km od niemiec i troszke sie przekonałem ,,,

Przykładowo jest nowy taki MF 3090 i CASE 5140! Obydwa dbane najlepsze oleje! Case wytrzyma wieciej niz MF chocby niewiem eliminując usterki! a po 10000 mth case bedzie miał jakąś forme a MF juz nie to samo o ile jeszcze bedzie chodził! CZyli trafiając na Dobrego MF mozna lepiej Wyjśc niż na case pod wzgledem tego ze tanszy w eksplolatacji ale juz po 10000mth ciagnik sie sypie (a bynajmniej skrzynia nie wytrzyma) Dlatego Case brałbym pod wzgledem SILNIKA I SKRZYNI(na 99%) a MF pod wzgledem OSZCZEDNOSCI ale kosztem krótszego uzytkowania!! Zreszta w zyciu jest różnie..

Przesadzasz jesli MF i Case beda tak samo poprawie użytkowane to to po 10 tys mth i MF i Case beda dobrze chodzic a rozpadajaca sie skrzynia TO MIT ale niestety duzo osób o tym nie wie. A silnik wytrzyma 15tys mth. I prosze Cie nie rozpowiadaj bajek ze w MF-ach skrzynia jest słaba i wadliwa bo nie chce się z toba kłucic. Masz Case bronisz Case ale bez przesady... Moim zdaniem MF-y z tamtych lat niczym nie ustepuja innym markom a nawet technicznie je przewyższaja pod wzgledem komfortu tez...
Ze MF-ów jest tyle na rynku to nie znaczy ze sa gorsze od Case czy DF bo to nie prawda ciągniki jak na swój wiek bardz nowoczesne i pewnie na zachodzie w latach ich produkcji były bardzo czesto kupowane stad ich duza liczba.

#49 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:51

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 nasil90 i pablo21 macie racje niechcem sie kłócic niemiałem MF i nie zamierzam mówic ze to SzAjS !! Metlik w głowie sie robi od wszystkiego tak jak mowisz nasil90 ten kto wybiera wybierze to co SAM wybierze ja tylko bez Kłotni powiem ze Warto kupic ciagnik tanio i w lepszym StANIE i moze niema sensu dyskutowac bo zdania są podzielne! Powiem jeszcze ze na podstawie wyboru swojego traktora mam dobre zdanie o Case i to wszystko :) pozdrawiam

Aha i szczerze mówiąc moze to mit z tą skrzynią . Bo gdyby obydwa były zadbane i wlewane dobre oleje to potrafie powiedziec ze Case wytrzyma wiecej (silnik) a skrzynia tez rózne opiniee.. a mf sa oszczedne i mam bardzo dobra opinie uzytkowanego silnika Perkinsa w Manitu w gospodarstwie 5000 ha .. 3000 mth ,oleje lux , i jeżdzacy pracownik Mowi ze Niema Zastrzeżen praca jak ZA NOWOŚCI ! Chociaz ja kupujac swojego zrobilem to tez na wgląd ciagnika sąsiada z naprzeciwka :) JA tez miałem kupic MF , DF lub jelonka a kupiłem to co mi odpowiadało :( Dlatego warto trafic na ciągnik ZADBANY bo jednak gdy tak nie bedzie to tak jak czytałem.. Zignorowana naprawa niedziałającego napedu miała wpływ na cały ciągnik!! I to jest prawda !! Jak trafisz tak masz :)

#50 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 22:56

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Tak zgadzam sie jak sie ma zamiar kupowac ciągnik to się robi lekki mentlik co kupic.

Ale ja uwazam ze marka nie jest najwazniejesza jesli ciagniki sa porównywalne technicznie to liczy się przede wszytkim cena i stan techniczny danego egzemplarza.
Jakby trafiło by mi się zadbane Case za odpowiednie piewniadze to bym sie zastanowił czy je kupic a nie od raz odrzucic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:03

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 jesli ten case ma sprzegło hydrostatyczne to nawet do 10000mth moze nie dociagnac a cena tego sprzegła nie nalezy do najtanszych

#52 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:11

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Właśnie wszycy powinni w tym kierunku zmierzac .. Kazdy ciągnik ma swoja charakterystyke i lepsze specyfikacje .. Ja kupujac swoj traktor nie patrzałem na to czy ma ładny lakier.. Podobał mi sie silnik , pasował do mojego gospodarstwa cena była atrakcyjna i sie zdecydowałem.. nie zaprzeczam ze miałem w planach MF!! Kupiłem bo tak trafiłem ale kupiłbym MF w takim samym stanie i cenie czemu nie.. ale potrzebowałem ciągnika z turem i przyszłościowo do agregatu którego teraz kupuje.. Dlatego mysle ze odpowiednim Komentarzem do osoby zakładającej ten temat bedzie zeby kupując traktor zastanowił sie do czego ma byc przeznaczony MF jest lżejszy wiec do transportu( skrzynia szybka) byłby lepszy , oszczedniejszy, tansze, czesci a Case zywotniejszy i silniejszy a reszta to kwestia STANU TRAKTORA i ceny .. sa tez inne atuty obydwu marek ale nie pisze bo moze ktos sie nie zgodzic..

tomasek@ dlatego kazdy niech dobierze sprzet który mu bardziej odpowiada.. moze i nie wytrzyma 10000 tys mth ale w MF w tym czasie moze byc podobna usterka bo z doswiadczen znam przypadek dobrze uzytkowanego MF naprawe skrzyni dynashift .. niema reguły .. dlatego naprawde ciezka sprawa z doborem traktora uzywanego..

#53 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:29

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 to skoro wiesz ze niema reguły to dlaczego smarujesz na MF ze ma lipna skrzynie?! jesli w tych Case jest sprzegło hydrostatyczne i ty new1 wiesz otym to dlaczego tego nie napiszesz? a tak na marginesie to co bys nie kupił to bedzie złe...

#54 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:34

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 bo ja niemam hydrostatycznego! albo mam brak tej wiedzy :// Wiem ze jak jest zimno to nie pojedzie :( nie sparuje ze az taka lipa te skrzynie tylko mówie to co słyszałem a z tego co pisza to tak jest.. moze przez to ze az tyle biegów // ODNOSNIE (DYNASHIFT) co do innych to nic nie mowie bo nie wiem..

#55 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:39

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Dobra nie kłócic sie o sprzegło

A to co pisza o skrzyniach w MF-ach to w wiekszosci sa plotki nie poprate zadnymi dowodami albo to ze u sasiada się zepsuło, albo poprostu brak wymiany i mieszanie olejów w szkrzyni czego MF-y nienawidza i stad awarie.

#56 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:40

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 to jak nie wiesz ze swojego doswiadczenia tylko z opowiadan to sie lepiej nie wypowiadaj bo tylko zamieszanie robisz!!! masz Case pisz onim jaki to jest wspaniały a MF zostaw tym ktorzy go maja! a co do tego sprzegła jak siada to ono jak jest ciepło to tez niechce jechac, nawet czasami potrafi ci ciagnik zatrzymac i pozniej ani do przodu ani do tyłu jesli oczywiscie biegu nie zmienisz na nizszy

#57 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:42

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Gdyby zanotowac usterki z powodów uzytkownika byłoby ich wiele wiecej niz z powodu sprzetu .. Jak trafisz na szajs masz szajs chocby to był FEnDT// Jak dbasz tak masz.. ja juz sie wypowiedziałem w tym temacie jak komu pasuje niech tak bierze...

No dobra masz racje Niebede wchodził na temat MF bo faktycznie mam mało z tego doświadczenia... JA SIE NIE CHCEM KŁÓCIC !! Ja mowie ze niech ten kto szuka znajdzie wg tego jak mu pasujee i Ceny , a co do tego ze sa niedopracowane juz sie nie udzielam bo sam sie kłócic nie bede kontra uzytkowników MF bo jest i tak was wiecej... Pozdr..

#58 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:51

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 a ktos tam pisał cos o cenie ze mf tanszy a case drozszy, i tu sie mylicie bo MF za 45000zł bedzie z 90,92 roku a Case bedzie z 95,96roku i ja bym bardziej porownywał MF 3095 i case 5140 ale to moje spostzrezenie, ale i tak bym wzioł MF jakos bardziej mnie jego wyglad przekonuje i zwrotnosc chociaz Case tez tej zwrotnosci nie brakuje

#59 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 24 styczeń 2009 - 23:54

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 Nie ma się co kłócic ze sa niedopracowane bo tak nie jest a jesli ktos nie ma wiekszego pojecia o MF-ach to lepiej sie niech nie wypowiada.

I Case i MF sa tak samo dobre ale jeden wybierze Case a drugi MF-a i to zależy od osobistych upodoban.

Za MF 3095 z ok 95r trzeba dac kolo 50tys. Ale jest ich bardzo mało na allegro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share New1

New1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:56

Massey Ferguson 3090 czy Case5140 No.. mozna tak powiedziec.. ale WG mnie CASE jest mocniejszy... i lepszy do tura bo jest pełnoramowy i CIĘŻKI!

Dodaj odpowiedź