Polecane posty

pasiu66    18

witam

mam taki mały dylemat a mianowicie posiadam Ursusa c 360 z 1980 roku. Ciągnik jest w oryginale tzn. silnik nominał nie miał jeszcze remontu skrzynia tak samo no po prostu wszystko nawet maska jest w oryginalnym kolorze jedynie co nie jest już fabryczne w nim (oczywiście z pominięciem materiałów eksploatacyjnych) to tylne opony wymienione w tamtym roku ale do rzeczy. Dwa dni temu kupiłem wskaźnik ciśnienia oleju aby sprawdzić jakie ma ciśnienie. Po podłączeniu odpaliłem i pokazało mi ciśnienie 3.7-3.8 bara przy 800 obr/min dodam że silnik na jesieni został zalany Turdusem i ma wymieniony filtr oraz nową uszczelkę pod miską. Po 30 min pracy przy zwiększaniu obrotów przy 1600 obr/min miałem 4 bary.

I teraz moje pytanie czy ten silnik jest jeszcze w dobrym stanie czy brać się za jego remont??

Jakieś 8-9 lat temu były ustawiane zawory i wtryski. Przez ok 2 sezony jeździł na wodzie a tak to był zalany płynem.

Pomiar był robiony przy temp. ok -6 stopni

Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.

Zrób pomiar jeszcze raz jak pójdzie w pole. Moja trzydziestka też ma jakieś 4-5 na zimnym ale jak silnik się zagrzeje to spada poniżej 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

... Po podłączeniu odpaliłem i pokazało mi ciśnienie 3.7-3.8 bara przy 800 obr/min dodam że silnik na jesieni został zalany Turdusem i ma wymieniony filtr oraz nową uszczelkę pod miską. Po 30 min pracy przy zwiększaniu obrotów przy 1600 obr/min miałem 4 bary.

I teraz moje pytanie czy ten silnik jest jeszcze w dobrym stanie czy brać się za jego remont??

Jakieś 8-9 lat temu były ustawiane zawory i wtryski. Przez ok 2 sezony jeździł na wodzie a tak to był zalany płynem.

Pomiar był robiony przy temp. ok -6 stopni

Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.

Jak silnik jest w miarę sprawny i nie bierze jakiś dużych ilości oleju to lepiej tego nie ruszaj,

No chyba że nie masz co robić albo masz za dużo pieniędzy,bo jeśli nie był od nowości remontowany to musisz zarezerwować około 3,5k.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jeśli ma jeszcze swoją moc to po co go ruszać jak dobrze chodzi, a ciśnienie oleju silnika przy 550 obr.\min. - minimum 1.5 kG\cm2


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie liczę się z tym że remont będzie kosztowny co do oleju to nie bierze albo naprawdę symbolicznie bo od wymiany do wymiany nie dolewam i stan jest jak powinien

poczekam na zasiewy jak pójdzie w agregat to okaże się co w tym silniku piszczy a teraz jak już za montowałem na stałe wskaźnik to będę na bieżąco śledził ciśnienie a swoją drogą taka mała rzecz a tak może pomóc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Panowie , na wiosnę chciałbym zrobić kapitalny remont skrzyni u mojej C-360.Polećcie mi jakiś dobry sklep bym mógł zamówić tam wszystkie części.

Dziękuje.

Możesz zamówić w Farmexpert mają dobre ceny.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Bardzo często zamawiam coś na internecie , bo poprostu nie mam czasu biegać po sklepacj i coś kupować do traktora i samochodu ,

w FARM EXPERT zrobiłem zakupy raz i już nigdy więcej nie zrobie.

Sprzedający jest bezczelny!! jak zadzwoniłem i zapytałem o część to powiedział że oryginał a przysłali mi gorzej jak bubel , gorzej jak chińszczyzne , po odesłaniu to co mi powiedział gość z FARM EXPERT to mnie naprawde przerosło, nie myślałem że tak okrutny może być sprzedawca.

Dlatego ostrzegam wszystkich forumowiczów przed zakupami w tym sklepie.Ja popełniłem ten błąd niestety jestem w plecy trochę kasy , no ale na błędach człowiek się uczy.

 

Wypatrzyłem teraz takie 2 sklepy w internecie , mam nadzieje że nie wykorzystają "biednego rolnika " jak FARM EXPERT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

A co takiego się wydarzyło że tam więcej zakupów nie zrobisz? Ja osobiście jestem zadowolony.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

Śmierdzi nieuczciwą prowokacją :)

 

Profil założony przed wczoraj, kilka postów, zapytanie na temat sklepu internetowego, potem podsunięcie nazwy, zero konkretów (ani nazwy towaru, ani wady) i obrzucanie błotem :)

 

Brzydkie zagrywki i tyle według mnie :)


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Pooch jaką niby prowokacją?

Jak Ty byś się poczuł jakby ktoś Cię wykorzystał i zadrwił z Ciebie?

Przepraszam że piszę w tym temacie ale chciałem tylko udowodnic jak ta firma FARM EXPERT mnie oszukała nic pozatym by ostrzec innych forumowiczów.A tak to było.

Zakupiłem u nich swego czasu reduktor do opryskiwacza , bo mój już padł , w rozmowie z goście było wszystko OK , gośc powiedzial ze zawór oryginalny i od producenta--- pomyslałem , dobra cena , fajnie może warto.I zapłaciłem przelewem paczka przyszła po około chyba 3 dniach roboczych.

Przywiózł ją kurier , mało tego nie przyniósł do domu tylko zostawił pod domem , gdzie paczke znalazła matka , nie raczył nawet przyjś do domu aby ktos pokwitował odbiór a w domku byla matka.

Po przyjechaniu z pracy otworzylem paczke a tu taki chinski padziew z urwaną jedna końcówką.

http://img15.imageshack.us/img15/5013/dsc03925es.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/295/dsc03922cu.jpg

http://img201.imageshack.us/img201/3500/dsc03921m.jpg

http://img89.imageshack.us/img89/3632/dsc03920z.jpg

http://img801.imageshack.us/img801/3461/dsc03919s.jpg

http://img401.imageshack.us/img401/7541/dsc03918m.jpg

http://img818.imageshack.us/img818/6536/dsc03917d.jpg

 

a teraz w porównaniu zawór który kupił mi kolega w sklepie z częściami do ciągników.

http://img580.imageshack.us/img580/4557/dsc04010l.jpg

http://img23.imageshack.us/img23/9417/dsc04009d.jpg

http://img6.imageshack.us/img6/5673/dsc04008fw.jpg

 

Porównajcie i ocencie.

obudowa filtra dużo mniejsza i krzywo przykręcona , końcówka gdzie przychodzi wąż urwana, taki dostałem zawór w paczce , gorszej podróby nie widziałem .

Zapłaciłem 146 zł z przesyłką + 17 zł odesłanie z powrotem .

Po odesłaniu goś do mnie i powiedział mi że reduktor był zakładany i smierdzi cieczą chemiczną , no jak to usłyszałem to brak słów na polu było -9" a ja miałem reduktor zakładac i badac.

Brak słów!!!!!!!!

Po wyjeciu zaworu i ogledzinach nartychmiast zapakowalem ten szajs i na drugi dzien rano wysłalem.

A Pan z Farm Exper mi mówi że zawór musi dac do analizy i że ja go montowałem i pryskałem.

 

Jestem w plecy ponad 160zł przez FARM EXPERT. Taki to właśnie sklep.

Zastanówcie się forumowicze gdzie kupujecie.

Tyle odemnie.

 

 

W temacie remont C-360 chciałem zapytac czy warto w C-360 robic 4 szlif?

Czy wogóle dokupi panewki?

I czy robią 4 szlif?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzaj_pako    0

ja nie wiem w jakim niektórzy swiecie zyja. nie prościej pójść do sklepu i tam zobaczyc porównac zapytac. ja pracuje w sklepie rolniczym wiec wiem jakie bywają buble. ale takiego zaworu jeszcze nie widziałem. a taki jaki jest zamontowany w opryskiwaczu na zdj. u mnie kosztuje 125 zł. i niechodzi tu oto ze próbuje cos komus wcisnac ale naprawde lepiej pójsc do sklepu i zobaczyc a pozniej ewentualnie poszukac i porównac na necie.

 

 

a druga sprawa jest taka.

Ciągnik c 360 podnośnik

jak podniose cos na podnośniku to on minimalnie sie opuści i podnosi. i tak cały czas. "szarpie"- podbija cały czas do góry. orientuje sie ktos co to moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Niezła akcja, trochę części od nich brałem i byłem zadowolony, w sumie to teraz pozostaje poczekać na "ekspertyzę" i napisać jak się sprawa potoczyła.

Wróćmy do tematu, bo to nie jest temat na takie wywody.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Razor275 zauważ w ostatnich fotkach że opryskiwacz jak stoi w garazu tak stał bo cały zakurzony.

A expertyza co? co FARM EXPERT każe to to napiszą , taka prawda. :( Najlepiej zgnębic i "obłupac" biednego rolnika , wpychając mu do pudła uszkodzony zawór z myslą że załozy i będzie OK.

Tobie moderatorze takiego bubla by nie wcisneli bo byś przedstawił sprawe na forum , a że mnie nie znali i myśleli że jestem zwykłym biednym rolnikiem bo jestem to wcisneli bubel , bo myśleli że im to płazem ujdzie , i szło bo jestem 160 w plecy.I ani słychu ani widu o pieniążkach.Musiałem wyłożyc kolejne 130 zł na nowy zawór.

Po prostu TRAGEDIA!!!

No ale niech ludzie widzą jak ta firma wykorzystuje biednych rolników.

 

OK razor275 wrócmy do tematu.

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

ja nie wiem w jakim niektórzy swiecie zyja. nie prościej pójść do sklepu i tam zobaczyc porównac zapytac. ja pracuje w sklepie rolniczym wiec wiem jakie bywają buble. ale takiego zaworu jeszcze nie widziałem. a taki jaki jest zamontowany w opryskiwaczu na zdj. u mnie kosztuje 125 zł. i niechodzi tu oto ze próbuje cos komus wcisnac ale naprawde lepiej pójsc do sklepu i zobaczyc a pozniej ewentualnie poszukac i porównac na necie.

 

 

a druga sprawa jest taka.

Ciągnik c 360 podnośnik

jak podniose cos na podnośniku to on minimalnie sie opuści i podnosi. i tak cały czas. "szarpie"- podbija cały czas do góry. orientuje sie ktos co to moze byc.

 

prawdopodobnie masz przeciek na rozdzielaczu. mogą być też zużyte uszczelniacze w siłowniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

KULAWA KOZO....też robiłem już kilka zakupów w FARMEXPERT i zawsze było wszystko OK. Raz pomyłka była na części to załatwili wszystko w pare dni i nie było problemu.

Wątpię żeby zostawili Cię na lodzie z całą kasą w plecy.

Procedury reklamacyjne czasem trwają. W Grene czekałem 2 tygodnie :)

Cierpliwości.


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusFan1222    23

Niestety też miałem przykrą sytuacje z sklepem który sprzedaje części zamienne na znanym portalu ;), po zakupie czekałem na paczkę z rozrusznikiem (miał być nowy). Gdy paczka dotarła po otwarciu paczki okazało się że dostałem rozrusznik który nosił ślady użytkowania min: ślady po montażu na ciągniku, skorodowany elektromagnes, oraz dużo zadrapań czy rys. Po rozmowie telefonicznej odesłałem rozrusznik do sklepu, po czym wymieniono towar na wizualnie nowy. Jednak do dziś nie dostałem zwrotu kosztów ponownej wysyłki rozrusznika do sklepu ( nie skutkują wiadomości e-mail ). Niby to nie duże pieniądze 22 zł, ale nie o kasę chodzi tylko sam fakt sklep jest dla mnie spalony niestety nie dam im już zarobić ze swojej strony złamanego grosza. Wracając do FarmExpert, dlaczego owy pan nie odpisuje na wiadomości pw ?


W życiu nie można mieć wszystkiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Witamy.

Na wstępie przepraszamy za zaśmiecanie tematu.

Nie rozumiemy dlaczego nazywa Pan nas "okrutnym sprzedawcą".

Zawór przyszedł do nas w stanie znacznie odbiegającym od tych które leżą u nas na magazynie.

W związku z czym prosiliśmy Pana o cierpliwość bo musieliśmy zaczerpnąć informacji od producenta na temat tego produktu.

Proszę nam wierzyć, ale jeszcze nie spotkaliśmy się z taką sytuacją.

 

Pod koniec tygodnia otrzymaliśmy od Pana zwrot, a dziś zakończymy wszystkie czynności reklamacyjne.

 

Pisze Pan, że jest Pan w plecy 160zł i że jesteśmy nieuczciwą firmą zanim zdążyliśmy cokolwiek zrobić. Nie dał nam Pan Szansy.

 

Staramy się podchodzić do każdej niejasnej sprawy w ludzki sposób, ponieważ zależy nam na dobrej współpracy z klientami.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Skoro przyszedł do was zawór znacznie odbiegajacy od tych które sprzedajecie , to po co taki zawór wogóle sprzedaliście?

Dlaczego wysłaliście uszkodzony i inny zawór człowiekowi który chciał zakupić fabryczny zawór , za którego zapłacił ?

Odnosze takie wrazenie z tego co Pan pisze że sprzedajecie części nie takie jak na zdjęciu i odbiegające od REALU.

Czy człowiek który pakował paczkę jest "niewidomy" ? i pakuje wszystko jak leci? by tylko pozbyć się uszkodzonego towaru?

Ja wszystko rozumiem , ale jak dotarła paczka do Pana to mógł Pan innym tonem do mnie mówić , bynajmniej polubownym byśmy się jakoś dogadali.

A Pan bezpodstawnie oskarzył mnie o uszkodzenie króćca , ( którego nawet nie było w pudełku )mało tego powiedział pan że dany zawór ZAKŁADAŁEM!!! i uzytkowałem co jest KŁAMSTWEM.

Niech Pan spojrzy na fotki , 3 ostatnie opryskiwacz zakurzony i cały czas stoi w garażu , po za tym mróz jak bym mógł go zakładać i exploatować w taką pogodę.?

Koniec tematu.........czekam na Pana decyzje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1100    3

Takie są właśnie uroki zakupów przez internet. :)

 

To może odłączmy się od internetu, spalmy ciągniki i wróćmy do jaskiń :)


Nie ma sensu wchodzić w dyskusję z idiotą, ponieważ najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Sprawa zaistniałego nieporozumienia została zakończona w sposób mamy nadzieję zadowalający dla klienta. Wyciągnęliśmy wnioski z całej tej sytuacji dzięki czemu będziemy mogli zadbać o obsługę naszych Klientów jeszcze bardziej.

No to chyba już koniec pisania nie w temacie.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

Tak temat jest zakończony,pieniążki w całości wróciły na moje konto. :)

Tylko czy by tak było jak bym nie ujawnił sprawy publicznie na forum to "ciort" wie , bo pewnie by mnie zbyto,albo powiedziano że reduktor uzywany i że moja wina tak jak to zazwyczaj bywa, ale mniejsza z tym.

Dlatego w SZCZEGÓLNOŚCI chciałem podziękować temu forum za pomoc .

Dziękuje raz jeszcze. :wub:

 

 

1111111111111111111111.gif

Edytowano przez KULAWA_KOZA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A mi się wydaje, że się pośpieszyłeś z wyjściem do ludzi i publicznym smarowaniem :) Ja nie miałem jeszcze nieprzyjemności podczas składania reklamacji ze sklepem farmexpert, a robiłem to 3 razy, z czego bez problemów raz wymieniono mi pomylony towar na inny praktycznie od ręki :)

 

Ale skoro po sprawie, to wracamy do właściwego tematu wątku :)

 

Szykuję się do odrestaurowania upolowanej sześćdziesiątki. Mechanik robociznę przy remoncie kapitalnym wycenia na 1000 - 1200 zł.

Jeżeli do zakupu dojdzie - trzeba będzie rozgrzebać cały silnik, skrzynię, blachy byłyby robione już we własnym zakresie. Czy cena jest uczciwa??


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj