Polecane posty

mieto35    2

Witam , mam problem takiego typu , że na postoju w trakcie napełniania opryskiwacz w C 360 zaczęło  coś stukać w silniku i zaczął cieknąć olej na łączeniu silnika ze skrzynią od strony silnika, po jakimś czasie przestało stukać .  Ściągliśmy głowice i okazało się że na jednej głowicy jest skrzywiona laska popychacza zaworów , głowica została cała wymieniona zawory wyregulowane , a olej dalej cieknie, jakie to może mieć powiązanie jedno z drugim ,z góry dziękuję za jakieś podpowiedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Podejrzewam, że laska się sama nie zgięła, tylko coś przeleciało prze układ i albo spadło na dól do miski, albo gdzieś sobie wyszło bokiem. Chyba rozciąganie ciągnika cię nie minie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No ale jak by nie poleciało to jak ją mogło wygiąć?

Spróbuj zlokalizować dokładnie albo faktycznie jest jedno z drugim powiązane albo zbieg okoliczności.

Możliwości to uszczelniacz lub odrzutnik wału, zaślepka wałka rozrządu, korek zdaje się kanału olejowego, uszczelka pokrywki tylnej lub miski oleju, dziura.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Ciągnik mamy już rozjechany , zaślepka rozrządu jest szczelna, ślady oleju wskazują na odrzutnik wału ,  boję się że po uszczelnieniu , jak jest coś nie tak w silniku dalej będzie olej wywalało , i dlatego się pytam jakie to może mieć powiązanie , dodam że ciekło tylko jak silnik pracował i to zdrowo ,na zgaszonym ustawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ciężko powiedzieć....

Pomyśl nad pokrywką na uszczelniacz zamiast odrzutnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

A zdejmowałeś tę pokrywę od strony koła rozrządu ? Odrzutnik jest na miejscu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Odrzutnika nie był wycentrowany , jest otarcie na obudowie , przedniej pokrywy nie zdejmowaliśmy jeszcze , ale tam też zaczęło lekko kapać , a wcześniej nie kapało , mogło coś skrzywić wał ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli odrzutnik, ślimak tarł o pokrywkę to będzie miał zaniżony wymiar. Zmierz szczelinomierzem luz pomiędzy obudową a ślimakiem książkowo nie ma pawa być większy nić 0,45 mm.

Gdybyś miał wał krzywy dowiedział byś się o tym dawno.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Raczej miałbyś wielkiego pecha, aby wał się skrzywił przy podparciu na 5 łożyskach głównych. Przypuszczam,że coś w silniku zmieniło swoje położenie i przeleciało przez skrzynię korbową . To może być nakrętka od przeciwwagi, pierścień oporowy, zabezpieczenie  lub inny na tyle drobny element, że nie ma wielkich szkód na zewnątrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Wielkie dzięki na razie za podpowiedzi , jeszcze ściągniemy miskę i posprawdzamy co się  da , czy nie ma czegoś w misce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

W sumie pozaglądanie to co najwyżej koszt na uszczelki. I najlepiej, jakby to była jakas pierdoła tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

I dla tego pytałem jakie to może mieć powiązanie  ten olej z tym stukaniem ,  a jeszcze mam takie pytanie bo będę wymieniał tarcze sprzęgła i chciałbym się dowiedzieć jak wyregulować sprzęgło mianowicie w którym miejscy dźwigienek mierzy się odległość do pokrywy sprzęgła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Od jakiej pokrywy sprzęgła? Odległość się mierzy pomiędzy łapkami a łożyskiem oporowym sprzęgła dla I stopnia 4mm odległość  a dla II stopnia 10 mm do instrukcji zajrzyj.Ja nigdy z miarką tego nie robiłem tylko na oko i starałem się żeby każda łapka w tej samej odległości była od łożyska i działa dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

@Adi96 w instrukcji jest coś wspomniane o wstępnym ustawieniu na 19 i 24mm (czy jakoś tak) od pokrywy sprzęgła, później reguluje się do łożyska, choć nie ma sensu moim skromnym zdaniem tak ustawiać, po zjechaniu do łożyska w zupełności wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

I dla tego pytałem jakie to może mieć powiązanie  ten olej z tym stukaniem ,  a jeszcze mam takie pytanie bo będę wymieniał tarcze sprzęgła i chciałbym się dowiedzieć jak wyregulować sprzęgło mianowicie w którym miejscy dźwigienek mierzy się odległość do pokrywy sprzęgła .

https://zapodaj.net/73c9993862876.jpg.html

Zanim zjedziesz ciągnik wstępnie ustawiasz łapy do pokrywy sprzęgła. Zapewnia to optymalny kąt pracy. Co poniektórzy to olewają a potem jest bek i lament ze ciężko chodzi i zgrzyta. Masz rację zrób to jak należy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Też tak robiłem wstępnie ustawiałem łapy osadzałem całe sprzęgło na wałku sprzęgłowym i dojeżdżałem przodem i skręcałem sprzęgło 13 klucz płaski z grzechotką przez okienko w skrzyni i nie ma  że tarcza będzie wybrzuszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieto35    2

Właśnie mi chodziło o te wstępne ustawienie  ,  dzięki wszystkim.    

@seweryn20 dzięki za instrukcję .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Wstępnie ustaw jak pisze instrukcja 19 i 25 zjedziesz ciągnikiem i ustal łożysko do łapek a co do wywalania oleju to sprawdź korek wlewu oleju czy ci nie zasklepiło i nie ma odpowietrzenia skrzyni korbowej i wali na odrzutnikach.



Dźwięk co prawda dziwnie się nagrał, ale widać że mocnej dymi z trzeciego cylindra oraz pluje olejem, lekko wyrzuca olej z pierwszego cylindra a drugi i czwarty suchy, ustawiłem mu jeszcze raz zawory co by tutaj było w porządku.
Co dziwne na nagraniu widać i słychać że pracuje na wszystkie cylindry a ja słyszę tylko trzy, czepiam się tego silnika czy faktycznie coś nie tak jest

Na 99 procent luzy na prowadnicach zaworowych i nie musi być na wydechu co do dymienia pompa wtryskowa źle wyregulowana albo sekcja padnięta.Nie znaczy że była była regulowana.Na wysokich obrotach może być ustawiona dobrze a na wolnych już daje nie równo co skłania do wymiany sekcji ale ja obstawiam prowadnice na ssącym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

2000 wyszła regeneracja głowic, pompy i wtrysków, korbowodów, osiowanie bloku, 30mth i się psuje, wychodzi na to że robią to wszystko dziś byle jak ;/
Zobaczę we wtorek te zawory, górę ruszać to nie problem oby tylko dołu ciągle nie rozbierać.
Ps. Ciśnienie oleju w silniku przy obrotach około 650-700 na zimnym równo 5at to chyba dobry wynik?
Tylko po założeniu nowej pompy paskudnie hałasuje mi rozrząd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

2000 wyszła regeneracja głowic, pompy i wtrysków, korbowodów, osiowanie bloku, 30mth i się psuje, wychodzi na to że robią to wszystko dziś byle jak ;/

Zobaczę we wtorek te zawory, górę ruszać to nie problem oby tylko dołu ciągle nie rozbierać.

Ps. Ciśnienie oleju w silniku przy obrotach około 650-700 na zimnym równo 5at to chyba dobry wynik?

Tylko po założeniu nowej pompy paskudnie hałasuje mi rozrząd.

 

Dam Ci taką radę. Zamiast szukać dziury w całym najpierw pojeździj tym ciągnikiem, niech się biedny chociaż wstępnie dotrze  bo po 30 mth to można ale sprawdzić stan oleju, takie plucie to norma po remontach. Wróć z problemem jak po 200 mth nadal będzie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Dam Ci taką radę. Zamiast szukać dziury w całym najpierw pojeździj tym ciągnikiem, niech się biedny chociaż wstępnie dotrze  bo po 30 mth to można ale sprawdzić stan oleju, takie plucie to norma po remontach. Wróć z problemem jak po 200 mth nadal będzie to samo.

To jeszcze pikuś. Robiliśmy rolnikowi remont kapitalny silnika(nowy wał, korbowody, tuleje, tryby rozrządu itd.)Zrobił 10 mth,odkręcił miske i stwierdził że coś jest nie tak bo są opiłki na dnie miski olejowej :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Panowie, większość z was ma kontakt z ciagnikami całe życie a ja ciągnik mam kilka miesięcy, wcześniej pożyczyłem zazwyczaj t25 lub c328 więc niech was nie dziwi że zwracam uwagę na to co się dzieje na zewnątrz i wewnątrz silnika.
Mały off top dla jasności :)
Ale skoro mówicie że te silniki tak mają to odezwę się jak zgaśnie i już nie zapali. Dzięki wszystkim za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Bo jeszcze masz okres docierania a tobie włosy siwieją.Zapuść mocniejszej pracy ale bez przesady pilnuj temperaturę 80 to jest odpowiednia żeby była 85 też dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj