Polecane posty

traktor11    131

Na kole pośrednim masz znaki w trzech miejscach wał , pompa , i wałek rozrządu 

na pompę wtryskową na pośrednim masz mieć 0 i na pompie też 0 te punkty mają się zgrywać 0 do 0 a wał i pośrednie na punkty tak samo wałek rozrządu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heniek36    18

no i co rozebrali  a teraz zołżyć niema komua w c 360 są znaki  dla pewności  przekręcić ze 30 razy żeby  znaki na kołach się zeszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Sprubuj odpalić a ten punkt ustaw na zero w kole pompy

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

rozebrać to zawsze jest łatwo, gorzej złożyć po 4 miesiącach od rozbierania. Rozłożę rozrząd raz jeszcze i ustawię licząc zęby na kole pośrednim i zobaczę co to wyjdzie.30 razy? rozrząd się zgrywa po 163 obrotach przecież więc ze 150 bym musiał obrócić.

Nie zaryzykuje rozładowania akumulatora bo nie mam czym go naładować więc musi wszystko grać żeby palił od strzała jak na silnik po kapitalce przystało i nie ma miejsca na prowizorki

 

porównując zdjęcie z forum http://www.agrofoto.pl/forum/uploads/monthly_11_2013/post-6891-0-66252800-1384808749.jpg z moim zdjęciem rozrządu http://abload.de/img/_20161129_191938vxr0p8ljsy.jpg to wychodzi na to że na punkty jest źle bo wychodzi u mnie ząbek 20 z koła pośredniego w 2 punkty na kole pompy a powinien być 19 zgodnie z tamtym zdjęciem czyli punkt z pośredniego przestawić trzeba do 0 na kole pompy

 

 

Tak czytam na forum że ktoś kręcił walem w odwrotną stronę i zaczynam się zastanawiać czy ja w dobrą kręcę :wacko:

Edytowano przez TheEnd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Przestawiłem koło pompy o dwa ząbki i teraz Pompa lekko do silnika i ruch paliwa na środkowej kresce, jak będę miał chwilę czasu to go odpale i zobaczę czy wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Zacząłem ustawiać kąt wtrysku i jest tak Pompa max od silnika pojawia się ruch paliwa a kreski są na początku okienka od góry, gdy Pompa na silnik to w ogóle kresek nie widzę.

Teraz nie wiem co i jak przestawić, stare sprzęgło ma ślad po ząbku na kliknie więc pewnie coś zawsze było nie tak. Parę obrotów wałem było przy ustawianiu zaworów więc teraz znaki się nie zgrywaja i nie wiem jak ten temat ugryźć :/

Przestaw koło od pompy o ząbek w lewo czyli jak zaznaczyłeś tą drugą kropkę wyżej ze znakami ma pośrednim kole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

O jeden żabek było za mało, wychodziło 3 cm przed kreską na kole zamachowym, o 2 ząbki jest idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak jest z pompą w c 360 a dokładnie kołami od pompy i jak jest możliwość to się przestawia na rozrządzie a jak nie ma to ząbek na sprzęgle z przecinaka i już gra gitara. :D  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Właśnie ktoś tu pisał żeby sprawdzić kąt początku wtrysku dlatego nie zakładałem przedniej pokrywy aż tego nie ustawiłem. jak to jest dobrze to zgadzało by się ustawienie pomiędzy wałem i pośrednim oraz pośrednim i kołem pompy. Zostaje pytanie jak zweryfikować wałek rozrządu, niby jak kręciłem wałem to nic nie słyszałem żeby coś gdzieś o coś uderzało poza tym że pośrednie dolne czasem piszczy bo nie smarowane  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Nie założyłem koła pasowego na wał zanim przykręciłem pokrywę i teraz nie wiem czy to jakoś się da założyć czy muszę zdjąć pokrywę rozrządu? Koło z gwintem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Koło pasowe z gwintem ( to odrzutnik oleju ten gwint )  i jeszcze tam idzie taka miseczka zaraz za zębatką na wale korbowym czyli ;

1 ta miseczka 

2 pokrywa rozrządu 

3 koło pasowe ''; z gwintem '' 

4 zbespieczenie i nakrętka na wał 

 

Teraz proponowałbym popuścić misę trochę by nie uszkodzić uszczeki korkowej na misie przy zakładaniu pokrywy przedniej rozrządu

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Czyli robota od nowa, tą miseczke założyłem i miałem nadzieję że to koło jakoś wejdzie na koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

nie nie rzadne od nowa

popuść misę i zakładaj pokreywę tylko pierwsze włóż tą misęczkę na wał korbowy ,pokrywa dokręcić ,misę dociągnąć i koło pasowe założyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Pokrywa jest założona ta miseczka też ale właśnie to koło wejść nie chce a gwint taki sobie więc nie wiem co go blokuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

pokrywa nowa ?

 

jeśli pokrywa stara to nie jest ustawiona idelnie na środku wału 

popuść ją i zakładaj koło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

witam przymierzalem sie do kupna ciagnika jakiegos 80km  ale koszt takiego nie jest maly + osprzet do niego, a mam c360 ktory by mi wystarczyl do obrobienia tych 10ha ktore posiadam ale konieczny jest generalny remont wszystkiego oprocz silnika ktory byl robiony 4 lata tamu ale przez te 4 lata obrabiane bylo nim tylko 3 ha wiec jest ok . Robil ktos z was ostatnio taki remont ? do wymiana blacharka , obudowa skrzyni prawdopodobnie tez ,elektryka, pneumatyka ,hamulce , podnosnik lacznie z wymiana ramion , opony?  ile to moze mnie kosztowac lacznie z robocizna i czy wogole warto takie cos robic? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Sam planuje taki remont i po doświadczeniach z silnikiem powiem że 15k to może być mało bo kwota szacowana wzrasta o 30% przez drobne części które trzeba kupić w trakcie prac, trochę mniej muszę wymienić niż Ty planujesz ale zakładam budżet na poziomie 12 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

15 tyś lub więcej to za tyle masz drugą 60-tkę w dobrym stanie lub sprzedajesz 60-tke za ile weźmiesz  dokładasz te 15 i kupujesz cos innego lepszego.60-tkę można włożyć 5 8 tyś ale nie  wartość drugiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8Seba8    8

tak jak myslalem to juz chyba wezme wiekszy kredyt i kupie cos wiekszego cos ala 914,zetora 8045 tylko jeszcze maszyny do wymiany bede mial. I tak zle i tak nie dobrze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Seba można  na to się skusić znalazłem coś takiego https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-biegow-do-c-360-po-remoncie-CID757-ID3klJ1.html#5f0bb4264b przejrzyj te stronę 

 

A z tej srony możesz policzyć se ile może to kosztować https://hurtowniarolnicza.pl/czesci-do-ciagnikow/c-360/skrzynia-biegow/

Edytowano przez traktor11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj