Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont C-360

1659 odpowiedzi na ten temat

#1121 Share Landfarmer

Landfarmer

Jeden lubi żebra, drugi lubi mostek, a ja lubię schab, bo tam ni

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 23 luty 2015 - 22:09

Remont C-360

@seweryn głownie chodzi o to by nie odczepiac ładowacza za każdym razem kiedy będę chciał zebrać siano przyczepą lub skosić trawę rotacyjną hydraulicznie składaną. I wielkie dzieki za podpowiedź 

Szef wszystkich szefów  ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont C-360 Dzisiaj, 04:16
  •  

#1122 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 24 luty 2015 - 15:49

Remont C-360

A tam się rozcieknie. Jak zrobisz byle jak to na pewno i czemu pompa ma dostać w tyłek? To nic innego jak połączenie dwóch rozdzielaczy szeregowo. Na pompę nie ma to wpływu. 

Landfarmer trzeba było od razu.... Po prostu załóż trójdrożne zawory hydrauliczne. Na przelot leci sobie do tura a jak chcesz przyczepę przekręcasz zawór, olej jest przekierowany na drugi wylot w zaworze gdzie masz szybkozłącze a tur jest zablokowany na amen. Do kiprowania przyczepy wystarczy na jednym przewodzie.

Tylko tyle.

http://allegro.pl/li...&fallback=fuzzy

KPK Kumurun Team

#1123 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 24 luty 2015 - 18:10

Remont C-360

Z tym zaworem to chciałbym tego uniknąć i stąd to pytanie bo w sklepie polecili mi takie rozwiązanie, bo to do którego podałeś link wcześniej to nawet gość nie chciał o tym gadać powiedział że nie może tego doradazać bo to może źle wpłynąć na hydraulike ciągnika, pomyslałem o tym by dać Joystick bo rozdzielacz ma 3 sekcje to dałbym elektro zawór a jedną sekcję miałbym wtedy wolną tylko że koszta rosną

#1124 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 24 luty 2015 - 18:49

Remont C-360

A jak masz teraz podłączony rozdzielacz tura? Bo możesz go podłączyć pod jedno wyjście, spływ oleju do skrzyni każdą możliwą dziurą a drugie szybkozłącze jest wolne. Możesz podłączać przyczepę.

Nie rozumiem jak to może źle wpłynąć na hydraulikę skoro nic się nie zmienia poza samą drogą jaka płynie olej.

Edytowany przez seweryn20, 24 luty 2015 - 18:50.

KPK Kumurun Team

#1125 Share Landfarmer

Landfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:10

Remont C-360

Jeszcze nie mam bo dopiero go robię  ;) I zastanawiam się czy by nie podłączyć rozdzielacza pod siedzeniem powrót do korka wlewu od skrzyni a wyjście zrobić na 3 sekcji rozdzielacza zawsze to lepiej mieć dwie niz wcale a do pracy samym turem zawór trójdrozny na 3 sekcji co o tym myślicie? Czy zamienić się w sklepie na rozdzielacz 4 sekcyjny i na 4 zrobić tylne wyjście?

#1126 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 24 luty 2015 - 19:32

Remont C-360

Jeśli podłączysz rozdzielacz pod jedno wyjście a w korek puścisz zlew to i tak zostaje ci jedno wolne do kiprowania.  Do kiprowania jest potrzebna sekcja pływająca lub zwykła z jedną stroną puszczona w zlew. Kłopotliwe bo do opuszczania trzeba trzymać ręką.

Ogólnie najwygodniejsze to zlew z tura w korek a rozdzielacz  podłączony tylko do jednego wyjścia a drugie wolne dla przyczepy lub rozdzielacz z czwartą sekcją pływającą lub zawór trójdrożny. 

KPK Kumurun Team

#1127 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 24 luty 2015 - 19:40

Remont C-360

uderzyles w sedno seweryn o taki zawur mi chodzilo nic dodac nic ujac nie ma to jak fotki z linku to jest najlepsze rozwiazanie 

#1128 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja w gospodarstwie, podnoszenie ciężarów, ogrodnictwo

Napisany 24 luty 2015 - 21:30

Remont C-360

a teraz z innej beczki chodzi mi o instalacje elektryczna 60tki kupilem nowa ale lipne kabelki po roku jak sie zgrzeje szlak ja trafi i czy mozna ja zastapic grubsza wiazka kolego seweryn jak masz przy swoim 60tce czy zetorze chce zalozyc alternator jeszcze jeden nius plus idzie na mase  jak przy ciapku i czy w takim ukladzie jak go podlacze on sie nie zjara czekam na opinie 

#1129 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:40

Remont C-360

Mam mtz-ta. 4011 sprzedałem ponad 4 lata temu. W nim był altek boscha ze starego golfa jedynki. Nic nie było trzeba kombinować, ciągnąć nowych kabli. Po wywaleniu regulatora prądnicy i przepięciu kabli chodził jak złoto. 

Nie podłączysz alternatora jeśli zrobisz plus na masę.  Tak z ciekawości dla czego to zmieniasz?

KPK Kumurun Team

#1130 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 24 luty 2015 - 21:54

Remont C-360

jesli chodzi o biegun on tak byl podlaczony od poczatku na pradnicy tak chodzil  ostojan rozrusznika z bendiksem obrucony jest katem naprzeciw bloku moze przez to jak odwrucilem bieguny normalnie to rozrusznik nie dziala  slychac tylko tykniecie 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1131 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 25 luty 2015 - 19:02

Remont C-360

wlasnie wyszedlem z garazu instalacja zalorzona i dziala oprucz jednego szkopulu przy wcisnietym kluczyku diody nie swieca moze brak masy ide w net zobaczyc schemat jeszcze raz bo mnie szlak trafi 

#1132 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:10

Remont C-360

Pewnie nie zgadza się biegunowość podłączenia.

KPK Kumurun Team

#1133 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 25 luty 2015 - 21:47

Remont C-360

wielkie dzieki seweryn prawie bym ja spalil 

#1134 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:24

Remont C-360

no niestety znowu kicha dzis na prube dalem na rozrusznik jak go przycisk zalaczyl to mi wcale nie chcial odbic cale szczescie ze mialem zalozona luzno kleme szlak by go trafil niekture kable sie niezgadzaja jak jest w schemacie musze obsadzac kable od nowa cholera co to moze byc diody jak nie swiecily tak nie 

#1135 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3462 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 26 luty 2015 - 19:28

Remont C-360

Jak  potrafisz  sie pogubić  w  tak prostej instalacji  , to lepiej  sie  za  to nie  bierz . :P

Więcej  szkody  niż  pożytku możesz  zrobić 

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#1136 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:34

Remont C-360

To jedyne sensoene rozwiazanie idz do fachowca

#1137 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:36

Remont C-360

moze to przez ten plus na mase ale na starej bylo dobrze 

#1138 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 26 luty 2015 - 19:45

Remont C-360

Plus na masie nie ma żadnego znaczenia. W ogóle dziwię się że ta k zrobiłeś. 

Coś masz nieźle zrujnowaną instalacje  w tym ciągniku. Zrób wszystko od podstaw jak należy bo jeszcze ciągnik spalisz.

KPK Kumurun Team

#1139 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 26 luty 2015 - 21:01

Remont C-360

masz racje kolego seweryn niekture kable na stacyjce i bezpiecznikach sa popiepszone trzeba robic wszystko od nowa jutro ide po sosiada elektryka tak to zgine 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1140 Share grzesrol

grzesrol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów

Napisany 28 luty 2015 - 22:21

Remont C-360

kolego seweryn mam pytanie w sprawie wylacznika masy mam okazje go zalozyc tego mocniejszego koszt okolo stuwki fakt ze narazie jest bez kabiny to jest dobry dostep po tym przejsciu z rozrusznikiem moim zdaniem by sie przydal ale czy to jest sens napiszcie co myslicie