Polecane posty

zaku1990    1

remont silnika na dobrych częściach to ok 5 tyś oczywiście z wałem itp. pompa wtryskowa i wtryski ok 700zł. a podnośnik zależy co chcesz robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

koło jest nieprzestawialne więc nie wprowadzaj kogoś w błąd by ustawiał pompę na czuja,człowiek niczego nie świadom rozwali sobie silnik po kilku latach,ustawianie za dużego konta wyprzedzenia zapłonu skraca żywotność silnika,mam nadzieję że o tym wiesz?na czuja to ty możesz sobie śrubki dokręcać :)

 

 

Przecież nie pisałem nigdzie że koło jest przestawialne....

 

Ok wiem @Alamo wiem o co kaman i że silnik skraca żywotność,

 

Na czuja da się ustawić dobry wtrysk,

przecież na słuch idzie rozpoznać czy ma zbyt wczesny wtrysk czy go opóznić,

 

Jeśli twierdzisz że na czuja, czy na słuch nie da się tego zrobić tylko śrubki dokręcać to znaczy że jeszcze mało wiesz lub o tym zapomniałeś kolego....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niby da się  na słuch ale to ciężka sprawa. Praktycznie każdy silnik 60-ki w jakiś sposób niedomaga. Albo kiepskie części, albo już kompresja nie ta, albo pompa fiksuje, regulator rozklekotany, wtryski proszą się o ingerencje pompiarza. Praktycznie w każdej coś jest i to zaburza skutecznie ustawianie na słuch a czasy gonienia ze stetoskopem koło silnika minęły. Pomijając fakt że mija się z celem ustawianie na słuch.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli się da ?

 

Czy tylko te wspomniane śrubki można przykręcać na czuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Swojego czasu i kąt wtrysku i zawory ustawiali na słuch. Przynajmniej niektórzy.

Więc pewnie się da. Znałem faceta co zawory tak regulował. Ale to były czasy kiedy instrukcje nie były tak dostępne. Ogólnie..... nie do 60-ki.

A sama regulacja kąta wtrysku trudno powiedzieć. Ustawiali ale na ile byli blisko faktycznych wartości trudno powiedzieć.

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak właśnie, na ile to jest dokładne nie wiem,

 

silnik się tłucze i idzie to wychwycić jak jest zbyt wczesny,

 

jeśli ktoś grzebie z pompą lub będzie niech pokręci nią i przysłucha się jak reaguje silnik na przyspieszenie i opóznienie,

 

wtedy żuci się wam w ucho :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Wiem. Słychać i "czuć pod gazem"  różnice w reakcji silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze wiedziałem że to wiesz @seweryn,

 

znam Twoją wiedzę i dobrze Cię kojarzę z forum z przed paru lat B) i paru innych gości też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przemowsky  do tego zgrzytania i odpalania za 10 razem to też jest winny rozrusznik elektromagnes lub sprzęgięłko

 

Seweryn jeden z nie wielu na forum który potrafi pomóc lub doradzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pali za 10 razem takei zgrzytanie i nei odpala. Dopiero paskiem klinowym trzeba ruszyc ot odpali.

 

Bo jest wieniec na kole wyrąbany w którymś miejscu i kręcąc paskiem klinowym omijasz to miejsce,

może Ci główka rozrusznika pęknąć za którymś razem,

 

@Adi96 chyba to nie rozrusznik, elektromagnes i nie sprzęgiełko :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

Ile cena remotu kapitalnego silnika? I jeszcze do robty jest podnosnik? Ale silnik cały do robocizny bo nie było tam zgadladane 30 lat a jest do roboty tam sparo. Ma odczówalny spadek mocy. Pali za 10 razem takei zgrzytanie i nei odpala. Dopiero paskiem klinowym trzeba ruszyc ot odpali. ogólnie cąły silnik do zrobienia ile wiynieesie kosz tego? 

a ktos podnosnika ile wyneisie?  

Nie doliczajcie tu robocizny.

 

W pewnej firmie kompletny remont kosztuje  ok 5000 zł plus koszt dowozu, część kosztów naprawy metodą gospodarczą podałem na 64 lub 65 stronie niniejszego tematu 

To zapalanie to wina rozrusznika, po przekręceniu paskiem omijasz wadliwe miejsce

Podnośnik to ok 1500 zł

 

 

 

 

Co do ustawień konta pompy to znam trzy sposoby:

1) znaki na kole

2) 24 stopni od punktu martwego

3) w/w odpowiadają ok 7 mm tłoka od krawędzi tulei (metoda na sprawdzenie, a nie ustawienie)

Wszystko powyższe się sprawdzi jedynie jak dobrze jest ustawiony rozrząd

 

 

Teraz moje pytanie:

Odzwyczaiłem się od normalnego dźwięku ciągnika, więc nie wiem czy obecny jest zbliżony do normalnego. Po kapitalnym remoncie dźwięk zrobił się bardziej świszczący, cichszy ale wyższy, taki zbliżony do perkinsa lub 3p. Możliwe czy coś mam sprawdzić?

Edytowano przez Kafar85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

To zapalanie to wina rozrusznika, przekręceniu paskiem omijasz wadliwe miejsce

 

HEEEE ?  Nie bądz jak Maciek z KLANU <_<

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kafar85    0

HEEEE ?  Nie bądz jak Maciek z KLANU <_<

 

miał być nie rozrusznik a tryb, albo ząb na kole zamachowym, mój błąd, sorki :) miałem to samo, ale troszkę mniej uciążliwe, więc widziałem sytuację oczami wyobraźni, ale źle ją opisałem

a tłumik zmieniałeś?jak tak to na jaki??

jak do mnie, to tłumnik stary starego typu 

http://allegro.pl/tlumik-plaski-malowany-ursus-c-330-c-360-tlumnik-i5948228742.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czyli wieniec na kole, wymiana lub odwrócić.

 

Co do Twojego ciągnika to normalne że będzie chodził inaczej po kapitalce, to pierwszy objaw że coś tam zrobili :P

 

Ciągnik chodzi czyściej, jest dzwięk wyrazisty, "zdrowy silnik", a nie bulgoczący zdechlok.

 

Mam pytanie, jak ściągacie i zakładacie właśnie wieniec na zamach ? ciekaw jestem patentów ^^

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danger    1

bukat82 daruj już sobie wypowiedzi na tym forum.Naklepałaś 80 postów przez tydzień a żaden nie wnosi nic konkretnego do tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@ Danger to nie mój problem że za Ciebie pisze MAMA a ona nie ma czasu -_-

 

 

podaj przykłady tych "klepanych postów" będziemy usuwać nie ma problemu, jeśli pisze głupotę to daj znać.

 

 

P.S. @Danger - widzę że cierpisz na "syndrom małolata", który myśli że jak ma dużo postów to jest zayyebyysty :lol:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jakie powinno być prawidłowe cisnienie sprezania w c 360. I przy jakim cisnieniu silnik nadaje sie juz do remontu. W moim ciagniku cisnienie wyglada, tak na pierwszym cylindrze 20.5 b. Na drugim 25 b. Na trzecim 23.5 b. A na czwartym 24 bary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to jest napisane ze minimum to 26 barów? Pytam się z ciekawości, bo trochę szukałem na ten temat i za wiele nie mogłem znaleźć. No niby znalazłem to ze od 26 do 30. A jaki powinno być maksymalne sprężanie po remoncie? Kolega mi wyliczył z objętości i skoku tłoka ze maksymalne spręzanie powinno wynosić 35.7 bara. Mojemu przy tym sprężaniu co ma to siły nie brakuje. Tylko jak była niższa temperatura to strasznie ciężko odpalał, no i prawdopodobnie przyczyną jest to niskie cisnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

nie myl stopnia sprężania z ciśnieniem sprężania, a przede wszystkim jakie ma ciśnienie oleju ,czy bierze olej, może by tylko głowice wystarczyło zrobić i ciśnienie wzrośnie , wróżenie z fusów normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toffik    5

Nie zaszkodzilo by sprawdzenie ukladu pompy wtryskowej

i wtryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wtryski i pompa jest ok. Raczej powinna by jakieś dwa lata temu była dawana do regeneracji. A co do brania oleju to trochę bierze.


A cisnienie oleju ma ok 1.5 do 5.5 bara. Ale według mnie cisnienie oleju jest malo ważne. Przeziez mozna go bez problemu zwiekszyc. Ja własnie mam tak zwiększone.

 


Ciągnik po ostatniej kapitalce ma mniej wiecej jakies 6 000 mth przepracowane. I może  1 000 mtg temu zmieniałem same pierscienie. A ile tak mniej wiecej takie silniki powinny przepracowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Różnica między 1,5 a 5,5 bara to duży skok ciśnienia. Prawidłowe wskazanie między 1,5 a 3 byłoby właściwsze, pewnie już był "tuningowany" zawór na pompie. Te silniki wytrzymują około 5000mth do remontu głównego. Jesli  1000mth temu zmieniłeś pierścienie i nadal bierze olej, to znaczy że nadchodzi jego kres. Pewnie tuleje są wytarte, głowica pompuje olej prowadnicami. Ale jak to mówią, nie mój cyrk i nie moje małpy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj