Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont C-360

1674 odpowiedzi na ten temat

#941 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 luty 2014 - 15:38

Remont C-360 Tam jest gwint zdaje się M10x1,25. Trzeba by zmierzyć i kupić trójnik w pierwszym lepszym motoryzacyjnym.
http://allegro.pl/li...szystkie działy
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont C-360 Dzisiaj, 19:53
  •  

#942 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:04

Remont C-360 na pewno jest to m12, przypadkiem nie na 1, jesli tak to od jakiegos jelcza czy stara
sam sie rozgladam i chyba na wiosne taki wpadnie, bede wdzieczny jesli ktos napisze jaki jest skok gwintu

Polska B

#943 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:09

Remont C-360 A bardzo możliwe bo to dość gruba zakuwka. Nie pamiętam już dokładnie. W każdym razie zmierzyć i kupić. Są dostępne trójniki w handlu.
KPK Kumurun Team

#944 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:14

Remont C-360 Spróbuje go naprawić, znaczy się uszczelnić. Tam są tylko dwa oringi więc kupię, przeczyszczę i wymienię. Potem się zobaczy co będzie. Nie znam się za bardzo na elektryce, więc instalację wolałbym kupić.

#945 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:21

Remont C-360

na pewno jest to m12, przypadkiem nie na 1, jesli tak to od jakiegos jelcza czy stara
sam sie rozgladam i chyba na wiosne taki wpadnie, bede wdzieczny jesli ktos napisze jaki jest skok gwintu

Pierwsze słyszę żeby w Jelczu były hamulce hydrauliczne.

#946 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:34

Remont C-360 Hmm zależy jak nie zatarły się łożyska i sekcje tłoczące , popychacze, listwa odkręć dekielek i popatrz czy luźno chodzi ( listwa paluszkiem powinna się przesuwać a jak trzeba urzyc sporej siły to pompa do sprawdzenia) to raczej nie, znam gości co na ropie 300mtg robią i nic z tego nie robią bo mówią ze jak się rozleci całkowicie to się weźmie do roboty, Ja aktualnie mam zalana pompę turdusem 15w40 nie robi się straszna smoła na mrozie jak z superolu.

#947 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7628 postów

Napisany 09 luty 2014 - 20:10

Remont C-360 Jego da się zregenerować w miarę prosty sposób. Ośkę można napawać, zrobić rysunkową średnicę i rowki pod oringi a otwór zatulejować.
KPK Kumurun Team

#948 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:41

Remont C-360 Za rzadki do C-360 pewnie będzie, znaczy jak by pompa i rozdzielacz był ok nie ma problemu ale pewnie zgrzyt skrzy by był. Ja w MTZ mam w skrzyni jakiś ostro gesty olej przekładniowy to nie ma żadnego zgrzytu w takich starych skrzyniahc to jak najgęściejszy tylko w C-360 musi zasilić hydraulike
Mój Wladimirec podbija świat

#949 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3431 postów

Napisany 10 luty 2014 - 09:37

Remont C-360 @TEVEZ jesienia rozgladalem sie za tym trojnikiem i gdzies wpadl mi taki opis w oczy

Polska B

#950 Share Jontek

Jontek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 10 luty 2014 - 17:57

Remont C-360

Spróbuje go naprawić, znaczy się uszczelnić. Tam są tylko dwa oringi więc kupię, przeczyszczę i wymienię. Potem się zobaczy co będzie. Nie znam się za bardzo na elektryce, więc instalację wolałbym kupić.

Akurat zrobienie elektryki to nie jest wielki problem, kupić kilka kabli w różnych kolorach, dużo taśmy izolacyjnej, końcówki, kostki itp...
Podstawa, to mieć dobrą zaciskarkę do końcówek i dużo cierpliwości.
Choć cienkie kable to też nie jest wielki problem. Kiedyś pracowałem w firmie robiącej wiązki do samochodów, i wiem, że dziś nie stosuje się wielkich przekrojów. Np do przednich reflektorów 0,5 mm2...
Taką wiązkę trzeba tylko starannie ułożyć, wszelkie miejsca gdzie może się przecierać dobrze zabezpieczyć (taśma izolacyjna, peszel odpowiedniej średnicy), i zabezpieczyć wszystko przed drżeniem, ocieraniem się i innymi nagłymi zdarzeniami...
U mnie w aucie w tej chwili przewody wiszą nad pedałami i notorycznie zaczepiam o nie butem przy wysiadaniu - tak czynić nie wolno ;)

Przy podłączaniu wiązki do starych styków nie żałuj kontakt-spraju i dobrze pościskaj wsuwki, a zapomnisz o instalacji na lata.
No i dobrze pozabezpieczaj przed wilgocią. Wody w lampie nie zniesie żaden kabel i nawet najlepsza kostka łączeniowa.
Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#951 Share Norbi03

Norbi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:05

Remont C-360 Ok to zobaczę tą listwe, ja mam zalaną właśnie superolem bo ojciec się uparł i zalał, ale w zime to ja nią wcale nie jeżdże. Będę go zmieniał na turdusa albo fush ale to dopiero bliżej wiosny jak będę ją remontował. A ile wchodzi oleju do silnika bo do pompy paliwa to chyba ok 0,5l?, chyba że się myle,

#952 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 10 luty 2014 - 18:26

Remont C-360 Izolacja w jakim celu?Dobrze zrobiona instalacja nie potrzebuje izolacji.
Nie porównuj przekrojów w samochodach osobowych a w ciągniku.Tam jest oddzielny bezpiecznik na prawy i lewy reflektor tak samo światła pozycyjne mają oddzielne bezpieczniki.Samochód osobowy nie ciągnie przyczep a jak już ciągnie to krótką i jedną a nie dwie jak traktor gdzie do ostatniej żarówki jest 15metrów.

#953 Share lew908

lew908

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 452 postów
  • Zainteresowania:Sport , Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 10 luty 2014 - 18:35

Remont C-360 do silnika wlewasz tyle oleju aby na bagnecie stan był pomiędzy max a min. Zdaje mi się że wchodzi coś koło 10 litrów
"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#954 Share Klimston

Klimston

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 luty 2014 - 10:48

Remont C-360 Witam
Powoli zaczynam remont 60 i potrzebuje nr koloru RAL zółtej farby taki jak ma użytkownik URSUS16 na swojm 3p.

Z góry Dziękuję :)

#955 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 luty 2014 - 11:36

Remont C-360 Witam panów :) nie chce zakładać kolejnego tematu to może doradzicie mi tu jaki zestaw wybrać ? ten farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_c_360_produkt11327.aspx ten farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_do_ur_produkt2719.aspx czy ten farmexpert.pl/zestaw_naprawczy_silnika_do_ur_produkt6899.aspx ???? Szykuje mi się grubszy remont i chcę aby to miało jakieś ręce i nogi :)

Edytowany przez chorzel221, 11 luty 2014 - 11:49.

Łokieć, pięta i nie ma klienta ! Gitara, siema  :D :lol: 

#956 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 11 luty 2014 - 13:48

Remont C-360 Z tych, których podałeś najlepszy będzie Ursusa, ten najtańszy to na bank jakiś import, a o Zetorze pisali na forum koledzy, że też trochę taka loteria się zrobiła i cholera wie co tam Zetor do środka wkłada.
W rolnictwie siła!!! :)

#957 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 11 luty 2014 - 14:24

Remont C-360 Może chodziło mu o izolację płócienną którą obkleja peszle z przewodami.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#958 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 11 luty 2014 - 18:24

Remont C-360 A które uszczelki pod głowice wy używacie ? miedzianych czy silikonowych ? bo ja zawsze używałem miedzianych ale może lepsze są silikonowe.

#959 Share chorzel221

chorzel221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 13 luty 2014 - 10:00

Remont C-360 Drogi moderatorze zanim zamkniesz ten temat pod pretekstem "Takich tematów było tysiące" zobacz daty ich dodania . Jakość części się zmieniła jak i również technologie :)

Witam , zaczął się remont mojej c355 , głowice wysyłam do regeneracji i z tym nie ma problemu . Lecz mam problem z wyborem zestawu naprawczego :C Jaki polecacie ? Czy THM jest coś wart (chociaż na moje oko wole się od tego trzymać z daleka ). Wyślę wam linki do zestawów które wyglądają interesująco :) .

http://farmexpert.pl...odukt11327.aspx
http://farmexpert.pl...rodukt6899.aspx
http://sklepdlarolni...569/produkt.htm
http://sklepdlarolni.....<br /><br /> I jakie uszczelki pod głowice wybrać ? Ja zawsze ładowałem "miedziane" ale może te silikonowe są lepsze ? Piszcie :) !

Bym zapomniał , ma ktoś tą lampe roboczą ? http://farmexpert.pl...rodukt8261.aspx Co o niej powiecie ?

Edytowany przez chorzel221, 13 luty 2014 - 10:07.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#960 Share rolnik554

rolnik554

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów