Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seweryn20    825

Jeśli podłączysz rozdzielacz pod jedno wyjście a w korek puścisz zlew to i tak zostaje ci jedno wolne do kiprowania.  Do kiprowania jest potrzebna sekcja pływająca lub zwykła z jedną stroną puszczona w zlew. Kłopotliwe bo do opuszczania trzeba trzymać ręką.

Ogólnie najwygodniejsze to zlew z tura w korek a rozdzielacz  podłączony tylko do jednego wyjścia a drugie wolne dla przyczepy lub rozdzielacz z czwartą sekcją pływającą lub zawór trójdrożny. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

uderzyles w sedno seweryn o taki zawur mi chodzilo nic dodac nic ujac nie ma to jak fotki z linku to jest najlepsze rozwiazanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

a teraz z innej beczki chodzi mi o instalacje elektryczna 60tki kupilem nowa ale lipne kabelki po roku jak sie zgrzeje szlak ja trafi i czy mozna ja zastapic grubsza wiazka kolego seweryn jak masz przy swoim 60tce czy zetorze chce zalozyc alternator jeszcze jeden nius plus idzie na mase  jak przy ciapku i czy w takim ukladzie jak go podlacze on sie nie zjara czekam na opinie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Mam mtz-ta. 4011 sprzedałem ponad 4 lata temu. W nim był altek boscha ze starego golfa jedynki. Nic nie było trzeba kombinować, ciągnąć nowych kabli. Po wywaleniu regulatora prądnicy i przepięciu kabli chodził jak złoto. 

Nie podłączysz alternatora jeśli zrobisz plus na masę.  Tak z ciekawości dla czego to zmieniasz?


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

jesli chodzi o biegun on tak byl podlaczony od poczatku na pradnicy tak chodzil  ostojan rozrusznika z bendiksem obrucony jest katem naprzeciw bloku moze przez to jak odwrucilem bieguny normalnie to rozrusznik nie dziala  slychac tylko tykniecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

wlasnie wyszedlem z garazu instalacja zalorzona i dziala oprucz jednego szkopulu przy wcisnietym kluczyku diody nie swieca moze brak masy ide w net zobaczyc schemat jeszcze raz bo mnie szlak trafi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Pewnie nie zgadza się biegunowość podłączenia.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

no niestety znowu kicha dzis na prube dalem na rozrusznik jak go przycisk zalaczyl to mi wcale nie chcial odbic cale szczescie ze mialem zalozona luzno kleme szlak by go trafil niekture kable sie niezgadzaja jak jest w schemacie musze obsadzac kable od nowa cholera co to moze byc diody jak nie swiecily tak nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Jak  potrafisz  sie pogubić  w  tak prostej instalacji  , to lepiej  sie  za  to nie  bierz . :P

Więcej  szkody  niż  pożytku możesz  zrobić 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Plus na masie nie ma żadnego znaczenia. W ogóle dziwię się że ta k zrobiłeś. 

Coś masz nieźle zrujnowaną instalacje  w tym ciągniku. Zrób wszystko od podstaw jak należy bo jeszcze ciągnik spalisz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

masz racje kolego seweryn niekture kable na stacyjce i bezpiecznikach sa popiepszone trzeba robic wszystko od nowa jutro ide po sosiada elektryka tak to zgine 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

kolego seweryn mam pytanie w sprawie wylacznika masy mam okazje go zalozyc tego mocniejszego koszt okolo stuwki fakt ze narazie jest bez kabiny to jest dobry dostep po tym przejsciu z rozrusznikiem moim zdaniem by sie przydal ale czy to jest sens napiszcie co myslicie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Bardzo dobre rozwiązanie.Jak zewrze rozrusznik to rozłączysz masę a tak zanim zeskoczysz i rozłączysz to trochę czasu upłynie. :o

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

dzieki bardzo chyba go zaloze acha jeszcze jedno od kturej strony bieguna najlepiej go wstawic plusa czy minusa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

dzieki bardzo chcialem sie upewnic a propo instalacji nie lepsze bezpieczniki bylyby samochodowe bo te po jakims czasie lubia wypasc a z altkiem narazie odpuszcze bo ten w sklepie jest mizernej jakosci  nie maja nawet oslony kurzowej tak jak jest w zetorze tym predzej zasniedzieje po za tym musialbym zmienic biegunowosc bo plus idzie na mase chyba tylko ja tak mam w 60tce opiniujcie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol210    12

w c330  84rok mam plus na masę a w c360 81rok minus na masę.- w obu przypadkach prądnice z regulatorami

 

a co to za problem wstawiam niebawem(w trakcie) alternator od poloneza w c330 i minus bedzie na masę(prądnica i regulator są w moim przypadku c330 tylko dostosowane do tego ze masą musi być plus+) w moim przypadku były bo juz przerabiam

Edytowano przez karol210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A co to za różnica + czy - jest na masie?

Wyłącznik masy ma rozłączyć masę pojazdu od akumulatora.

Zamiana polaryzacji akumulatora przy założeniu alternatora nic nie zmienia, włącznik masy pozostaje nadal na masie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

dobrze mitracz ale narazie mam pradnice  a przy altku regulator trzeba wyrzucic i podstawa przy altku minus musi byc na masie kadluba bo inaczej on sie spali to opinie znawcuw elektryki sasiad mi muwil ze altek wypalil mu wszystkie zaruwki  czy to jest prawda czy bujda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sąsiad jest raczej niezbyt rozgarnięty i wziął się za coś na czym się nie zna.

Dla mechanicznego regulatora prądnicy nie ma znaczenia czy na masie jest plus czy minus. Możesz zamienić bieguny i wszystko będzie działało tak samo.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcelJaros
      Witam 
      Wykonuje ktoś z Was zabiegi ochrony roslin c360 i opryskiwaczem biardzki 15m? Interesują mnie wydajnościi cieczy l/ha jakie Wam wychodzą w praktyce 
      Mam zamiar pryskać 250-300l/ha  . Bedę robił osobiście kalibracje ale chciałem wiedzieć dla porównania 
      Z góry dzięki
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, mam pytanie. Chcę zrobić remont rozsiewacza amazone.Nie wiem czy jest to model ZAE 601 czy ZAE 602. Jaka jest między nimi różnica? Problem polega na tym że zaczął mi lecieć olej ze skrzyni tak jak widać na zdjęciu. Gdzie można dostać części do tych rozsiewaczy?


    • Przez Fredovsky
      Witam. Mam problem mam problem z hamulcami w c-360. Ostatnio wymieniałem cylinderek w prawym kole wszystko złożyłem, ale ciągnik nie hamuje (ma lekkie spowalniacze). Jak kręciłem piastą dawały radę zatrzymać ale podczas jazdy mają zbyt mało siły. Układ jest odpowietrzony wg. mnie po naciśnięciu pedałów(chodzą z lekkim oporem i odbijają) płyn leci strumieniem z odpowietrzników. Więc moje pytanie czy jest jakaś regulacja na tych cylinderkach bądź jakiś inny sposób na ustawienie tego?
    • Przez MariuszKlim
      Cześć.
      Ktoś spotkał się lub korzystał/korzysta z dotacji innych niż "Czyste Powietrze" na dom lub podwórko (a dokładnie ogrodzenie od ulicy).
      w Najbliższych latach planuję przeprowadzić parę większych remontów w domu i ogrodzenie, znacie jeszcze takie dofinansowania które są wart uwagi, zwłaszcza jeśli mają małe wymogi?
      Bo Prow to chyba tylko na rzeczy gospodarcze i trzeba mieć ukończoną szkołę?
       
      Pozdrawiam
    • Przez majes
      każdej wiosny mam problem z rozsianiem nawozu. Mam podmokłe ziemie. Do tej pory czasami udało się rozsiać po przymrozku. teraz mamy zakaz stosowania przed 1 marca i efekt taki że mamy zaraz kwiecień, a u mnie nie mam mowy z wjechaniem w pole, rośliny aż proszą się o zasilenie nawozem.
      Chciałem założyć bliźniaki ale zastanawiam się nad zbudowaniem napędu gąsienicowego. Efekt końcowy chciałbym żeby był taki :)

      Gość tu ma na sprzedanie gotowy ale cena spora.
      https://www.olx.pl/oferta/naped-gasienicowy-CID5-IDjV5gr.html#3580abf2ca
      Trochę zabawy w warsztacie ale powinno się udać. Znacie może kogoś kto wykonał już taki napęd?
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj