Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont C-360

1629 odpowiedzi na ten temat

#901 Share piotr89

piotr89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 luty 2014 - 19:20

Remont C-360 przy okazji wymiany cylinderków hamulcowych skróć sprężynę blokady mostu ,naprawdę warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont C-360 Dzisiaj, 05:44
  •  

#902 Share Jontek

Jontek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:39

Remont C-360 Tej kabiny to tak szybko nie wywalaj, sam chętnie wezmę parę części z niej.
Zapraszam do siebie na wątek, tam staram się opisywać swoje zmagania 40tką.
Pozdrawiam i sukcesów życzę
Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

#903 Share qunie

qunie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 04 luty 2014 - 20:48

Remont C-360 jeśli chodzi o hamulce to najpierw wlej płyn odpowietrz i zobacz czy i gdzie leci może nie będziesz musiał dobierać się do cylinderków

#904 Share TEVEZ

TEVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 04 luty 2014 - 21:36

Remont C-360 Gdzie masz pulpit ukradli? Do remontu naprawdę trzeba dużo czasu pieniędzy a przede wszystkim nerwów.

#905 Share Jontek

Jontek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 04 luty 2014 - 22:06

Remont C-360 Pulpit, i okrągłe zegary mogę puścić, gdy uda mi się nabyć pulpit pod trójkątne zegary, a najchętniej zamienić. Oczywiście potrzebuję oryginały od 40tki

Edytowany przez Jontek, 04 luty 2014 - 22:06.

Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

#906 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 04 luty 2014 - 23:59

Remont C-360

Ja swój rozdzielacz sam rozkręciłem i wymieniłem oringi bo ciekł płyn

Też się o tym dowiedziałem, tam podobno nie ma żadnej filozofii więc trzeba tylko wymienić oringi (rozmiar już znam) i przeczyścić to bo lubi zapiekać od braku użytkowania.

przy okazji wymiany cylinderków hamulcowych skróć sprężynę blokady mostu ,naprawdę warto.

A co to daje i jak się za to zabrać, żeby zrobić dobrze i szybko?

jeśli chodzi o hamulce to najpierw wlej płyn odpowietrz i zobacz czy i gdzie leci może nie będziesz musiał dobierać się do cylinderków

Taki mam zamiar, bo może się okazać, że zamiast pakować 300zł w hamulce naleje płynu za 10zł i będzie śmigało.

Gdzie masz pulpit ukradli? Do remontu naprawdę trzeba dużo czasu pieniędzy a przede wszystkim nerwów.

Przy montażu orbitrola kilka elementów zniknęło ;) M.in. pulpit i manetka od gazu ręcznego. Pulpit to nie problem, na działanie ciągnika nie wpływa o za 100zł zrobię go po swojemu z trójwskaźnikiem od C-328, amperomierzem i licznikiem. Czy ja wiem czy trzeba tak dużo pieniędzy? Mój jest w dobrym stanie, kwestia dopieszczenia szczegółów i będzie śmigał jeszcze długo. Dobrze, że silnik jest po remoncie, skrzynia też coś tam była szturchana, bo zwolnice i most pracują cicho, a biegi wchodzą jak w masło.

Tej kabiny to tak szybko nie wywalaj, sam chętnie wezmę parę części z niej.
Zapraszam do siebie na wątek, tam staram się opisywać swoje zmagania 40tką.
Pozdrawiam i sukcesów życzę

Jest już na nią niestety rezerwacja, idzie do Esioka mojego kumpla. W środku idzie zwariować, jak silnik pracuje siedzenie skrzypi to istna masakra :) Co do pulpitu to na razie jest to dla mnie drugi plan, gdzieś widziałem oryginalny od C-4011 pod trójkątny licznik, gość chciał 20zł.

#907 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 05 luty 2014 - 07:11

Remont C-360 ja kupilem w listopadzie c 355 bez maski bez tablicy zegarow blotniki tylne polamane porosnieta mchem na chodzie ale praca silnika mi sie nie podobala zrobilem glowice pompe wtryski silniczek chodzi pieknie skrzynia most wszystko ok , no i zaczelo sie skladanie go do kupy wiec wszystkie blachy nowe zegary filtr powietrza alternator pompki hamulcow cylinderki okladziny lampy instalacja .dalem za nia 5.500zl z papierami oczywiscie no i powiem wam wszystko robilem to calkowity kosz czesci oraz naprawa pompy wtryskow i glowic wyniosl 6.500 zl . zeby przyszlo sie robic silnik czy skrzynie to plecy by byly ostre ale na szczescie wszystko w jak najlepszym porzadku bylo

#908 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 05 luty 2014 - 09:55

Remont C-360 Ja na szczęście muszę co najwyżej wymienić hamulce, czyli koszt ok. 350zł + instalacja elektryczna 150zł z wciągnięciem i podłączeniem + jakieś detale ok. 300zł. Przed zakupem wszystko sprawdziliśmy z moim zaprzyjaźnionym mechanikiem który C-4011 zna od śrubki :) Mam ten plus, że w razie czego wymontuje orbitrol i parę stówek wpadnie, a zamontuje mu kolumnę z C-360. Bo jest już pod to przygotowana, ma poprzeczny drążek między kołami, do tego bak więc wystarczy tylko sama kolumna i drążek czyli koszt maksymalnie 600zł :)

#909 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3424 postów

Napisany 05 luty 2014 - 10:25

Remont C-360 to przy probie zalozenia tej kolumny mozedz sie zdziwic, bo pewnie skrzynia z odlewem, a nie z okienkiem pod kolumne
na Twoim miejscu silownik dlabym rownolegle do osi i najlepiej do prawego kola

Polska B

#910 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 05 luty 2014 - 15:35

Remont C-360 Hmmm... chodzi Ci o to, że jakbym zamontował kolumnę od C-360 to byłaby ona pionowo względem skrzyni?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#911 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:01

Remont C-360 A ile za ten orbitrol możesz wziąść, z 200 zł, bo nowe są po 400, a na złomie z kierownicą po 100 może się kupi, sam wiem gdzie leży pare sztuk. Lepiej jego zostaw, bo dopłacisz do interesu.

#912 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 05 luty 2014 - 21:25

Remont C-360 Ja nie chcę go sprzedawać, od tego zacznijmy. Poza tym sprawdź ile kosztuje gotowy zestaw pod C-360 (a taki mam) na allegro ;) Orbitrol to nie wszystko...

#913 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7788 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:39

Remont C-360 A to tobie chodzi o cały zestaw, to trochę zarobisz.

#914 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 06 luty 2014 - 08:42

Remont C-360 A czemu ewentualnie chciał byś się pozbyć wspomagania? Żeby zyskać te parę stówek?
Bo jak na razie to jesteś jedyną znaną mi osobą która chce orbitrol zamienić na zwykły mechanizm kierowniczy.

Edytowany przez seweryn20, 06 luty 2014 - 08:44.

KPK Kumurun Team

#915 Share sebo1986

sebo1986

Staram się byś lepszym..

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • Zainteresowania:Sport motoryzacja i po trochu wszystkiego

Napisany 06 luty 2014 - 09:00

Remont C-360 Tak na wstępie to wg mnie cena dobra,,.a i nie myśl żeby zmieniać orbitrol na kolumne 60tki, bo to niema najmniejszego sensu ;)
..kooperacja na mocy paktu, mocy płynącej z kontaktu..

Zakaz klikania zielonych strzałek przy moich postach i polecania moich komentarzy.

#916 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 luty 2014 - 09:58

Remont C-360 Też tak sądzę. Nie zamierzam go sprzedawać, bo głównie po to go kupiłem. W innym wypadku nie zapłaciłbym 6000zł jeżeli byłyby do roboty hamulce i kosmetyka. Bo jak teraz liczę to koszt wszystkich napraw to jeszcze jakieś 700-1000zł. Sumą wszystkiego i tak się opłaca, bo jakbym go trochę dopieścił to myślę, że cena wzrośnie o kilka złotych.

#917 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 luty 2014 - 13:39

Remont C-360 Masz zamiar włożyć mu inną kabinę, czy chcesz jeździć bez niej?

#918 Share Rasoir

Rasoir

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 06 luty 2014 - 15:32

Remont C-360 Raczej bez niej, w tej idzie zwariować od huku :)

#919 Share rzezuch

rzezuch

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 07 luty 2014 - 15:29

Remont C-360 Nie myślałeś żeby jakąś inną mu zamontować? Choćby i używkę, np sokółkę czy czeską, idzie czasem dostać za grosze, a lepiej niż ma wiać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#920 Share Norbi03

Norbi03

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 luty 2014 - 19:36

Remont C-360 Witam.
W moim posiadaniu jest c 355 i chodzi ona podobnie jak na tym filmiku:

I mam do was pytanie, czy ona chodzi normalnie czy trzeba coś w niej wymienić??

opowiem trochę o mojej 55:
Za nim ją odpaliliśmy z tatą to zrobiliśmy: głowice, wtryski, pompe paliwa, przeczyściliśmy filtry i zalaliśmy nowym olejem w silniku. Ale stała ona około 8 lat i tata mówił, że za nim ją zostawił w stodole to była zrobiona kapitalka( nowy wał itp) na wiosne a zostawił ją tego samego roku na jesień i jak ją odpaliliśmy to pochodziła najpierw na wolnych obrotach, później trochę pojeździłem po drodze bez katowania i chodzi podobnie jak na tym filmiku, trochę kopci i coś stuka na wyższych obrotach, co to może być??