Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont C-360

1652 odpowiedzi na ten temat

#801 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 24 marzec 2013 - 11:43

Remont C-360

witam
mam taki mały dylemat a mianowicie posiadam Ursusa c 360 z 1980 roku. Ciągnik jest w oryginale tzn. silnik nominał nie miał jeszcze remontu skrzynia tak samo no po prostu wszystko nawet maska jest w oryginalnym kolorze jedynie co nie jest już fabryczne w nim (oczywiście z pominięciem materiałów eksploatacyjnych) to tylne opony wymienione w tamtym roku ale do rzeczy. Dwa dni temu kupiłem wskaźnik ciśnienia oleju aby sprawdzić jakie ma ciśnienie. Po podłączeniu odpaliłem i pokazało mi ciśnienie 3.7-3.8 bara przy 800 obr/min dodam że silnik na jesieni został zalany Turdusem i ma wymieniony filtr oraz nową uszczelkę pod miską. Po 30 min pracy przy zwiększaniu obrotów przy 1600 obr/min miałem 4 bary.
I teraz moje pytanie czy ten silnik jest jeszcze w dobrym stanie czy brać się za jego remont??
Jakieś 8-9 lat temu były ustawiane zawory i wtryski. Przez ok 2 sezony jeździł na wodzie a tak to był zalany płynem.
Pomiar był robiony przy temp. ok -6 stopni
Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.

Zrób pomiar jeszcze raz jak pójdzie w pole. Moja trzydziestka też ma jakieś 4-5 na zimnym ale jak silnik się zagrzeje to spada poniżej 1.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont C-360 Dzisiaj, 21:00
  •  

#802 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 11:49

Remont C-360 taki mam zamiar ale jak na razie została znów położona w sen zimowy bo zima jak na razie nie chce u mnie odpuścić

#803 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:14

Remont C-360

... Po podłączeniu odpaliłem i pokazało mi ciśnienie 3.7-3.8 bara przy 800 obr/min dodam że silnik na jesieni został zalany Turdusem i ma wymieniony filtr oraz nową uszczelkę pod miską. Po 30 min pracy przy zwiększaniu obrotów przy 1600 obr/min miałem 4 bary.
I teraz moje pytanie czy ten silnik jest jeszcze w dobrym stanie czy brać się za jego remont??
Jakieś 8-9 lat temu były ustawiane zawory i wtryski. Przez ok 2 sezony jeździł na wodzie a tak to był zalany płynem.
Pomiar był robiony przy temp. ok -6 stopni
Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.

Jak silnik jest w miarę sprawny i nie bierze jakiś dużych ilości oleju to lepiej tego nie ruszaj,
No chyba że nie masz co robić albo masz za dużo pieniędzy,bo jeśli nie był od nowości remontowany to musisz zarezerwować około 3,5k.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#804 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 14:40

Remont C-360 Ja na Twoim miejscu narazie bym nie ruszał silnika. Skoro nie ma konkretnych objawów by robic ten remont.

#805 Share radek199321

radek199321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 17:05

Remont C-360 jeśli ma jeszcze swoją moc to po co go ruszać jak dobrze chodzi, a ciśnienie oleju silnika przy 550 obr.\min. - minimum 1.5 kG\cm2
Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

#806 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:18

Remont C-360 no właśnie liczę się z tym że remont będzie kosztowny co do oleju to nie bierze albo naprawdę symbolicznie bo od wymiany do wymiany nie dolewam i stan jest jak powinien
poczekam na zasiewy jak pójdzie w agregat to okaże się co w tym silniku piszczy a teraz jak już za montowałem na stałe wskaźnik to będę na bieżąco śledził ciśnienie a swoją drogą taka mała rzecz a tak może pomóc

#807 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 25 marzec 2013 - 10:42

Remont C-360

Panowie , na wiosnę chciałbym zrobić kapitalny remont skrzyni u mojej C-360.Polećcie mi jakiś dobry sklep bym mógł zamówić tam wszystkie części.
Dziękuje.

Możesz zamówić w Farmexpert mają dobre ceny.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#808 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 25 marzec 2013 - 11:26

Remont C-360 Bardzo często zamawiam coś na internecie , bo poprostu nie mam czasu biegać po sklepacj i coś kupować do traktora i samochodu ,
w FARM EXPERT zrobiłem zakupy raz i już nigdy więcej nie zrobie.
Sprzedający jest bezczelny!! jak zadzwoniłem i zapytałem o część to powiedział że oryginał a przysłali mi gorzej jak bubel , gorzej jak chińszczyzne , po odesłaniu to co mi powiedział gość z FARM EXPERT to mnie naprawde przerosło, nie myślałem że tak okrutny może być sprzedawca.
Dlatego ostrzegam wszystkich forumowiczów przed zakupami w tym sklepie.Ja popełniłem ten błąd niestety jestem w plecy trochę kasy , no ale na błędach człowiek się uczy.

Wypatrzyłem teraz takie 2 sklepy w internecie , mam nadzieje że nie wykorzystają "biednego rolnika " jak FARM EXPERT.

#809 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 13:09

Remont C-360 A co takiego się wydarzyło że tam więcej zakupów nie zrobisz? Ja osobiście jestem zadowolony.

#810 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 722 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 14:48

Remont C-360 Śmierdzi nieuczciwą prowokacją :)

Profil założony przed wczoraj, kilka postów, zapytanie na temat sklepu internetowego, potem podsunięcie nazwy, zero konkretów (ani nazwy towaru, ani wady) i obrzucanie błotem :)

Brzydkie zagrywki i tyle według mnie :)
W rolnictwie siła!!! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#811 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:02

Remont C-360 Pooch jaką niby prowokacją?
Jak Ty byś się poczuł jakby ktoś Cię wykorzystał i zadrwił z Ciebie?
Przepraszam że piszę w tym temacie ale chciałem tylko udowodnic jak ta firma FARM EXPERT mnie oszukała nic pozatym by ostrzec innych forumowiczów.A tak to było.
Zakupiłem u nich swego czasu reduktor do opryskiwacza , bo mój już padł , w rozmowie z goście było wszystko OK , gośc powiedzial ze zawór oryginalny i od producenta--- pomyslałem , dobra cena , fajnie może warto.I zapłaciłem przelewem paczka przyszła po około chyba 3 dniach roboczych.
Przywiózł ją kurier , mało tego nie przyniósł do domu tylko zostawił pod domem , gdzie paczke znalazła matka , nie raczył nawet przyjś do domu aby ktos pokwitował odbiór a w domku byla matka.
Po przyjechaniu z pracy otworzylem paczke a tu taki chinski padziew z urwaną jedna końcówką.
http://img15.imagesh.../dsc03925es.jpg
http://img600.images.../dsc03922cu.jpg
http://img201.images...0/dsc03921m.jpg
http://img89.imagesh...2/dsc03920z.jpg
http://img801.images...1/dsc03919s.jpg
http://img401.images...1/dsc03918m.jpg
http://img818.images...6/dsc03917d.jpg

a teraz w porównaniu zawór który kupił mi kolega w sklepie z częściami do ciągników.
http://img580.images...7/dsc04010l.jpg
http://img23.imagesh...7/dsc04009d.jpg
http://img6.imagesha.../dsc04008fw.jpg

Porównajcie i ocencie.
obudowa filtra dużo mniejsza i krzywo przykręcona , końcówka gdzie przychodzi wąż urwana, taki dostałem zawór w paczce , gorszej podróby nie widziałem .
Zapłaciłem 146 zł z przesyłką + 17 zł odesłanie z powrotem .
Po odesłaniu goś do mnie i powiedział mi że reduktor był zakładany i smierdzi cieczą chemiczną , no jak to usłyszałem to brak słów na polu było -9" a ja miałem reduktor zakładac i badac.
Brak słów!!!!!!!!
Po wyjeciu zaworu i ogledzinach nartychmiast zapakowalem ten szajs i na drugi dzien rano wysłalem.
A Pan z Farm Exper mi mówi że zawór musi dac do analizy i że ja go montowałem i pryskałem.

Jestem w plecy ponad 160zł przez FARM EXPERT. Taki to właśnie sklep.
Zastanówcie się forumowicze gdzie kupujecie.
Tyle odemnie.

W temacie remont C-360 chciałem zapytac czy warto w C-360 robic 4 szlif?
Czy wogóle dokupi panewki?
I czy robią 4 szlif?

#812 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 16:56

Remont C-360 Najlepiej niech się wypowie ten o którym mowa.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#813 Share bonzaj_pako

bonzaj_pako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 18:46

Remont C-360 ja nie wiem w jakim niektórzy swiecie zyja. nie prościej pójść do sklepu i tam zobaczyc porównac zapytac. ja pracuje w sklepie rolniczym wiec wiem jakie bywają buble. ale takiego zaworu jeszcze nie widziałem. a taki jaki jest zamontowany w opryskiwaczu na zdj. u mnie kosztuje 125 zł. i niechodzi tu oto ze próbuje cos komus wcisnac ale naprawde lepiej pójsc do sklepu i zobaczyc a pozniej ewentualnie poszukac i porównac na necie.

a druga sprawa jest taka.
Ciągnik c 360 podnośnik
jak podniose cos na podnośniku to on minimalnie sie opuści i podnosi. i tak cały czas. "szarpie"- podbija cały czas do góry. orientuje sie ktos co to moze byc.

#814 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:03

Remont C-360 Niezła akcja, trochę części od nich brałem i byłem zadowolony, w sumie to teraz pozostaje poczekać na "ekspertyzę" i napisać jak się sprawa potoczyła.
Wróćmy do tematu, bo to nie jest temat na takie wywody.

#815 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:08

Remont C-360 Razor275 zauważ w ostatnich fotkach że opryskiwacz jak stoi w garazu tak stał bo cały zakurzony.
A expertyza co? co FARM EXPERT każe to to napiszą , taka prawda. :( Najlepiej zgnębic i "obłupac" biednego rolnika , wpychając mu do pudła uszkodzony zawór z myslą że załozy i będzie OK.
Tobie moderatorze takiego bubla by nie wcisneli bo byś przedstawił sprawe na forum , a że mnie nie znali i myśleli że jestem zwykłym biednym rolnikiem bo jestem to wcisneli bubel , bo myśleli że im to płazem ujdzie , i szło bo jestem 160 w plecy.I ani słychu ani widu o pieniążkach.Musiałem wyłożyc kolejne 130 zł na nowy zawór.
Po prostu TRAGEDIA!!!
No ale niech ludzie widzą jak ta firma wykorzystuje biednych rolników.

OK razor275 wrócmy do tematu.

Edytowany przez KULAWA_KOZA, 25 marzec 2013 - 19:14.

#816 Share Buszmen11

Buszmen11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, wędkarstwo, kobitki:)

Napisany 25 marzec 2013 - 19:28

Remont C-360

ja nie wiem w jakim niektórzy swiecie zyja. nie prościej pójść do sklepu i tam zobaczyc porównac zapytac. ja pracuje w sklepie rolniczym wiec wiem jakie bywają buble. ale takiego zaworu jeszcze nie widziałem. a taki jaki jest zamontowany w opryskiwaczu na zdj. u mnie kosztuje 125 zł. i niechodzi tu oto ze próbuje cos komus wcisnac ale naprawde lepiej pójsc do sklepu i zobaczyc a pozniej ewentualnie poszukac i porównac na necie.

a druga sprawa jest taka.
Ciągnik c 360 podnośnik
jak podniose cos na podnośniku to on minimalnie sie opuści i podnosi. i tak cały czas. "szarpie"- podbija cały czas do góry. orientuje sie ktos co to moze byc.

prawdopodobnie masz przeciek na rozdzielaczu. mogą być też zużyte uszczelniacze w siłowniku

#817 Share robert1100

robert1100

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 25 marzec 2013 - 19:55

Remont C-360 KULAWA KOZO....też robiłem już kilka zakupów w FARMEXPERT i zawsze było wszystko OK. Raz pomyłka była na części to załatwili wszystko w pare dni i nie było problemu.
Wątpię żeby zostawili Cię na lodzie z całą kasą w plecy.
Procedury reklamacyjne czasem trwają. W Grene czekałem 2 tygodnie :)
Cierpliwości.
Ursus C-360
Zetor 7211

#818 Share UrsusFan1222

UrsusFan1222

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,brunetki,muzyka klubowa

Napisany 25 marzec 2013 - 21:09

Remont C-360 Niestety też miałem przykrą sytuacje z sklepem który sprzedaje części zamienne na znanym portalu ;), po zakupie czekałem na paczkę z rozrusznikiem (miał być nowy). Gdy paczka dotarła po otwarciu paczki okazało się że dostałem rozrusznik który nosił ślady użytkowania min: ślady po montażu na ciągniku, skorodowany elektromagnes, oraz dużo zadrapań czy rys. Po rozmowie telefonicznej odesłałem rozrusznik do sklepu, po czym wymieniono towar na wizualnie nowy. Jednak do dziś nie dostałem zwrotu kosztów ponownej wysyłki rozrusznika do sklepu ( nie skutkują wiadomości e-mail ). Niby to nie duże pieniądze 22 zł, ale nie o kasę chodzi tylko sam fakt sklep jest dla mnie spalony niestety nie dam im już zarobić ze swojej strony złamanego grosza. Wracając do FarmExpert, dlaczego owy pan nie odpisuje na wiadomości pw ?
W życiu nie można mieć wszystkiego :)

#819 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 26 marzec 2013 - 09:38

Remont C-360 Witamy.
Na wstępie przepraszamy za zaśmiecanie tematu.
Nie rozumiemy dlaczego nazywa Pan nas "okrutnym sprzedawcą".
Zawór przyszedł do nas w stanie znacznie odbiegającym od tych które leżą u nas na magazynie.
W związku z czym prosiliśmy Pana o cierpliwość bo musieliśmy zaczerpnąć informacji od producenta na temat tego produktu.
Proszę nam wierzyć, ale jeszcze nie spotkaliśmy się z taką sytuacją.

Pod koniec tygodnia otrzymaliśmy od Pana zwrot, a dziś zakończymy wszystkie czynności reklamacyjne.

Pisze Pan, że jest Pan w plecy 160zł i że jesteśmy nieuczciwą firmą zanim zdążyliśmy cokolwiek zrobić. Nie dał nam Pan Szansy.

Staramy się podchodzić do każdej niejasnej sprawy w ludzki sposób, ponieważ zależy nam na dobrej współpracy z klientami.
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#820 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2123 postów

Napisany 26 marzec 2013 - 16:20

Remont C-360 Skoro przyszedł do was zawór znacznie odbiegajacy od tych które sprzedajecie , to po co taki zawór wogóle sprzedaliście?
Dlaczego wysłaliście uszkodzony i inny zawór człowiekowi który chciał zakupić fabryczny zawór , za którego zapłacił ?
Odnosze takie wrazenie z tego co Pan pisze że sprzedajecie części nie takie jak na zdjęciu i odbiegające od REALU.
Czy człowiek który pakował paczkę jest "niewidomy" ? i pakuje wszystko jak leci? by tylko pozbyć się uszkodzonego towaru?
Ja wszystko rozumiem , ale jak dotarła paczka do Pana to mógł Pan innym tonem do mnie mówić , bynajmniej polubownym byśmy się jakoś dogadali.
A Pan bezpodstawnie oskarzył mnie o uszkodzenie króćca , ( którego nawet nie było w pudełku )mało tego powiedział pan że dany zawór ZAKŁADAŁEM!!! i uzytkowałem co jest KŁAMSTWEM.
Niech Pan spojrzy na fotki , 3 ostatnie opryskiwacz zakurzony i cały czas stoi w garażu , po za tym mróz jak bym mógł go zakładać i exploatować w taką pogodę.?
Koniec tematu.........czekam na Pana decyzje.
Pozdrawiam.