Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Remont C-360

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
1068 odpowiedzi na ten temat

#781 bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 23:32

Remont C-360 Dobra wszystko ok poskładałem i nowy problem nie idzie ukręcić rozrusznikiem silnika jak kreciłem przed założeniem głowić było ok tylko ciężko ale sie kręciło, gdy krece brechom wszystko się kreci i pracuje i tu moje pytanie czy nowe panewki mogą aż tak trzymać i czy próba odpalenia na zaciąg to dobry pomysł ??
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Remont C-360 Dzisiaj, 15:49
  •  

#782 mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2992 postów

Napisany 13 marzec 2013 - 23:43

Remont C-360 Według mnie nie dobry.
Na 100% wszystko dobrze złożone?
Sam wał lekko się kręcił?
Oprócz panewek to chyba zmieniałeś i zestawy tłok-tuleja. Tu szukał bym zwiększonego oporu, lepszej kompresji.
Może po prostu ukazało się zużycie rozrusznika. Przy słabym silniku miał lżej kręcić.
Akumulatory dobre?
Rozrusznik zakręci choć pół obrotu wałem? Staje w momencie przełamania- sprężania czy w ogóle nie daje rady?
  • 0

#783 Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 09:19

Remont C-360 Rozrząd na znakach dobrze złożony? może grzybek zaworu oparł się o tłok..
  • 0

#784 bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 12:39

Remont C-360 Podladowalem aku i zakrecil wykonal calky cygkl pracy a za 2 razem drgnietylko troszke i staje :/ tak zmienialem tuleje i tloki zestaw z krotoszyna panewki korbowodowe z mahle wszysko poskreecalem i wal sie krecil przed zalozeniem glowic i klawiator zaworow. Mysle ze jednak bedzie slaby rozrusznik boaku maja dopiero rok. Nic nie bylo grzebane przy rozrzadzie mozepanewki musza sie dobrze ulozyc ?? Czekam na wasze opinie i wielkiedzieki za dotychczasowe :) Maciek
  • 0

#785 Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 13:14

Remont C-360 Weż go na rozciąg bo masz gotowy rozrusznik,panewki jak się miały ułożyć to ułożyły,teraz muszą się dotrzeć
  • 0

#786 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • 4950984

Napisany 14 marzec 2013 - 13:32

Remont C-360 Nie wiem czy to był dobry pomysł założyć nowe panewki do nie szlifowanego wału.
  • 0
Naklejki rolnicze: http://tiny.pl/hsbp1

#787 bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 14 marzec 2013 - 15:15

Remont C-360 Niech sie dzieje wola nieba idę zapalać na zaciąg, dam znać jak poszło :)

dobra na zaciąg odpalił ciężko ale odpalił popracował ale to nie była ta moc co powina ewidentnie coś go trzymało zgasł i to samo cięzko jak cholera i juz nie mam pojecia co jest przyszło mi do głowy jeszcze jedno czy położenie zapadek na korbowodach musi być po tej samej stronie w wszystkich i czy musi być ustawione w którymś kierunku
??

Edytowany przez bzunia, 14 marzec 2013 - 17:41.

• 0

#788 Alamo

Alamo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 07:38

Remont C-360 Z tego co pamiętam zapadki panewek na korbowodach muszą być po tej samej stronie.

Po wymianie panewek wału dało się obracać wałem rękoma? bo jak nie to lipa..
  • 0

#789 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1829 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:09

Remont C-360 Zamki od strony wałka rozrządu.
  • 0

#790 bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:53

Remont C-360 Siemano.
Mam same dobre wieści :). Po próbie odpalenia na zaciąg odpalił ale nie mógł sie wkręcić na obroty po zgaszeniu juz nie odpalił, przekręcić wałem za pomocą otworu od sprzęgła nie dało się breszką,załamałem się ze coś jest nie tak.Góry byłem pewien na 100% ze dobrze pokładana a wiec coś jest z dołem. Szukałem na forum podobnych problemów i znalazłem prawdopodobną usterkę krzywy korbowód, zmieniałem panewki na nowe wiec miał za ciasno dokładnie obejrzałem stare panewki i się potwierdziło na jednej parze jedna strona była bardziej podtarta niż z drugiej za korbowód regenerowany zapłaciłem 45 zł przy oddaniu starego poskładałem i bajka kreci aż miło, przepompowałem pompką i zapalam i tak cudownie zapalił ze bajka :) wkręca się na obroty sporo szybciej lepiej pali naprawde mało juz potrzeba do odpalenia wcześniej musiałem troszkę pokręcić i co najlepsze nie dymi ;) tzn coś tam przydymi ale to norma pierścienie sie muszą ułożyć ale silnik bajka ahh czemu ja tego nie zrobiłem wcześniej:P
Dziękuję wszystkim za pomoc :) :D
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#791 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1829 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:08

Remont C-360 No to jak robiłeś remont a nie robiłeś korbowodów.Przy zmianie zestawów korbowody zawszę daję się na wymianę tulejek i rozwiercenie równolegle do wału.
  • 0

#792 bzunia

bzunia

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 20:29

Remont C-360 Nie dawałem bo hmm sam nie wiem czemu nie pieniądze a ważna sprawa ale wyglądały całkiem przyzwoicie reszta panewek była powycierana równomiernie ale najważniejsze ze są efekty bardzo dobre efekty :) a był to moj pierwszy remont :)
  • 0

#793 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1829 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 22:26

Remont C-360 A kto pyta nie błądzi. :)Powodzenia :rolleyes:
  • 0

#794 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 23 marzec 2013 - 12:17

Remont C-360 Panowie , na wiosnę chciałbym zrobić kapitalny remont skrzyni u mojej C-360.Polećcie mi jakiś dobry sklep bym mógł zamówić tam wszystkie części.
Dziękuje.
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.

#795 locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2331 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 marzec 2013 - 13:48

Remont C-360 Nie masz jakiegoś w okolicy?
  • 0
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#796 asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • 4950984

Napisany 23 marzec 2013 - 15:38

Remont C-360 Takie rzeczy to się robi zimą a nie na wiosnę.
Części kupujemy w pobliskim sklepie bo jak coś to zawsze można oddać.
  • 0
Naklejki rolnicze: http://tiny.pl/hsbp1

#797 locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2331 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 23 marzec 2013 - 20:40

Remont C-360 Jak ktoś ma mało hektarów i wszystko zasieje na jesień to może robić na wiosnę :)
  • 0
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#798 blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • 50795790

Napisany 23 marzec 2013 - 23:07

Remont C-360 witam
mam taki mały dylemat a mianowicie posiadam Ursusa c 360 z 1980 roku. Ciągnik jest w oryginale tzn. silnik nominał nie miał jeszcze remontu skrzynia tak samo no po prostu wszystko nawet maska jest w oryginalnym kolorze jedynie co nie jest już fabryczne w nim (oczywiście z pominięciem materiałów eksploatacyjnych) to tylne opony wymienione w tamtym roku ale do rzeczy. Dwa dni temu kupiłem wskaźnik ciśnienia oleju aby sprawdzić jakie ma ciśnienie. Po podłączeniu odpaliłem i pokazało mi ciśnienie 3.7-3.8 bara przy 800 obr/min dodam że silnik na jesieni został zalany Turdusem i ma wymieniony filtr oraz nową uszczelkę pod miską. Po 30 min pracy przy zwiększaniu obrotów przy 1600 obr/min miałem 4 bary.
I teraz moje pytanie czy ten silnik jest jeszcze w dobrym stanie czy brać się za jego remont??
Jakieś 8-9 lat temu były ustawiane zawory i wtryski. Przez ok 2 sezony jeździł na wodzie a tak to był zalany płynem.
Pomiar był robiony przy temp. ok -6 stopni
Będę wdzięczny za wszelkie porady i podpowiedzi.
  • 0

#799 balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1829 postów

Napisany 23 marzec 2013 - 23:47

Remont C-360 Zagrzej go i zrób pomiary bo tak nikt ci nic nie powie.Na to co podałeś to jest w miarę dobrej kondycji.I po zagrzaniu konkretnie napisz na wolnych obrotach jaką masz wartość.

Edytowany przez balcerek1, 23 marzec 2013 - 23:48.

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#800 KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 24 marzec 2013 - 10:58

Remont C-360

Takie rzeczy to się robi zimą a nie na wiosnę.
Części kupujemy w pobliskim sklepie bo jak coś to zawsze można oddać.

nie każdy Moderatorze ma pieniążki w zimie , w zimie to się myśli o opale i innych sprawach , a tyle co ja mam pola to jak by "się kot rozpędził to by miedze przeskoczył moją i sąsiada" :lol:
no ale ciągnik wymaga remontu to zapytałem , a odemnie daleko do jakiejś Agromy.
Wole przez internet zamówić.
  • 0

KUPIĘ C-330 W ORYGINALE.