Skocz do zawartości

Zdjęcie

Remont C-360

1629 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 21 marzec 2010 - 18:59

Remont C-360 9 tyś złotych nieza dużo ja dałem za motor 2.200 sam składałem i rozbieralem w skrzyni wymieniłem wałek 1 wom , wałek sporzęgłowy 2 stopnia łożyska simeringi , zrobiłem regeneracje podnośnika i kupiłem nowe tarcze soprzegłowe wyszło razem około 3200 zł

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Remont C-360 Dzisiaj, 00:54
  •  

#222 Share Lukasz82

Lukasz82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:oczywiście rolnictwo:) i wiele różności

Napisany 21 marzec 2010 - 19:19

Remont C-360 Kto w woj. warmiń-mazur robi remonty silnika 3p?

#223 Share tommot003

tommot003

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Mororyzacja, rolnictwo

Napisany 29 marzec 2010 - 19:05

Remont C-360 Sorki że na tym temacie pisze ale niebęde zakładał nowego i zaśmiecał forum ;)
W mojm 3p jest małe ciśnienie oleju, kjedy silnik się rozgrzeje to przy niskich obrobach świeci się kontrolka od ciśnienia oleju ;[ a wskaźnik pokazuje 0,3 :( (wskazówka na czerwoym polu). Dodam jeszcze, że niedawo był robiony remont slika (ok 25 mth temu)

Jak myślicie co może być przyczyą tego?

Z góry dzięki :)

#224 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 22:24

Remont C-360 U mnie w mf 255 niedawno było podobnie, na niskich nie miał ciśnienia, ale doszedłem do wniosku, że wymienie olej i powinno być dobrze, zakładam klucz na filtr oleju a tu reką mozna było go odkręcić ;) , wiec posprawdzaj wszystkie miejsca, czy są szczelne, a jak sa szczelne to cos musi być z zaworem przelewowym, albo pompa, skoro był robiony niedawno remont. Albo jeszcze moze być coś nie tak z przewodem ssącym.

#225 Share daweed

daweed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 12:45

Remont C-360 skoro temat o 3P to sie was coś zapytam.

Na 5 biegu w 3P strasznie coś wyje. nie wiem czy to skrzynia, most czy zwolnice.

Spotkał sie ktoś z tym? Co ewentualnie trzeba wymienić żeby było ciszej.

#226 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:02

Remont C-360 To mi żadne odkrycie. 3p wyły, wyją i wyć będą. Nawet bardziej od C-360. Wyje wałek ataku, po założeniu od zetora 7211 wycie będzie mniejsze. I byś musiał jeszcze w zwolnicach poszperać, bo tam tez wyje(co konkretnie nie pamiętam).
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#227 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 19:06

Remont C-360 zwolnice to nie problem wymiana łożysk jak są wybite i zalewamy bardzo gęstym olejem, można też olej ze smarem wymieszać i już zwolnice nie wyją, a co do tego wycia to tak jak poprzednik pisał, a co trzeba wymienić aby nie wyło to chyba najszybciej to ciągnik, albo jakąś kabinę dobrze wygłuszoną mu założyć

#228 Share piotrz

piotrz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:01

Remont C-360 To wycie to w 99% tylny most. Aby cicho chodziło trzeba wymienić parę kół (koło talerzowe i koło ataku) od Zetora. Koszt oryginału to ok. 800 zł, ale za ok. 400 można kupić już w mirę dobrej jakości. Można też założyć nowe polskie zwykłe tryby i dobrze wyregulować, ale z tą regulacją to różnie bywa. Tryby w c-360 mają zbyt proste zęby i dlatego jest głośna ich praca. Wg mnie to największa wada konstrukcyjna w tych ciągnikach. Pozdro.

#229 Share daweed

daweed

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 21:23

Remont C-360 te zwolnice to mógłbym sprawdzić... bo most to za duży koszt. Ciągnik mamy od nowości 89r i poza wymianą uszczelki pod głowicą i sprzęgła z dociskiem w silniku nic nie było robione. Jak dotąd silnik bezawaryjnie pracuje 21 lat. Jeśli zaś chodzi o skrzynie to tylko pompa, cylinder+tłok i rozdzielacz i na tym koniec.

Jedynie do tych zwolnic może zajrzę w wolnym czasie. Choć do puki działa na oryginałach to może lepiej nie ruszać.

#230 Share tomek27

tomek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:44

Remont C-360 Witam.Mam problem ze swoim ciagnikeim,zrobilem mu kapitalny remont silnika tzn...oddalem wal do szlifu,glowice po regeneracji,pompa oleju nowa,zestawy naprwacze wszystkie 4 nowe,wtryskiwacze i pompe wtryskowa po regeneracji??Ciagnik ma przepracowane 70 mtg ciezko pali,itesywnie dymi na czarno i ma mala moc?????
Myslalem ze to jest winna wtryskiwaczy ale po sprwadzeniu ich wykluczylem je,nastepnie sprawdzalem pompe wtryskowa tez jest wszystko ok,luzy zaworowe tez sa ok,rozrzad jest ok.
Bardzo prosze o pomoc...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:48

Remont C-360 A można wiedzieć z jakiej firmy założyłeś zestawy naprawcze?

#232 Share tomek27

tomek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 18:51

Remont C-360 juz nie pamietam to troche czasu temu bylo

#233 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:12

Remont C-360 Jak masz mozliwosc sprawdz kompresje
:)

#234 Share rolnik17

rolnik17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa

Napisany 14 kwiecień 2010 - 19:51

Remont C-360 ja z moją 60 mam to samo tylko ze moja od remontu ma 306 mth ??
z tym ze moja dymi na niebiesko i inewiem co jest

#235 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:00

Remont C-360 a zapłon masz dobrze ustawiony? jakie założyłeś podkładki pod wtryskiwacze? i spróbuj zapalić z odłączonym filtrem powietrza

#236 Share tomek27

tomek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:05

Remont C-360 juz siegalem rad wielu mechaników i nikt kakretnie nie wie co moze jej dolegac

zapłon mam dobrze ustawiony a podkładki pod wtryskiwacze dałem cieniutkie miedziane takie prażkowane

bez filtra powietrza tez próbowałem

#237 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:23

Remont C-360 rozumiem że zapłon masz ustawiony na znaki, a końcówki wtryskiwaczy masz na pewno od c-360, jeszcze skoro masz głowice po regeneracji i były w nich wymieniane tuleje wtryskiwacza przed załozeniem koniecznie trzeba sprawdzić ile wystaje z otworu końcówka wtryskiwacza, możesz również po kolei luzować przewody przy wtryskach i obserwować czy nadal dymi. tak sie na to uparłem ponieważ skoro dymi na czarno i brak mu mocy to albo za mało powietrza( to już wykluczyłeś) lub żle rozpylone paliwo, gdyby była za duża dawka paliwa moc by była. a silnik kręci się lekko?

#238 Share Mlatek

Mlatek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania::)

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:24

Remont C-360 Jak ci kopci na niebiesko to dostaje za duza dawke paliwa. Nie ma innej opcji jak rozrzad jest dobrze ustawiony to pompa nie ma reguły. A jezeli chodzi o głowny watek robiles remont sam w domu? Kolega daro dobrze mowi wyjol mi to prosto z ust :)
:)

#239 Share tomek27

tomek27

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:39

Remont C-360 silnik kręci sie dosc leko koncówki sa napewno od c 360 jedynie istnieje tylko możliwość z tymi gniazdami i odległościa koncowki

może byc jeszcze coś oprócz tych odległości końcówek
ile powinny wystawać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share daro74

daro74

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 14 kwiecień 2010 - 20:56

Remont C-360 tak aby dziurki od końcówki wystawały poza głowicę uwzględniając podkładkę ok 2 mm, na próbę wyjmnij te podkładki i zapal bez nich , fabrycznie ich nie zakładano, jednak teraz w praktyce się je zakłada.
nie odpowiedziałeś mi jak ustawiałeś zapłon.