Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

479 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 15:57

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. jakie to będą bele jest dla mnie sprawa drugorzędną najważniejsze żeby nie wkopac sie w jakiegoś grata którego będę remontował cały sezon, no i ojciec nie jest przekonany do pasówek że niby łatwopalne są ;)

co myślice o tych prasach http://www.allegro.p..._deere_550.html
http://www.allegro.p..._deere_550.html
http://www.allegro.p...hot_welger.html
http://www.allegro.p...ahr_gp_520.html
http://www.allegro.p..._250_1990r.html

a więc czy clas rolland, df gp, jd 550, riviele casalis, która była by najpewniejsza że nie trafie szrota?
no i jak jest z typi aparatami wiąrzącymi jak t działa i jak to sprawdzić?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzisiaj, 01:25
  •  

#142 Share nimar1999

nimar1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 16:28

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. co wy wszyscy na te jd idziecie sa przecież inne pasówki tak jak rivierre casalis albo massey ferguson i one też sa tanie i problemów z nimi nie ma a co lepsze części pasują od polskich maszyn, lożyska, pasy itp. można kupić w dobrym sklepie z częściami rolniczymi.

#143 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 16:30

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. no ale jak to tak naprawde jest z tymi samozapłonami pras czy to pawda że pasówki częsciej potrafią się zapalić?

#144 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 17:10

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. To że pasówki claasa lubią się palić , to może i racja , ale prosze się odczepić od JD , Moja ma 15 lat , i się nie spaliła , a podstawą do dobrego działania prasy są sprawne łożyska , jak będziesz jeździł na łożysku które ledwo zipie do samego końca , to gwarantuje ci , że każda prasa spali się w tygodniu ;) . A ciebie ferdek prosze nie rub błendu który popełniłem ja , czyli kupiłem prase na wąskim podbieraku . Już chciałem to napisać w poprzednim poście , ale ferdek bez urazy , ale stać cię na r3 , to dołuż troche kasy , i kup na szerokim podbieraku , jak już inwestować w sprzęt , to nie w taki , który po sezonie sprzedasz , tylko którym troche sezonów po kulasz . Ale w końcu kupisz prase taką jaką chcesz , ja ci tylko pomagam w wyborze . Takie jest moje zdanie i znam temat od sedna , bo sam to przerabiam , i właśnie myśle nad sprzedażą tej mojej na wąskim podbieraku , a kupieniu czegoś z siatką , bo na wąskim ciągle mi się przytykało przed podbierakiem, znajomy , który balotował takom samą prasą , tylko z szerokim podbierakiem szedł jak przecinak , tak , gdzie ja co pięć metrów stałem , aż w końcu zadzwoniłem po niego , i to pole on balotował . Jednym słowem wąski podbierak to porażka .

#145 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 17:22

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzięki za radę endrjiu pomyśle o szerokim podbieraczu ale to raczej bliżej wiosny, a co do tego na co mnei stać to miało być r3 z nową prasa ale jak co miesiąc spadała cena mleka to i z 1,5 zrobiło się 0,95zł to trzeba szukać oszczędności ;)
a tak wogóle to z jakich roczników można taką pasówkę jd kupić?
i ciekaw jestem jak to wygląda na usługach z taką pasówką czy szybciej machnie hektar siana czy słomy czy dużo mniej belek wyjdzie tzn dużo bardziej zbite jak po sipmie wyjdą? czy chydraulika siłowniki itd są zazwyczaj w dobrym stanie w prasach?
i może ktoś z posiadaczy crone rc 125 się wypowie?

#146 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 17:44

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Każdy szuka oszczędności , ale na cene mleka bym nie nażekał , bo mam po 75 gr litr , a znajomy ma już po 65gr , prasy JD 550 , i pochodne , to widziałem od 1990 , starszego rocznika nie pamientam . Naoglądałem się tych pras mase , i z hydraulikom , to nie widziałem prasy , która miała by ją zużytom , siłowniki , i cała reszte jest przystosowana do codziennej pracy na 250 bar , ale żadko który ciągnik utrzymie takie ciśnienie , no chyba że nowy , na 300 barach zegar się kończy , i wątpie , żeby który niemiec wychodził po za te 300 bar , bo każdy się boi . A co do zagęszczenia masy w beli to jest fenomenalne , kolega się ze mnie śmiał , jak mu powiedziałem , że mam 300 bel siana z 15 ha , mówi , że on z 5 ha ma 150 , tylko że jemu taka bela na 10 sztuk bydła starcza na dzień , a mi moja bela starcza na 30 sztuk bydła również na dzień . A co najciekawsze ten usługodawca ma taką samą prase jak moja , tylko z tą różnicą , że o ciąga mtz 82 , a ja C-360 . W brew logice moje bele są cięższe , i mają więcej siana . Niech ktoś mi to uzasadni , ja już wiem jaka jest różnica , a różnica polega na tym , że ja jeżdże 2 szosową , a on , jak po drodze , w takim wypadku moją bele prasa więcej razy okrenci , i będzie ona bardziej zbita niż bela tego usługodawcy , bo jak by ten koleś jeździł tak samo szybko jak ja , to bela była by bardziej zbita od mojej , więc dużo zależy od prędkości jazdy , bo im szybciej się jeździ , tym więcej jest balotów , i są mniej zbite .

#147 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 09:46

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Przy kupnie prasy pasowej JD patrzałem na stan pasów , i zużycie poszczególnych części typy łożyska itp. . Na pasach orginalnych pasach JD od strony wewnętrznej powinieb być znaj John deere-a , np u mnie jest " JD " , te pasy mają trzy stopnie ścieralności , jak są trzy , to nie ma ona dużo wypracowanych belek , podbieraki mają to do siebie , że po 2-3 tyś bel zchodzi farba , już praktycznie jej nie ma , bo jak zacznie się ścierać to moment i jej nie ma . Najlepiej jak by osoba która ci ją sprzedaje choć na chwile podłączyła ją pod wom , i mógł byś sobie ją odejść ze spokojem , ja poprosiłem o taką możliwość , i okazało się , że jedno łożysko jest w rozsypce , i z ceny zeszedł ;) . A co do jakości beli , jak to pisał @gregor6 , to nie wiem jak dla was , ale dla mnie nie ma to większego znaczenia , bo co z tego , że po tej prasie będzie mi się lżej rozwijało , jak w tej co będzie ciężej , będzie dużo więcej słomy , i będzie ona lepszej jakości , a nie taka sieka jak to napisał , że od razu się rozwala . Ja po moej prasie , to nosze końcówki po całym podwórku , i niec nie śmiece , a mają one średnice może góra 30cm , bo od tej wielkości moja prasa już dobija . A mam takie moje spostrzeżnie , że jak już się kupuje prase , to może lepiej dolożyć te 4 tyś , i za 18 tyś możesz sobie szukać prasy z siatką i szerokim podbierakiem , i napewno lepiej będzie się prezentować z r3 :D

endriu na pisałem że belka się trochę rozwinie a później rozsypuje to pisałem o łańcuchowej .Ja mam pasówkę poniej się nie rozsypują ładnie się rozwija do samego końca, jak zostaje to mogę ja przeturlać w kat żeby nie przeszkadzała albo nawet przenieść jak jest mała.Belki tez mam zbite mocno :) .Do słomy najlepsza pasówka a jak ktoś ma kopce to jak się fajnie przykrywa próbowałem w tym roku a po łańcuchowej się rozsypywało miał sąsiad tak. :)

#148 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 listopad 2008 - 12:55

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. jeżeli chcesz prasować suchy materiał to odpuść sobie walcówkę zwróć lepiej większą uwage na pasówke albo łańcuchową. Walcowa jest dobra na sianokiszonke słome i siano tez można spokojnie prasowac tylko musisz umieć sąsiad ma sokółke i mu się nie zatyka w komorze a wuja też ma walcówke i go szlak trafia jak ma nią prasować słome zwsze prasuje od 22 do 10 rano hehe ;) stwierdzilismy z ojcem że wuja dupek jest i tyle jak rozmawiałem z sąsiadem tym co ma walcówkę to trzeba ją dobrze ustawić konkretniej ujmując stopień zgniotu i jeszcze coś a i nalezy równo prasować tak żeby dostawała równomiernie materiał do środka. Jeżeli chodzi o prasy zmiennokomorwe to nie mam z nimi styczności ale faktem jest że żadna stałokomorowa nie zwinie tak jak zmiennokomorowa, do pasowych pras mam mniejsze uznanie z tego względu że w moich stronach w tym sezonie poszło kilka z dymem w jednym przypadku to nawet i ciągnik się spalił ale to już zależy od operatora jak nonstop prasuje nie przesmaruje przeglądu zrobi przed wyjazdem to takie mogą być tego skutki fakt że te prasy tanio pokupywali ale jak nie mieli pojecia to te kilka tysięcy poszło z dymem o zbiorach nie wspomne, ja choć mam nową sipme to nigdy z podwórka nie wyjade jak jej nie przejrze. Jeżeli chodzi o łańcuchowe stałokomorowe to zwracaj też uwage na ciągadło, podbierak świadczy czy dużo pracowała, uważaj też na komore bo może była przeładowana peknieta komorai mogli ją pospawać czy nie ma jakić spawów zawiasy od klapy łańcuchy a najlepiej to przed kupnem niech ci załączy wom i będziesz widział komore jak łancuchy pracują czy łozyska nie są do wymiany. Polecam prasy łańcuchowe Krone do 20 tys. znajdziesz jakąś wiem że miała być do 14 tyś. ale na tym nie oszczędzaj bo na sezon jej nie kupujesz to raz a dwa to do starego grata prasy nie kupujesz.
http://www.allegro.p...;price_to=20000

#149 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 13:55

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. u mnie masz wybór w prasach w przedziale od 10-14 tys.
-walcowa, welger rp12- za około 14 tys.
-pasowa JD 545 za około 13 tys
-łańcuchowa NH 841 za około 11 tys
Ceny już z dowozem do domu.
Poza tym u mnie zawsze można włączyć prase, otworzyć, sprawdzić owijanie. Prasy są sprawne, nie ma problemu z włączeniempoza tym jak można kupić prase bez włączenia?!

#150 Share drzewis98

drzewis98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 17 listopad 2008 - 14:34

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. oj chyba mało w życiu widziałes ile razy jak pojechaliśmy do handlarza to jakis koleś(rolnik) zależało mu na cenie chyba wyłącznie bo tylko ją tak oblukał ręke wystawił i klaskał hehe z ceną, no albo jak też przyjechał gościu pierwszy raz lawetą ale to był handlarz to na telefon handlował targował sie tylko ze koleś dalej na rusków pchał to mu tam dużo niezależało

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 listopad 2008 - 15:37

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. No żeczywiście , włodass mało widziałeś , bo jak do mnie przyjechali kupować kostke sipmy , to tylko renką po przeciwwadze pokrencił , a dwa metry dalej stał ciągnik , i zaznaczam że był to rolnik , wiem że w kostkach wystarczy jeden obrót , i cały cykl można zobaczyć , ale fakt faktem ciągnik stał wolno ,można było ją podłączyć ;) A co do tych pras co wymieniłeś , to chyba wszystke są na wąskim podbieraku , lepiej jak byś napisał jak jest różnica w cenie u ciebie w JD z szerokim podbierakiem , bo może była by niewielka , a różnica w pracy ogromna :D

#152 Share adam5068

adam5068

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 37 postów
  • Zainteresowania:Informatyka

Napisany 18 grudzień 2008 - 20:24

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Panowie może znacie jakiś handlarzy prasami w centralnej Polsce-będę wdzięczny za namiary
Dodany obrazek

#153 Share kisiel1989

kisiel1989

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 grudzień 2008 - 23:03

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. poszukuje do kupienia prasy krone kr 130 lub krone kr 8-16 szeroki podbieracz. prosze o wiadomość jeśli ktoś słyszał o czymś takim na sprzedanie. słyszałem ze jest dobra i nie potrzebuje dużo mocy.

#154 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 08:13

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Panowie tak przeglądam oferty na allegro, troche pytam po wioskach no to po wisokach od chłopów ceny te 5-7 tyś niższe niż na allegro (pytanie czy z tych cen na allegro da sie coś wytargować? )
A może inny pomysł, jak jest te 10-20k to może by tak nóweczke metal fach czy warfame są w promocji po 40 i 42k stopy % spadają wziąsć kredyt komercyjny w BS czy BGZ (teraz chyba na 7% wyjdzie jak rada pp przytnie stopy) i cieszyć się nową prasą i spłacać sobie reszte spokojnie, bo nie oszukujmy się kupując prasę po 10ciu -15stu sezonach na bank w pierwszym roku te 4-5 tyś trzeba będzie wsadzić w taką prase

#155 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 08:25

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Co? ;) 4-5tyś wsadzac w prase chyba zartujesz to ona naprawde musiala by byc jakas rozpadajaca sie ,ale zgodze sie z tym ze na allegro zawyzają ceny i z tym ze moze teraz warto wziasc nową Metal-Fach-a to popieram

#156 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 09:49

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. A aj wole używanego zachodniaka po 15 sezonach, niż to polskie badziewie. Zachwile ktoś powie że głupoty pisze itp. ale w mojej okolicy były trzy nówki sipmy, a teraz są trzy urzywane JD. Poprostu sprzedali je, kupili zachodniaka i bardziej sobie go chwalą. A wyobraźcie sobie polską prase która przetrwała 15 sezonów na zachodzie przy takim samym urzytkowaniu jak inne prasy. Podejrzewam że dużo by z niej nie zostało, a taki zachodniak po przetrwanych piętnastu sezonach na zachodzi jeszcze spokojnie pochodzi te 15 sezonów w polsce. A jak już się tak uczepiliście nowej to prosze bardzo, nówka JD 572 z wszystkimi bajerami, w tym siatka COWER EDGE monitor z ciekłokrytalicznym wyświetkaczem, i szeregiem bajerów kosztuje nieco ponad 70 tyś, ja wole wziąść kredyt na rok dłużej i sobie powoli spłacać przez trzy lata. A dla tej prasy 10000 bal rocznie to małe piwo, i takich sezonów może bardzo duuuuużo przejechać bez awari. A tak nawiasem to co w tej prasie może się popsuć, łożyska no to bardzo prosze wymiana wszystkich łożysk w całej prasie ( mówie o orginalnych ) może kosztować te 4 tyś, i nic tam więcej nie ma, jedynie pasy, lecz zajechanie ich to prawie rzecz niewykonalna. Przy 10000 balach w sezonie wytrzymają zapewne dłuuugo.

#157 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 10:38

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. @endrju jany jest jd w teorii ale w praktyce czytam tu różne opinie posiadaczy a że nawija na wałki pod pasy niedoschnięte siano, a że podbierak wąski ( z szerokim jest dużo drożdza używka i na ogół bardziej zużyta, no i jak to w końcu jest z tym zapotrzebowaniem mocy bo każdy pisze co innego jd 550, i jak to jest w końcu z tym zapalaniem się pasówek? nie lepsza będzie taka krone 125 na łańcuchach, swego czasu biło kilka pasówek w okolicy a teraz ci wszyscy na walcówki się przesiedli coś w tym musi być chyba?

#158 Share caseon

caseon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO
    SAMOCHODY

Napisany 23 grudzień 2008 - 14:13

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. a co ci przeszkadza w kronie? mnie np odpowiada ma male zaoptrzebowanie mocy tylko ma ten minusik ze ma waski podbieracz a tak to b.dobra maszyna

#159 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 23 grudzień 2008 - 18:30

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Tak się składa że mam prase JD i wiem jaka jest w praktyce, a to że nawija się na wałek nad podbierakiem, to wina braku listwy przy nim który zcina ten materiał, i nic się nie nawija. A po drugie to jakoś nie mam tej listwy i fakt że jak wpadne w pokos od rowu i jest baaardzo mokre to czasem potrafi się zawinąć, ale robie w pokosie 130 bel sianokiszonki i nie narzekam. Jednynym mankamentem tej prasy jest to że nie mam szerokiego podbieraka i siatki, lecz planujemy niedługo zmienić prase więc jeszcze góra dwa sezony się pomęcze, lecz licze że po żniwach coś zwojujemy ;) A co wy ludzie macie z tym paleniem się pasówek, jak tam nie ma co się spalić. Wystarczy zadbać o obraniczniki dla pasów , aby nie nakładały się i nie tarły o siebie, dwa to pilnowanie łożysk, jak te dwa warunki spełnisz to moge ci poręczyć że się nie spali, wręcz moim zdaniem szybciej spali się łańcuchówka, bo tam cały cas występuje tarcie metalu o metal i szybciej o iskre. W mojej okolicy mimo iż jest dużo pras pasowych żadna nawet nie zaczeła się palić. A chyba 10 letni MASCAR poszedł z dymem i nie wyglądało to fajnie, przykra sprawa:( , chodziła z nią moja dziweięćsetka którą sprzedałem temu gościowi, i ledwo uszła z życiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share wlodas

wlodas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 24 grudzień 2008 - 13:21

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. zgadzam się w 100% z Endriu. to,że palą się pasowe to MIT. a Krone 120,125,130 są za drogie jak na zwykłe stałokomorowe prasy. wąski podbieracz a cena jak za szeroki podbieracz w JD. /mówie o tych zielonych Krone/