celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

hubcio224    6

No właśnie sipmy bym nie chciał bo i do 14 tyś to za dobrej się nie kupi i często lubią się psuć sąsiad ma zieloną to co 100 beli musi robić. A co myślicie o Welger rp12??


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o ostrzeżeniach :D U mnie jest parę sipm i bardzo dobrze ogarniają mają szerokie podbieracze, dobrze zbijają, fakt że za taką kasę dobrze się nie kupi. Co złego to sory.


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a ja polecę Claas-a np. model 44. za ok 15 tyś można już znaleźć porządny egzemplarz. A jest to prasa niezawodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

rolland spoko, ale wszystko kiedyś się zużywa i co wtedy w takim rolandzie się wymienia, czy łożyska szybko lecą, czy szybciej łańuchy i czy łożyska są standardowe, czy zapieczone łożysko może doprowadzić do pożaru prasy? czy nie lepiej pomyśleć o df gp 2.30 w końcu famarol teraz to klepie więc może częsci będą łatwiej dostępne i tańsze?

a tak wogóle to remontował ktoś rollanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy warto wziąć prasę po spaleniu?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

łożyska wszystkie można zakupić w najbliższym dobrze zaopatrzonym sklepie a i koszta są bardzo niskie. A co do łańcuchów to najgrubszy jaki występuje w tej prasie możesz kupić w moim rejonie za 30 zł za metr. Palec podbieracza kosztuje 6,5 oryginał u Korbanka. A więcej to chyba nie ma się co psuć w takiej prasie jeśli oczywiście operator ma choć trochę pojęcie o pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30
rolland spoko, ale wszystko kiedyś się zużywa i co wtedy w takim rolandzie się wymienia, czy łożyska szybko lecą, czy szybciej łańuchy i czy łożyska są standardowe, czy zapieczone łożysko może doprowadzić do pożaru prasy? czy nie lepiej pomyśleć o df gp 2.30 w końcu famarol teraz to klepie więc może częsci będą łatwiej dostępne i tańsze?

a tak wogóle to remontował ktoś rollanda?

gp 2.3 ma wąski podbieracz i jest bez komputera. Famarol bazuje na gp 3.2oc


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Witam Was ! chciałem założyć nowy temat ale widzę że ten się dobrze rozkręcił więc zapytam tu ;)

 

A mianowicie potrzebuje rady : chcemy kupić prasę rolującą mamy na oku : Massey Ferguson 828 , Claas Roland 66 , Greenland (vicon) RL 150 L , Deutz - Fahr GP 2.30 - OC , Welger RP 200 , John Deere 550 , Dodam że dobrze by było gdyby prasa miała owijanie siatką i szeroki podbieracz (zwężacze pokosu ) , prasa ta miała by kosztować 20tyś może minimalnie więcej - tak żeby dało sie stargować czyli mam na myśli dwadzieścia z groszem rotor może być ale nie musi więc jest to obojętne , prasa miała by pracować z ciągnikiem Massey Ferguson 6160 czyli sześcio cylindrowy o mocy 100km.

 

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

Pronarekp5 ja polecam MF, Vicon, Greenland czy rivierrę wiem że także deutz fahr ma takie same pasówki tylko różnią się kolorem blach pasówka zbierze najwięcej materiału, dobrze zbije ja sam pomykam MF 6160 i MF 828 chodź przydała by się siatka zęby szybciej szło. sianokiszonka z żyta bajkowo wyszła wcześniej była robiona walcówka to jest widoczna róznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

a jakim biegiem latasz z nią ?? obroty i jaka prędkość ?? i czy mf jest o dużo za duży do tej prasy ii oczywiście ile pali ci przy prasie??


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Pronarek myślałeś o JD 550?? albo o 545?? O zaletach nie będę wypisywał bo zaraz zostane zlinczowany przez miłośników polskich wynalazków :D

 

ariss ale popieram cię w 100% tylko pasówka i żadnej innej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscy wybrał bym łańcuchową.W walcowej miał by problemy.Pomyśl nad carraro sąsiad posiada prasę z tej firmy nie miał z nią żadnych problemów lub krone też prasy dobre w tej sumie pieniędzy powinieneś się zmieścić.Mój MF 255 miał ogromne problemy w DF gp220 w słomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

tym MF to zależny co się balotuje tak 2A-2C no czasem np w życie to trzeba zejść na 1D,C prędkość hm nie pamiętam przeleć samym traktorem to zobaczysz ile wychodzi obroty silnika tak ok 1600 a na wałku z 320-340 nie daje dużo gazu bo oszczędność paliwa jak jest miejsce że kombajn cofał lub coś grubszego w rządku to tylko półbieg niżej i śmigasz dalej no wcześniej jechałem z nią u912 ale teraz idzie z MF szybciej pali hm nie wiem nawet bo wciąż leje pompa bez licznika myśle że spali nawet przy niej mniej niż u912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

heh tobie też to nie działa już ?? <miernik paliwa> , może ktos mnie uświadomi z czego biora sie pożary pras , ii czy prasa z rotorem ma większe zapotrzebowanie mocy ? (mi wydaje sie że tak ) i o ile?? Nad prasami pasowymi myślimy nad Vicon , walcowe Greenland i Claas , nad łańcuchowymi nie rozglądaliśmy sei ale to raczej odpada...


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Pożary pras biorą się ze słabej jakości łożysk, braku ich smarowania lub bardzo dużej prędkości z jaką kręcą się pasy na walcach i jak pasy są już gładkie, to ślizgają się i topią tak jakby ktoś palił gumę samochodem. Prasa z rotorem ma większe zapotrzebowanie mocy, ale jest wydajniejsza i rzadziej się zapycha. Z resztą rotor jest już praktycznie w każdej prasie z wyj. niektórych polskich.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Jeszcze jednym powodem pożarów jest to że do łożyska dostaną sie jakieś drobne smieci które wciśnie sie ze smarem lub przy zakładaniu łozyska. To trze gdzieś tam w środku i często wychodzi poprawnie wiele godzin takie łożysko ale później się przyciera i łapie temperaturę a później to zależy wszystko od operatora.

 

@look - przetłumacz mi swój podpis?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Pożary pras biorą się ze słabej jakości łożysk, braku ich smarowania lub bardzo dużej prędkości z jaką kręcą się pasy na walcach i jak pasy są już gładkie, to ślizgają się i topią tak jakby ktoś palił gumę samochodem. Prasa z rotorem ma większe zapotrzebowanie mocy, ale jest wydajniejsza i rzadziej się zapycha. Z resztą rotor jest już praktycznie w każdej prasie z wyj. niektórych polskich.

 

Ciekawe hmm. :P

Czyli twierdzisz, że moja JD w najbliżsyzm czasie się spali ??

Po pierwsze mam gładkie pasy od środka, z resztą każda pasówka ma gładkie pasy od środka, no bo chyba nie chodzi ci, że pasy palą się jak bela stanie a pasy będą się dalej kręcić :( .

Po drugie brak smarowania łożysk, w mojej JD nie ma żadnego smarownika :P

Pozdro Endrju00711 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

miernik paliwa działa ale zbiornik leje na oko tak mniej więcej 3/4 i spadam do roboty i tac co dzień rano. pożary przez łożyska zatarte się biorą trzeba sprawdzać które się grzeją to są oznaki że trzeba je wymienić rotor z nożami tak z 15-20% więcej mocy potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

W tym temacie trzeba być ostrożnym żeby awantury nie wywołać :P popieram wcześniejsze posty tylko zmienna komora. Ale do 20 tyś ciężko będzie kupić np dobrego JD tym bardziej z siatką.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    705

no JD się ceni ale dobrego MFa czy Vicona kupisz i może z siatką

 

JD ceni się fakt ale warto dać trochę więcej i kupić jelenia.Z tych dwóch to poleciłbym Viconkę znana dobra firma MF-ów raczej dużo nie ma. A z tego co się orientuję to za 20 koła spokojnie kupi się dobrego Vicona z siatką :P


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

A ma ktoś prasę Vicon RV 156L lub pochodne ? jestem ciekaw jaki to ma sterownik i jak się te prasy sprawują w praktyce...


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj