Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

479 odpowiedzi na ten temat

#121 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 13:24

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Koleg , polecam bardzo John Deera 550 , ja mam taką , i C-360 nie ma lekko , ale ja jeżdże 3 szosową , i nawet dymku nie puszcza , a o stawaniu beli w komorze nie ma mowy , jak masz wmiare dobre pasy . A zapycha się tylko jak jest sianokiszonka , tylko dla tego , że nie mam takiej listwy na wałku , i się tylko tam zapycha , a tak , to tobie to polecam 550 lub 545 , bo to jest model troche mniejszy , i stwaia mniejszy opór dla ciągnika , a ostatnio widziałem taką za 14000 zł z siatką !!!! , a po sezonie mam zamiar zmienić prase na 570 , bo to jest to samo co 545 , tylko że podbierak 180cm , lepszy komputer itp. , a chodzi równierz o to , że ma siatke , bo denerwuje mnie owijanie sznurkiem , bo obok jeździ sipma z siatką , i ma tylko troche mniejszą wydajność jak ja z sznurkiem :) :) . Polecam tą prase , bo karzdy urzytkownik pasówki potwierdzi , że nie ma co porównywać stałokomorowej z zmiennokomorową .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzisiaj, 09:16
  •  

#122 Share kolokamil

kolokamil

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 65 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 15:48

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja niedawno kupiłem prase claas rolland 44s zrobiłem nia dopiero 60 bel i jak narazie to ją bardzo polecam. jest to prosty konstrukcyjnie sprzet. ja ciągam ją 80 konnym traktorem ale szeździesiątka tesz chyba da w niej rade kolega pracuje taka prasą właśnie szeździesiątka i nie nażeka widziałem jak belował siano to nawet sprawnie mu to szło. w instrukcji obsługi tej prasy pisze że potrzebuje ona 55KM

#123 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 12 czerwiec 2008 - 22:39

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja tą swoja pomykam na 2 szosowej cztardziechą c385 latam na 2 szosowej tez tylko c 385 jedzie duzo szybciej. gdyby w c360 nie walneła skrzynia to by chodziłaspokojnie na 3 szosowej bo silnik dał by rade a ze w cztardziestce silnik dojechany to trzeba wolniej bo temperatury łapie

#124 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 13 czerwiec 2008 - 11:21

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja także polecam pasówki sam mam MF 828 rzadko spotykany. jak ja zbije bele to wideł w nią nikt w nie wbije a przy wszystkich stałokomorowych to juz dawno klapa się otwiera wszystko idzie robic pasówkami i nic nigdy sie nie zatrzymuje są najlepsze
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#125 Share GrzechKulik

GrzechKulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 06:17

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. to że pasówki są najlepsze powie każdy ich użytkownik, sam nim jestem i powiem że żadna nie dobije takich bel jak pasowa, w dodatku można bez problemu regulować sobie wielkość beli

co do tematu to ja polecam Rivierre Casalis niestety nie wiem modelu, a ciąga ją 6dziesiątką bez problemów. dobrze zbija bele a kupił ja za 14 tys, w super stanie

#126 Share dawid6b1

dawid6b1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 08:53

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja polecam Rivierre Casalis sam taką miałem jest to prasa pasowa i bardzo wytrzymała pochodząca a Francji, ja ciągałem ją C-360 i dawała rade po 4 sezonach nie miała większej awarii raz zerwał sie pas i silnik od nawijania sznurka sie przepalił niestety wada tej prasy to właśnie zawijanie sznurka bo silnik jest trochę słaby ale nie wiem co w tych nowszych pewnie technologia zrobiła swoje :P ja miałem model RC 125 jak do tego traktorka to robota szła

#127 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 08 lipiec 2008 - 09:31

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja polecam krone kr 125 c360 daje spokojnie rade

#128 Share przemo161

przemo161

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 lipiec 2008 - 12:01

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Sipma super prasa ;)

#129 Share arturektdi

arturektdi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 14:57

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. do ursusa 3512 najlepsza sipma łancuchowa da rade nawet przy sianokiszance, niepolecal bym tej z 3 wałkami, komora mieszana bo sam taka mam i 60 bardzo ciezko ma, dostaje na maxa. 3512 by nieporadzil
john deere

#130 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 06 listopad 2008 - 17:20

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. A ja polecam Jd 545 , jest o prasa pasowa , o zmiennej komorze , do 130 wysokości , i 3p będzie w niej chodził na 90% , zobacze jak swoją 550 zmienie na 545 , bo 550 ma komore do 180cm , a C-360 idzie z nią nawet w sianokiszonce , a z 545 to sobie lekko po śmiga . Części do pras JD , to bardzo łatwo , i nie są aż tak strasznie drogie , ale jakość idzie w parze z ceną :lol: . Czy mam racje ?? , napewno , bo posiadam takową prase , i jak jest pusta , to gość nawet C-330 nią lekko krencił ( nie polecam tego zestawu ) , i do tego była ona tak wy świechtana , że barrdziej zbeszczeszczonej 330 nie wiedziałem w życiu . :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share arassso

arassso

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 613 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 23:12

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. @celeronik ja po pierwszym roku prasowania zmiennokomorową hesston fiatagri 5650 moge powiiedziec ze ferdek spokojnie da rade zajechana prawie do imienia 360 sprasowałem wszystko siano i dopite na amen. o tej prasie moge powiedziec tylko tyle ze nie jest droga za małe pieniądze mozna znaleś super stan ma mechaniczny docisk wiec prosta konstrukcja zbicie beli ustawia sie przekładając bolce na regulacji sprezyny czyli jedyna awaria docisku to pekniecie sprzezyny których idzie 4. jedyną wada to to że ma wąski pobierak.

ja swoją sprasowałem w tym roku ok 2500 belek z poczatku nie chciałem nigdzie usługowo prasować bo nie wiedziałem jak to bedzie chodziło dopiero po prubie u siebie zaczołem troche ale nie wiele. podczas zniw walneło mi jedno łozysko które było podejzane od początku. no i belki mi nie chciały wypadac bo nie wiedziałem ze trzeba wyregulowac zaworek od popychacza teraz ładnie wyzuca belki.

łyka wszystko tylko tzreba potrafic nią prasowac jak kilku uzytkowników pisało do mnie i dzwoniło to jechali na ostrych obr silnika w sianie kruchym marnym i krutkim obr silnika nie duze bo skruszone siano moze zablokowac podbierak a tak to lata sie nia ładnie. u mnie na ok 650 belek słomy które potrzeba mi na rok i ze 300 siana wystarcza spokojnie.

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 10:31

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. takjak w temacie ;) do coągnika 80km do siana i słomy

#133 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:04

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Ja polecam Sperry New Holland 841. Ja swój model w b.db stanie 2 lata temu wyrwałem za 12tys. zł. Jest to prasa łańcuchowa zmiennokomorowa, średnica balota to od 60cm do 180cm. Przez 2 sezony nakręciła ok 4tys belek słomy bez żadnej awarii ;) Posiada aparat do owijania na 2 sznurki, jak dobrze poszukasz to znajdziesz taki model z aparatem do siatki :D Prasa lata za ciągnikiem MTZ 82TS. Jedyny minus jaki jest w tej prasie to wąski podbierak (140cm) i to,że nie jest podnoszony hydraulicznie tylko trzeba wyjść z kabiny i go opuścić bądź podnieść.

Parę zdjęć.
http://www.agrofoto....image80212.html
http://www.agrofoto....image41942.html
http://www.agrofoto....image41914.html
http://www.agrofoto....image22598.html
http://www.agrofoto....image22213.html
http://www.agrofoto....image10720.html

Honda - The Power of Dreams :)

#134 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:52

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. http://www.otomoto.p...=show&id=B80294 , troche droższa , ale na szeroki podbierak warto troche dołożyć , a za 19 tyś możesz już kupić np. tą : http://www.allegro.p...ka_sznurek.html , siatka , szeroki podbierak ( żyć nie umierać ;) )

#135 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 11:57

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. no własnie jaką najlepiej wybrać do siana i słomy tylko raczej sianokiszonki bym nie robił tak do 1000 bel rocznie, czy pasówke czy łańcuchową czy walcówkę czystałokomorową czy jest jakaś reguła że dany typ będzie mniej awaryjny czy wolniej się zużywa lub ewentualna regeneracja będzie najtańsza?
na co zwracać uwage przy zakupie czy na wypracowanie podbieracza czy coś jeszcze?>
do jakich pras są najbardziej dostępne części lub które mają polskie odpowiedniki?

#136 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 12:18

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Też szukamy coś z tych JD ale sami byśmy sobie raczej sprowadzili na 15tyś na zachodzie znalazł by już coś sensownego kiedyś mieliśmy ofertę kupić JD 550 za 10tys z franci ale ojciec powiedział że pasy będą pękać ;) i że od polskiej by jakoś pasowały?? a jak jest naprawdę taka prasa miejmy nadzieje powinna przechodzić chociaż 4 sezony bez awarii ale..

#137 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 13:21

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Mój wuja ma identyczny model jak ja no i bez problemów zwija siano, po tej próbie kostkę sprzedał w pizdu :D W prasach łańcuchowych uwage zwróć na stan łańcuchów. Z częściami do NH raczej problemów nie mam. wszystkie łożyska są normalizowane także polskie odpowiedniki też pasują. Oryginalny łańcuch do tej prasy to koszt ok 200zł za metr bieżący kupując cały łańcuch jest jakiś upust, ale o to się nie pytałem, bo ja jeszcze łańcucha wymieniał nie będę ;)

Honda - The Power of Dreams :)

#138 Share LukaszRol

LukaszRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów
  • Zainteresowania:WIDZEW ŁÓDŹ

Napisany 16 listopad 2008 - 13:27

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dobrze że jest taki temat też mam ciągnik 80 km i szukam do niego jakeś prasy i podobnie jak kolega @Kamyk514 zastanawiam się nad JD 550 czy warto ją kupić?.Czy warto zaiwestować w inny model?
Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

#139 Share gregor6

gregor6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 14:31

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Ferdek ja tez miałem taki sam problem jak ty nie wiedziałem którą prasę wybrać wybierałem między pasówka a łańcuchową myślałem tak łańcuchowa trawę zielona krowa zbeluje nie muszę widłami na wózek wrzucać a pasowa zielonego nie beluje (ale sianokiszonkę będę chciał w przyszłym roku zrobić nie wiem czy pójdzie zobaczymy może na forum kiedyś się zapytam czy da rade ale na razie ) a znów pasówka lepiej ładniej słomę zwija od samego poczatku do kąca ładnie się rozwija co po łańcuchowej trochę się rozwinie a później się rozsypuje i jest bałagan. Po pasówce belkę możesz od stawić w kąt żeby nie przeszkadzała A łańcuchowej jak rozwiniesz więcej to widłami musisz przerzucać he he nie przeturlasz jej.A po pasówce ładnie się rozwija to dla mnie wygoda jak ściele krowa to na legowiska rozwijam jak dywan można i stojąco ale trzeba się nachodzić w ta i powrotem no.jeszcze jak miałem kupować prasę to pożyczyłem belkę od gościa i zobaczyłem jak znia będzie misie pracować rozwijać itp.i wybrałem pasówkę JOHN DEERE(to nie musi być akurat JD aby pasówka była ).nie wiesz jaka prasę wybrać pasy czy łańcuchowa najlepiej zrób tak jak ja pożycz albo kup belkę po prasie pasowej i łańcuchowej i zobaczysz z która ci belką się lepiej pracuje rozwija itp. bo jedno i drugie różni się od siebie oj różni ;) zobaczysz wybierzesz w tedy Pasy :D Ale co wybierzesz to twoja sprawa.a co do cen pras to myślę ze kupisz do 14tys tylko może być trochę w gorszym stanie wizualnym albo czegoś nie mieć nieprzykręconego np skrzynki na sznurek czy licznika bel itp.mui znajomy ma kupić nie długo a może już kupił prasę JD545 za 14tyś. A pasy zaraz nie pękną prędzej pości spinka . ,a jak jest z częściami na pewno nie są tak łatwo dostępne jak polskie to zależy w jakim miejscu się polski mieszka zresztą co się może w takiej prasie popsuć pasowej spinki , łożyska, może pas pęknąć to można go spiąć wtedy spinką ,łańcuchowej może łańcuch pęknąć tu i tu Dramat (ale nie tak szybo nie dramatyzujmy) najczęściej to łożyska i spinki .Sprawdź sobie belki po której prasie ci odpowiada a później zdecyduj jaka belarke bo będziesz nią belować pewnie parę lat warto się dobrze zastanowić niż buzniej nie żałować; pasy czy łańcuchy ? Sorki ze tak się rozpisałem ale dawno nic nie pisałem he he Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share endrju00711

endrju00711

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 16 listopad 2008 - 14:57

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Przy kupnie prasy pasowej JD patrzałem na stan pasów , i zużycie poszczególnych części typy łożyska itp. . Na pasach orginalnych pasach JD od strony wewnętrznej powinieb być znaj John deere-a , np u mnie jest " JD " , te pasy mają trzy stopnie ścieralności , jak są trzy , to nie ma ona dużo wypracowanych belek , podbieraki mają to do siebie , że po 2-3 tyś bel zchodzi farba , już praktycznie jej nie ma , bo jak zacznie się ścierać to moment i jej nie ma . Najlepiej jak by osoba która ci ją sprzedaje choć na chwile podłączyła ją pod wom , i mógł byś sobie ją odejść ze spokojem , ja poprosiłem o taką możliwość , i okazało się , że jedno łożysko jest w rozsypce , i z ceny zeszedł ;) . A co do jakości beli , jak to pisał @gregor6 , to nie wiem jak dla was , ale dla mnie nie ma to większego znaczenia , bo co z tego , że po tej prasie będzie mi się lżej rozwijało , jak w tej co będzie ciężej , będzie dużo więcej słomy , i będzie ona lepszej jakości , a nie taka sieka jak to napisał , że od razu się rozwala . Ja po moej prasie , to nosze końcówki po całym podwórku , i niec nie śmiece , a mają one średnice może góra 30cm , bo od tej wielkości moja prasa już dobija . A mam takie moje spostrzeżnie , że jak już się kupuje prase , to może lepiej dolożyć te 4 tyś , i za 18 tyś możesz sobie szukać prasy z siatką i szerokim podbierakiem , i napewno lepiej będzie się prezentować z r3 :D