celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

dawid6b1    0

ja polecam Rivierre Casalis sam taką miałem jest to prasa pasowa i bardzo wytrzymała pochodząca a Francji, ja ciągałem ją C-360 i dawała rade po 4 sezonach nie miała większej awarii raz zerwał sie pas i silnik od nawijania sznurka sie przepalił niestety wada tej prasy to właśnie zawijanie sznurka bo silnik jest trochę słaby ale nie wiem co w tych nowszych pewnie technologia zrobiła swoje :P ja miałem model RC 125 jak do tego traktorka to robota szła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturektdi    5

do ursusa 3512 najlepsza sipma łancuchowa da rade nawet przy sianokiszance, niepolecal bym tej z 3 wałkami, komora mieszana bo sam taka mam i 60 bardzo ciezko ma, dostaje na maxa. 3512 by nieporadzil


john deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A ja polecam Jd 545 , jest o prasa pasowa , o zmiennej komorze , do 130 wysokości , i 3p będzie w niej chodził na 90% , zobacze jak swoją 550 zmienie na 545 , bo 550 ma komore do 180cm , a C-360 idzie z nią nawet w sianokiszonce , a z 545 to sobie lekko po śmiga . Części do pras JD , to bardzo łatwo , i nie są aż tak strasznie drogie , ale jakość idzie w parze z ceną :lol: . Czy mam racje ?? , napewno , bo posiadam takową prase , i jak jest pusta , to gość nawet C-330 nią lekko krencił ( nie polecam tego zestawu ) , i do tego była ona tak wy świechtana , że barrdziej zbeszczeszczonej 330 nie wiedziałem w życiu . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

@celeronik ja po pierwszym roku prasowania zmiennokomorową hesston fiatagri 5650 moge powiiedziec ze ferdek spokojnie da rade zajechana prawie do imienia 360 sprasowałem wszystko siano i dopite na amen. o tej prasie moge powiedziec tylko tyle ze nie jest droga za małe pieniądze mozna znaleś super stan ma mechaniczny docisk wiec prosta konstrukcja zbicie beli ustawia sie przekładając bolce na regulacji sprezyny czyli jedyna awaria docisku to pekniecie sprzezyny których idzie 4. jedyną wada to to że ma wąski pobierak.

 

ja swoją sprasowałem w tym roku ok 2500 belek z poczatku nie chciałem nigdzie usługowo prasować bo nie wiedziałem jak to bedzie chodziło dopiero po prubie u siebie zaczołem troche ale nie wiele. podczas zniw walneło mi jedno łozysko które było podejzane od początku. no i belki mi nie chciały wypadac bo nie wiedziałem ze trzeba wyregulowac zaworek od popychacza teraz ładnie wyzuca belki.

 

łyka wszystko tylko tzreba potrafic nią prasowac jak kilku uzytkowników pisało do mnie i dzwoniło to jechali na ostrych obr silnika w sianie kruchym marnym i krutkim obr silnika nie duze bo skruszone siano moze zablokowac podbierak a tak to lata sie nia ładnie. u mnie na ok 650 belek słomy które potrzeba mi na rok i ze 300 siana wystarcza spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja polecam Sperry New Holland 841. Ja swój model w b.db stanie 2 lata temu wyrwałem za 12tys. zł. Jest to prasa łańcuchowa zmiennokomorowa, średnica balota to od 60cm do 180cm. Przez 2 sezony nakręciła ok 4tys belek słomy bez żadnej awarii ;) Posiada aparat do owijania na 2 sznurki, jak dobrze poszukasz to znajdziesz taki model z aparatem do siatki :D Prasa lata za ciągnikiem MTZ 82TS. Jedyny minus jaki jest w tej prasie to wąski podbierak (140cm) i to,że nie jest podnoszony hydraulicznie tylko trzeba wyjść z kabiny i go opuścić bądź podnieść.

 

Parę zdjęć.

http://www.agrofoto.pl/forum/Sperry-New-Ho...image80212.html

http://www.agrofoto.pl/forum/New-Holland-841-image41942.html

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-82TS-New-...image41914.html

http://www.agrofoto.pl/forum/New-Holland-841-image22598.html

http://www.agrofoto.pl/forum/MTZ-82TS-New-...image22213.html

http://www.agrofoto.pl/forum/New-Holland-841-image10720.html


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no własnie jaką najlepiej wybrać do siana i słomy tylko raczej sianokiszonki bym nie robił tak do 1000 bel rocznie, czy pasówke czy łańcuchową czy walcówkę czystałokomorową czy jest jakaś reguła że dany typ będzie mniej awaryjny czy wolniej się zużywa lub ewentualna regeneracja będzie najtańsza?

na co zwracać uwage przy zakupie czy na wypracowanie podbieracza czy coś jeszcze?>

do jakich pras są najbardziej dostępne części lub które mają polskie odpowiedniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Też szukamy coś z tych JD ale sami byśmy sobie raczej sprowadzili na 15tyś na zachodzie znalazł by już coś sensownego kiedyś mieliśmy ofertę kupić JD 550 za 10tys z franci ale ojciec powiedział że pasy będą pękać ;) i że od polskiej by jakoś pasowały?? a jak jest naprawdę taka prasa miejmy nadzieje powinna przechodzić chociaż 4 sezony bez awarii ale..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Mój wuja ma identyczny model jak ja no i bez problemów zwija siano, po tej próbie kostkę sprzedał w pizdu :D W prasach łańcuchowych uwage zwróć na stan łańcuchów. Z częściami do NH raczej problemów nie mam. wszystkie łożyska są normalizowane także polskie odpowiedniki też pasują. Oryginalny łańcuch do tej prasy to koszt ok 200zł za metr bieżący kupując cały łańcuch jest jakiś upust, ale o to się nie pytałem, bo ja jeszcze łańcucha wymieniał nie będę ;)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Dobrze że jest taki temat też mam ciągnik 80 km i szukam do niego jakeś prasy i podobnie jak kolega @Kamyk514 zastanawiam się nad JD 550 czy warto ją kupić?.Czy warto zaiwestować w inny model?


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0

Ferdek ja tez miałem taki sam problem jak ty nie wiedziałem którą prasę wybrać wybierałem między pasówka a łańcuchową myślałem tak łańcuchowa trawę zielona krowa zbeluje nie muszę widłami na wózek wrzucać a pasowa zielonego nie beluje (ale sianokiszonkę będę chciał w przyszłym roku zrobić nie wiem czy pójdzie zobaczymy może na forum kiedyś się zapytam czy da rade ale na razie ) a znów pasówka lepiej ładniej słomę zwija od samego poczatku do kąca ładnie się rozwija co po łańcuchowej trochę się rozwinie a później się rozsypuje i jest bałagan. Po pasówce belkę możesz od stawić w kąt żeby nie przeszkadzała A łańcuchowej jak rozwiniesz więcej to widłami musisz przerzucać he he nie przeturlasz jej.A po pasówce ładnie się rozwija to dla mnie wygoda jak ściele krowa to na legowiska rozwijam jak dywan można i stojąco ale trzeba się nachodzić w ta i powrotem no.jeszcze jak miałem kupować prasę to pożyczyłem belkę od gościa i zobaczyłem jak znia będzie misie pracować rozwijać itp.i wybrałem pasówkę JOHN DEERE(to nie musi być akurat JD aby pasówka była ).nie wiesz jaka prasę wybrać pasy czy łańcuchowa najlepiej zrób tak jak ja pożycz albo kup belkę po prasie pasowej i łańcuchowej i zobaczysz z która ci belką się lepiej pracuje rozwija itp. bo jedno i drugie różni się od siebie oj różni ;) zobaczysz wybierzesz w tedy Pasy :D Ale co wybierzesz to twoja sprawa.a co do cen pras to myślę ze kupisz do 14tys tylko może być trochę w gorszym stanie wizualnym albo czegoś nie mieć nieprzykręconego np skrzynki na sznurek czy licznika bel itp.mui znajomy ma kupić nie długo a może już kupił prasę JD545 za 14tyś. A pasy zaraz nie pękną prędzej pości spinka . ,a jak jest z częściami na pewno nie są tak łatwo dostępne jak polskie to zależy w jakim miejscu się polski mieszka zresztą co się może w takiej prasie popsuć pasowej spinki , łożyska, może pas pęknąć to można go spiąć wtedy spinką ,łańcuchowej może łańcuch pęknąć tu i tu Dramat (ale nie tak szybo nie dramatyzujmy) najczęściej to łożyska i spinki .Sprawdź sobie belki po której prasie ci odpowiada a później zdecyduj jaka belarke bo będziesz nią belować pewnie parę lat warto się dobrze zastanowić niż buzniej nie żałować; pasy czy łańcuchy ? Sorki ze tak się rozpisałem ale dawno nic nie pisałem he he Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Przy kupnie prasy pasowej JD patrzałem na stan pasów , i zużycie poszczególnych części typy łożyska itp. . Na pasach orginalnych pasach JD od strony wewnętrznej powinieb być znaj John deere-a , np u mnie jest " JD " , te pasy mają trzy stopnie ścieralności , jak są trzy , to nie ma ona dużo wypracowanych belek , podbieraki mają to do siebie , że po 2-3 tyś bel zchodzi farba , już praktycznie jej nie ma , bo jak zacznie się ścierać to moment i jej nie ma . Najlepiej jak by osoba która ci ją sprzedaje choć na chwile podłączyła ją pod wom , i mógł byś sobie ją odejść ze spokojem , ja poprosiłem o taką możliwość , i okazało się , że jedno łożysko jest w rozsypce , i z ceny zeszedł ;) . A co do jakości beli , jak to pisał @gregor6 , to nie wiem jak dla was , ale dla mnie nie ma to większego znaczenia , bo co z tego , że po tej prasie będzie mi się lżej rozwijało , jak w tej co będzie ciężej , będzie dużo więcej słomy , i będzie ona lepszej jakości , a nie taka sieka jak to napisał , że od razu się rozwala . Ja po moej prasie , to nosze końcówki po całym podwórku , i niec nie śmiece , a mają one średnice może góra 30cm , bo od tej wielkości moja prasa już dobija . A mam takie moje spostrzeżnie , że jak już się kupuje prase , to może lepiej dolożyć te 4 tyś , i za 18 tyś możesz sobie szukać prasy z siatką i szerokim podbierakiem , i napewno lepiej będzie się prezentować z r3 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakie to będą bele jest dla mnie sprawa drugorzędną najważniejsze żeby nie wkopac sie w jakiegoś grata którego będę remontował cały sezon, no i ojciec nie jest przekonany do pasówek że niby łatwopalne są ;)

 

co myślice o tych prasach http://www.allegro.pl/item473057447_prasa_..._deere_550.html

http://www.allegro.pl/item474946812_prasa_..._deere_550.html

http://www.allegro.pl/item477097801_prasa_...hot_welger.html

http://www.allegro.pl/item474514286_prasa_...ahr_gp_520.html

http://www.allegro.pl/item477044736_deutz_..._250_1990r.html

 

a więc czy clas rolland, df gp, jd 550, riviele casalis, która była by najpewniejsza że nie trafie szrota?

no i jak jest z typi aparatami wiąrzącymi jak t działa i jak to sprawdzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

co wy wszyscy na te jd idziecie sa przecież inne pasówki tak jak rivierre casalis albo massey ferguson i one też sa tanie i problemów z nimi nie ma a co lepsze części pasują od polskich maszyn, lożyska, pasy itp. można kupić w dobrym sklepie z częściami rolniczymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no ale jak to tak naprawde jest z tymi samozapłonami pras czy to pawda że pasówki częsciej potrafią się zapalić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

To że pasówki claasa lubią się palić , to może i racja , ale prosze się odczepić od JD , Moja ma 15 lat , i się nie spaliła , a podstawą do dobrego działania prasy są sprawne łożyska , jak będziesz jeździł na łożysku które ledwo zipie do samego końca , to gwarantuje ci , że każda prasa spali się w tygodniu ;) . A ciebie ferdek prosze nie rub błendu który popełniłem ja , czyli kupiłem prase na wąskim podbieraku . Już chciałem to napisać w poprzednim poście , ale ferdek bez urazy , ale stać cię na r3 , to dołuż troche kasy , i kup na szerokim podbieraku , jak już inwestować w sprzęt , to nie w taki , który po sezonie sprzedasz , tylko którym troche sezonów po kulasz . Ale w końcu kupisz prase taką jaką chcesz , ja ci tylko pomagam w wyborze . Takie jest moje zdanie i znam temat od sedna , bo sam to przerabiam , i właśnie myśle nad sprzedażą tej mojej na wąskim podbieraku , a kupieniu czegoś z siatką , bo na wąskim ciągle mi się przytykało przed podbierakiem, znajomy , który balotował takom samą prasą , tylko z szerokim podbierakiem szedł jak przecinak , tak , gdzie ja co pięć metrów stałem , aż w końcu zadzwoniłem po niego , i to pole on balotował . Jednym słowem wąski podbierak to porażka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dzięki za radę endrjiu pomyśle o szerokim podbieraczu ale to raczej bliżej wiosny, a co do tego na co mnei stać to miało być r3 z nową prasa ale jak co miesiąc spadała cena mleka to i z 1,5 zrobiło się 0,95zł to trzeba szukać oszczędności ;)

a tak wogóle to z jakich roczników można taką pasówkę jd kupić?

i ciekaw jestem jak to wygląda na usługach z taką pasówką czy szybciej machnie hektar siana czy słomy czy dużo mniej belek wyjdzie tzn dużo bardziej zbite jak po sipmie wyjdą? czy chydraulika siłowniki itd są zazwyczaj w dobrym stanie w prasach?

i może ktoś z posiadaczy crone rc 125 się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Każdy szuka oszczędności , ale na cene mleka bym nie nażekał , bo mam po 75 gr litr , a znajomy ma już po 65gr , prasy JD 550 , i pochodne , to widziałem od 1990 , starszego rocznika nie pamientam . Naoglądałem się tych pras mase , i z hydraulikom , to nie widziałem prasy , która miała by ją zużytom , siłowniki , i cała reszte jest przystosowana do codziennej pracy na 250 bar , ale żadko który ciągnik utrzymie takie ciśnienie , no chyba że nowy , na 300 barach zegar się kończy , i wątpie , żeby który niemiec wychodził po za te 300 bar , bo każdy się boi . A co do zagęszczenia masy w beli to jest fenomenalne , kolega się ze mnie śmiał , jak mu powiedziałem , że mam 300 bel siana z 15 ha , mówi , że on z 5 ha ma 150 , tylko że jemu taka bela na 10 sztuk bydła starcza na dzień , a mi moja bela starcza na 30 sztuk bydła również na dzień . A co najciekawsze ten usługodawca ma taką samą prase jak moja , tylko z tą różnicą , że o ciąga mtz 82 , a ja C-360 . W brew logice moje bele są cięższe , i mają więcej siana . Niech ktoś mi to uzasadni , ja już wiem jaka jest różnica , a różnica polega na tym , że ja jeżdże 2 szosową , a on , jak po drodze , w takim wypadku moją bele prasa więcej razy okrenci , i będzie ona bardziej zbita niż bela tego usługodawcy , bo jak by ten koleś jeździł tak samo szybko jak ja , to bela była by bardziej zbita od mojej , więc dużo zależy od prędkości jazdy , bo im szybciej się jeździ , tym więcej jest balotów , i są mniej zbite .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor6    0
Przy kupnie prasy pasowej JD patrzałem na stan pasów , i zużycie poszczególnych części typy łożyska itp. . Na pasach orginalnych pasach JD od strony wewnętrznej powinieb być znaj John deere-a , np u mnie jest " JD " , te pasy mają trzy stopnie ścieralności , jak są trzy , to nie ma ona dużo wypracowanych belek , podbieraki mają to do siebie , że po 2-3 tyś bel zchodzi farba , już praktycznie jej nie ma , bo jak zacznie się ścierać to moment i jej nie ma . Najlepiej jak by osoba która ci ją sprzedaje choć na chwile podłączyła ją pod wom , i mógł byś sobie ją odejść ze spokojem , ja poprosiłem o taką możliwość , i okazało się , że jedno łożysko jest w rozsypce , i z ceny zeszedł ;) . A co do jakości beli , jak to pisał @gregor6 , to nie wiem jak dla was , ale dla mnie nie ma to większego znaczenia , bo co z tego , że po tej prasie będzie mi się lżej rozwijało , jak w tej co będzie ciężej , będzie dużo więcej słomy , i będzie ona lepszej jakości , a nie taka sieka jak to napisał , że od razu się rozwala . Ja po moej prasie , to nosze końcówki po całym podwórku , i niec nie śmiece , a mają one średnice może góra 30cm , bo od tej wielkości moja prasa już dobija . A mam takie moje spostrzeżnie , że jak już się kupuje prase , to może lepiej dolożyć te 4 tyś , i za 18 tyś możesz sobie szukać prasy z siatką i szerokim podbierakiem , i napewno lepiej będzie się prezentować z r3 :D

 

 

endriu na pisałem że belka się trochę rozwinie a później rozsypuje to pisałem o łańcuchowej .Ja mam pasówkę poniej się nie rozsypują ładnie się rozwija do samego końca, jak zostaje to mogę ja przeturlać w kat żeby nie przeszkadzała albo nawet przenieść jak jest mała.Belki tez mam zbite mocno :) .Do słomy najlepsza pasówka a jak ktoś ma kopce to jak się fajnie przykrywa próbowałem w tym roku a po łańcuchowej się rozsypywało miał sąsiad tak. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

jeżeli chcesz prasować suchy materiał to odpuść sobie walcówkę zwróć lepiej większą uwage na pasówke albo łańcuchową. Walcowa jest dobra na sianokiszonke słome i siano tez można spokojnie prasowac tylko musisz umieć sąsiad ma sokółke i mu się nie zatyka w komorze a wuja też ma walcówke i go szlak trafia jak ma nią prasować słome zwsze prasuje od 22 do 10 rano hehe ;) stwierdzilismy z ojcem że wuja dupek jest i tyle jak rozmawiałem z sąsiadem tym co ma walcówkę to trzeba ją dobrze ustawić konkretniej ujmując stopień zgniotu i jeszcze coś a i nalezy równo prasować tak żeby dostawała równomiernie materiał do środka. Jeżeli chodzi o prasy zmiennokomorwe to nie mam z nimi styczności ale faktem jest że żadna stałokomorowa nie zwinie tak jak zmiennokomorowa, do pasowych pras mam mniejsze uznanie z tego względu że w moich stronach w tym sezonie poszło kilka z dymem w jednym przypadku to nawet i ciągnik się spalił ale to już zależy od operatora jak nonstop prasuje nie przesmaruje przeglądu zrobi przed wyjazdem to takie mogą być tego skutki fakt że te prasy tanio pokupywali ale jak nie mieli pojecia to te kilka tysięcy poszło z dymem o zbiorach nie wspomne, ja choć mam nową sipme to nigdy z podwórka nie wyjade jak jej nie przejrze. Jeżeli chodzi o łańcuchowe stałokomorowe to zwracaj też uwage na ciągadło, podbierak świadczy czy dużo pracowała, uważaj też na komore bo może była przeładowana peknieta komorai mogli ją pospawać czy nie ma jakić spawów zawiasy od klapy łańcuchy a najlepiej to przed kupnem niech ci załączy wom i będziesz widział komore jak łancuchy pracują czy łozyska nie są do wymiany. Polecam prasy łańcuchowe Krone do 20 tys. znajdziesz jakąś wiem że miała być do 14 tyś. ale na tym nie oszczędzaj bo na sezon jej nie kupujesz to raz a dwa to do starego grata prasy nie kupujesz.

http://www.allegro.pl/search.php?string=Kr...;price_to=20000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

u mnie masz wybór w prasach w przedziale od 10-14 tys.

-walcowa, welger rp12- za około 14 tys.

-pasowa JD 545 za około 13 tys

-łańcuchowa NH 841 za około 11 tys

Ceny już z dowozem do domu.

Poza tym u mnie zawsze można włączyć prase, otworzyć, sprawdzić owijanie. Prasy są sprawne, nie ma problemu z włączeniempoza tym jak można kupić prase bez włączenia?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

oj chyba mało w życiu widziałes ile razy jak pojechaliśmy do handlarza to jakis koleś(rolnik) zależało mu na cenie chyba wyłącznie bo tylko ją tak oblukał ręke wystawił i klaskał hehe z ceną, no albo jak też przyjechał gościu pierwszy raz lawetą ale to był handlarz to na telefon handlował targował sie tylko ze koleś dalej na rusków pchał to mu tam dużo niezależało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj