Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

479 odpowiedzi na ten temat

#321 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 12 luty 2012 - 17:57

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Carraro tez dobra prasa łańcuchowa lekka na ciągnik C-360 będziesz ją robił. Sam mam taką chyba ze 6lat ale niestety ostatni sezon po żniwach do chandlu bo szykuje się nowa New holland BR6090 z rotorem i nożami. Tą Carraro mogę ci polecić prosta w budowie, dwa łańcuchy napędowe od komory i dwa od podbieraka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzisiaj, 11:12
  •  

#322 Share Radzio18

Radzio18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo maszyny

Napisany 12 luty 2012 - 19:43

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. jarekzabrocki moge ci dac namiary na belarke deutchfahra 2.30 jak cos to odpisz w dobrym stanie

#323 Share ekozar

ekozar

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 04 marzec 2012 - 16:39

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. 550 dobry wybur miałem 3 lat podbieracz 1,8 m sznurek 2razy i siatka . Bardzo lekko prasują MTZ spokojnie da rade . Co do ostrożnego rozpoczynania beli to tak niestety jest hyba że ma rotor to niema problemu . ale jak manometr wejdzie na zielone nic jej nie dogoni . prosty napęd siadki mocne pasy . Ogólnie ok w 3 sezony 9000 bel około .

#324 Share FarmerMarek

FarmerMarek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 sierpień 2012 - 16:07

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Siema przymiezamy sie do kupna prasy i tura na naszego masseya 3060 mamy cos około 25-28tys zl
Tur bedzie kosztował z 10 tys zl
I tu moje pytanie jako prase najlepiej kupic za te 15-18tys zl bedzie prasowała słome, siano i moze z 15 bel sianokiszonki do roku, chodziła by przy mf 3060 lub u912

#325 Share doman57

doman57

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 21:02

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. polecam krone kr125 Dobra maszynka, prosta no i obwiazuje na dwa sznurki

#326 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 22:49

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Witam. Planuję zakup prasy rolującej tak w granicach 10 tys. Ciągnik to MF590 (75KM). Co wybrać: pasowa, łańcuchowa czy walcowa. Zmienno czy stało komorową. I teraz najważniejsze pytanie czy jest sesn zakupu takiej prasy za tą kasę co mam ( 10 tys). Widziałem sporo pras za mniej niż to co mam tylko wszystkie były pasowe ( np Deutz-Fahr GP 510, Welger RP, Hesto). Mam ok 20h do prasowania, Zależy mi aby nie zajechać ciągnika a jednocześnie dobrze dobić rolkę. Proszę o dobra radę, do tej pory rolował mi znajomy ale on ma walcową i MF699 to jak dobijał do czerwonego to i ten MF miał co robić ale rolki dobite super, tylko że zawsze rano roluje bo mówi że jak bardzo sucha i krótka słoma to staje w komrze. Nie wiem co robić dlatego proszę posiadaczy lub osoby zorientowane o radę. Pozdrawiam

#327 Share grzepo

grzepo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 06:33

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Pisze co myślę. Jak dobrze zbita bela to tylko zmiennokomorówka, ale i to też nie za 10 tyś. Osobiście mamy krone kr 155 za 11 tyś. Prasa z 89r. Ile zrobiła bel w sezonie- jakieś nie całe 1100 szt. Awarie, wymienione kilka łożysk na komorze (można było zrobić to wczesniej zaraz po zakupie, ale chcieliśmy by chodziły jeszcze ile wlezie bo wymiana jest szybka i bezproblemowa), kilka palców na podbieraczu, czyszczony mechanizm zamków bo niechciały się domykać i najgorszy - wypadł kołek blokujący jeden rząd palców na podbieraczu (jedna drabinka nie wciągała materiału-nie składała się tak jak trzeba) musieliśmy wyciągnąć podbierak żeby byl lepszy dostęp aby wbić nowy kołek (jak ktoś ma kanał samochodowy to i bez wyciągania by się pewnie obyło). W życiu nie zamieniłbym jej na inną prasę walcową, co najwyżej na pasową zmiennokomorową. Aha co do zapotrzebowania mocy to chodziła z mtz 80- ciągnik wogóle jej nie czuje.

#328 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 07:16

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzięki za odp. Może doprecyzuje pojęcie dobrego zbicia rolek, nie oczekuję cudów, chodzi mi głównie o to aby rolka nie rozwalała się przy załadunku i nie robiło się mocno jajo na stercie. Gdzie kupiłeś taką Krone za 11 tys? Ten tys czy dwa to dołożę. Mi potrzebna jest głównie do słomy, od czasu do czasu siano. Nie miałeś przypadku z tą Krone aby rozwaliła się rolka podczas rolowania lub stanela słoma w środku?

#329 Share Czares15

Czares15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 08:13

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Polecam JD 550. Posiadam ją 4 lata, bardzo dobry sprzęt, wydajny łatwy w obsłudze
Obora stoi, Maszyny jadą :) Plan wykonany

#330 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 08:38

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. A co powiecie na takie:
1. http://otomoto.pl/de...10-A191156.html
2. http://otomoto.pl/ri...ca-A210346.html
3. http://otomoto.pl/pr...50-A185130.html
4. http://otomoto.pl/pr...70-A204838.html
5. http://allegro.pl/vi...2579168027.html
6. http://otomoto.pl/fr...50-A201396.html

Nie chodzi mi o konkretne oferty a modele pras. To mi wyskakuje z allegro w cenie jaką jestem w stanie wyłożyć. Czy ma ktoś prasę na 20h zboża, może lepiej dalej znajomego wspierać. Pomysł z prasą jest taki aby sprzedawac trochę słomy, i jak zapłace za prasę to niewiele mi pozostanie, a tak bym słomy troche nazbierał.

Edytowany przez akmaly, 31 sierpień 2012 - 08:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 09:30

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Szczególnie ta mnie interesuje. Może jest ktoś z okolic i powie coś więcej o niej i o sprzedawcy:
http://otomoto.pl/pr...70-A204838.html
Myślę że taki MF dałby sobie z nią radę. Znalazłem informację, gdzieś w necie, że lepiej aby pasy nie były gładkie, JD widziałem to miał takie jak nacięcia. Ma to znaczenie czy nie ma się co bac tych gładkich. Ps. Jest sens pchać sie w jakąkolwiek elektronike przy starej prasie ( myślę że ma tryb manualu jak cos)

#332 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 11:19

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Jeżeli chodzi o 3512 to odpadaja prasy walcowe. Za mala moc. Ja mam claasa 44 ktory chodzi z zetorem 7745 przy kiszonkach a słome robie c360 mniej pali przedwszystkim a 255 nawet w słomie sie męczy. jezeli chodzi o jakies welgerki to odradzam. Ta prasa do kiszonek jest super ale do słomy to tylko człowieka psychicznie dobija. Bele albo trzeba robic po koszeniu odrazu albo z rosą. Zbyt gładkie walki. Słoma ktora lezala 2 tygodnie i jest sucha mocno odpada.Poszukaj sipmy moze jakiejs nie wybitej albo krone 125 albo 130.

#333 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 11:42

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Mam MF 255 czyli ursus 3512 ale nie zamierzam nim prasować, pisałem wyżej że MF590, ok 75KM. Wydaje mi się że jedyne na co mogę sobie pozwolić to mała prasa pasowa taka jak Hesston. Widzę że ma pasy chropowate więc powinna być ok.

#334 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 14:28

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. paowki to tylko john deere ! ja tak uwazam

#335 Share binek

binek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 21:12

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. sprecyzuj dlaczego ''tylko john deere'' owszem dobre prasy ale maja też swoje mankamenty np. według mnie hydrauliczne owijanie sznurkiem nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Można coś wybrać z konkurencji za tańsze pieniądze i w lepszym stanie, tak czy siak prasy w tym przedziale cenowym nie są jakoś szczególnie skomplikowane i co za tym idzie są mało awaryjne.

#336 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 22:11

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. A jak z dobijaniem rolek, w tych prasach. Zmienno komorowa to powinno być super ale inne zmienno komorowe kosztują duuuzo, a te w takiej cenie. Co do napraw to się nie boję bo to proste konstrukcje. Chodzi mi głównie, tak jak wyżej pisałem aby nie stawała słoma w prasie i żeby dobrze zbijała. Ten znajmoy jak prasuje wlcową to w suchą słomę nigdy mi nie jedzie, mówi że jak chciałbym sieczkę to jedzie a jak chcesz słomę to poczekaj do rana.

#337 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:20

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. mam walcowego claasa 44ktory ma karbowane walce i sam wiem ze jezeli sloma jest mega sucha i juz troche struchlala to na przejezdzie z pokosa na pokos kiedy bela kreci sie na pusto a jest juz ubita potrafi stanac. Zdarza sie to naprawde rzadko dzieki nagarniaczowi i walcom karbowanym. Ale mialem przyjemnosc belowania welgerem rp 12 to powiem ze masakra do puki nie bylo rosy do puty nie szlo dobic bele. Nie wiem czy to polecac moim zdaniem claas mi pasuje bardziej.

#338 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:42

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Walcowej nie kupię, jedyne co to pozostaje mi ta pasaowa ( ze względu na stosunek ceny do stanu maszyny). Fajny jest ten JD 550 ale trzeba troche dołożyć do 10 tys. Widziałem inne tzn Rivierre Casalis RC 125, Hesston 5670, 5540. Ma ktoś taką prasę? Jak się sprawuje w słomie? Jak wyglada awaryjność i dostęp do części.

#339 Share bopietras

bopietras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:08

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. widze ze temat sie urwal. wiem ze jd 5XX jest super tylko trzeba szukac tej z szerszym podbieraczem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 20:55

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Może jeszcze odpoczywają po żniwach:) A tak serio to niech jakiś uzytkownik innch pasówek coś napisze. JD to raczej nie kupię bo tak naprawdę to nie oplaca mi się na 20h więcej niż 10 tys za prasę. Tych rolek nie ma aż tak dużo. Ale jak się ma swoje to się ma i nie prosi, no i może coś po sąsiadach zarobi albo słomę zbierze, to już tak na marginesie.