Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

479 odpowiedzi na ten temat

#241 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 18:17

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Jesli tak mówisz to masz dobrą tą prase, moze napisz co to za prasa bo jestem ciekaw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzisiaj, 06:08
  •  

#242 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 21:16

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Prasa jak prasa, Vicon RF130 i ciągnik 95KM, mógłby być mocniejszy ale na pewno nie słabszy. Rdzeń beli pewnie ma mniejszy stopień zgniotu jak reszta ale nie można powiedzieć żeby był luźny, tak jak pisałem ciężko jest wetknąć ponad pół palca u ręki.

Prasa stałokomorowa zbija środek beli jej zewnętrzną warstwą i im więcej jest w stanie sprasować tej zewnętrznej warstwy, tym lepiej będzie zbita w środku. Prasa zmiennokomorowa nawija kolejne warstwy dlatego jest mniej energochłonna, szczególnie przy sprężystych materiałach (słoma).

#243 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 07:03

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. A jakimi prędkościami obrotowymi silnika i w km/h jeździsz po polu w słomie żeby ci MF zbyt dużo nie spalił?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#244 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 10:29

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Zwykle ustawiam sobie 1800-1900rpm a biegi dobieram od warunków na polu, 11-18km/h ale przy większej prędkości w czasie dobijania trzeba redukować, tak optymalnie to ok. 13km/h jak jest w miarę równo na nawrotach. Zużycia paliwa w słomie dokładnie nie mierzyłem ale staram się robić najwydajniej jak to możliwe więc i spalanie na ilość sprasowanej masy powinno wychodzić przyzwoite.

#245 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 21:11

to ja też się dorzuce do tematu szukam prasy 120x150 lub zmienno komorowa do 20 tyś. teraz pytanie jaka najlepsze bale robi ? walcowa, pasowa, czy łańcuchowa? chodzi o to żeby były dobrze zbite zwijarka ma służyć do zbierania słomy ze zbóż, rzepaku, i siano co możecie polecić :)

Nie wiem czy zdążyłeś już kupić prasę ale może zainteresuje cię claas rollant 66 do siana i słomy jest idealna bardzo ładnie zbija bele i jest nie skomplikowana mam swoją na sprzedaż po sezonie bo chcę kupić coś z rotorem (do sianokiszonki się przyda) ale na pewno będzie to claas jeżeli taka prasa cię interesuje to daj znać na priv. naprawdę polecam super maszynka

#246 Share valtra987

valtra987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 19 wrzesień 2010 - 18:59

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Mam zamiar kupna prasy do C 360 3P , chcę żeby dobrze zbijała bele , b ędzie zwijała siano , słome i sianokiszonkee , cena do 20.000 , piszcie jaki model i marka

#247 Share piotrek538

piotrek538

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 wrzesień 2010 - 15:56

Zastanawiam się nad kupnem używanej prasy rolującej do mojego ursuska. Z kasą cienko, 12-14tys. zł, myślałem nad jakąś zachodnia zmiennokomorową riviere cassalis lub stałokomorową welgera. Prasy używana by była wyłącznie do słomy (no chyba, ze na usługach do siana), baloty chciałbym robić 120x120, a moze nawet i mniejsze jakby była zmiennokomorowa. Wiem że 3512 to nie ciągnik do prasy, no ale co zrobic.

Ja mam welgera rp 12 narazie jestem zadowolony kupiłem ją za 14 tyś i zrobiłem 8 walców przy niej tylko mnie to zniecheca że ma wąski podbierak i brak centralnego smarowanie.Ale licz się jeszcze z następnymi kosztami takimi jak :owijarka,łorzyszka,folia i sznurek.U mnie pracuje z c360 i mam na zim e zamiar zmienić na coś większego z przednim napędem ;)

#248 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze
    i budowlane

Napisany 23 wrzesień 2010 - 15:56

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Do ciągników o mniejszej mocy to polecam prasy Krone model kr125, kr 130. Za 20 tys. można już w miarę zadbany egzemplarz kupić. W kr125 to nawet c-330 dawała radę.

#249 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 04:59

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. u mnie c-360 smigała z prasa deutz fahr gp 2.30 aż miło i nie gadajcie że 60-ka nie daje rady a prasami chyba że na maksa zajechana jest choć moja z 73 roku jest i dała radę i wcalę na najmniejszym zgniocie nie pracowała prasa.

#250 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 25 wrzesień 2010 - 05:37

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. jakby ktoś chciał kupić dobrą prasę za małe pieniądze to mój claas jest na sprzedanie, zdjęcia są w galerii

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 27 wrzesień 2010 - 11:15

Mam zamiar kupna prasy do C 360 3P , chcę żeby dobrze zbijała bele , b ędzie zwijała siano , słome i sianokiszonkee , cena do 20.000 , piszcie jaki model i marka

U mnie 3p pracuje w zestawie z John Deerem 550 2 sezon zrobione ponad 1000 bel bez żadnych problemów belki dobite że "palec nie wejdzie" sianokiszonka 0% straty :D do 20 koła kupisz z podbieraczem 1,8m ale bez siatki
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#252 Share pmniki

pmniki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 09:58

Nie wiem jakich pras uzywacie do sianokiszonki, ale ja kiedys sprasowałem sianokiszonke prasą claas rolland pierwszy i ostatni raz, dlatego ze baloty w srodku były słabo zbite mozna było reke włozyc i potem kazdy był z plesnią, moze dlatego ze nie był dany zakiszacz, i rozwijanie takiego balota to dopiero koszmar, teraz prasuje prasą pasową i to bez zakiszacza, zero plesni, baloty rozwijają sie jak papier toaletowy a są tak zbite ze kolców nie mozna wbic, zadna walcowa tak nie zbije, a ze są polecane do sianokiszonki to chyba tylko przez producenta prasy.

A co do pras pasowych. Może ktoś wie czy uda mi się zrobić sianokiszonkę prasą zwijającą sipma Z-230, pasową i jaki do tego trzeba ciągnik.

#253 Share wertus

wertus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 176 postów
    i budowlane

Napisany 14 listopad 2010 - 11:17

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Sipma Z-230 nie nadaje się do sianokiszonki, podobnie jak jej następczyni Z-263. Na wałki owija się zbierany materiał, te maszyny są nie przemyślane, w sumie jak większość polskich maszyn produkowanych w tamtym czasie.

#254 Share pmniki

pmniki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:24

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzięki za opinie. A to jaką prasę znaleźć jeśli konkretnie trzeba mi rocznie zwinąć 2 ha koniczyny na kiszonkę, wydanie dużej kwoty nie wchodzi w grę. Bo siano kostkuje, a silosu nie chce robić.

#255 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:29

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. na 2 ha rocznie to chyba najlepiej wynająć kogoś

#256 Share pmniki

pmniki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 17:53

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Może i najlepiej, ale swoja maszyna to zawsze swoja. Z wynajęciem to tak wychodzi że trzeba zawsze się prosić, a i drogo wynajęcie zawsze wychodzi. A właśnie ile trzeba zapłacić za zrobienie balota jeśli się najmie kogoś?

#257 Share PeriplPl

PeriplPl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 135 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:43

Ja mam welgera rp 12 narazie jestem zadowolony kupiłem ją za 14 tyś i zrobiłem 8 walców przy niej tylko mnie to zniecheca że ma wąski podbierak i brak centralnego smarowanie.Ale licz się jeszcze z następnymi kosztami takimi jak :owijarka,łorzyszka,folia i sznurek.U mnie pracuje z c360 i mam na zim e zamiar zmienić na coś większego z przednim napędem :)

I mówisz, że C-360 daje radę przy sianokiszonce ? Też planuje kupić prasę Welger RP 12 ale właśnie RP 12S jest z centralnym smarowanie i słoneczkami co daje szerokość roboczą 1,80-2,00 m. Na co spoglądać podczas zakupu ? Poradź coś.... Dziękuje za odpowiedz :(
Chwytak do bel na jedne siłowym czy na dwa ? Co do czego.... ??

#258 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 11:58

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Ja również posiadam Welger Rp12s i jestem zadowolony, pracuje z 60tką. Przy zakupie patrz na stan trybów i łańcuchów i walcy czy są gładkie czy ryflowane.
Deutz is Power!

#259 Share MICK

MICK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:20

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Mój znajomy ciąga zetorem około 60KM i daje radę spokojnie. Ja chce coś kupić, zastanawiam się nad welgerem RP 12, Deutz GP 230 lub claas 44 / 44S. Ma pracować z U 912, wiec mocy starczy. Z pewnością zwracaj uwagę na łańcuchy, zębatki i podbieracz. Waszym zdaniem, która z tych trzech jest najlepsza?

Pozdrawiam

Emillo1212, które zębatki w RP 12 psują się najszybciej? Czy masz owijanie siatką? Czy w tym modelu było elektryczne sterowanie wiązaniem sznurkiem czy tylko siatką? Ostatnie, w słomie z ryflowanymi walcami radzi sobie dobrze?
Proszę o kilka rad dla nowicjusza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 28 listopad 2010 - 12:29

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. No to tak, tą prasą pracowałem dopiero jeden sezon więc trudno mi powiedzieć które się psują najszybciej, ale przez te sezon nie miałem z nią żadnej awarii. Mam możliwość owijania siatką, u mnie owijanie sznurkiem jest automatycznie lub ręcznie, zależy jak ustawisz. Ja mam na 3 dolnych walcach naspawane druty i prasuje bez problemu bela nie zatrzymała mi się nigdy a prasowałem o różnych porach dnia :(
Deutz is Power!