Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

479 odpowiedzi na ten temat

#221 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 06 marzec 2010 - 19:00

dzieki koledzy za podpowiedzi bo tez zastanawiałem sie nad class 44s lub welgerem rp12 ale zastanawia mnie czy c-360 da rade pociągnąc te prasy.moze ktoś już takim zestawem pracował z forumiczów???

Do C-360 nie kombinuj z walcowymi kup sobie łańcuchową coś jak sipma np.Carraro. Mam taką już 5lat i pracuje z 3p. Szczerze mówiąc muszę uważać przy dobijaniu żeby komory nie rozerwać. A robię rocznie około tysiąca bel ze słomy i siana. Prasa ta jest bezawaryjna praktycznie tylko trzeba smarować i dbać.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzisiaj, 09:30
  •  

#222 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:08

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. byłem dziś i oglądałem prase deutz-fahr 2.30.owijanie na dwa sznurki i na siatke za 18000 pewnie by poszła stan jst na prawdę zadowalający tylko odrzutnika bel nie ma.jutro jeszcze jadę pod Łomżę obejrzec jedeną też deutza i pewnie juz coś zakupie.myslałem o łancuchówce nawet krone spoko znalazłem ale jakos wolę walcówki.

#223 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 08:56

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Odrzutnik to przecież samemu też sie da zrobić bo przecież to tylko kawałek blachy na sprężynie ale tak patrzałem to chyba żadna nie ma odrzutnika tylko że jak za tą kaskę to prasa hmm już do 360 bym wziął jakiegoś jd 550 z wiązaniem na siatkę bo prasować z siatką to bajka.

#224 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 22:54

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ale ten deutz fahr ma wiązanie na siatkę i na dwa sznurki w sobote jade ostatecznie sie dogadać.ale jd 550 to jest pasowa a ja chce walcowa.

#225 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:53

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. to ja też się dorzuce do tematu szukam prasy 120x150 lub zmienno komorowa do 20 tyś. teraz pytanie jaka najlepsze bale robi ? walcowa, pasowa, czy łańcuchowa? chodzi o to żeby były dobrze zbite zwijarka ma służyć do zbierania słomy ze zbóż, rzepaku, i siano co możecie polecić :)

#226 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 15 marzec 2010 - 22:55

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Pasowa JD 550 spasuje :) zbija od rdzenia i powinna śmigać

#227 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:26

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. tylko te jd większość z wąskim podbierakiem :)

#228 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 18:43

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. To wtedy się patrzy za JD 560 itp aż będzie szeroki podbieracz . Ważne że pasowa i JD :)

#229 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 20:22

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ok dzięki za rady :) a czemu akurat jd i czy walcowa zrobi takiego bala jak pasówka czy nie ma szans ? chodzi mi o zbicie i kształt bala ? przy zakupie na co zwracać największa uwagę i czy zamykanie komory w prasie ma wpływ na zbijanie bala?

#230 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 marzec 2010 - 21:22

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja mam kolego rollant 66 i to jest walcówka 120*150 i szczerze mogę ją polecić. W sezonie o prase nie masz co sie martwić bo jak łańcuchy masz w dobrym stanie i łozyska tez to tylko smarowac i jechac a to mozna sprawdzic przed sezonem. Jesli chodzi o zbicie to snopki waża z żyta 270kg i w innych zbozach stosunkowo wiecej a rekordowe mają 350 kg;) ja za swoją dałem 17 tys i ma siatkę i podbieracz 180;) wrazie pytań co do niej to pytaj śmiało;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share turion23

turion23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 218 postów

Napisany 18 marzec 2010 - 07:10

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. ja wczoraj własnie zakupiłem deutz-fahra 2.30 owijanie na dwa sznurki i siatke i teraz czekac tylko do sezonu i wyprubować maszynke:)

#232 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 620 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 18 lipiec 2010 - 07:51

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Mam pytanie co sądzicie o tej prasie http://moto.allegro....nokomorowa.html Warto kupić, ponieważ nikt nie chce prasować na usługach u nas bo to brak czasu albo nie ma pracownika a sam musi jezdzić na kombajnie, wiec pewnie przyjedzie kupić nam prasę, wiem troche za póżno się obejżeliąmy bo zaraz żniwa, ale jak bysmy ją przejzeli i wymienili kilka łożysk to powina chodzic. Najważniejsze żeby tylko sprasowała ten sezon a na następny bysmy ją pożądnie przejżeli.
Case <3

#233 Share kamil100

kamil100

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 lipiec 2010 - 17:20

Do ciągnika małej mocy dabra bybyła prasa stałokomorowa walcowa- jeśli byś chciał mocniej zbić balot to nie potrzeba większej mocy.
Nie wiem jak to działa w innych prasach ale walcówka za to nie byłaby droga.

xd

#234 Share kubu365

kubu365

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 13:07

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Nie chce otwierac nowego tematu wiec

ojciec chce sprzedac nasza prase new holland 841 lancuchowa zmienno-komorowa owijanie na siatke dobra do prasowania slomy i siana

i chce kupic uzywana prase walcowa rozmiar beli 120x120 glownie do sianokiszonki i slomy prasa ma byc typu welgier rp 12 i class rolland 44 co mozecie powiedziec o tych prasach szczegolnie jak prasuja slome bo znajomy prasowal unas w tym roku zestawem ursus c360 + class rolland 44 to bele ladne wychodzily
Wielki fan case jx/new holland td

#235 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 19:42

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Walcowa nie nadaje sie do sianokiszonki, najlepsza bedzie zmienokomorowa łancuchowa albo pasowa.

#236 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 17 sierpień 2010 - 07:53

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Czy zna ktoś stronę z danymi technicznymi pras coś w stylu konedaty? Pytam, bo chcę porównać parametry poszczególnych pras. Obecnie mam new hollanda br 6080 i prasa jest ideał(nówka w podstawowej wersji). Przy odpowiednim polu sprasuję nią wraz z nh t5060 100km do 3ha/h niezależnie od ilości słomy (większe znaczenie ma ukształtowanie pola no i oczywiście im większy pokos, tym lepiej, bo mniej się najeździsz,a tyle samo bel ukręcisz).
EDIT:Jak ktoś ma ciągnik poniżej 80 km to powinien celować albo w pasówkę, albo łańcuchową. Jeśli nie ma się zbyt dużo podmokłych pól to pasowa, jeśli na odwrót, to łańcuchowa, bo z tego co wiem, to pusta pasówka waży od ok. 2,5t w górę, a np. krone kr 125 1,7t i c360 małe zetory typu do 3011-7745 nie będą mieć z nią problemu bo jest maleńka, tak jak i welger rp12.

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

#237 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 11:04

Walcowa nie nadaje sie do sianokiszonki, najlepsza bedzie zmienokomorowa łancuchowa albo pasowa.

Dlaczego popełniłem tak wielki błąd i robię sianokiszonkę prasą do tego nie nadającą się?

#238 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 11:22

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. heh ja tak samo jak @Mirasek >>>> właśnie prasy walcowe są polecane do sianokiszonek ( chociaż ostatnio coraz częściej się spotyka prasy zmienno-komorowe w sianokiszonkach choćby praso-owijarki >> najnowsze już są zmienno komorowe)
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#239 Share ppiotr

ppiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:01

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Nie wiem jakich pras uzywacie do sianokiszonki, ale ja kiedys sprasowałem sianokiszonke prasą claas rolland pierwszy i ostatni raz, dlatego ze baloty w srodku były słabo zbite mozna było reke włozyc i potem kazdy był z plesnią, moze dlatego ze nie był dany zakiszacz, i rozwijanie takiego balota to dopiero koszmar, teraz prasuje prasą pasową i to bez zakiszacza, zero plesni, baloty rozwijają sie jak papier toaletowy a są tak zbite ze kolców nie mozna wbic, zadna walcowa tak nie zbije, a ze są polecane do sianokiszonki to chyba tylko przez producenta prasy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 10:38

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Widocznie mam jakąś dziwną walcówkę bo w środek beli nie włożysz ręki, palca zresztą też nie. Zakiszaczy nie stosuję, bele się nie psują chyba że uszkodzi się folię, rozwijają się jak dywanik, dlatego nieco zdziwiła mnie Twoja wypowiedź. Trzeba pamiętać o tym że walcówki mają duże zapotrzebowanie na moc, jeśli chce się rozmawiać o dobrze zbitych belach.