Skocz do zawartości

Zdjęcie

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

479 odpowiedzi na ten temat

#181 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 01 wrzesień 2009 - 23:57

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Czy warto wziąć prasę po spaleniu?

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Dzisiaj, 05:36
  •  

#182 Share semos

semos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 12:42

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. łożyska wszystkie można zakupić w najbliższym dobrze zaopatrzonym sklepie a i koszta są bardzo niskie. A co do łańcuchów to najgrubszy jaki występuje w tej prasie możesz kupić w moim rejonie za 30 zł za metr. Palec podbieracza kosztuje 6,5 oryginał u Korbanka. A więcej to chyba nie ma się co psuć w takiej prasie jeśli oczywiście operator ma choć trochę pojęcie o pracy.

#183 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 02 wrzesień 2009 - 14:35

rolland spoko, ale wszystko kiedyś się zużywa i co wtedy w takim rolandzie się wymienia, czy łożyska szybko lecą, czy szybciej łańuchy i czy łożyska są standardowe, czy zapieczone łożysko może doprowadzić do pożaru prasy? czy nie lepiej pomyśleć o df gp 2.30 w końcu famarol teraz to klepie więc może częsci będą łatwiej dostępne i tańsze?
a tak wogóle to remontował ktoś rollanda?

gp 2.3 ma wąski podbieracz i jest bez komputera. Famarol bazuje na gp 3.2oc

Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

#184 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 22 październik 2009 - 16:07

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Witam Was ! chciałem założyć nowy temat ale widzę że ten się dobrze rozkręcił więc zapytam tu ;)

A mianowicie potrzebuje rady : chcemy kupić prasę rolującą mamy na oku : Massey Ferguson 828 , Claas Roland 66 , Greenland (vicon) RL 150 L , Deutz - Fahr GP 2.30 - OC , Welger RP 200 , John Deere 550 , Dodam że dobrze by było gdyby prasa miała owijanie siatką i szeroki podbieracz (zwężacze pokosu ) , prasa ta miała by kosztować 20tyś może minimalnie więcej - tak żeby dało sie stargować czyli mam na myśli dwadzieścia z groszem rotor może być ale nie musi więc jest to obojętne , prasa miała by pracować z ciągnikiem Massey Ferguson 6160 czyli sześcio cylindrowy o mocy 100km.

pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)
FENDT PoweR i nie ma mocnych !

#185 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 21:35

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. dla odświerzenia tematu dodam jeszcze prase Vicon RV 156 l

#186 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 01 listopad 2009 - 21:50

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Pronarekp5 ja polecam MF, Vicon, Greenland czy rivierrę wiem że także deutz fahr ma takie same pasówki tylko różnią się kolorem blach pasówka zbierze najwięcej materiału, dobrze zbije ja sam pomykam MF 6160 i MF 828 chodź przydała by się siatka zęby szybciej szło. sianokiszonka z żyta bajkowo wyszła wcześniej była robiona walcówka to jest widoczna róznica
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#187 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 16:31

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. a jakim biegiem latasz z nią ?? obroty i jaka prędkość ?? i czy mf jest o dużo za duży do tej prasy ii oczywiście ile pali ci przy prasie??

#188 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1963 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 17:11

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Pronarek myślałeś o JD 550?? albo o 545?? O zaletach nie będę wypisywał bo zaraz zostane zlinczowany przez miłośników polskich wynalazków :D

ariss ale popieram cię w 100% tylko pasówka i żadnej innej :)

#189 Share zetorek5340gr

zetorek5340gr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 listopad 2009 - 19:01

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Ja na twoim miejscy wybrał bym łańcuchową.W walcowej miał by problemy.Pomyśl nad carraro sąsiad posiada prasę z tej firmy nie miał z nią żadnych problemów lub krone też prasy dobre w tej sumie pieniędzy powinieneś się zmieścić.Mój MF 255 miał ogromne problemy w DF gp220 w słomie.

#190 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:54

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. tym MF to zależny co się balotuje tak 2A-2C no czasem np w życie to trzeba zejść na 1D,C prędkość hm nie pamiętam przeleć samym traktorem to zobaczysz ile wychodzi obroty silnika tak ok 1600 a na wałku z 320-340 nie daje dużo gazu bo oszczędność paliwa jak jest miejsce że kombajn cofał lub coś grubszego w rządku to tylko półbieg niżej i śmigasz dalej no wcześniej jechałem z nią u912 ale teraz idzie z MF szybciej pali hm nie wiem nawet bo wciąż leje pompa bez licznika myśle że spali nawet przy niej mniej niż u912

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 13:08

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. heh tobie też to nie działa już ?? <miernik paliwa> , może ktos mnie uświadomi z czego biora sie pożary pras , ii czy prasa z rotorem ma większe zapotrzebowanie mocy ? (mi wydaje sie że tak ) i o ile?? Nad prasami pasowymi myślimy nad Vicon , walcowe Greenland i Claas , nad łańcuchowymi nie rozglądaliśmy sei ale to raczej odpada...

#192 Share look19

look19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 872 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 19:55

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Pożary pras biorą się ze słabej jakości łożysk, braku ich smarowania lub bardzo dużej prędkości z jaką kręcą się pasy na walcach i jak pasy są już gładkie, to ślizgają się i topią tak jakby ktoś palił gumę samochodem. Prasa z rotorem ma większe zapotrzebowanie mocy, ale jest wydajniejsza i rzadziej się zapycha. Z resztą rotor jest już praktycznie w każdej prasie z wyj. niektórych polskich.

#193 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 04 listopad 2009 - 21:40

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. Jeszcze jednym powodem pożarów jest to że do łożyska dostaną sie jakieś drobne smieci które wciśnie sie ze smarem lub przy zakładaniu łozyska. To trze gdzieś tam w środku i często wychodzi poprawnie wiele godzin takie łożysko ale później się przyciera i łapie temperaturę a później to zależy wszystko od operatora.

@look - przetłumacz mi swój podpis?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#194 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 23:02

Pożary pras biorą się ze słabej jakości łożysk, braku ich smarowania lub bardzo dużej prędkości z jaką kręcą się pasy na walcach i jak pasy są już gładkie, to ślizgają się i topią tak jakby ktoś palił gumę samochodem. Prasa z rotorem ma większe zapotrzebowanie mocy, ale jest wydajniejsza i rzadziej się zapycha. Z resztą rotor jest już praktycznie w każdej prasie z wyj. niektórych polskich.

Ciekawe hmm. :P
Czyli twierdzisz, że moja JD w najbliżsyzm czasie się spali ??
Po pierwsze mam gładkie pasy od środka, z resztą każda pasówka ma gładkie pasy od środka, no bo chyba nie chodzi ci, że pasy palą się jak bela stanie a pasy będą się dalej kręcić :( .
Po drugie brak smarowania łożysk, w mojej JD nie ma żadnego smarownika :P
Pozdro Endrju00711 :D

#195 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 listopad 2009 - 22:03

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. moja prasa walcowa też nie ma smarowanego żadnego łożyska i

#196 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 23:28

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. miernik paliwa działa ale zbiornik leje na oko tak mniej więcej 3/4 i spadam do roboty i tac co dzień rano. pożary przez łożyska zatarte się biorą trzeba sprawdzać które się grzeją to są oznaki że trzeba je wymienić rotor z nożami tak z 15-20% więcej mocy potrzebuje

#197 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 06 listopad 2009 - 23:40

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. W tym temacie trzeba być ostrożnym żeby awantury nie wywołać :P popieram wcześniejsze posty tylko zmienna komora. Ale do 20 tyś ciężko będzie kupić np dobrego JD tym bardziej z siatką.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#198 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 06 listopad 2009 - 23:43

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. no JD się ceni ale dobrego MFa czy Vicona kupisz i może z siatką

oferta nr 1
tu ciekawa oferta
a tych wyśmiać bo roku produkcji nie wybijali i drogo

#199 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 06 listopad 2009 - 23:51

no JD się ceni ale dobrego MFa czy Vicona kupisz i może z siatką

JD ceni się fakt ale warto dać trochę więcej i kupić jelenia.Z tych dwóch to poleciłbym Viconkę znana dobra firma MF-ów raczej dużo nie ma. A z tego co się orientuję to za 20 koła spokojnie kupi się dobrego Vicona z siatką :P
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share PronarekP5

PronarekP5

MarcinWyrwich

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 01 grudzień 2009 - 22:43

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł. A ma ktoś prasę Vicon RV 156L lub pochodne ? jestem ciekaw jaki to ma sterownik i jak się te prasy sprawują w praktyce...