celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Markmajster    0

Witam, Ostatnio się zastanawiałem nad kupnem prasy jd 550 i tu kieruje moją prośbę czy wartą ją kupić jak z awaryjnąśćą i na co patrzeć podczas kupowania a jak nie jd to jakie są godne polecenia Środki 20 góra 25tyś robić będzie ponad 300 bel kiszonki i ponad 100 słomy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

że tak powiem "do dalszych eliminacji " nominowałem dwie prasy - ze względu na cenę i parametry techniczne , a mianowicie prasy Vicon , New Holland . Co o nich powiecie ?? jak wygląda rotor o ile to można nazwać tak w prasach NH , i proszę o pomoc w wyborze miedzy tymi dwoma prasami

 

Pozdrawiam


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

chwalicie te maszyny że za 20kafli można kupić super sprzecior ale ten sprzęcior będzie już conajmniej 15sto letni, dlatego dalej mam wielki dylemat, czy szukać używanej zachodniej ( oczym starzy nie bardzo chcą słyszeć jak już to sipma) czy lepiej nowy metalfach/warfama co też mi się nie uśmiecha brać kredyt, czy na naszym rynku te wszystkie clasy /krone/welger to nie są jakieś staruszki wyciągnięte z krzaków na zachodzie, czy to tak łatwo połapać sięczy handlarz nie chce zrobić w bambuko ;) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

każdy z nas ma oczy od tego żeby patrzył i wystarczy obejrzeć kilka pras i już będziesz miał rozeznanie jak wygląda prasa zachodnia w dobrym stanie a jak wygląda w złym.

 

Pojeździj po okolicy i pooglądaj, lub tez na serwisach ogłoszeniowych oglądaj zdjęcia, dużo na nich zobaczysz przynajmniej stan ogólny co też wiele mówi o maszynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

tylko żeby kupić coś droższego trzeba mieć więcej kasy wiec każdy kupuje to na co go stać , nikt nie mówi ze to ma być super i do 5 czy 10 lat sprzęt ja wiem tylko jedno na pewno nie Claas , Welger , Rivierre , Massey Ferguson , John Deere i prasy tzw. przeze mnie wynalazki typu : Galigani , czy Feraboli i inne tego typu i tylko prasa pasowa zmiennokomorowa ...


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Dobra to do tych 20kafli skupić się tylko na prasach pasowych, niby prosta sprawa policzyć po ile spinek na każdym pasie i stan pasów i wiadomo ile to przepracowało, czy wszystkie modele są udane czy jakichś unikać, chciałbym bardzo mieć siatkę, czy nie warto w starych egzemplarzach, czy będzie więcej problemów z siatką w wysłużonej prasie?

dlaczego wynalazki te feraboli galignani? do jakich pras najłatwiej z częściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

co do części to bardzo wiele zależy od regionu w którym mieszkasz, czyli od marki która w Twoim rejonie jest najbardziej popularna. U mnie np. bardzo ciężko o części od JD a to z tego powodu, że ich w moim rejonie w ogóle nie ma.

 

A co do części do Claas-a to kupisz dosłownie wszystko, polskie zamienniki lub oryginalne niemieckie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

kolega dobrze mówi musisz się zorientować w sklepach w swojej okolicy ja ja mam grenland rf 120 dałem 15 tys zł 3 sezony temu owijanie na dwa sznurki z czego modrale ze wsi się śmiali że niby do d*py a teraz na wsi są 4 prasy podobne do mojej i wszystkie dobrze chodzą bez większych awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

a tak wogóle to remontował ktoś rollanda?

Ja 2 lata temu remontowałem 46RC ale to już kupiłem taką do remontu. Konkretnie to wymiana kilku łożysk kupowałem 1 łańcuch u korbanka (kosztował tyle samo co polski a jakość to już sami sobie porównajcie) kupowałem jeszcze elektronike bo nie było(tylko to co jest w prasie bo pilot miałem)i jeszcze ten cały mechanizm co powraca nóż od ucinania siatki jak się podniesie klape. Ogólnie to opłacało mi się troche pomęczyc i pogłówkować bo wiele zaoszczędziłem jak bym kupił bez remontu ale to było 2 lata temu a jak patrzyłem kiedyś na stronie korbanka jak zmieniły się ceny od tamtej pory to powiem że nie spodziewałem się aż takiej podwyżki.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

mam takie pytanie chciałbym zakupic prase rolujaca walcową do ciągnika c-360.co polecacie bo aj to rozgladam sie za class,welger ewentualnie deutz-fahr.dysponuje środkami 15000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

ja polecam Claasa modele 34 lub 44. Sprzęt niezawodny i bardzo tani w użytkowaniu, części dostepne wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Szukaj sobie najlepiej rollant 46;) ja swojego tylko ze 66 kupiłem za 17 tys. wiec to tez powinienies za jakies 15 kupic jakby była okazja;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

ja polecam Claasa modele 34 lub 44. Sprzęt niezawodny i bardzo tani w użytkowaniu, części dostepne wszędzie.

fakt tani, ale te 44s to już tylko 80te lata są czy to jeszcze kilka sezonów pochodzi jak to takie stare?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

w sumie jeżeli walce nie powycierane to by jeszcze pochodziła bo wymiana łożysk i łancuchów to nie taki duży koszt ale moim zdaniem to ta 34 to odpada odrazu przez to że wymiar beli 90*120 jest taki dziwny. 44 w sumie do prasy nic nie mam ale nie podoba mi sie totalnie jej wygląd. Moim zdaniem niech kolega szuka 46 bo za ta kaskę coś rozsądnego powinien kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

dzieki koledzy za podpowiedzi bo tez zastanawiałem sie nad class 44s lub welgerem rp12 ale zastanawia mnie czy c-360 da rade pociągnąc te prasy.moze ktoś już takim zestawem pracował z forumiczów???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

pracowac nie pracowałem ale widziałem jak gościu ciagał jakiegos welgera walcowego rsusem 360 to nawet ieźle mu to szło więc jeżeli masz silnik w dobrym stanie to powinneś dawać rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emillo1212    16

Ja niedawno kupiłem prase walcową welger rp12s chodzi przy ursusie C360, nie jest tak źle ale jak chce dobrze dobić bele sianokiszonki to troche ma ciężko :D


Deutz is Power!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

dzieki koledzy za podpowiedzi bo tez zastanawiałem sie nad class 44s lub welgerem rp12 ale zastanawia mnie czy c-360 da rade pociągnąc te prasy.moze ktoś już takim zestawem pracował z forumiczów???

Do C-360 nie kombinuj z walcowymi kup sobie łańcuchową coś jak sipma np.Carraro. Mam taką już 5lat i pracuje z 3p. Szczerze mówiąc muszę uważać przy dobijaniu żeby komory nie rozerwać. A robię rocznie około tysiąca bel ze słomy i siana. Prasa ta jest bezawaryjna praktycznie tylko trzeba smarować i dbać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

byłem dziś i oglądałem prase deutz-fahr 2.30.owijanie na dwa sznurki i na siatke za 18000 pewnie by poszła stan jst na prawdę zadowalający tylko odrzutnika bel nie ma.jutro jeszcze jadę pod Łomżę obejrzec jedeną też deutza i pewnie juz coś zakupie.myslałem o łancuchówce nawet krone spoko znalazłem ale jakos wolę walcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Odrzutnik to przecież samemu też sie da zrobić bo przecież to tylko kawałek blachy na sprężynie ale tak patrzałem to chyba żadna nie ma odrzutnika tylko że jak za tą kaskę to prasa hmm już do 360 bym wziął jakiegoś jd 550 z wiązaniem na siatkę bo prasować z siatką to bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turion23    28

ale ten deutz fahr ma wiązanie na siatkę i na dwa sznurki w sobote jade ostatecznie sie dogadać.ale jd 550 to jest pasowa a ja chce walcowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

to ja też się dorzuce do tematu szukam prasy 120x150 lub zmienno komorowa do 20 tyś. teraz pytanie jaka najlepsze bale robi ? walcowa, pasowa, czy łańcuchowa? chodzi o to żeby były dobrze zbite zwijarka ma służyć do zbierania słomy ze zbóż, rzepaku, i siano co możecie polecić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj