celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

endrju00711    11

No żeczywiście , włodass mało widziałeś , bo jak do mnie przyjechali kupować kostke sipmy , to tylko renką po przeciwwadze pokrencił , a dwa metry dalej stał ciągnik , i zaznaczam że był to rolnik , wiem że w kostkach wystarczy jeden obrót , i cały cykl można zobaczyć , ale fakt faktem ciągnik stał wolno ,można było ją podłączyć ;) A co do tych pras co wymieniłeś , to chyba wszystke są na wąskim podbieraku , lepiej jak byś napisał jak jest różnica w cenie u ciebie w JD z szerokim podbierakiem , bo może była by niewielka , a różnica w pracy ogromna :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kisiel1989    0

poszukuje do kupienia prasy krone kr 130 lub krone kr 8-16 szeroki podbieracz. prosze o wiadomość jeśli ktoś słyszał o czymś takim na sprzedanie. słyszałem ze jest dobra i nie potrzebuje dużo mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

Panowie tak przeglądam oferty na allegro, troche pytam po wioskach no to po wisokach od chłopów ceny te 5-7 tyś niższe niż na allegro (pytanie czy z tych cen na allegro da sie coś wytargować? )

A może inny pomysł, jak jest te 10-20k to może by tak nóweczke metal fach czy warfame są w promocji po 40 i 42k stopy % spadają wziąsć kredyt komercyjny w BS czy BGZ (teraz chyba na 7% wyjdzie jak rada pp przytnie stopy) i cieszyć się nową prasą i spłacać sobie reszte spokojnie, bo nie oszukujmy się kupując prasę po 10ciu -15stu sezonach na bank w pierwszym roku te 4-5 tyś trzeba będzie wsadzić w taką prase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

Co? ;) 4-5tyś wsadzac w prase chyba zartujesz to ona naprawde musiala by byc jakas rozpadajaca sie ,ale zgodze sie z tym ze na allegro zawyzają ceny i z tym ze moze teraz warto wziasc nową Metal-Fach-a to popieram

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

A aj wole używanego zachodniaka po 15 sezonach, niż to polskie badziewie. Zachwile ktoś powie że głupoty pisze itp. ale w mojej okolicy były trzy nówki sipmy, a teraz są trzy urzywane JD. Poprostu sprzedali je, kupili zachodniaka i bardziej sobie go chwalą. A wyobraźcie sobie polską prase która przetrwała 15 sezonów na zachodzie przy takim samym urzytkowaniu jak inne prasy. Podejrzewam że dużo by z niej nie zostało, a taki zachodniak po przetrwanych piętnastu sezonach na zachodzi jeszcze spokojnie pochodzi te 15 sezonów w polsce. A jak już się tak uczepiliście nowej to prosze bardzo, nówka JD 572 z wszystkimi bajerami, w tym siatka COWER EDGE monitor z ciekłokrytalicznym wyświetkaczem, i szeregiem bajerów kosztuje nieco ponad 70 tyś, ja wole wziąść kredyt na rok dłużej i sobie powoli spłacać przez trzy lata. A dla tej prasy 10000 bal rocznie to małe piwo, i takich sezonów może bardzo duuuuużo przejechać bez awari. A tak nawiasem to co w tej prasie może się popsuć, łożyska no to bardzo prosze wymiana wszystkich łożysk w całej prasie ( mówie o orginalnych ) może kosztować te 4 tyś, i nic tam więcej nie ma, jedynie pasy, lecz zajechanie ich to prawie rzecz niewykonalna. Przy 10000 balach w sezonie wytrzymają zapewne dłuuugo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

@endrju jany jest jd w teorii ale w praktyce czytam tu różne opinie posiadaczy a że nawija na wałki pod pasy niedoschnięte siano, a że podbierak wąski ( z szerokim jest dużo drożdza używka i na ogół bardziej zużyta, no i jak to w końcu jest z tym zapotrzebowaniem mocy bo każdy pisze co innego jd 550, i jak to jest w końcu z tym zapalaniem się pasówek? nie lepsza będzie taka krone 125 na łańcuchach, swego czasu biło kilka pasówek w okolicy a teraz ci wszyscy na walcówki się przesiedli coś w tym musi być chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseon    1

a co ci przeszkadza w kronie? mnie np odpowiada ma male zaoptrzebowanie mocy tylko ma ten minusik ze ma waski podbieracz a tak to b.dobra maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Tak się składa że mam prase JD i wiem jaka jest w praktyce, a to że nawija się na wałek nad podbierakiem, to wina braku listwy przy nim który zcina ten materiał, i nic się nie nawija. A po drugie to jakoś nie mam tej listwy i fakt że jak wpadne w pokos od rowu i jest baaardzo mokre to czasem potrafi się zawinąć, ale robie w pokosie 130 bel sianokiszonki i nie narzekam. Jednynym mankamentem tej prasy jest to że nie mam szerokiego podbieraka i siatki, lecz planujemy niedługo zmienić prase więc jeszcze góra dwa sezony się pomęcze, lecz licze że po żniwach coś zwojujemy ;) A co wy ludzie macie z tym paleniem się pasówek, jak tam nie ma co się spalić. Wystarczy zadbać o obraniczniki dla pasów , aby nie nakładały się i nie tarły o siebie, dwa to pilnowanie łożysk, jak te dwa warunki spełnisz to moge ci poręczyć że się nie spali, wręcz moim zdaniem szybciej spali się łańcuchówka, bo tam cały cas występuje tarcie metalu o metal i szybciej o iskre. W mojej okolicy mimo iż jest dużo pras pasowych żadna nawet nie zaczeła się palić. A chyba 10 letni MASCAR poszedł z dymem i nie wyglądało to fajnie, przykra sprawa:( , chodziła z nią moja dziweięćsetka którą sprzedałem temu gościowi, i ledwo uszła z życiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

zgadzam się w 100% z Endriu. to,że palą się pasowe to MIT. a Krone 120,125,130 są za drogie jak na zwykłe stałokomorowe prasy. wąski podbieracz a cena jak za szeroki podbieracz w JD. /mówie o tych zielonych Krone/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

ja pisałem o prasach JD, Varianty faktycznie mają jakąś wadę, bo we francji u każdego dealera stoi jakiś spalony Claas, nie wiem z czego to wynika. co do ceny za JD to mogę sprowadzić JD 592, 2004 rok za około 48 tys. z VAT-em. dla zainteresowanych bądź ciekawskich zdjęcia wysyłam na maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

To podeślij mi te fotki, choć i tak nie mam konia do takiej prasy ;), a czy mi się zdaje czy na allegro była twoja 545 za 23 tyś ?? I tak przy okazji to podaj linki do tych swoich sprzętów ;)

 

A poczta to endrju00711@wp.pl :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

Ja kupiłem pasówke zmienna komora i w zyciu nie kupie innej niz zmiennokomorówki pasowej. Jeśli się nie oszczędza na smarze i przed wyjazdem w pole dobrze przejzy czy wszystko to i się nie zapali nawet nie zaszkodzi mieć w ciagniku nie dużą towotnice i przelecieć w srodku dnia i posmarować najbardziej narażone miejsca. Zwłaszcza gdy prasuje się wyjeżdżając rano i zjazd późnym wieczorem a czasem i srodek nocy. Ja miałem brać Jd 550 ale chciałem taką żeby mi wrazie awarii i 360 pociągneła nie mogłem znaleść w dobrym stanie 545 a 550 zrezygnowałem bo nie chciałem siebie i ciagnika meczyć gdyba zaistniała sytuacja belowania 360. Trafiła mi się Fiatagri hesston 5650 i jestem zadowolony z niej na moje belowanie i troche usług zupełnie wystarcza. Jest to prosta maszyna i za to ją chwale. W sianie na zajechanym silniu c 4011 chodziła w niej na 5 polowej a jak cieńszy wałek to i na 2 szosowej idzie słome prasowałem tylko 385 i w dobrej przennej słomie na 4 terenowej albo 2 szosowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

tak Endriu, była na allegro to dobre słowo, bo już jej nie ma. masz gdzieś tam link do moich ofert. przyślę zdjęcia jutro lub w piątek. a przed Sylwestrem będę miał 4 sztuki JD550 na szerokich podbieraczach. Przy okazji Zdrowych i Wesołych Świąt dla wszystkich.

 

P.S. a teraz jest (nie moja !!!) JD 545 na sam sznurek za 25 tys na allegro. to już lekka przesada. moja była siatka+sznurek, 1994 rok, odrzutnik balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Właśnie na nią patrzałem, trzy razy sprawdzałem czy ma siatke, ale nie zauważyłem ;):D. Ta twoja to widziałem, to igła była, narazie to ,, Kryzys " mamy to nie inwestuje w maszyny, jeszcze dopłat nie dostałem, lecz ostatnio pouczałem dwóch gości na co patrzeć przy kupnie prasy JD, znajomy mechanik im pomaga w wyboże i przyjechali pooglądać, troche ich pouczyłem, ale jak mi powiedzieli że chcą kupić do zetora 7211 550 z szerokim podbierakiem to doradziłem im 545, nie wiedzieli wogóle że takie coś istnieje, a jeden handlarz zawołał od nich 18 tyś za 550 z szerokim podbierakiem bez siatki ;) . Przeżyłem szok jak to usłyszałem, za 17 tyś moge mieś 545 z szerokim podbierakiem, siatką. Dostali dopłaty to chcą coś mądrego kupić, więc podaj namiary, bo jakoś nie moge namierzyć tych twoich aukcji, i w jakiej miejscowości mniej więcej mieszkasz ( województwo terz , bo dokładniej określe gdzie to jest ), najwyrzej podskoczą do ciebie, ale jak byś im coś w miare dobrej cenie sprowadził z 545 z szerokim podbierakiem i siatką, to zapewne by się skusili :D Ale to z nimi musisz sobie pogadać :D Aha i cena 23 tyś troche ich odstaraszyła, więc znajdź coś tańszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodas    0

oj Endriu, Endriu. coś tańszego? zapomnij. euro drogie, transport drogi... taniej nie będzie, bo na Zachodzie też ciężko o prasy. za JD 550 na szerokim też wołamy po 18, 20 czy nawet więcej jak są ładne. ale to 1993 roki. te starsze można kupić za 17 (mają grube sprężyny, jeśli wiesz o czym mówię, nowsze są na cienkich sprężynach). co do tej 545 na szerokim na allegro za 17 tys. to 2 klientów u mnie było co ją widziało i powiedzieli,że nie jest warta 10 tys, bo wygląda tragicznie/chodzi o stan techniczny i pasy/. jak jest naprawdę to nie wiem, bo ja po innych handlarzach nie jeżdzę. a moją sprzedałem za 22 w tydzień czasu.poza tym 545 na szerokim to rodzynek. ja przez 3 lata miałem tylko 3 sztuki, a 550 na szerokim całe mnóstwo. jestem ze Żnina (kujawsko-pomorskie).

 

poza tym popatrz nawet na ceny na allegro / często do ceny trzeba doliczyć VAT- ja ceny pras podaję już z VATem/. ceny rosną z tygodnia na tydzień- popatrz na szerokie podbieracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid87Wlkp    0

A ja mam troszkę inny dylemat, czy brać Vicona RV 2160 czy Case RBX454 (to samo co NH BR 7060)

 

Obie mają rotor i noże, podwójny sznurek, siatkę a Case jxu 105 bez problemu sobie z nimi poradzi.

 

Różnica jest w cenie Vicon 103 tys a Case 87 tys netto. Czy różnica w cenie ma odzwierciedlanie w jakości?? Jak to wychodzi z niezawodnością u tych producentów i czy warto zainwestować więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Po pierwsze nie tak dawno były porównywane te dwie prasy w innym temacie, a po rdugie w tym temacie są prasy do 20 tyś <_< Jest podobny temat, tam zapytaj, :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid87Wlkp    0

Ale tam nikt nie chce się wypowiedzieć:)

 

A tu może znajdę opinie użytkowników tych maszyn używanych;p

 

Jakość sprzętu wychodzi po latach;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

Mam do was wielką proźbę. Chcę nabyć prasę rolującą. Niestety nie mam na nią zbyt dużo zapasów ok.14 tys zł. Prasę będzie ciągał MTZ 80. Będę nią robił ok.500 beli rocznie może trochę więcej. A prasa będzie przeznaczona do siana słomy i sianokiszonki. Czy moglibyście mi jakąś doradzić. Łańcuchowa chyba nie słyszałem o niej złe opinie zastaniawiam się nad pasówką lub walcówką. Co wy na to?? Z góry dzięki za każdą propozycje.


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

RobertKowalewo@ za posty tego typu można bardzo łatwo dostać procenty. Jak już tak zachwalasz tą swoją sipme, to był byś łaskaw podać jakieś argumenty :D Będę czekał niecierpliwie co tam ciekawego powiesz o tej wspaniałej i niezawodnej prasie. :D :D :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krycha094    7

co do sipmy to bym nie kupił mają w okolicy to co chwila narzekają najchętniej by pojechali na szrot mam sipme kostkę też się lubi psuć ale do tej prasy musi być doświadczony operator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj