celeronik

kupno prasy zwijającej od 10k do 20k zł.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mateusz1122    15

Sczerze to nie wiem ile bo nie wiem jak prasuja te prasy :D ale kostki to mam bardzo duza styrta. ale mysle ze balotow z sianokiszonki ze 100 uwale i wiadomo siano i sloma tez

 

Stalokomorowa nie chce zabardzo sasiad ma to mowi ze nie zbija od poczatku tylko przy koncu prasowania sciska i lipa poleca lancuchowe i pasowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

W takim przypadku to lepiej sprzedaj c-330 i za taki budżet już będziesz miał w miarę dobrą prasę, bo do kiszonki to musi być lepsza prasa a z prasą do 10 tys to będziesz się tylko męczył i na remonty wydasz sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

ciagnikow nie sprzedaje nie ma takiej opcji :D mow jaka prase polecisz i za ile pieniedzy :D i co sie psuje czesto w prasach tego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

polecam ci tą prase (nie koniecznie tą akurat ale ten model lub ciut mniejszy)

 

http://tablica.pl/oferta/prasa-rivierre-casalis-rc125-CID757-ID4MeCB.html#ee7fa75468

 

bardzo dobra zmiennokomorowa ma małe zapotrzebowanie mocy 360 się przy niej nie zmęczy


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Dobra prasa ale malo ich jest i to mozna robic bale do 180cm? bo wiadomo szderokosc zawsze jest chyba 120

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

A tego to nie jestem pewien ale chyba kiedyś słyszałem od takiego jednego w okolicy ze 170 max ale ile w tym prawdy nie jestem pewien


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadiusz97    0

Witam wszystkich :)

Mam do was pytaniearrow-10x10.png ponieważ szukamy z tatą prasę zwijającą,a nie mamy pojęcia jaka jest dobra,pasowa,walcowa czy jakas inna..jeżeli chodzi o marke to bez różnicy. Tylko musi się miescić w cenie 15-20 tys zł :)

szacujemy robić ok 200-400beli rocznie,słomy,siana i kiszonki :)

Ciągnikiem do prasy będzie Belarus 952.

Co byscie zaproponowali??? :))

z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam Arek ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Witaj ja posiadam class rollant 62s jest to prasa walcowa robi bele 150x120 i ladnie wychodza dobrze zbite a ciagam ja fordem 5610 podobno do sianokiszonki najlepsze walcowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

typowe prasy do sianokiszonki to prasy walcowe 120x120 i najlepiej z hakami na komorze takie jak welgerki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

Połączone

 

Witam.

Mama takie zapytanie, dwa lata temu zakupiłem prase Arobale 1209 do robienia sianokiszonki do traktora ursus c 360. Na dzień dzisiejszy zakupiłem traktor fendt 309lsa. Chciał bym zmienić tą prase bo wydaje mi się za mała do tego traktora, i raczej słabo dobija ona bale.

 

Na co proponowali byście mi ją zmienić??? myślałem o jakiejś welgerce np. rp 200????

Teren nie ciekawy u mnie górzysty i zależy mi na dobrym dobijaniu coś tam słyszałem żeby kupić prase na zamki może być na bale 120x120.

 

Czekam na jakąś pomoc bo sezon na karku??????

 

P.S.

 

Chciał bym coś w kasie do 20 tyś nie robię dużo bali bo ok 300 kiszonki i coś tam słomy i siana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrnht5060    27

Poszukaj może jakieś prasy NH typu np. BR6090 prasa ta się u mnie sprawuje bardzo dobrze w roku 2012 dałem za nią 70 tyś na full wypasie teraz używka kosztuje ok 60-50 tyś. U mnie ta prasa chodzi z NH T5060 (106km) Pozdrawiam
Przepraszam nie przeczytałem że do 20 tyś
Może jakaś Sipma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

bierz welgerkę rp200 albo 220, jeśli stan prasy będzie dobry i jeśli sam zadbasz to będziesz kręcił bele przez długi czas, na prawdę polecam! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

A ja tak nie bardzo w temacie, ta welgerka to na walce czy łańcuchy?  Na co zwrócić uwage przy zakupie???

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Pasówka jakaś może Variant claasa albo vicon(deutz fahr, massey ferguson, rivierre cassalis, to te same prasy) John deere  new holland i feraboli(niektóre gallignani są kopią feraboli).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

piotrnht5060 a jeśli sipma to jaki model byś konkretnie polecił?

u mnie pasówek wogóle nie chwalą i każdy mówi żeby się w to nie pchać myślałem o claasie, welgerce lub NH na zamki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Jak ktoś miał nie udaną pasówkę to może być nie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

no proste, sprawdzaj czy zamki nie były wyrwane i zwróć uwagę na stan walców ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzagus97    41

Ja mam welger rp200 od jakiś 6 lat, chodzi ona z mtz80. Rocznie robimy około 1000 bel i ajak do tej pory żadnych poważnych awarii :) Welgerka robi bardzo dobite bele nawet po około 700 kg jedna :) Nie ma również problemów z zatykaniem jak w sipmie :) Z tego co wiem to fendt 309 ma wałek na 750 obrotów wiec z tą belarką będzie latał około 20km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manius2707    0

no wałek jest 500 750 i 1000 :D

 

Właśnie miałem pytać jak wy to jeździcie przy robieniu kiszonek szybko czy powoli jak szybko jeździć nawet tym claasem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icy229    0

jeśli bela ma być dobita to trzeba wolniej lecieć, jeśli nie zależy Ci na jakości paszy, estetyce balotów to możesz szybciej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Domek96
      Cześć mam pytanie może ktoś wie jak sprawdzić w skrzyni olej i jak coś to gdzie się go wlewa jakby co,prasa mascar
    • Przez Seba7341
      Witam 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
    • Przez Seba7341
      Witam serdecznie 
      Mam jedno pytanie.
      Posiadam prasę rolujaca class variant 180 i dzieje mi się następującą sytuacja. 
      Podczas podawania siatki siatka nie leci na dol do komory beli tylko zaczyna się kotlowac tuż pod wałkiem gumowym co napędza siatke i gdy zrobi się wiecie tej siatki ta Zaczyna nawijac się na ten gumowy lub metalowy wałek.
       
       
      Mial ktoś może taki przypadek lub wie co może być winne??, 
      Z góry dzięki 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj