Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o nowych ursusach

298 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 15:55

co sadzicie o nowych ursusach @macursus niestety twoje zdanie się nie liczy gdyż osoba która stwierdziła,ze coś jest szajsem jest nieinteligentna i nie stwierdziła tego sobie tak o z własnego doświadczenia gdyż albo jej ktoś tak powiedział i sieje plotki albo zazdrości komuś i tak mówi.
Jeśli URSUSY to szajs to podaj nam powody i jak jesteś takim szkolonym inżynierem to zbuduj nam lepszy ciągnik. Nawet nie zastanawiasz się co ty do nas mówisz. Lepiej to przemilcz a posty nabijaj gdzie indziej.

@ wolowik masz w tym trochę racji bo kabina jest wysunięta do tyłu bardziej niż w innych ciągnikach, chociaż nie będę się spierał bo może jednak nie aż tak bardzo, ale to że wybili szybę w tym ciągniku to oczywiście możliwe tylko,że szyba raczej nie została wybita lecz wyjęta aby jej nie zbić gdyż ciągnik i podczepiona pod niego maszyna są nowe i raczej ludzie myślą zanim coś zrobią takimi maszynami, jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz,ze nie ma ramki na tą szybę czyli całą tylną szybę z ramką z zawiasów wyjęli aby nie stłuc. Ale pokaż mi ciągnik z którym ta maszyna by ładnie współpracowała oczywiście do 100km tak jak ten ursus, wątpię, żeby było dużo ciągników w którym po podczepieniu tej maszyny i podniesieniu je do góry to siedzenie nie wybiło lub nie wepchnęło szyby do środka.

A co do pytań to spoko jak chcecie to mogę napisać jeszcze do nich po prostu nie chcę któryś raz z kolei czytać info o ciągnikach skoro i tak raczej nie przyślą mi nic innego niż to co się na stronie ursusa znajduje.
Zaraz im napiszę to o co pytacie a jak odpiszą to napisze wam odpowiedź w tym temacie.

@adikpl1 był bym o tobie zapomniał no wiesz niby mógłbym ci wysłać ten list na E-maila to są 2 załączniki w wordzie spakowane do rar, jak chcesz to daj E-maila na PW to ci wyślę jak będę na AF.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o nowych ursusach Dzisiaj, 21:14
  •  

#162 Share simii89

simii89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 19:06

co sadzicie o nowych ursusach Ja z mojego 5714 jestem zadowolony, co prawda komfort w kabinie pozostwaia wiele do życzenia, ale po za tym jest OK. Choć dopiero zrobiłem 60 mth to nie miałem żadnej awarii i mało pali.

Według mnie to te nowe ursusy są godne polecenia

#163 Share zetor7011

zetor7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 20:55

co sadzicie o nowych ursusach A ja mam mieszane uczucia co do ursusa. Wujek ma nowego 5714 z 08r ma zrobione chyba z 350 czy 250 mth doklanie nie pamiętam. Ehh kabina jest w miare praktyczna ale nie ma żadnego wyciszenia, chociaż trochę się nisko siedzi. Żeby włączyć WOM bez zgrzytu trzeba go włączać razem z biegiem... lub czasami nie da się go właczyć. Może to dla tego bo 1 raz go urzywaliśmy, Hydraulika jest nawet wydajna. Co do podnośnika jak jest zimny olej to nie chce się opuszczać na pusto, czyli trzeba stanąć na ramieniu żeby można było opuścić ale ogólnie jest spoko. Skrzynia 8x2 najgorsze co może być... Normalnie jest brak biegu miedzy 2 a 3 ale 80km daje jakoś rade <_<. Silnik to jego największy plus. Pali na dotyk czy zimno czy ciepło i mało pali :P Opono w standardzie też są wystarczające. Wspomaganie jest ok i co tam jeszcze moge dodać.... Jak mi się coś przypomni to napiszę.

Trochę to chaotycznie opisałem ale wiadomo jaki mi się trafił...

POZDRO

#164 Share luki0489

luki0489

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 268 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 21:04

co sadzicie o nowych ursusach Z doświadczenia wiem że ursus nie jest taki zły.. Mój ursusik 4512 z `06r ma już prawie 1000mth... nie obyło się bez drobnych awarii ale nie były one tak bardzo wielkie... siadaja tylko jakieś duperele.. komfort nie jest rewelacyjny ale da się znieść. Ciągnik oceniam na 4 z niewielkim plusem a silnik na 6. Lecz już więcej nie kupiłbym ursusa. Jak popatrzyłem na nowe zetory i ich cenę to moim zdaniem ursus sie chowa! pozdo:P

#165 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 22:28

co sadzicie o nowych ursusach teraz komfort to podstawa, gdyby chociaż to poprawili mogli by być z siebie dumni

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#166 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 11 lipiec 2009 - 08:05

co sadzicie o nowych ursusach Ja do ursusów nowych nie mam przekonania, jedno co mi sie w nich nie podoba to napewno cena(zbyt wygórowana jak na taki prosty ciagnik), drugie to bardzo niski komfort, trzecie co moge mu zarzucić to stylizacja ( ta maska je doslownie oszpeca, ale to juz sprawa indywidualnych upodobań) po czwarte to skrzynia ma za mało przełozeń. To narazie tyle pozdrawiam.

#167 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 22:07

co sadzicie o nowych ursusach Dostałem kolejną odpowiedź z ursusa, mogę się nią z wami podzielić.
ad.1. Kabina nowa typ KOJA model 09 przewidziana jest do montażu standardowo w ciągnikach 5524 i 6824.
ad.2. Różnice między kabiną nową typ KOJA model 09 od „starszych” kabin SPS06 wynikają z podania charakterystyk ciągników: nowego 5524 (z nową kabiną) oraz już nie montowanych 6024 i 7524 - „starszych” z kabiną SPS06.

Trochę nie zrozumiałem tego listu. Albo coś przegapiłem albo ursus wprowadza nowość, bo pierwsze słyszę o ursusie6824.

#168 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 22:25

co sadzicie o nowych ursusach Ursus 6824 to nie nowosc i byla o nim mowa chyba nastepca 7524.

Czyli kabiny sie mało róznia od SPS06.

Ciekaw jestem tylko dlaczego inteligentni panowie w Urusie wszedzie rozpowadaja ze 5524 ma miec w standardzie kabine KO7S a tu pisza ze juz Koja09...

Dzieki za info <_<

#169 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 11:45

co sadzicie o nowych ursusach Właśnie sam tego nie rozumiem i trochę to jest dziwne że ta nowa kabina będzie w 5524 i 6824 a nie w 6024 a przecież 6024 jest mniejszy od 6824 więc tez powinien mieć nową kabinę jeśli ten nowy model ją ma.

#170 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:41

co sadzicie o nowych ursusach Ten 6824 to jest ursus 7524 z silnikiem euro 3,czy jeszcze czyms sie rozni <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:57

co sadzicie o nowych ursusach O tych nowych ursusach rozmawiamy jak o duchach (wszyscy o nich słyszeli ale nikt ich nie widział ;) <_< ) Ze strony ursusa wnioskuję że kabina Koja mod 09 ma być w sadowniku 3702 natomiast w 5524 ma być K07S ale dopóki nic nie wyprodukowali to tak na prawdę nic nie wiemy a to wszystko to tylko gdybanie...... Choć te nowe modele miały być dostępne od III kwartału ale zmiany w zarządzie pewnie się przyczyniły do poślizgu terminów....... Jak to mawiają ruscy "pożywiom, uwidim" <_<

#172 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 16:16

co sadzicie o nowych ursusach A Polacy mówią :" pożyjemy - zobaczymy".
A właśnie,że z tego wynika że ta nowa kabina ma być w 5524 i 6824 czytaj dokładnie w sadowniku bezie inna bo przecież to sadownik jest węższy i kabina tez pewnie węższa.

#173 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 17:55

co sadzicie o nowych ursusach

Właśnie sam tego nie rozumiem i trochę to jest dziwne że ta nowa kabina będzie w 5524 i 6824 a nie w 6024 a przecież 6024 jest mniejszy od 6824 więc tez powinien mieć nową kabinę jeśli ten nowy model ją ma.

Bo 6024 i 7524 przestana produkowac wogole i nowych kabin nie bedzie a w sadowniku bedzie kabina sadownicza poprostu taka waska.
Zobaczymy czy w Ursusie kłamia czy jednak kabina Koja09 bedzie w standardzie w 5524 i 6824 <_< Jak bedzie to dobre posuniecie a jesli za dopłata to kaplica...

Dla scisłosc:

5524 nastepca 6024 z innym silnikiem
6824 nastepca 7524 z innym silnikiem oba maja przyspieszone skrzynie do 40km/h to jakby ktos nie wiedział <_<

#174 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:54

co sadzicie o nowych ursusach No tak tylko,ze 5524 ma mniejszy silnik i mniej mocy niż 6024 moim zdaniem ursus źle robi wycofując stare modele, mogli je tylko unowocześnić mocą były akurat.

Ps. ma ktoś jakieś zdjęcia Ursusa 6824 bo chciałbym go trochę oblukać a nawet jeśli jest na stronie ursusa to nie wiem dlaczego nie chce mi się otworzyć ta stronka.

#175 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:22

co sadzicie o nowych ursusach Tego ciągnika chyba nikt nie widział jeszcze <_<

#176 Share kazikow

kazikow

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 15:35

co sadzicie o nowych ursusach Kamillo0 na stronie Ursusa nie ma nic co kolwiek o 6824. Strona nie otwożyła się, może nie masz zainstalowanego Adobe Reader do odczytu PDF

#177 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 23:11

co sadzicie o nowych ursusach Po pierwsze adobe mam a po drugie to do otworzenia strony raczej nie potrzebny jest adobe.
A co do tego ursusa to raczej jest, znaczy na stronie go nie będzie bo jeszcze nie jest w sprzedaży ale myślę,ze by ursus nie kłamał. Jesli tk napisali to pewnie taki model jest a niedługo będzie w sprzedaży. Znaczy niedługo czyli jakieś pół roku. hehe

#178 Share Michalursus

Michalursus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oraz motoryzacja rolna i ogólna :)

Napisany 18 sierpień 2009 - 15:41

co sadzicie o nowych ursusach Ja uważam , że kiedyś marka "Ursus" była solidniejsza niż obecnie .

#179 Share agromar1991

agromar1991

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:sadownictwo

Napisany 21 sierpień 2009 - 22:33

co sadzicie o nowych ursusach super sprzęty te nowe ursuski ja jak wyszły to od razu wymieniłem z blaszaną maską na te nowe Agro Bis i jestem z niego bardzo zadowolony w tej chwili ma 782 mtg i nie mam z nim żadnego problemu .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 23 sierpień 2009 - 08:45

co sadzicie o nowych ursusach cos mi sie wydaje ze tego 6824 zobaczymy w nowej stylistyce

a jakiego ursusa masz?

Dodaj odpowiedź