Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o nowych ursusach

298 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 08 lipiec 2009 - 21:26

co sadzicie o nowych ursusach A ja się czymś z wami podzielę napisałem do kierownictwa ursusa,ze co oni produkują,ze robią postępy ale wraz słabo,ze powinni wstawić rewers, szybszą skrzynię wygodniejsze kabiny w mniejszych ciągnikach, szersze kapcie i parę innych bo na razie nie mają z kim konkurować.
A oni do mnie tak:
"Szanowny Panie,
Dziękujemy bardzo za przekazane nam cenne uwagi dotyczące ciągników.
Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby sprostać oczekiwaniom
klientów. E- mail Pana został przekazany odpowiednim komórkom w Ursusie,
aby
wzięli pod uwagę Pana spostrzeżenia."

Acha acha acha, srały muchy będzie wiosna.
Wątpię,żeby ktoś oprócz tej sekretarki która mi odpisała (nie podam nazwiska) przeczytał mój E-mail, ursus robi postępy ale wraz małe i nie słuchają ludzi, według mnie to URSUS powinien robić jakieś przeglądy, sprawdziany, słuchać ludzi, radzić się rolników, bo kto jak nie rolnicy będzie ich maszyny kupował, powinni wybierać jakichś rolników i dawać im na próbę nowego ursusa a ci niech piszą im wady i zalety tego ciągnika.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus 4514

• 43500.00 PLN
  • 28 lut 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o nowych ursusach Dzisiaj, 02:06
  •  

#142 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 08:51

co sadzicie o nowych ursusach Stary ale co ty myslisz ze oni o tym nie wiedza ze przydala by sie skrzynia z rewersem i normalnym power schftem ,czy inne rzeczy,oni poprostu nie maja na to kasy ,na takie modernizacje to trzeba kasy a kasy,mogli by np;
brac skrzynie od kogos ,tylko ile by te ciagniki wtedy kosztowaly :D

#143 Share valtran111

valtran111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 09:27

co sadzicie o nowych ursusach ursus powinien do takich modeli jak 1674 i 6824 zrobic nowe skrzynie z rewersem chociaż mechanicznym

#144 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 12:25

co sadzicie o nowych ursusach sfinansujcie im taką zabawe to bedzie.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#145 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 14:41

co sadzicie o nowych ursusach oj dzieci dzieci... ostatnio w tv było że w ursusie z taśmy produkcyjnej schodzi jeden ciągnik na godzinę więc chyba maja zbyt bo te najnowsze modele są według mnie ok!

#146 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 14:45

co sadzicie o nowych ursusach A czy ja powiedziałem że oni o tym nie wiedzą?
Napisałem takiego E-maila do URSUSA a dokładnia to brzmiał inaczej, myślałem,że odpiszą mi,ze planują wstawić coś w jakimś modelu albo,ze w następnym sezonie już to będzie, chodziło mi o to a oni tylko,ze E-mail poszedł dalej, czyli w ogóle na moje pytanie nie odpowiedzieli bo mi głównie chodziło o to czy planują wstawić coś nowego do URSUSÓW.
to,ze URSUS nie ma na to kasy to wiadome bo pomyśl, przecież jak mogą mieć kasę jeśli sprzedaż ursusów spada, ursusy są drogie bo oni wiedzą,że mało ich sprzedadzą i podnieśli ceny aby na nich zarobić a potem zainwestować, no bo z czego mają inwestować jak mało zarabiają na czysto ze sprzedaży.

EDIT
Przed chwilą na moją skrzynkę e-mailowa przyszedł e-mail od URSUSA więc jednak rozpatrzyli i odpowiedzieli na moje pytania, ursusy są spoko według mnie ale za drogie jak na to co oferują.
Odpowiedzieli mi, że ceny są takie gdyż chcą zbliżyć się cenami do marek zachodnich ale to nic nie tłumaczy.
Na temat rewersu nic się nie dowiedziałem lecz otrzymałem dobrą informację odnośnie prędkości,że są montowane skrzynie 12/4 z maksymalna prędkością 40 km/h w nowych seriach ciągników w standardzie a w tych starszych typu 5714 za dopłatą, z tego co mi wiadomo to w nowych seriach typu 6024 i 7524 maksymalna prędkość to 32 km/h ale może coś się teraz zmieniło.
I napisali,ze nie ma już kabiny SP06 tylko jej unowocześniona wersja KOJA model 09 , lecz nie napisali czym się różni.
I co mnie zdziwiło i udowodniło, że jednak Ursus ma porównanie tylko do starszych modeli powiedzieli,ze kabina K07 jest bardzo komfortowa a ursusy dobrze wyposażone bo mają duży wydatek pompy, no łącznie nie taki zły wydatek ale do obracania pługów to ta jedna pompa jest słaba.
I tak już się bardzo rozpisałem, jak będziecie chcieli wiedzieć coś więcej to piszcie bo mogłem o czymś zapomnieć.

#147 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 16:39

co sadzicie o nowych ursusach Jednak odpisali ,ale nic ciekawego nie napisali,bo o tych kabinach to jest na stronie ursusa, gdzies czytalem ze ze skrzynia 12/4 ma byc w nastepnym etapie modernizacji uzupelniona o rewes ,ale to bylo z rok temu wiec nie wiem ile to bedzie trwalo oby nie 5 lat :D

oj dzieci dzieci... ostatnio w tv było że w ursusie z taśmy produkcyjnej schodzi jeden ciągnik na godzinę więc chyba maja zbyt bo te najnowsze modele są według mnie ok!

kolego jak masz tyle lat co w podpisie to nie nazywaj mnie dzieckiem :D a po za tym ursus zeby mial kase na inwestycje bo musial by produkowac i sprzedawac z piec ciagnikow na godzine :D

#148 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 9045 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 lipiec 2009 - 22:03

co sadzicie o nowych ursusach

sfinansujcie im taką zabawe to bedzie.

Dla mnie dziwne to jest że ceny ursusów są tak wysokie i że nie stać ich na np rewers. A nawet jak nie maja tych rożnych bajerów to przynajmniej cena powinna być taka żeby było wiadomo ze ursus ma nie najlepsze wyposażenie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#149 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 22:59

co sadzicie o nowych ursusach nigdy sie nie dowiemy dlaczego ceny są takie wysokie. ale wiadomo że jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi i kase i ktoś na tym zarabia... bla bla bla i tak dalej. my tego nie zmienimy, nikt nikogo nie zmusza do kupowania ursusa.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#150 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 09 lipiec 2009 - 23:17

co sadzicie o nowych ursusach Nie będę wam tu cytował całego listu bo napisali mi 2 strony w Wordzie i przysłali jako załącznik ale zacytuję wam co mi odpowiedzieli na pytanie: "Dlaczego wasze ciągniki są tak drogie w porównaniu do innych marek, które mają za tą cenę lepsze wyposażenie" otóż otrzymałem taką odpowiedź: " odnośnie „zmniejszenia ceny” na ciągniki, zapewniamy Pana, że podobnie jak i Pan chcemy, aby ciągniki URSUS miały ceny bardziej konkurencyjne w stosunku do cen ciągników marek zachodnich. Trzeba zauważyć, że na cenę całkowitą ciągnika istotny wpływ mają również koszty jego eksploatacji, które w przypadku ciągników marek zachodnich są bez porównania znacznie wyższe. Na ten temat dużo mogą powiedzieć rolnicy, którzy kupili nowe ciągniki, a w szczególności sprowadzone z Zachodu używane np. 6-letnie ciągniki, które uległy awarii. Teraz rolnicy Ci żałują swojej decyzji."

To tyle co do wysokich cen a teraz coś o wiedzy zarządców URSUSA: "Szanowny Panie, nasze ciągniki, które są oferowane w wersji dla polskiego rolnika (na kraj) mają w kompletacji standard bogate wyposażenie: np. pneumatyczną instalację hamulcową do hamowania przyczep lub mają zaczep automatyczny, obciążniki i wiele innych zespołów. Firmy zagraniczne wiele zespołów oferują nie w standardzie lecz za dopłatą."
Czyż drugi cytat nie jest śmieszny? I co to za bogate wyposażenie? No szkoda bardzo żeby w XXI wieku trzeba było jeszcze np. za kabinę dopłacać tak jak kiedyś,że ciągniki sprzedawali bez kabiny a kabiny trzeba było zamawiać gdzieś indziej i przyjeżdżały na pociągach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 10:49

co sadzicie o nowych ursusach Bardzo bogate wyposarzenie to chyba zart <_<

Pneumatyke zaczep automatyczny obciazniki i wiele innych zepsołów ciekawe jakich chyba kabine opony siedzienie kierowcy...

Ursus mysli ze jak wyprodukuje byle co to to sie sprzeda. A z tego co mówiłes piekna i dosc komfortowa według mnie kabina SPS06 pójdzie w odstawke i Ursusy znowu beda miały kabiny jak z przed 20 lat tylko troche lepiej wyciszone KO7S jak sie myle to mnie poprawcie. A jesli kabina Koja bedzie bardzo podobna do SPS06 bo to moze pewnie tez chodzic o ta troche tylko zmieniona kabine czyli taka http://www.agrofoto....mage131737.html to co z tego jesli 6024 i 7524 które maja te kabiny w standardzie przestana byc produkowane a nie słyszałem wzmianki zeby 5524 miało miec kabine SPS06 lub jej nastepce w standardzie a szkoda....

#152 Share igorass

igorass

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 482 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 10:56

co sadzicie o nowych ursusach Rzeczywiście pneumatyka wypas jakich mało <_< w takim razie Ursus C-360 był ciągnikiem bardzo bardzobogato wyposażonym ponieważ już 30 lat temu miał seryjną pneumatykę, ten kto to pisał zasugerował się tym że na Zachodzie ciągniki nie mają pneumatyki, zapomniał jednak że tam występują inne systemy hamulców takie jak hydrauliczne czy najazdy i dlatego kwestią wyboru nabywcy jest jaki system wybierze :P

#153 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 11:07

co sadzicie o nowych ursusach Ja mam ostatnio dziwne wrazenie ze Ursus przez zmiane nazwy modelu i jakas jedna delikatna zmiane techniczna chce podniesc sobie sprzedarz a tak sie nie da poprostu. I wkoncu wyjdzie ze wyprodukuja pare serii po kilkanascie-kilkadziesiat sztuk a z tego nic dobrego dla uzytkownika nie wyjdzie smutne ale prawdziwe... <_<

#154 Share Kamillo0

Kamillo0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 11:41

co sadzicie o nowych ursusach Bo tak jest w Polsce ze wszystkim. No np. jak jakaś firma upada bo się zadłużyła to ją sprzedają, nowy nabywca dostaje ją za grosze i kredyty ma gdzieś bo kredyty przepadają, państwo je spłaca bo ten gościu nie ma z czego zapłacić a potem nagle okazuje się że ci dwaj kolesie to wspólnicy i razem kierują już odciążoną firmą. Tak samo i URSUS wprowadza nowe nazwy a nic nie ulepsza bo myśli,ze jak zmieni np. kształt halogenów to ludzie pomyślą że wszystko zmienione i ciągnik ulepszony i każdy się żuci aby go kupić.
To chyba ta kabina o której mówisz pablo21 chociaż ta jest niby model 08 a oni mówili o modelu 09 to pewnie lekkie ulepszenie typu nowy kształt przycisków inny kolor obicia w kabinie i to już ulepszenie według nich.
Kazali podać mi swój adres a przyślą mi jakieś info na temat 4 nowych modeli 1674,5524 i jeszcze jakichś dwóch ale nie pamiętam jakich, w tym jeden sadowniczy. Ale mam już dość gadania tym ludziom, chętnie bym im napisał co myślę o tych ich unowocześnieniach ale nie ma co dolewać oliwy do ognia.
A mnie i tak denerwuje to,że dla nich to jest dobre wyposażenie.

#155 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 12:05

co sadzicie o nowych ursusach Wiem ze to jest denerwujace ale jesli cos ciekawego było by w tych materiałach to moze warto? wiedzielbymy wiecej a i ja jestem ciekaw jakbys mógł zapytac co sie stanie z 7524 i 6024 i czy te nowe kabiny nastepcy SPS06 beda zakładane w standardzie do jakiegos modelu? Ale jak nie masz do nich nerwów to nie nalegam:)

#156 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1875 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 12:06

co sadzicie o nowych ursusach Ceny zachodnie a umysły wschodnie. Oni chyba żyją w innym świecie i na dodatek oni naprawdę myślą że produkują dobre ciągniki. Mógłbyś mi wysłać ten list na e-mail?

#157 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 12:08

co sadzicie o nowych ursusach otóż chciałbym się wypowiedzieć jako zainteresowany nowym ciągnikiem o mocy około 75KM. Wszyscy tu się zachwycają kabiną SPS06 a ona jest do kitu dlatego że jest zbyt wysunięta do tyłu i wszystkie maszyny zaczepiane do TUZ wybijają jej tylną szybę lub gną poprzeczny słupek (poniżej szyby). Nawet na Agro foto widziałem gdzieś zdjęcie (bodajże z ładowarką zawieszaną chyba Warfamy) z wybitą tylną szybą na targach. Dlatego Ursus zrezygnował z tej kabiny na rzecz SPS 07. Co do cen obecnych traktorów rzeczywiście za tą jakość są zbyt wysokie jednak racja jest też po stronie Ursusa że później serwisowanie jest bardzo tanie (te traktory klepią od 20tu lat i części jest dostatek). Oczywiście w grę wchodzi także niezawodność ale o tym ciężko się wypowiadać bo ostatnio nie jest to popularny traktor. Gdyby był tańszy 10tys od Zetora wtedy Zetor albo musiałby obniżać ceny albo dawać coś ekstra w zamian (a szczerze mówiąc nie daje zbyt wiele). czy odlewy przychodzą z Brazylii tego nie wiem ale silniki są Perkinsa oryginały z Anglii. I myślę że to jest plus Ursusa bo inni producenci także je wkładają do swoich ciągników (Farmtrac, Landini). Niestety kadra zarządzająca nie ma pomysłu na tą fabrykę i jej produkty a szkoda bo mógłby to być naprawdę dobry ciągnik, bo marka jest znana i uznana. Obecnie jest to chyba bardziej manufaktura niż fabryka. <_<

#158 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1765 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 12:16

co sadzicie o nowych ursusach Na Agrofoto szyba jest wyjeta a nie zbita a jakos mi sie nie chce wierzyc ze matowali kabine tak ze tuz i maszyny o noa zaczepiaja moze Ursus to nie najlepesza marka ale takich błedów nie popełniaja a gadanie za cos zaczepia lub sie nie po podniesieniu to bajka według mnie.

Jak sie maszyn nie umie podczepic to norma ze szybe mozna wybic nawet w Fendt lub JD :P (jak jest otwarta oczywiscie)

Nie ma kabiny SPS07 jakbys chciał wiedziec <_<

Co do czesci do 7524 albo 6024 to bym sie nie zgodził bo moga miec niektóre czesci całkiem inne niz te starsze i juz bedzie z nimi problem ale to nic pewnego

#159 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 10 lipiec 2009 - 14:08

co sadzicie o nowych ursusach powiem ci że oglądałem ten ciągnik dokładnie pod kątem zakupu i to nawet w Lublinie. <_< Na dowód zdjęcie http://www.agrofoto....mage131744.html .Oczywiście zawsze może ktoś powiedzieć że nieumiejetnie podczepione, poleciało niechcący, etc. ale szyba zbita. co do nazwy zgoda SPS06 ale to tylko literówka także jeśli zwykle nie ma się czego czepić to zawsze można literówkę wyciągnąć. Większość części pasuje od modeli 5714 czy 4514. Oczywiście nie wszystkie bo nie nazywałby się 5024 czy 5524. Nie bronię Ursusa ale zachwyty na temat Zetora też bym powstrzymał. W Zetorze zaczep hitch jest za dopłatą (ja mam kilka przyczep i rozrzutników jednoosiowych i to mi się przydaje). Zetor też ma zresztą plusy (ot choćby wyższy prześwit ale to zasługa zwolnic nota bene podobnych do tych w C-360 :P ) A zwykle kazdy chwali to co ma. :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share macursus

macursus

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 304 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 10 lipiec 2009 - 15:12

co sadzicie o nowych ursusach Moim zdaniem nowe ursusy to szajs.kumpel kupił ursusa 5714. po 30mtg zeby naped i niechcial palic, szkada pieniedzy i tyle.
Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Dodaj odpowiedź