Skocz do zawartości

Zdjęcie

co sadzicie o nowych ursusach

298 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:08

co sadzicie o nowych ursusach "Więc naprawdę przed zakupem ciągników zastanówcie się czy kupić john deere i wpier... się w super długi czy też wybrac ursusa i z tą kasę co mieliście na john deera to kupić super pługi i jakieś inne sprzęty?!! "-z tego co gdzieś wyczytałem to ten cudowny Ursus 7524 ma kosztować ok.10 tys taniej niż JD Advance-i co mamy w zamian ?"Wygodne, wyciszone (86 dB)"kabiny -86 dB to jest kpina-stary Zetor ma zdaje się 83 (20 letni Zetor),brak WOM 540 E,a jeżeli pompa podnośnika będzie miała wydajność 26l/min to ja życzę powodzenia(zdaje się piootr ma coś takiego w MF).Jak znam życie to silnik będzie miał 100 koni ale wedle normy ISO-a więc w rzeczywistości mniej,silnik ma spełniać nowe normy emisji spalin a więc adieu niskie zużycie paliwa -a jeżeli już będzie na podzespołach zachodnich to w razie awarii zapłacimy jak za zachodni-koniec,kropka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co sadzicie o nowych ursusach Dzisiaj, 13:53
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:19

co sadzicie o nowych ursusach 7524 ma miec dwie pompy: główną o wydatku 26 l/min i pomocniczą o wydatku 36 l/min. Główna obsługuje TUZ a hydraulikę zewnętrzną obie naraz co daje 62 l/min.

#23 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów
  • Zainteresowania:Budownictwo i rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:21

co sadzicie o nowych ursusach ale john deere 5720 Advanced napewno nie ma 100KM.Advanced będzie miał bardzo słabe wyposażenie i napewno niebędzie tak wyposażony jak 7524

#24 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:26

co sadzicie o nowych ursusach A co ja napisałem?-chodziło mi o pompę podnośnika-jak będzie miała małą wydajność to z czymś ciężkim też niezaspecjalnie będzie szło-i drugie pytanie do czego Ci 62 l/min w tak lekkim ciągniku-co masz zamiar podłączać ?No i jeszcze 62 l/min -a ile można pobrać oleju na szybkozłącza ?

#25 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:28

co sadzicie o nowych ursusach jaro widziałeś tego john deere 5720 Advanced?????ten john nawet klimatyzacji w standardzie niema

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:50

co sadzicie o nowych ursusach No racja na podnośniku ma tylko 26l.Na udzwig wydatek nie ma jednak wpływu. Udzwig zależy od ciśnienia przy małym wydatku poprostu wolniej podnosi ale jaką pojemnosc może miec siłownik podnośnika? Jeżeli się myle to mnie popraw <_<

#27 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 11:57

co sadzicie o nowych ursusach "poprostu wolniej podnosi "-i to właśnie miałem na myśli
@łukasz-nie tylko widziałem <_<- zdecydowanie ma B)-i wyposażenie lepsze też ma

#28 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 13:10

co sadzicie o nowych ursusach ale i tak bym wolał ursusa bo technologia to nie wszystko

#29 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 14:44

co sadzicie o nowych ursusach "technologia to nie wszystko " czyli czego jeszcze brakuje żeby było wszystko???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 14:58

co sadzicie o nowych ursusach zgadza się mój ma bardzo podobną hydraulike tylko że mam odpowiednio 28 l i 38 i strasznie wolno podnosi ,z obracaniem pługa to samo

dla mnie ten 7524 może być totalną porażką <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 15:08

co sadzicie o nowych ursusach @piootr-i nie idzie zmienić tej pompy ?
7542 nie będzie porażką bo kupi go wielu rolników z tych,którzy kupując ciągnik kierują się jedynie taniością części zamiennych-ostatnio miałem w Agromie ubaw bo jeden koleś nie chciał przyjąć do wiadomości ,że filtr oleju do Ursusa może kosztować więcej niż do Zetora (hydrauliki)

#32 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 15:18

co sadzicie o nowych ursusach Wole zmienić ciągnik niż w ten inwestować <_< i może to w tym roku nastąpi

#33 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 22:31

co sadzicie o nowych ursusach Nowa seria Ursusów xx24 na pewno będzie się cieszyła dużą popularnością, choć nie jest to wielki skok w technologii.
Mechanicznie podobne do U-6014, ale z "nowoczesnym" silnikiem Perkinsa i kabiną na "poziomie" z klimą w której zapewne będzie ciszej niż 86 dBa B)
Podnośnik w 7524 powinien podnośić o wiele szybciej od MF 4270 bo przy tej podobnej wydajności pompy ma o wiele niższy udźwig <_<
Tak ogólnie to mocno bym się zastanowił zanim by kupił tego Ursusa B)

@piootr komu w tym roku dasz zarobić, gravit, rolmax, korbanek a może ktoś inny B)

#34 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 21 styczeń 2007 - 23:10

co sadzicie o nowych ursusach wiem że w 7524 będzie podnośnik szybszy ale to i tak bedzie wolno B)

Jeśli chodzi o to komu dam zarobić to MF 4270 zastąpi sprowadzany ciągnik z zachodu i na 100% nie będzie to MF ( tego nie kupowałem bezpośrednio u korbanka tylko w rolmaxie ) <_<

#35 Share orek12

orek12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 10:30

co sadzicie o nowych ursusach czy ktoś poasiada może ursusa 1934 .... chciałbym wiedzieć, jak się sprawuje

#36 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 20:09

co sadzicie o nowych ursusach

a tak dla poruwnania ursus 1634 kosztuje ok 200000zł a john deere 6920 kosztuje ok 300000zł to dla was 100000zł to jest prawie taka sama cena (prawie nie robi wielkiej różnicy) B) <_<

Nie no gościu tak mnie rozbawiłeś że muszę co nieco popisać na tym poście B) .

WEDŁUG MNIE ten JD jest DLA MNIE tańszy od URSUSA.

Dlaczego?

-1634 to nie 6920 a 6620 premium
- JD ma 4 biegi pod obciążeniem a 1634 2
- Elektrohydrauliczny rewers a JD przy ursusie brak
- charakterystyka silnika(max. moment obr. przy JD jest przy ok 1400 obr. przy URSUSIE przy ok. 1800, zakres stałej mocy przy JD to ok.600 obr, przy ursusie nie ma zakresu stałej mocy i moment obr. większy u JD o jakieś 100NM)
i wiele innych rzeczy typu komfort, ergonomia itp. Można wiele by jeszcze pisać.

Pozdro i zapraszam do polemiki na rzeczowe argumenty.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#37 Share łukasz

łukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 21:54

co sadzicie o nowych ursusach wiesz co deer może i masz racje ^_^

#38 Share darek18

darek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 22:07

co sadzicie o nowych ursusach są ok

#39 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 22 styczeń 2007 - 23:20

co sadzicie o nowych ursusach @deer dobrze mówisz - mama chciała wziąc ursusa (ach ten partiotyzm) np taka ,,16,, na pewno coś koło 200 tys i 130 km na wom. valtra np121 jakieś 120 km na wom cena trochę większa ale i inny komfort i lepsza charakterystyka silnika <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share mateo12

mateo12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 28 styczeń 2007 - 11:35

co sadzicie o nowych ursusach Ja jak bym miał kupywać ursusa to bym go niekupił poonieważ niepodobają mi się wprost są obrzydliwe wolałbym kupić sobie zetorka
Audentes Fortuna iuvat decoratque corona.

Dodaj odpowiedź