cygi

co sadzicie o nowych ursusach

Polecane posty

piosaw8    0

ursusy są bardzo dobre choć nie tak wypasione jak john deere lub new holland ale orać jeździć się da więc czego wy wymagacie od ciągników najtańszych na rynku że będą mieli super wyposażenie. Jak pamiętacie był w polsce komunizm do roku 1989 roku a ursus prudukował ciągniki ale musiął kupywać licencje od innych marek ciągników np. massey ferguson bo nie mugł wprowadzić nowych własnych technologi. Ursus dopiero się rozwija i więc dlatego poczekajmy jeszcze troche to zobaczymy jakie ciągniki wprowadzi na swój rynek.Więc naprawdę przed zakupem ciągników zastanówcie się czy kupić john deere i wpier... się w super długi czy też wybrac ursusa i z tą kasę co mieliście na john deera to kupić super pługi i jakieś inne sprzęty?!! :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Witam. Ostatnio dzwoniłem do fabrycznego przedstawiciela handlowego URSUSA aby dowiedziec sie coś na temat modelu 8034. Najprawdopodobniej jeżeli zdąrza z homologacja prototypu do końca roku to zaraz z początkiem nowego ruszają z produkcja. Wyposażenie będzie takie jak jest podane na stronie URSUSA czyli EH rewers, klimatyzacja, radyjko i EHR. Co do skrzyni jeszcze nie jest do końca przesądzone jaka będzie, ale wspominał o trzech: 20/20, 24/24 i 40/40. Wszystko będzie zależało od tego jak Ursus dogada sie z Landini.

Niestety w URSUSIE 8024 będą dostepne tylko skrzynie 8/8 i 12/4 a EHR będzie za dopłatą.

Ceny modelu 8034 niestety sie nie dowiedziałem jeszcze.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ciekawe jaka cena ??coś słyszałem o 160 tys zł brutto .jakby taka była to by było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Cena wyjściowa napewno będzie coś koło 160 a nawet więcej. Na allegro stoi wystawiony 8024 i za niego chcą ponad 150 tys to za 8034 ze skrzynia 40/40 napewno będą chcieli więcej. Tak jak napisałem wcześniej zależy to od tego jak Ursus dogada się z Landinim.

Ursus napewno będzię chciał konkurowac z Pronarem, Zetorem, Farmerem i Farmtraciem.

 

Tak wogóle to jak myślicie skrzynia 8/8 wystarczy do pracy z agregatem, orki itp? Ma ktoś stycznośc z taka skrzynią w Ursusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przy prędkości max. 28km/h jak w 4514 8 biegów ogólnie wystarcza, ale przy skrzyni 40 czy tam 36km/h to mało na zróżnicowane prace polowe :(

Chyba że dobierzemy maszyny tak, że ciągnik będzie miał zapas mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

wydaje mi się że do 3724 ta skrzynia jest wystarczająca zarówno do tura jak i do innych prac ale do większych te 8 biegów to za mało, na stronie ursusa jest napisane, że osiąga 32km/h natomiast w rzeczywistości jest to jakieś 4km/h mniej dla niewymagających 8 przełożeń wystarczy ale jak pisałem do większych ciągników to stanowczo za mało, 16 to minimum


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Czyli że jak coś to lepiej zrezygnowac z rewersa i wziąśc ze skrzynią 12/4. Jak by nie patrzył już troche więcej przełożeń, ale jak to będzie współgrało z turem? Mam jeszcze jedno pytanie bo przy skrzyni 12/4 przy dźwigni zmiany biegów jest przycisk. Jak on ddziała i do czego służy?

Z niecierpliwością czekam na tego 8034 bardzo chciałbym go porównac z JD 5100M

 

Z tego co sie dowiedziałem żeby można było bliżej zapoznac się z modelem 8024 i 8034 kazał poczekac do wystawy w Kielcach lub jak dobrze bedzie szła im produkcja po nowym roku pojedyńcze sztuki trafią do dilerów. Jak narazie mają tylko po jednym egzemplarzu tych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja myślę ,że w Kielcach będzie można dopiero dobrze obejrzeć nowe modele Ursusów. I coś więcej o nich powiedzieć , myślę ,że teraz udoskonalają tego 8034 i robią porwaki przed wystawą w Kielcach (może zaprezentują jeszcze jakieś nowości) a mówili ci coś o cenie , tak mniej więcej ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Co do ceny to on sam jeszcze nie wiedział. Powiedział że to bedzie zalezne od tego jak sie Ursus dogada z Landinim. W standardzie ma byc skrzynia 20/20 lub 24/24 a za dopłatą 40/40. Tak go zrozumiałem. Będę jeszcze dzwonił po nowym roku do nich o jakieś dokładniejsze informacje bądź jeszcze w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam gdyby ten ursus 8034 kosztował w fulll wypasie z przednim podnośnikiem i wom około 170-180 tyś to napewno znalazł by sie na liście najchętniij kupowanych ciągników Ursusa bo taka cena za takie wyposarzenie będzie bardzo atrakcyjna.

Mi osobiście bardzo by sie podobał 6834 24x24 z Eh rewersem z przednim tuz i wom oraz TUR tylko ciekawe jaka za niego była by cena.

POZdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tydzień temu rozmawiałem z kolegą, który handluje Ursusami to mówił, iż nowe modele nie wejdą prędzej do produkcji jak w styczniu 2011, a cena 8034 będzie zbliżona do ceny Landiniego.

Póki co największą popularnością cieszą się 8024, ma już parę zamówień. Jeden miał chyba w piątek do niego przyjechać, ale nie wiem czy dotarł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian264    15

Gdyby kosztował tyle z takim wyposażeniem to byłby hit, ale jak będzie kosztował nawet i bez przedniego TUZ i WOM te 160tys to i tak powinien zawojowac na rynku. Takie jest moje zdanie a jak bedzie to sie okaże. Oby nie była to cena z kosmosu, ale myślę że na pierwsze egzemplaże tych nowych modeli będą jakieś promocje by zachęcic klijenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

W tym tygodniu będę coś wiedział więcej o tych modelach, bo ma Mnie odwiedzić przedstawiciel pewnego dillera. Jak co to napisze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Witam z tą ceną to mam taką cichą nadzieję że nie bedzie kosmiczna bo jak by co to można porównać to z landini i kupić blizniaka ursusa choć szczerze wolałbym na 100% URSUSA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

w moim agrobisie niecałe 1000 mth i rozrusznik nadaje się jako nawóz pod pomidory


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

I co wiecie coś na temat tego Ursusa?? kiedy wejdzie do sprzedaży jaka cena??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Mają dwie sztuki, przechodzą testy i homologacje. Ceny jeszcze niby niema, czekam na odzew dillera bo się miał więcej dowiedzieć kiedy będzie w sprzedaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlolxd    0

ale przecież ursus będzie miał więcej 10km , euro 3 :(:) :) :D ursus 8034 i jeszcze ma być tańszy od landiniego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

No właśnie ciekawe jaka będzie jego cena ?? ja już nie mogę doczekać się wystawy w Kielcach , mam nadzieje ,że tam Ursus zaprezentuje jakieś nowości np. nową 16.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

wejdz sobie na galerie i na LANDINI sa tam fotki nowych ciezkich jest taki 7H nie trudno rozpoznac w nim cignik z tej slynnej reklamy ciezkiego ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Do naszego deelera przywieżli kilka ursusów w grudniu, postały koło miesiąca to normalnie porażka; farba jeszcze została na felgach i silnika a tak to sama rdza wszystko oblazło jak po 20 latach i oni chcą ruszyc z produkcją ?nie tak żle na poczatek, maski jakieś wyblakłe, kabiny tez, w srodku obskurnie ,same nie dociągniecia,opony jakis wynalazek nie wiem może chińskie, bo nawet w ruskich lepsze kładą a cena nie konkurencyjna, obok stoja zetory to normalnie niebo i ziemia; wygląd ,wykonanie itp


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Do naszego deelera przywieżli kilka ursusów w grudniu, postały koło miesiąca to normalnie porażka; farba jeszcze została na felgach i silnika a tak to sama rdza wszystko oblazło jak po 20 latach i oni chcą ruszyc z produkcją ?nie tak żle na poczatek, maski jakieś wyblakłe, kabiny tez, w srodku obskurnie ,same nie dociągniecia,opony jakis wynalazek nie wiem może chińskie, bo nawet w ruskich lepsze kładą a cena nie konkurencyjna, obok stoja zetory to normalnie niebo i ziemia; wygląd ,wykonanie itp

Nie no takich bajek to ja jeszcze o Ursusie nie słyszałem, niedaleko mnie jest diler i stoi 5524 to zrobie na dowód zdjęcie tej rzekomej rdzy i farby na placu :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Jakich bajek?

Następnym razem jak będę to pstryknę jakieś fotki ,a skoro widzaiałeś pięknego to znaczy że deeler sam go pomalował, to samo jest z NH -po przywiezieniu z Włoch deelerzy malują cały ciągnik od nowa bo jest sama rdza, felgi też, uwierz wiem coś o tym


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Nowy ciągnik NH i sama rdza a to ciekawe :P pewnie z nowych ciągników to tylko zetor nie ma rdzy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj